Талалаївська РДА
Анонси

Про стан виконання обласного плану заходів щодо реалізації Концепції подолання корупції в Україні

Назад

Про стан виконання програми запобігання та протидії корупції

На виконання Законів України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014–2017 роки» і «Про запобігання корупції» та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20 травня 2015 року №237 «Про програму запобігання та протидії корупції у Чернігівській області до 2017 року» головою районної державної адміністрації видано розпорядження від 16 червня 2015 року № 152 «Про програму запобігання корупції в Талалаївському районі до 2017 року», яким затверджено відповідну програму в районі.

Наказами начальників управлінь районної державної адміністрації (фінансового, агропромислового розвитку, соціального захисту населення) затверджено заходи щодо запобігання корупції в кожному з управлінь. Протягом 2015 року питання щодо стану виконання антикорупційного законодавства в районі розглядались у районній державній адміністрації на розширеній нараді райдержадміністрації і під час проведення навчання працівників апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Так, зокрема, 27 березня 2015 року на засіданні розширеної наради районної державної адміністрації розглянуто питання «Про стан кадрової роботи, дотримання законодавства про державну службу і запобігання та протидію корупції в структурних підрозділах райдержадміністрації».

За підсумками розгляду питання в.о. голови районної державної адміністрації видано розпорядження від 27 березня 2015 року № 91.

Протягом минулого року працівниками апарату райдержадміністрації проводилася роз’яснювальна робота серед державних службовців районної державної адміністрації та посадових осіб органів місцевого самоврядування району щодо заборон і обмежень, установлених антикорупційним законодавством, і відповідальності за корупційні правопорушення та необхідності виконання правил етичної поведінки особами, уповноваженими на виконання функцій держави й місцевого самоврядування.

25 вересня 2015 року питання щодо виконання антикорупційного законодавства в райдержадміністрації та органах місцевого самоврядування району було розглянуто на засіданні районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти.

Юридичний сектор апарату райдержадміністрації щоквартально проводить аналіз звернень, що надходять до районної державної адміністрації. Протокольні рішення разом з довідками надсилаються для вжиття відповідних заходів структурним підрозділам райдержадміністрації і виконавчим комітетам селищної та сільських рад району. За 2015 рік до райдержадміністрації надійшло 198 звернень, з яких не було звернень, що стосувалися б фактів порушення вимог антикорупційного законодавства.

Відповідно до плану, розміщеного на офіційному сайті райдерж-адміністрації, для поліпшення взаємодії з інститутами громадянського суспільства проводяться консультації з громадськістю при прийнятті рішень з актуальних питань життєдіяльності району. Громадською радою при райдержадміністрації проводяться громадські експертизи діяльності органів виконавчої влади, а відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації проводить вивчення громадської думки з питань оцінки діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Юридичний сектор апарату райдержадміністрації постійно здійснює юридичну та антидискримінаційну експертизи проектів розпоряджень голови районної державної адміністрації.

В апараті Талалаївської районної державної адміністрації працює електронна система документообігу. Райдержадміністрацією вживаються заходи щодо підвищення ефективності функціонування в районі центру надання адміністративних послуг.

На офіційному веб-сайті районної державної адміністрації постійно оновлюється інформація, яка необхідна для отримання адміністративних послуг.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» щомісячно проводиться аналіз розгляду запитів на публічну інформацію, які надходять до райдержадміністрації. У 2015 році до Талалаївської районної державної адміністрації як до розпорядника інформації надійшло 26 запитів. На всі запити надано достовірну інформацію. Інформація про доступ до публічної інформації щомісячно розміщується на офіційному веб-сайті райдержадміністрації. Узагальнена інформація про стан розгляду запитів на публічну інформацію щоквартально надсилається до обласної державної адміністрації.

З метою забезпечення безперешкодного доступу громадськості до ознайомлення з нормативно-правовими актами, що видаються районною державною адміністрацією, розпорядження голови райдержадміністрації розміщуються на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації.

З метою формування негативного ставлення громадян до проявів корупції і залучення їх до участі в антикорупційній діяльності в районній газеті «Трибуна хлібороба» та на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації оприлюднюються матеріали антикорупційного змісту.

При проведенні в районній державній адміністрації зустрічей з керівниками районних організацій політичних партій та громадських організацій обговорюються й питання антикорупційної тематики.

У районну державну адміністрацію не надходили повідомлення про притягнення у 2015 році державних службовців райдержадміністрації й посадових осіб місцевого самоврядування району до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення.

Керівник апарату

райдержадміністрації О.А.Вебер

__________________________________________

Про виконання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (за І півріччя 2013 року)

На виконання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Національної антикорупційної стратегії на 2011 – 2015 роки», схваленої Указом Президента України від 21 жовтня 2011 року № 1001/2011, та постанови Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 року № 1240 «Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011 – 2015 роки» Талалаївською районною державною адміністрацією протягом І півріччя 2013 року вживались організаційні й практичні заходи щодо запобігання проявам корупції серед державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування району.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 5 грудня 2012 року № 452 «Про затвердження плану заходів щодо запобігання проявам корупції в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування області на 2013 рік» в. о. голови районної державної адміністрації видано розпорядження від 14 грудня 2012 року № 543, яким затверджено план заходів щодо запобігання проявам корупції в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування Талалаївського району на 2013 рік, виконання якого знаходиться на постійному контролі.

На виконання розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 липня 2012 року № 514-р «Про затвердження плану заходів з впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”» та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 грудня 2012 року № 486 «Про затвердження обласної програми запобігання і протидії корупції на 2013–2015 роки» в райдержадміністрації розроблено завдання і заходи з виконання в районі зазначеної програми, які затверджено в. о. голови райдержадміністрації 29 грудня 2012 року.

Розпорядженням в. о. голови райдержадміністрації від 14 березня 2013 року № 56 затверджено Перелік посад державних службовців апарату райдержадміністрації і керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, які працюють у сферах, де існує високий ризик прояву корупції.

На виконання зазначеного вище розпорядження наказами керівників усіх трьох управлінь райдержадміністрації (управління агропромислового розвитку, фінансового управління, управління соціального захисту населення) у березні цього року затверджено аналогічні Переліки по кожному з цих управлінь.

На розширеній нараді районної державної адміністрації, яка відбулася 28 березня 2013 року, розглянуто питання «Про стан кадрової роботи, дотримання законодавства про державну службу і запобігання та протидію корупції в структурних підрозділах райдержадміністрації». За підсумками розгляду питання прийнято протокольне рішення.

На виконання Указу Президента України від 23 квітня 2013 року № 229/2013 «Про План заходів щодо реалізації у 2013 році положень Стратегії державної кадрової політики на 2012–2020 роки» та розпорядження голови облдержадміністрації від 13 червня 2013 року № 231 «Про заходи щодо мінімізації можливості виникнення конфлікту інтересів державних службовців та врегулювання у разі його виникнення» розпорядженням голови райдержадміністрації від 14 червня 2013 року № 146 затверджено заходи щодо мінімізації можливості виникнення конфлікту інтересів серед державних службовців Талалаївської районної державної адміністрації.

17 червня 2013 року в районній державній адміністрації працівниками Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій для державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Талалаївського району проведено тематичний короткотерміновий семінар-тренінг «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».

Відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» всіма державними службовцями, які працюють у райдержадміністрації та її структурних підрозділах, до 1 квітня цього року подано декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік.

Протягом І півріччя 2013 року 1 особа, яка претендувала на зайняття посади державного службовця в райдержадміністрації, успішно пройшла спеціальну перевірку, після чого цю особу призначено на посаду. Випадків відмови в призначенні на посади у зв’язку з непроходженням спеціальної перевірки не було.

Усі призначення на посади державних службовців у районній державній адміністрації та її структурних підрозділах здійснюються на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством.

На офіційному веб-сайті Талалаївської райдержадміністрації в рубриці «Запобігання проявам корупції» розміщуються антикорупційні матеріали, які періодично оновлюються.

З метою забезпечення відкритості й прозорості в роботі райдерж-адміністрації систематично проводяться “прямі” телефонні лінії голови або заступників голови райдержадміністрації з жителями району.

Відповідно до планів роботи регулярно відбуваються зустрічі керівництва райдержадміністрації та районної ради з керівниками районних осередків політичних партій і громадських організацій.

Робота райдержадміністрації та її структурних підрозділів, а також діяльність органів державної влади у цілому постійно висвітлюються районною газетою “Трибуна хлібороба”. Виступи на сторінках районної газети керівництва райдержадміністрації та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації і територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади здійснюються відповідно до затвердженого графіка виступів.

За даними, якими володіє райдержадміністрація, у І півріччі 2013 року державні службовці райдержадміністрації, як і посадові особи місцевого самоврядування району, за корупційні правопорушення до адміністративної відповідальності не притягувалися та кримінальні справи з ознаками корупційних злочинів стосовно них не порушувалися.

Заступник керівника апарату, начальник відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації

В.В.Шкуратова

_____________________________________________

завд.зап.кор.2013-2015.doc

Завдання і заходи

з виконання в Талалаївському районі обласної програми

запобігання і протидії корупції на 2013 – 2015 роки,

затвердженої розпорядженням голови облдержадміністрації

від 21 грудня 2012 року №486

______________________________________________

КОРУПЦІЯ план 2013.doc

П Л А Н заходів щодо запобігання проявам корупції в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування Талалаївського району на 2013 рік

Назад18 Жовтня 2017 08:56
03 Жовтня 2017 16:25