Талалаївська РДА
Анонси

Соціальний захист

Назад

Про виконання програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у Талалаївському районі на 2015 – 2018 роки

На виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 105/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції», розпорядження Кабінету Міністрів від 31 березня 2015 року № 359-р «Про затвердження плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної адаптації учасників антитерористичної операції» в районі рішенням 35 сесії Талалаївської районної ради шостого скликання від 15 жовтня 2015 року затверджена Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у Талалаївському районі на 2015-2018 роки.

З початку проведення антитерористичної операції в районі здійснюється робота щодо всебічного соціального супроводу та ефективного вирішення проблемних питань учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих військовослужбовців.

Для надання консультативної допомоги учасникам АТО в районі створено «гарячу» телефонну лінію голови Талалаївської районної державної адміністрації.

Ведеться широка інформаційно-роз’яснювальна робота щодо підтримки заходів мобілізації та демобілізації.

2 родинам загиблих учасників антитерористичної операції встановлено статус «Член сім’ї загиблого», посвідчення отримали 3 члена сім’ї учасників антитерорисичної операції. 2 дитини отримали статус «Член сім’ї загиблого».

На даний час на обліку для отримання санаторно-курортного лікування перебуває 5 учасників бойових дій та 2 інваліди війни. Протягом 2016 року 2 учасника бойових дій з числа учасників АТО пройшли психологічну реабілітацію.

Центральною районною лікарнею проведено огляд 72 військовослужбовців, звільнених у запас (демобілізованих), які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Проліковано стаціонарно – 6, амбулаторно – 18 учасників АТО. 4 учасника бойових дій отримали стаціонарне лікування в м. Чернігові в госпіталі для ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Відділом сприяння зайнятості у Талалаївському районі Срібнянського РЦЗ працевлаштовано 1 особу з числа безробітних учасників АТО, що перебували на обліку.

За результатами проведення оцінок потреб учасників АТО та їх сімей, Талалаївським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виявлено, що демобілізовані учасники АТО потребують психологічної допомоги, працевлаштування, забезпечення житлом, матеріальної допомоги.

Відділом освіти в школах району оформлені куточки про учасників АТО «На Ваших плечах тримається Україна», де розміщено матеріали про загиблих в зоні АТО наших земляків Кунденка Володимира Івановича і Бахмача Володимира Степановича та інших героїв.

Відповідно до розпорядження голови Талалаївської районної державної адміністрації від 01 серпня 2016 року № 262 «Про надання одноразової грошової матеріальної допомоги сім’ї загиблого з числа учасників АТО» отримала одноразову грошову матеріальну допомогу сім’я загиблого учасника АТО, жителі с. Харькове Кунденко Наталія Юріївна, Кунденко Владислав Володимирович, Кунденко В’ячеслав Володимирович в розмірі 5000 (п’ять) тисяч гривень.

До 25-річниці незалежності України виділено кошти в сумі 15600,00 грн. для надання фінансової матеріальної допомоги всім учасникам бойових дій з числа учасників АТО, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення Талалаївської райдержадміністрації (78 чол.), в розмірі 200 грн. кожному.

Начальник управління

соціального захисту населення Л.М. Карпенко

___________________________________________

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЧАСНИКІВ АТО

Тепер часникам АТО буде значно легше знайти роботу.

7 липня ц. р. Президент підписав Закон «Про внесення зміни до статті 14 Закону України „Про зайнятість населення“ щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

Заступник директора обласного центру зайнятості Сергій Роговець так прокоментував нововведення: «За умови працевлаштування за направленням служби зайнятості на нове робоче місце строком не менше, ніж на два роки бійця АТО, роботодавцю протягом року гарантована щомісячна компенсація витрат у розмірі єдиного соціального внеску. На таку фінансову підтримку можуть розраховувати також суб’єкти малого підприємництва у випадку працевлаштування безробітних учасників бойових дій на нові робочі місця у визначених пріоритетних галузях економіки».

Також він наголосив, що до демобілізованих військовослужбовців у службі зайнятості посилена увага, індивідуальний підхід, спрямований на їх трудову та психологічну реабілітацію. Протягом січня-липня ц. р. на обліку у центрах зайнятості області перебувало 998 учасників АТО. 181 особу із них працевлаштовано, 14 осіб отримали виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи, 43 особи цієї категорії направлено на професійне навчання, 111 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

На обліку у відділі сприяння зайнятості у Талалаївському районі Срібнянського районного центру зайнятості перебувало 22 учасників АТО. Із них 3 особи працевлаштовано, 5 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Станом на 1 серпня, з метою пошуку роботи, на обліку в центрі зайнятості перебуває 15 учасників АТО.

Відділ сприяння зайнятості у Талалаївському районі

Срібнянського районного центру зайнятості

______________________________________________

Про надання матеріальної допомоги учасникам АТО

Управління соціального захисту населення Талалаївської райдержадміністрації повідомляє, що на виконання доручення Чернігівської обласної державної адміністрації щодо надання фінансової допомоги до 25-ї річниці незалежності України особам з числа борців за незалежність України у XX столітті та учасникам антитерористичної операції, згідно районної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у Талалаївському районі на 2015-2018 роки з районного бюджету виділено кошти для надання фінансової матеріальної допомоги 78 учасникам бойових дій з числа учасників АТО, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення Талалаївської райдержадміністрації в розмірі 200 грн., кожному на загальну суму 15600 (п’ятнадцять тисяч шістсот) гривень 00 коп.

Управління соціального захисту райдержадміністрації

_____________________________________________

Президент підписав Закон щодо соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції

Президент Петро Порошенко підписав Закон № 1462-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» щодо соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції», прийнятий Верховною Радою України 14 липня 2016 року.

Закон спрямований на поліпшення соціального захисту родин учасників антитерористичної операції.

Законом вносяться зміни до статей 1 та 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям» щодо не включення до сукупного доходу сім’ї, яка претендує на отримання такого виду державної соціальної допомоги, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і навчального складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на час її проведення.

Законом встановлено, що до заяви про надання державної соціальної допомоги додається довідка встановленої форми про безпосередню участь особи у антитерористичній операції.

Реалізація Закону дозволить покращити матеріальне становище малозабезпечених сімей, члени яких беруть участь у антитерористичній операції.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Прес-служба Президента України

_______________________________________________

Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів здійснює набір інвалідів віком від 16 років І-ІІІ груп (в тому числі учасників АТО, переселенців) без обмежень за віком, що не потребують стороннього догляду на професійну реабілітацію з медичним спостереженням та іншими видами реабілітації, що забезпечать адаптацію інвалідів до професійного навчання.

Навчання, проживання, 3-х разове харчування, медичне спостереження та соціально-психологічна реабілітація в Центрі проводиться безкоштовно.

Після закінчення навчання слухачі Центру отримують свідоцтво (сертифікат) про присвоєння робітничої кваліфікації державного зразка.

Найменування робітничих професій: оператор комп’ютерного набору (6 місяців навчання); швачка (6 місяців навчання); кравець (4 місяці навчання); конторський службовець (бухгалтерія) (10,5 місяців навчання); молодша медична сестра з догляду за хворими (6 місяців навчання).

Довідки за тел. 2-22-19 (Управління соціального захисту в смт Талалаївка)

_______________________________________________

Пам'ятка учасникам АТО. Права, обов'язки та гарантії соціального захисту.

Памятка учасникам АТО.pdf

________________________________________________

Санаторно-курортне лікування: путівки учасникам АТО

Урядом ухвалено Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням (постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200).

Для отримання путівки необхідно:

- стати на облік до управління соціального захисту населення;

- подати наступні документи:

1. заяву;

2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або копія):

- наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

- довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1 або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

- рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

- довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

- витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (для осіб, яким встановлено інвалідність).

Куди звертатися:

до управління соціального захисту населення за:

1. зареєстрованим місцем проживання;

2. фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік ( для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

Безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються:

- інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції;

- учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції.

За інформацією управління соціального захисту населення РДА

_____________________________________________

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ.doc

_____________________________________________

На допомогу захисникам Батьківщини

Права і пільги для учасників АТО та членів їх сімей – підстави та порядок отримання, рекомендації, довідкова інформація за адресою офіційного веб –сайту Служби АТО

http://dsvv.gov.ua/aktualni-pytannya/na-dopomohu-zahysnykam-batkivschyny.html

_____________________________________________

Допомога воїнам АТО

З початку проведення антитерористичної операції в районі здійснюється робота щодо всебічного соціального супроводу та ефективного вирішення проблемних питань учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих військовослужбовців.

Для надання консультативної допомоги учасникам АТО в районі створено «гарячу» телефонну лінію голови Талалаївської районної державної адміністрації.

Ведеться широка інформаційно-роз’яснювальна робота щодо підтримки заходів мобілізації та демобілізації.

2 родинам загиблих учасників антитерористичної операції встановлено статус «Член сім’ї загиблого», посвідчення отримали 3 члена сім’ї учасників антитерористичної операції. 2 дитини отримали статус «Член сім’ї загиблого».

На даний час на обліку для отримання санаторно-курортного лікування перебуває 4 учасника бойових дій. Протягом 2016 року 2 учасника бойових дій з числа учасників АТО пройшли психологічну реабілітацію.

Центральною районною лікарнею проведено огляд 72 військовослужбовців, звільнених у запас (демобілізованих), які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Проліковано стаціонарно – 5, амбулаторно – 10 учасників АТО. 2 учасника бойових дій отримали стаціонарне лікування в м. Чернігові в госпіталі для ветеранів Великої Вітчизняної війни.

За результатами проведення оцінок потреб учасників АТО та їх сімей, Талалаївським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виявлено, що демобілізовані учасники АТО потребують психологічної допомоги, працевлаштування, забезпечення житлом, матеріальної допомоги.

Відділом освіти в школах району оформлені куточки про учасників АТО «На Ваших плечах тримається Україна», де розміщено матеріали про загиблих в зоні АТО наших земляків Кунденка Володимира Івановича і Бахмача Володимира Степановича та інших героїв.

10 березня 2015 року на фасаді Красноколядинської ЗОШ I-III ступенів відкрито меморіальну дошку загиблому в АТО колишньому випускнику школи Кунденку Володимиру Івановичу, а 14 вересня 2015 року на фасаді Понірської ЗОШ I-III ступенів відкрито меморіальну дошку колишньому випускнику школи Бахмачу Володимиру Степановичу, загиблому в АТО.

За інформацією управління соціального захисту населення РДА

_____________________________________________

Психологічна реабілітація учасників АТО

Управління соціального захисту населення Талалаївської райдержадміністрації повідомляє, що з метою організації психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції за результатами закупівлі за державні кошти послуг з психологічної реабілітації для учасників антитерористичної операції на I квартал 2016 року визначено 4 переможця (реабілітаційні установи) надавача реабілітаційних послуг, а саме: ТОВ «Санаторій «Феофанія», Менський санаторій «Остреч», ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт», ДП «Клінічний санаторій «Березівські Мінеральні води».

Перелік документів необхідних для отримання реабілітаційних послуг:

- заява;

- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

За направленням звертатися до управління соціального захисту населення.

Довідки за тел. 2-22-19

За інформацією управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

_____________________________________________

Психологічна реабілітація учасників АТО

Куди звертатися:

Для отримання направлення на психологічну реабілітацію необхідно звертатись до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Для отримання направлення необхідно подати наступні документи:

1. заяву;

2. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

3. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. Управління соціального захисту населення Талалаївської райдержадміністрації повідомляє, що на сьогодні послуги з психологічної реабілітації постраждалим учасникам антитерористичної операції можуть надаватися тринадцятьма реабілітаційними установами:

1. ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води «ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» - с. Березівське, Дергачівський р-н, Харківська обл., 62363;

2. ДП «ПІВДЕНЬ-КУРОРТ-СЕРВІС» на базі санаторію «ОРІЗОНТ» - вул. Гагаріна, 1-а, смт. Сергіївка, м. Білгород- Дністровський, Одеська обл., 67780;

3. ТОВ «Феофанія» - вул. Академіка Лебедєва, 27, Голосіївський р-н, м. Київ, 03143;

4. Менський санаторій «Остреч» - вул. Остреч, 0, м. Мена, Менський р-н, Чернігівська обл., 15600;

5. Комунальний заклад «Кременчуцький обласний госпіталь для ветеранів війни» Полтавської обласної ради – вул. Жовтнева, 23/1, м. Кременчук, Полтавська обл., 39600;

6. Миколаївський обласний госпіталь ветеранів війни Миколаївської обласної ради – вул. Київська, 1, м. Миколаїв, 54058;

7. Товариство з обмеженою відповідальністю «Інститут прикладної кріології» - вул. Скорохода, 4, м. Харків, 61093;

8. Товариство з обмеженою відповідальністю Санаторій «Київ – плюс» - вул. Грушевського, 8-А, с. Баня Лисовицька, Стрийський р-н, Львівська обл., 82486;

9. Дочірнє підприємство «Санаторій «Новомосковський» закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» -с. Орловщина, Новомосковський р-н, Дніпропетровська обл., 51215;

10. Товариство з обмеженою відповідальністю «Віасан» - вул. Медова, 20, м. Тернопіль, Тернопільська обл., 46008;

11. Дочірнє підприємство санаторно-оздоровчих комплекс «Джерельце» акціонерного товариства «Рівненський завод тракторних агрегатів» - вул. Санаторна, 10, с. Олександрія, Рівненський р-н, Рівненська обл., 35320;

12. Комунальний заклад «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради – вул. Деражненська, 39, смт. Клевань, Рівненський р-н, Рівненська обл.;

13. Товариство з обмеженою відповідальністю «Трускавецьінвест» - вул. Суховоля, 61, м. Трускавець, Львівська обл., 82200.

За направленням звертатися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Довідки за тел. 2-22-19

Спеціаліст у справах інвалідів УСЗН Маргарита Браташ

Назад18 Жовтня 2017 08:56
03 Жовтня 2017 16:25