Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://taladm.cg.gov.ua/old
back

Над прозорою криницею - 2019

06 серпня 2019

Вчора, 5 серпня, в день релігійного свята Почаївської ікони Божої Матері, в чарівному місці, серед чудової природи Плугатарського парку відбулось Богослужіння на честь освячення цілющої криниці, настоятелем церкви святої Варвари  отцем Віктором та отцем Петром з с.Іржавець Ічнянського району. Традиційно вшановуючи  освячення криниці, долучаючись до народних традицій, там  пройшов  традиційний ІХ  районний фестиваль народної творчості «Над прозорою криницею - 2019».

Протягом багатьох років цілюща криниця не залишається самотньою, та цього дня до неї вишикувалась черга з самого ранку. Чисте повітря, смачна вода, налаштовували відвідувачів на позитивний настрій. Біля входу до «кринички», як завжди цього дня, око милувала виставка майстрів Талалаївщини, яка нікого не залишила байдужим. Вдало підібрані до тематики заходу  експозиції відображали красу нашої природи,  розкривали  релігійну тематику, а також були представлені різноманітні вироби від давнини до сучасності. Уже не один рік поспіль ми проводимо це прекрасне народно-пісенне свято, яке вже давно вийшло за межі району і запрошує до себе народних митців та гостей з усіх куточків.

Після освячення криниці вітальну естафету свята прийняли очільники - заступник голови районної державної адміністрації  Лариса Шевченко та голова районної ради  Юрій Дзюбан. Зі щирим словом  перед громадою виступив український науковець, історик, літератор, лінгвіст, фольклорист, журналіст, краєзнавець, громадський діяч, кандидат історичних. наук і патріот своєї Батьківщини виходець села Українське - Іван Забіяка. Вони подякували усім організаторам та ідейним натхненникам цього мистецького дійства, які докладають чимало зусиль, аби фестиваль продовжував своє творче життя, кожен рік дивував новими враженнями та радував нас своєю неповторною атмосферою, прекрасними виступами добре знайомих і нових виконавців та колективів.Нехай звуки народної пісні ніколи не перестають лунати на Талалаївській землі, інтерес публіки до фольклорної творчості ніколи не згасає, а фестиваль зберігає свої традиції та ще не один десяток років збагачує культурно-мистецьке життя нашого краю! Побажали всім миру, злагоди, гарного настрою, приємного відпочинку, радості, удачі та Божого благословення! А всім виконавцям - вдалих виступів, подальших успіхів на їх життєвих і творчих дорогах!

У фестивалі брали участь  вокальні ансамблі та  фольклорна група: «Життєдайне джерело» слова і музику написав Ю. Дзюбан, обробка  М. Залізного  і виконав її сам автор з  Народним жіночим вокальним ансамблем «Мрія» РБК ( керівник В. Задорожна)  під акомпанемент баяністки А. Черниш, «Батькова криниця», «Пішов мій миленький криницю копати».  «Мамині руки», «Ой дубе ти дубе» - жіночий вональний ансамбль «Берізка» Березівського СБК керівник Людмила Науменко. «У сосновому борочку»,  «Будьмо» - жіночий вональний ансамбль «Калина» Українського СК.  «Вийшли козаки» - вокальний квартет Українського СК у складі В'ячеслава Дяченко, Тамари Наливайко, Олени Велічко та Федора Мицика. Українські народні пісні «Їхав, їхав козак містом» чоловічий вокальний ансамбль «Хортиця» Чернецького СБК. «А за селом», «Чарочка на пасашок» - ансамбль народної пісні «Джерела» Чернецького СБК. «Ой на горі жита много» - виконували Юлія Гадючка та Дарина Чейпеш. «Ой гаю мій гаю», «За лісом не бачу за вітром не чую» - фольклорний ансамбль «Надвечір'я» Староталалаївського СБК.

Також виступали гості свята виконували українські народні пісні: «Ой дощ, іде дощ», «Все затихло опівночі», «Ой піду я в сад гулять» - фольклорний ансамбль «Полісяни» керівник О. Івченко, с.Курінь. «Гуляв я три роки», «Їхали хлопці три запорожці» - ансамбль народної пісні «Подоляни» Подільського СБК. Ансамбль гармоністів «Подільські самоцвіти» - Срібнянського району.

 

Свою гостинність та вміння готувати польову кашу представляли кашовари Березівської с/р, Юрківцівської с/р, Рябухівської с/р  на чолі з сільськими головами: Людмилою Гавриш, Світланою Мірошниченко, Олександром Прохорчуком.

На святі свої вироби та смаколики представили підприємці виїзної торгівлі.

 

Фестиваль відбувався за координації та підтримки районної державної адміністрації та сектору культури та туризму. 

 

Долучились до організації свята, настоятель церкви св. Варвари отець Віктор та релігійна громада, сільські ради, аматорські колективи, працівники районного будинку культури, підприємці, майстри Талалаївщини, працівники районної бібліотеки.

 

За інформацією сектору культури

 та туризму Талалаївської РДА