Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://taladm.cg.gov.ua/old
back

11 липня 2018

Засідання спостережної комісії

11 липня  відбулося чергове засідання спостережної комісії за участю членів комісії та начальника Талалаївського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Чернігівській області Юлії Карпенко.

На даний час відбулося перейменування Талалаївського районного сектору з питань пробації на Талалаївський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації у Чернігівській області».

Основні питання, що розглядалися: про профілактичну роботу з особами, які притягувалися до кримінальної відповідальності на території Талалаївського району, про порядок відбування суспільно корисних робіт засудженими особами, про запровадження волонтерської діяльністі, пов’язаної з пробацією.

Завдяки постійній профілактичній роботі, яку здійснює  Талалаївський районний сектор, засудженими у 2018 році не було вчинено повторних злочинів. Також зменшилася кількість осіб, що перебувають на обліку порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Відповідно вимог наказу Міністерства юстиції України від 17 січня 2017 року «Про затвердження Положення про організацію діяльності волонтерів пробації», для сприяння органу з питань пробації у здійсненні нагляду за суб’єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи запроваджується волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, що проводиться волонтерами пробації за такими напрямами:

сприяння органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації;

участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації;

участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації;

участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації;

надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації;

сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;

сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманням суб’єктами пробації обов’язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду, передбачає участь у:

перевірці суб’єктів пробації за місцем роботи або навчання;

перевірці виконання обов’язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

перевірці достовірності поважних причин, що обумовили неявку суб’єктів пробації до органу з питань пробації в призначений строк;

заходах, пов’язаних з початковим розшуком суб’єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме.

 Залучення особи до волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, здійснюється органом пробації за письмовою заявою цієї особи після проходження співбесіди з працівником органу з питань пробації та заповнення анкети волонтера пробації.

Тому, Талалаївський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Чернігівській області запрошує до співпраці осіб для зайняття волонтерською діяльністю, пов’язаною з пробацією.

 
 
 

За інформацією секретаря комісії