Талалаївська РДА
Анонси

Фонд соціального страхування з ТВП

Назад

До уваги вагітних!

Прилуцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області повідомляє про можливість отримання за рахунок коштів Фонду путівок на відновлювальне лікування порушень перебігу вагітності до санаторію «Карпати» у ІV кварталі 2017 року. Основним критерієм для відбору хворих на реабілітаційне лікування є наявність медичних показань. Термін такого лікування становить 24 дні. Путівки для працюючих осіб є безкоштовними, крім того, за період відновлювального лікування в оздоровниці надається допомога по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі.

Для отримання більш детальної інформації звертатись до лікуючих лікарів або до Прилуцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області за адресою: м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46/1, тел. 3-22-85.

Прилуцьке відділення управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування

України в Чернігівській області

_____________________________________

Про створення Прилуцького відділення Управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Повідомляємо, що 31 липня 2017 року припинили роботу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Прилуки та Прилуцька міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відповідно п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105.

З 01 серпня 2017 року почало працювати Прилуцьке відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області, яке є їхнім правонаступником.

Прилуцьке відділення буде забезпечувати реалізацію усіх завдань та функцій, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Так, кошти Фонду будуть використовуватися на виплату матеріального забезпечення, страхових виплат та надання соціальних послуг, фінансування заходів з профілактики страхових випадків. Працюючі особи отримають матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Відділення розміщується у двох приміщеннях за адресами:

вул. Вокзальна, 46/1 (юридична адреса):

начальник відділення – Криворот Олександр Миколайович (тел. 7-13-36);

- заступник начальника відділення – Ярошенко Ганна Василівна (тел. 5-20-48);

- заступник начальника відділення – начальник відділу соціальних послуг – Чміль Лариса Михайлівна (тел.3-22-85);

- головний бухгалтер – Дончак Вікторія Олександрівна (тел. 3-21-94);

- працівники, які здійснюють роботу по страхуванню з тимчасової втрати працездатності (тел.3-15-53). вул. Київська, 216/4:

- працівники, які здійснюють роботу по страхуванню від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (тел. 5-06-74);

- працівники, які ведуть облік страхувальників (тел. 5-03-89);

- страховий експерт з охорони праці (тел. 5-03-89).

Представники в Варвинському районі – тел. 2-11-09 (Галушка Тетяна Олександрівна та Галушка Андрій Миколайович), смт. Варва, вул. Миру, 4.

Представники в Талалаївському районі – тел. 2-15-56 (Павленко Віра Григорівна та Герасименко Микола Олександрович), смт. Талалаївка, вул. Центральна, 5.

Представник в Срібнянському районі – тел. 2-13-75 (Кириндась Наталія Павлівна), смт. Срібне, вул. Миру, 25.

Прилуцьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

України в Чернігівській області

_________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 02 червня 2017 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 01.06.2017 року проведено фінансування допомог:

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих по 29 травня 2017 року (включно);

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих по 29 травня 2017 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих по 29 травня 2017 року (включно).

Терміни здійснення фінансування скорочено до 3-4 робочих днів від моменту подання заяви-розрахунку, попри передбачені законодавством 10 днів. Фонд своєчасно забезпечує матеріальною підтримкою працівників, які з відповідних обставин частково чи повністю втратили заробіток.

Варвинська МРВД ФСС з ТВП

_________________________________________

Змінено розмір допомоги на поховання

У відповідності до статті 27 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105 допомога на поховання надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні: дружини (чоловіка); дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали інвалідами до 18 років (братів, сестер та онуків - за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання - до 23 років; батька, матері; діда та баби за прямою лінією спорідненості.

Не вважаються такими, що перебували на утриманні застрахованої особи, члени сім’ї, які мали самостійні джерела засобів до існування (отримували заробітну плату, пенсію тощо).

8 лютого 2017 року на засіданні правління Фонду соціального страхування України було прийняте рішення про підвищення розміру допомоги на поховання застрахованих осіб (крім потерпілих на виробництві). З 1 березня 2017 року вона складає 4 100 грн. Допомога надається особі, що здійснила поховання.

Варвинська МРВД ФСС з ТВП

_________________________________________

Допомога по тимчасовій непрацездатності особам, які працюють на сезонних і тимчасових роботах

Відповідно до норм Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105) здійснюються правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами.

Частиною 1 ст. 22 Закону № 1105, передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).

Згідно абзацу 4 частини 2 статті 22 Закону № 1105 визначено, що застрахованим особам, які працюють на сезонних і тимчасових роботах, допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, надається не більш як за 75 календарних днів протягом календарного року.

Перелік сезонних робіт і сезонних галузей робіт затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.1997 № 278 «Про затвердження Списку сезонних робіт і сезонних галузей».

Так, до сезонних галузей та робіт належать:

1. Лісова промисловість і лісове господарство:

- добування живиці, барасу і ялинкової сірки;

- заготівля пньового осмолу;

- заготівля лика;

- лісокультурні роботи - підготовка грунту, посів і садіння лісу, догляд за лісовими культурами, робота в лісорозсадниках;

- лісозахисні і протипожежні роботи - боротьба з шкідниками і хворобами лісу, прокладання мінералізованих смуг, чергування на пожежних вишках, наземне пожежне патрулювання лісів;

- заготівля насіння;

- збирання і переробка харчових продуктів лісу;

- польові лісовпорядні роботи.

2. Торфяна промисловість:

- болотяно-підготовчі роботи;

- добування, сушіння та збирання торфу;

- ремонт і обслуговування технологічного обладнання в польових умовах.

3. Сільське господарство:

- робота в овочівництві, садівництві, виноградарстві, буряківництві, хмелярстві, на вирощуванні і збиранні картоплі, тютюну, кормів, баштанних культур, лікарських рослин;

- робота на інкубаторно-птахівничих та міжгосподарських інкубаторних станціях.

4. Переробні галузі промисловості:

- робота на підприємствах переробки плодоовочевої продукції;

- робота на підприємствах цукрової галузі промисловості;

- первинне виноробство.

5. Санаторно-курортні заклади і заклади відпочинку:

- роботи, пов'язані з санаторно-курортним обслуговуванням хворих і відпочиваючих в санаторно-курортних закладах і закладах відпочинку.

6. Транспортно-дорожній комплекс:

- авіаційні роботи в сільському та лісовому господарствах.

Зокрема, тимчасовими робітниками і службовцями вважаються робітники і службовці, прийняті на роботу на строк до двох місяців, а для заміщення тимчасово відсутніх працівників, за якими зберігається їх місце роботи (посада), - до чотирьох місяців.

Варвинська МРВД ФСС з ТВП

_________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 27 березня 2017 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що згідно ст. 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105 робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників-роботодавців протягом десяти робочих днів після надходження заяви. Станом на 27.03.2017 року проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих до 22 березня 2017 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих до 22 березня 2017 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих до 22 березня 2017 року (включно).

Терміни здійснення фінансування Фондом скорочено до 4-5 робочих днів від моменту подання заяви-розрахунку.

Шановні, головні бухгалтери, просимо вас своєчасно надавати платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки застрахованих осіб, які з відповідних обставин частково чи повністю втратили заробіток.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення

Фонду соціального страхуванняз тимчасової

втрати працездатності

_________________________________________

Нараховуємо допомогу по вагітності та пологах

В статті 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування“ від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон) зазначено, що допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати, обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.

Також частиною другою статті 26 Закону передбачено, що сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Розрахунок середньої заробітної плати здійснюється відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі – Порядок).

Пунктом 3 Порядку визначено, що середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов’язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, - тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

З огляду на вищезазначене, реалізація положень статті 26 Закону повинна здійснюватися з урахуванням норм Закону та Порядку, а саме, сума допомоги по вагітності та пологах має розраховуватися наступним чином:

1.Розраховується середньоденна заробітна плата виходячи з фактичної заробітної плати відповідно до вимог Порядку №1266.

2. Порівнюється фактична середньоденна заробітна плата із середньоденною заробітною платою, обчисленою з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого у місяці настання страхового випадку (мінімальну заробітну плату ділимо на 30,44 – середньомісячну кількість календарних днів);

3.У разі перевищення середньоденної заробітної плати, розрахованої із мінімальної заробітної плати, над фактичною середньоденною заробітною платою, подальший розрахунок допомоги по вагітності та пологах здійснювати із середньоденної, обчисленої із мінімальної заробітної плати.

За консультаціями звертайтеся за телефонами: смт Варва – 2-11-09, 2-12-51, смт Срібне – 2-13-75, смт Талалаївка – 2-15-56.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення

Фонду соціального страхуванняз тимчасової

втрати працездатності

_________________________________________

Про створення на підприємстві комісії із соціального страхування

Відповідно до частини 3 статті 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі – Закон № 1105) рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб).

Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування виконує свої функції відповідно до положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, яке затверджується правлінням Фонду.

Відповідно до п. 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону N 1105 на сьогодні діє Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затверджене постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 № 25 (далі - Положення).

Якщо на підприємстві працює понад 15 чоловік, то відповідно до п. 1.4 Положення створюється комісія із соціального страхування. При чисельності застрахованих осіб 15 і менше - обирається уповноважений із соціального страхування.

Формою роботи комісії є засідання, які проводяться відповідно до плану, але не рідше двох разів на місяць. Члени комісії беруть участь у її засіданнях особисто без права передання своїх повноважень іншим посадовим особам.

Уповноважений із соціального страхування підприємства відповідно до пункту 4.2 Положення розглядає питання матеріального забезпечення і надання соціальних послуг застрахованим особам у міру надходження звернень і приймає відповідні рішення.

Рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства оформлюються протоколом в день їх прийняття.

Застрахована особа має право оскаржити рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства до робочого органу відділення Фонду, де перебуває на обліку підприємство, протягом 5 днів з моменту отримання повідомлення про таке призначення або відмову.

Директор Варвинської МРВД

ЧОВ ФСС з ТВП

Л.Чміль

_________________________________________

До уваги головних бухгалтерів, голів комісій (уповноважених) із соціального страхування!

До закінчення І кварталу 2017 року залишаються лічені дні. З метою здійснення своєчасної виплати матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності просимо Вас забезпечити невідкладну здачу працівниками виданих листків непрацездатності, їх своєчасний розгляд та подачу заяв-розрахунків до Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду. Це унеможливить створення штучної кредиторської заборгованості по коштах Фонду станом на 01.04.2017.

Нагадуємо, що квартальна звітність прийматиметься спеціалістами дирекції з 01 по 20 квітня 2017 року.

За довідками звертайтеся за телефонами: смт Варва – 2-11-09, 2-12-51, смт Срібне – 2-13-75, смт Талалаївка – 2-15-56.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення

Фонду соціального страхуванняз тимчасової

втрати працездатності

_________________________________________

Відсоток допомоги залежно від страхового стажу

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежить від страхового стажу працівника, порядок розрахунку якого встановлено Законом України від 23.09.1999 № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Cтраховий стаж - період, протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачувалися страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до статті 24 зазначеного закону допомога у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

• 50% - якщо страховий стаж до 3 років;

• 60% - коли страховий стаж від 3 до 5 років;

• 70% - якщо страховий стаж від 5 до 8 років;

• 100% - коли страховий стаж понад 8 років.

Право на виплату 100% лікарняних незалежно від стажу мають такі категорії працівників:

• особи, віднесені до 1 - 4 категорій осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

• один із батьків (особа, яка їх замінює), який доглядає хвору дитину віком до 14 років, потерпілу від Чорнобильської катастрофи;

• ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

• особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань згідно із Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»;

• донори, які мають право на пільгу відповідно до ст. 10 Закону України «Про донорство крові та її компонентів».

Cтраховий стаж для оплати лікарняного визначають на дату настання страхового випадку, а саме на день, яким відкрито листок непрацездатності.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення

Фонду соціального страхуванняз тимчасової

втрати працездатності

_______________________________________

Підсумки роботи Варвинської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП за 2016 рік.doc

_______________________________________

Хто має право на безкоштовні путівки в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів

До Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звертаються застраховані особи з питаннями щодо порядку отримання безкоштовних путівок на реабілітаційне лікування після перенесених захворювань та травм.

Повідомляємо, що медичний відбір та направлення застрахованих осіб та членів їхніх сімей на відновлювальне лікування здійснюється відбірковими комісіями лікувально-профілактичних закладів. Отримати безкоштовну путівку можуть хворі, які мають відповідні медичні показання для направлення на відновлювальне лікування (медичну реабілітацію) до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів після стаціонарного лікування. Крім того, Фонд оплачує весь термін лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу, а це 24 дні.

Протягом 2016 року вже скористалися можливістю відновити здоров’я після гострого інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах 4 застраховані особи в реабілітаційних відділеннях санаторіїв «Полтава» ПРаТ «Миргородкурорт» та «Карпати», 25 хворих з порушеннями обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи і троє дітей в супроводі дорослого лікувалися в ПРаТ «Трускавецькурорт» та ПРаТ «Миргородкурорт».Крім зазначених профілів захворювань медична реабілітація призначається пацієнтам:

– після гострих цереброваскулярних порушень;

– після оперативних втручань на органах травлення;

– після операцій ортопедичних, травматологічних при дефектах та пороках розвитку хребта, пластиці суглобів, ендопротезуванні і реєндопротезуванні, реплантації кінцівок;

– з порушенням перебігу вагітності;

– після опіків.

На даний час отримані заявки лікувально-профілактичних закладів про виділення путівок на відновлювальне лікування у 2017 році. Відмічаємо збільшення кількості таких путівок, адже лікарі, як ніхто розуміють, що рання санаторно-курортна реабілітація спрямована на відновлення здоров’я працездатної особи та повернення її до суспільно-корисної праці,оскільки вона здійснюється безпосередньо після стаціонарного лікування і хворий направляється в санаторій із відкритим листком непрацездатності. У наступному році планується направлення на реабілітаційне лікування 57 хворих.

Застрахованій особі протягом календарного року за рахунок коштів Фонду може бути виділена лише одна путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Після проведеного лікування застрахована особа зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу, що видав путівку, заповнений зворотний талон путівки або довідку про факт перебування в санаторно-курортному закладі.

Реабілітаційне лікування є важливою та невід’ємною частиною комплексного лікування застрахованих осіб та врешті решт веде до зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності (оплату листків непрацездатності за рахунок коштів Фонду).

Директор Варвинської МРВД

ЧОВ ФСС з ТВП

Л.Чміль

_________________________________________

До уваги бухгалтерів!

З 1 грудня 2016 року згідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» змінився розмір мінімальної заробітної плати – 1 600,00 грн.

Відповідно п. 2 ст. 24 та п. 2 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 1105 від 23.09.1999 р. розмір допомог у розрахунку на місяць становитиме:

- по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім'ї) не більше розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду (40 000,00 грн.);

- по вагітності та пологах не більше розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду (40 000,00 грн.) та не менше, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на час настання страхового випадку (з 01.12.2016 -1 600,00 грн).

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення

Фонду соціального страхуванняз тимчасової

втрати працездатності

_________________________________________

Підсумки роботи Варвинської дирекції за 9 місяців 2016 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснює матеріальне забезпечення та надає соціальні послуги застрахованим особам Варвинського, Срібнянського та Талалаївського районів.

Станом на 1 жовтня в дирекції згідно Єдиного реєстру страхувальників на обліку перебуває 1 375 страхувальників:

№ з/п Тип страхувальника Кількість страхувальників станом на 01.10.2016

1 Юридичні особи 505

2 Фізичні особи з найманою працею (роботодавці) 240

3 Фізичні особи (особисто) 623

4 Інші типи ( відокремлені підрозділи, тощо) 7

Доходна частина Тимчасового розпису дирекції становить 35,1 тис. грн, в тому числі неправомірно витрачені кошти – 26,7 тис. грн., господарські штрафи – 5,8 тис. грн., суми помилок минулих років – 2,2 тис. грн., повернення видатків минулих періодів - 0,4 грн.

Проведено 76 перевірок страхувальників, кількість перевірок, якими виявлено порушення – 31. Найчастіше при перевірці коштів Фонду зустрічаються наступні помилки: невірно визначено кількість календарних днів у розрахунковому періоді; невірно визначені дні, які підлягають оплаті; допомога не обмежена мінімальною заробітною платою; допомога виплачена за вихідні (неробочі) дні; допомога в день встановлення МСЕК інвалідності.

Страхувальниками надано 955 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 3 969,0 тис. грн. Профінансовано 3 966,8 тис. грн. Решту коштів страхувальники отримали на початку жовтня. Затримки у виплаті допомог застрахованим у Фонді особам немає. Фінансування здійснюється протягом 3-х робочих днів при встановленому законодавством 10-денному терміні.

За 9 місяців профінансовано допомог:

Назва статті План Факт % виконання

По тимчасовій непрацездатності 3147,3 2832,3 90,0

По вагітності та пологах 1263,2 1124,0 89,0

На поховання 28,6 15,4 53,8

При прийомі заяв-розрахунків постійно проводилась робота по виявленню зловживань при наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам. У 8 страхувальників упереджено неправомірне віднесення витрат за рахунок коштів Фонду на суму 7,1 тис. грн. (травми отримані в робочий час або в стані алкогольного сп'яніння).

Одним з напрямів роботи є забезпечення застрахованих осіб путівками на реабілітаційне (відновлювальне) лікування на базі санаторно-курортних закладів. Проведено відновлювальне лікування 24 застрахованих осіб. За заявками лікувально-профілактичних закладів застраховані особи по безкоштовних путівках Фонду мали змогу отримати відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторіїв ПрАТ "Трускавецькурорт", ПрАТ "Миргородкурорт" та інших.

Лариса Михайлівна Чміль, директор

Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції

___________________________________________

У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 №374/99, відзначають День працівника соціальної сфери.

Неможливо переоцінити значення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у системі загальнообов’язкового соціального страхування, адже він турбується про людей протягом всього життя від народження до старості.

Необхідність соціального страхування обумовлена потребою у формуванні такого фонду, за рахунок якого працездатним громадянам можна було б гарантувати їхнє фінансове забезпечення у разі тимчасової втрати працездатності.

Найвищою метою діяльності Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду є служіння інтересам людей, які потрапили в скрутні життєві обставини. Адже завданням законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування є встановлення гарантій щодо захисту прав та інтересів громадян, які мають право на всі види соціального захисту, що включають право на забезпечення їх у разі хвороби, тимчасової втрати працездатності, необхідністю догляду за малолітньою дитиною, хворим членом сім’ї, смерті застрахованої особи або членів її сім’ї.

Спеціалісти дирекції – досвідчені, небайдужі до людських проблем, чуйні та доброзичливі працівники, які вболівають за доручену справу і готові прийти на допомогу іншим.

У переддень свята прийміть щиру вдячність за високе служіння обраній справі, самовідданість і щедрість душі! Бажаю вам творчого натхнення, здійснення всіх ваших задумів і мрій. Хай доля дарує міцне здоров'я та довголіття!

Директор Варвинської міжрайонної

виконавчої дирекції Чернігівського

обласного відділення Фонду соціального

страхування з тимчасової втрати працездатності

Л.М. Чміль

___________________________________________

Порядок фінансування фізичних осіб-платників єдиного внеску на виплату матеріального забезпечення за рахунок коштів ФСС з ТВП

З 01 січня 2016 року фізичні особи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність незалежно від системи оподаткування автоматично набули право у встановленому законом порядку на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок коштів ФСС з ТВП по страхових випадках, що настали з 01.01.2016 р. за умови сплати страхових внесків до Фонду.

Фінансування матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду здійснюється на підставі заяви-розрахунку, форма якої затверджена «Порядком фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затвердженим постановою правління Фонду від 22.12.2010 № 26 (далі – Порядок № 26).

Для отримання фінансування матеріального забезпечення фізичній особі - платнику єдиного внеску необхідно відповідно до статті 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 відкрити окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у будь-якому банку у порядку, встановленому Національним банком України та надати до робочого органу Фонду за місцем реєстрації два примірника заяви-розрахунку, до якої з метою контролю за використанням коштів Фонду слід долучити:

- копію заповненого листка непрацездатності;

- довідку з територіального органу Державної фіскальної служби України про сплату єдиного внеску або копії квитанцій про сплату єдиного внеску за розрахунковий період;

- письмове повідомлення про відкриття окремого поточного рахунку для фінансування матеріального забезпечення.

У заяві-розрахунку зазначається повна нарахована сума допомоги з урахуванням обов’язкових утримань (податок на доходи фізичних осіб, військовий збір).

Заяви-розрахунки, прийняті робочими органу Фонду від фізичних осіб - платників єдиного внеску повинні бути профінансовані протягом десяти робочих днів після їх надходження.

Головний спеціаліст Т.О.Галушка

_______________________________________________

Допомога на поховання фізичним особам-платникам єдиного внеску

Відповідно до частини 3 статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 допомога на поховання застрахованої особи призначається сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради.

Згідно з листом ВД ФСС з ТВП від 22.04.2016 р. № 5-44/Б-357з-83 допомога на поховання призначається робочим органом Фонду за місцем реєстрації фізичної особи – платника єдиного внеску відповідно до норм «Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам у разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації, припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, що має найманих працівників», затвердженого постановою правління Фонду від 03.04.2012 р. № 16.

При цьому до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань повинен бути внесений запис про припинення фізичної особи – підприємця.

Для отримання допомоги на поховання фізичної особи-платника єдиного внеску, особі, яка здійснила поховання, необхідно звернутися до робочого органу Фонду за місцем реєстрації фізичної особи – платника єдиного внеску із наступними документами: копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної – особи підприємця, свідоцтвом про його смерть, витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, квитанціями про сплату єдиного податку у 2016 році.

Провідний спеціаліст Л.М.Каленіченко

_______________________________________________

До уваги страхувальників!

З 01 жовтня 2016 року розпочинається подача звітності за 9 місяців 2016 року. Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадує про обов'язковість подачі звітності за формою Ф-4 ФСС з ТВП за 9 місяців 2016 року страхувальниками, які мали витрати по коштах Фонду протягом ІІІ кварталу 2016 року. Останній термін подачі звітності – 20 жовтня 2016 року.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до п.5.ч.2. статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 та п 4.5. «Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» затвердженого Правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановою від 18.01.2011 № 4 за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності по коштах Фонду, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів на посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб накладається адміністративний штраф в розмірі та порядку, передбаченими чинним законодавством.

Директор Варвинської МРВД ФСС з ТВП Л.М.Чміль

_______________________________________________

Оплата лікарняного листа під час відпустки

Настав час довгоочікуваної відпустки і раптом ви захворіли, як бути в такій ситуації? Оплата лікарняного листа під час відпустки залежить від виду відпустки:

Лікарняний оплачується:

- якщо лікарняний співпав з черговою відпусткою;

- якщо працівник захворів під час додаткової (соціальної) відпустки на дітей.

Лікарняний не оплачується:

-якщо працівник занедужав у період, відпустки без збереження зарплати;

-якщо працівник перебував у творчій відпустці;

-якщо працівник перебував у додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

_______________________________________________

Про перейменування вулиць.

Повідомляємо, що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань були внесені зміни в частині місцезнаходження юридичної особи та даних про її відокремлені підрозділи (змінено на нові назви вулиць), зокрема

ПРЕДСТАВНИЦТВО АДРЕСА

Варвинська МРВД ФСС з ТВП

Срібнянський район - смт Срібне, вул. Миру,25

Талалаївський район - смт Талалаївка, вул. Центральна,5

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

_______________________________________________

Про особливості оплати листка непрацездатності

за період відпустки без збереження заробітної плати.

Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності, незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Підстави для відмови в оплаті листка непрацездатності за перші п’ять днів непрацездатності за рахунок коштів підприємства і в наступні дні непрацездатності за рахунок коштів Фонду визначені п. 6 ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 № 1105. Згідно із цими нормами листок непрацездатності, виданий в установленому порядку, не оплачується за період перебування застрахованої особи, зокрема, у відпустці без збереження заробітної плати.

Отже, якщо тимчасова непрацездатність настала до початку відпустки застрахованої особи без збереження заробітної плати та триває після закінчення терміну цієї відпустки, допомога по тимчасовій непрацездатності має надаватися на період непрацездатності працівника до та після закінчення відпустки.

Варвинська МРВД ФСС з ТВП

_______________________________________________

Про нещасні випадки не пов'язані з виробництвом

Травми невиробничого характеру на сьогоднішній день, на жаль, досить часті явища. Лише за I півріччя 2016 року по Варвинській міжрайонній виконавчій дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності зафіксовано більше 200 випадків невиробничого травматизму. Як не дивно, але найчастіше травмування відбувається у побуті - будинках, дворах, на присадибних ділянках, під час відпочинку та ігор тощо.

Звичайно, від таких випадків ніхто з нас не може бути застрахований на 100 відсотків, однак про елементарні заходи власної безпеки варто пам’ятати.

У разі, коли уникнути нещасного випадку невиробничого характеру все ж таки не вдалось, слід користуватися Порядком розслідування та обліку випадків невиробничого характеру, затвердженого Постановою КМУ від 22.03.2001р. № 270 (далі - Порядок). Згідно з пунктом 2 Порядку під нещасними випадками невиробничого характеру слід розуміти не пов’язані з виконанням трудових обов’язків травми, у тому числі отримані внаслідок заподіяних тілесних ушкоджень іншою особою, отруєння, самогубства, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою, травми, отримані внаслідок стихійного лиха, контакту з тваринами тощо.

Пунктом 3 Порядку № 270 чітко визначено нещасні випадки невиробничого характеру, які підлягають розслідуванню. Ця процедура проводиться з метою визначення обставин та причин нещасного випадку, а на підставі результатів розслідування вирішується питання соціального захисту потерпілих. У разі, коли застрахована особа за результатами розслідування отримала травму внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням, їй буде відмовлено в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності. Хочеться зазначити, що більшості травм можна запобігти. Ми самі здатні вплинути на обставини, які призводять до різних пошкоджень. Будьте гранично уважні і завбачливі, бережіть себе.

Каленіченко Л.М.,

провідний спеціаліст Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції

_______________________________________________

До уваги страхувальників!

З 01 липня 2016 року розпочинається подача звітності за І півріччя 2016 року. Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадує про обов'язковість подачі звітності за формою Ф-4 ФСС з ТВП за І півріччя 2016 року страхувальниками, які мали витрати по коштах Фонду протягом ІІ кварталу 2016 року. Останній термін подачі звітності – 20 липня 2016 року.

Директор Варвинської МРВД ФСС зТВП Л.М.Чміль

_______________________________________________

Відкриття рахунку для зарахування страхових коштів

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадує:

Для отримання лікарняних від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності підприємство, установа, організація, фізична особа-підприємець повинні відкрити у будь-якому банку (або у органі Державного Казначейства для бюджетних установ) окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів (лист НБУ «Щодо відкриття страхувальниками-роботодавцями окремих поточних рахунків» N 25111/2972-22535 від 14.12.2010).

Рахунок призначений виключно для проведення операцій, що стосуються отримання матеріального забезпечення за листами непрацездатності і не може використовуватися для інших цілей.

Директор Варвинської МРВД ФСС зТВП Л.М.Чміль

_______________________________________________

До уваги бухгалтерів!

З 1 травня, згідно із Законом України "Про Державний бюджет на 2016 рік", змінився розмір мінімальної заробітної плати - 1450 грн., у погодинному розмірі - 8,69 грн.

Тому, відповідно п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, розмір допомог у розрахунку на місяць становитиме:

- по тимчасовій непрацездатності не більше розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (36250 грн.);

- по вагітності та пологах не більше розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (36250 грн.) та не менше, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на час настання страхового випадку (з 01.01.2016 – 1378 грн., з 01.05.2016 - 1450 грн.).

Варвинська міжрайонна виконавча

дирекція Чернігівського обласного відділення

Фонду соціального страхування з тимчасової

втрати працездатності

_______________________________________________

Право сумісників на отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності

Частиною першою статті 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено право застрахованої особи на допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах як за основним місцем роботи так і за сумісництвом. Допомога за сумісництвом надається тільки у разі, коли на момент настання страхового випадку застрахована особа там працює.

Розрахунок допомоги, відповідно до п. 30 діючого Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, проводиться роботодавцями окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Враховуючи це, розрахунковий період визначається за кожним місцем роботи також окремо. При цьому зазначена норма Порядку не містить уточнень в частині внутрішнього або зовнішнього сумісництва.

Нарахування допомоги за сумісництвом здійснюється на підставі таких документів:

- копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи,

- довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи (якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом додаються довідки за всіма місцями роботи).

Щомісячна сумарна заробітна плата у розрахунковому періоді за основним місцем роботи та за сумісництвом не повинна перевищувати розмір максимальної величини (граничної суми) заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески. У 2016 році максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 1 травня – 36250 грн., з 1 грудня – 38750 грн.

Варвинська міжрайонна виконавча

дирекція Чернігівського обласного відділення

Фонду соціального страхування з тимчасової

втрати працездатності

_______________________________________________

До уваги населення!

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що відповідно до розпорядження Талалаївської селищної ради від 25.12.2015 року представництво Варвинської дирекції в Талалаївському районі розташоване за адресою: смт Талалаївка, вул. Центральна, 5.

Прийом відвідувачів здійснюється кожного робочого дня.

_______________________________________________

"Хто не робить той не помиляється"

Під час перевірок доволі часто спеціалісти Фонду виявляють помилки, пов’язані з обчисленням суми лікарняних, а інформацію про виявлені порушення фіксують в акті перевірки. А ось що робити, коли бухгалтер самостійно знайшов помилки, допущені під час нарахування лікарняних через неправильно застосований відсоток для страхової виплати (у зв’язку з неправильним визначенням страхового стажу) або через помилку в підрахунку кількості днів лікарняного, які підлягають оплаті, або ж знайшов лічильну помилку?

Якщо страхувальником самостійно знайдена помилка в наданій заяві-розрахунку, необхідно надати до Фонду лист підписаний керівником і бухгалтером (за наявності посади) та завірений печаткою з детальним змістом даної помилки, обов’язково зазначивши:

- код ЄДРПОУ;

- реєстраційний номер;

- назву страхувальника;

- вхідний номер та дату заяви-розрахунку;

- серію та № листка непрацездатності;

- П.І.Б. застрахованої особи.

У разі встановлення страхувальником недоплати по листку непрацездатності - сума (дні за наявності) відображається у заяві-розрахунку окремим рядком із зазначенням всіх необхідних реквізитів по листку непрацездатності, який необхідно доплатити.

Якщо сума, отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів, перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення - невикористані кошти повертаються страхувальником до робочого органу Фонду, що здійснив фінансування протягом трьох робочих днів.

Варвинська МРВД ФСС з ТВП

_______________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 11 квітня 2016 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 11.04.2016 року проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих по 06 квітня 2016 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих по 06 квітня 2016 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих по 06 квітня 2016 року (включно).

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення Фонду

_______________________________________________

До уваги страхувальників!

З 01 квітня 2016 року розпочинається подача звітності за І квартал 2016 року!

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадує про обов'язковість подачі звітності за формою Ф-4 ФСС з ТВП за І квартал 2016 року страхувальниками, які мали витрати по коштах Фонду протягом І кварталу 2016 року!

Останній термін подачі звітності – 20 квітня 2016 року.

Директор Варвинської МРВД ФСС зТВП

Л.М.Чміль

_______________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 06 квітня 2016 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 06.04.2016 року проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих до 30 березня 2016 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих до 30 березня 2016 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих до 30 березня 2016 року (включно).

Дирекція звертається з проханням: з метою своєчасної виплати матеріального забезпечення підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам-підприємцям надати платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки застрахованих осіб.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення Фонду

_______________________________________________

Що робити, якщо ви втратили лікарняний лист?

Необхідно пам'ятати, що лікарняний відноситься до документів суворої звітності, тому втрачати його не бажано.

Якщо працівник втратив листок непрацездатності, йому необхідно звернутися в лікувальний заклад, який його видавав, щодо видачі дубліката. За рішенням лікарсько-консультаційної комісії лікувально-профілактичного закладу, в якому був виданий лікарняний, видається новий листок непрацездатності з позначкою «дублікат» на підставі довідки з місця роботи про те, що за період тимчасової непрацездатності виплата допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю не здійснювалась.

Якщо первинний лист непрацездатності або його дублікат буде наданий роботодавцю для оплати, перші п'ять днів тимчасової непрацездатності відраховуються з першого дня звільнення від роботи застрахованої особи.

Варвинська МРВД ФСС з ТВП

_______________________________________________

Підсумки роботи Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за 2015 рік

Варва підсумки роботи за 2015 рік - на 01.03..doc

_______________________________________________

«Декретна відпустка» жінці - підприємцю

Кодексом Законів про працю України передбачено відпустки по вагітності та пологах та по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років, які у народі найменують просто - декретна відпустка.

Жінка-підприємець, що забезпечує себе роботою самостійно, може отримати допомогу по вагітності та пологах, якщо вона бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування і сплачує внески не менше повних шести календарних місяців протягом останніх дванадцяти календарних місяців перед настанням страхового випадку.

Для призначення і виплати допомоги по вагітності та пологах застрахованій особі необхідно надати наступні документи до Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності:

- заяву про виплату допомоги,

- листок непрацездатності,

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер),

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та документа, що підтверджує обрану систему оподаткування,

- паспорт,

- страхове свідоцтво (при наявності);

- договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

- довідку про сплату єдиного соціального внеску за розрахунковий період та за місяць, в якому настав страховий випадок.

Суму допомоги розраховують спеціалісти дирекції, після чого кошти перераховують на банківський рахунок страхувальника.

Варвинська міжрайонна виконавча

дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду

соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

________________________________________________

Шановні страхувальники!

Головним пріоритетом у діяльності Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності залишається своєчасне забезпечення в повному обсязі державними соціальними гарантіями працюючої верстви населення та членів їх родин.

Слід відмітити, що протягом поточного року терміни здійснення фінансування Фондом скорочено до 4-5 робочих днів від моменту подання заяви-розрахунку, попри передбачені законодавством 10 днів.

Сподіваємось на Ваше розуміння необхідності подавати заяви-розрахунки не рідше двох разів на місяць, а при можливості - по мірі надходження листків непрацездатності від застрахованих осіб, та вважаємо за свій обов’язок нагадати, що відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", документи для призначення допомоги розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження та допомога виплачується застрахованим особам у найближчий після дня призначення строк, установлений для виплати заробітної плати.

З метою виплати матеріального забезпечення застрахованим особам до закінчення бюджетного року та запобігання створенню штучної заборгованості Фонду, звертаємось до Вас з проханням забезпечити невідкладну здачу працівниками отриманих листків непрацездатності, їх своєчасний розгляд та подачу заяв-розрахунків до Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду в термін до 24.12.2015р. Це дасть змогу в переддень новорічних свят здійснити матеріальну підтримку працівників, які з відповідних обставин частково чи повністю втратили заробіток.

В разі потреби Ви можете звернутися до спеціалістів дирекції за адресою: м. Варва, вул. Миру 4, або за телефонами: 2-11-09, 2-12-51

Варвинська міжрайонна виконавча

дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду

соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

____________________________________________

ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ!

У зв’язку з очікуваним реформуванням Фонду Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності просить протягом листопада - грудня поточного року своєчасно подавати заяви-розрахунки для отримання коштів на матеріальне забезпечення застрахованим особам у 2015 році.

Головним бухгалтерам потрібно в кінці 2015 року, не пізніше 24 грудня, подати заяви-розрахунки з максимальним включенням до них витрат по лікарняних, щоб до 31 грудня 2015 року Фонд мав можливість профінансувати їх в повному обсязі.

Просимо провести роз’яснювальну роботу із застрахованими особами.

Листок непрацездатності повинен бути переданий голові комісії та роботодавцю для опрацювання в триденний термін з дня відновлення працездатності чи початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами:

смт Варва 2-11-09, 2-12-51

смт Срібне 2-13-75;

смт Талалаївка 2-15-56

Варвинська міжрайонна виконавча

дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду

соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

__________________________________________

Про колектив Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності можна говорити слова вдячності безмежно довго, бо не дивлячись на невеликий склад, цей колектив із притаманними йому сумлінням і самовідданістю спрямовує свої зусилля, чуйність, професійні знання і великий практичний досвід для досягнення нової якості життя працюючих громадян Варвинського, Срібнянського та Талалаївського районів. Щиросердно радіємо за кожного, хто отримав комплексне лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, хто вчасно отримав допомогу після тимчасової непрацездатності, адже затримки з виплат всіх видів допомог в нашому Фонді немає. Щоденне зіткнення з людським болем, інколи відчаєм вимагає від моїх колег величезного милосердя та доброти, вони мають бажання та спроможність бути корисними людям.

У переддень професійного свята, Дня працівника соціальної сфери, бажаю всім творчого натхнення, здійснення задумів і мрій, щоб не вичерпалася ваша віра в щедрість людської душі. Нехай наша робота і надалі буде ясним променем, що освітлює будні і свята українського суспільства. Зичу вам міцного здоров’я, добробуту, витримки в усіх життєвих випробуваннях, невтомного творчого пошуку, подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення!

Л. Чміль, директор Варвинської МРВД ФСС з ТВП

____________________________________________

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – щодо соціальних послуг за кошти Фонду

Реабілітаційні путівки..doc

_______________________________________________

До уваги страхувальників!

З 01 жовтня 2015 року розпочинається подача звітності за 9 місяців 2015 року! Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадує про обов'язковість подачі звітності за формою Ф-4 ФСС з ТВП за 9 місяців 2015 року страхувальниками, які мали витрати по коштах Фонду протягом ІІІ кварталу 2015 року! Останній термін подачі звітності – 20 жовтня 2015 року.

Директор Варвинської МРВД ФСС з ТВП Л.М.Чміль

_______________________________________________

Фондом забезпечується своєчасне фінансування матеріального забезпечення

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснює виплати матеріального забезпечення по листках непрацездатності своєчасно та в повному обсязі. Для отримання фінансування за рахунок коштів Фонду роботодавцю необхідно подати до робочого органу Фонду заяву-розрахунок.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Нагадаємо, допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності. Допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам призначається та надається за основним місцем роботи та за сумісництвом. Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), залежно від страхового стажу.

26 червня 2015 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 439 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266» (далі – Постанова).

У зв’язку з цим, з четвертого липня поточного року (з дати набрання чинності Постанови, опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр від 4 липня 2015 року № 119) для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, необхідно застосовувати Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням № 1266, у новій редакції, затвердженою постановою КМУ № 439 (по страхових випадках, які настали з 4 липня 2015 року).

Спеціалісти Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування звертають увагу на те, що своєчасність отримання соціальних виплат залежить від злагодженої взаємодії комісій (уповноважених) із соціального страхування та бухгалтерій страхувальників (підприємств, установ, організацій) щодо оформлення документів, які є підставою для призначення та нарахування матеріальної допомоги за рахунок коштів Фонду.

Т.О.Галушка, головний спеціаліст

Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції

_______________________________________________

Допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам за період реабілітаційного лікування в санаторіях

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV (далі – Закон № 1105) передбачено надання застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності у разі її направлення на лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із стаціонару лікувального закладу.

Відповідно до пункту 2.14 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455 (далі – Інструкція № 455), при направленні хворих на доліковування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів безпосередньо із стаціонарів, згідно з висновком ЛКК, листок непрацездатності продовжується лікуючим лікарем санаторно-курортного закладу на весь термін, потрібний для закінчення призначеного лікування та реабілітації з урахуванням проїзду, але не більше терміну, передбаченого пунктом 4.1 цієї Інструкції.

Щодо питання видачі листка непрацездатності одному з працюючих батьків, що супроводжує дитину до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, то відповідно до абзацу другого пункту 3.12 Інструкції № 455, листок непрацездатності видається одному із працюючих батьків (опікуну або піклувальнику), який виховує дитину-інваліда до 18 років, лікуючим лікарем до початку лікування у медичних центрах реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи (далі – Центр) на весь термін лікування дитини в Центрі з урахуванням часу на проїзд в обох напрямках на підставі довідки-виклику з Центру та за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування у Центрі.

В інших випадках видача листка непрацездатності по догляду за дитиною на період її реабілітаційного лікування нормами чинного законодавства не передбачена.

Директор Варвинської МРВД ФСС з ТВП Л.М.Чміль

______________________________________________________

До уваги головних бухгалтерів!

До уваги керівників підприємств.doc

______________________________________________________

Про застосування норми частини другої статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

Про застосування норми частини друго статт 26 Закону Украни.doc

______________________________________________________

До уваги застрахованих осіб, що забезпечують себе роботою самостійно

До уваги добров льно застрахованих ос б .doc

______________________________________________________

Про допомогу на поховання застрахованих осіб

допомога - на поховання ..doc

______________________________________________________

До уваги страхувальників Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Фскальна служба розяснення 14.02.15 по сплат СВ.doc

____________________________________________________

Роз’яснення Міністерства соціальної політики України, щодо обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності демобілізованим застрахованим особам за призовом на особливий період

Статтею 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі –Закон) встановлено право застрахованих осіб на матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у разі настання страхового випадку в період роботи.

Підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності чітко визначені статтею 23 Закону.

У випадках коли відсутні підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності, визначені Законом, застрахована особа має право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Відповідно до пункту 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати ( доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням ( далі - Порядок) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 року № 12 сума допомоги по тимчасовій непрацездатності розраховується шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотку середньоденної заробітної плати залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачено законодавством, на кількість днів, які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації.

Середньоденна заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється відповідно до п.14 Порядку виходячи з нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувались страхові внески, та кількості відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді.

Згідно із статтею 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форм власності.

Виплати за період коли особа не працювала та за нею зберігався середній заробіток не включаються до розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Враховуючи викладене, у разі відсутності у розрахунковому періоді у демобілізованої застрахованої особи заробітної плати для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності може бути застосовано пункт 10 Порядку, згідно із яким середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу) встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекції

Чернігівського обласного відділення Фонду

соціального страхування з тимчасової

втрати працездатності

___________________________________________

Оновлення веб-сайту статистичними публікаціями в січні–березні 2015 року

58_лист про сайт.doc

______________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 09 квітня 2015 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 09.04.2015р. проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих по 03 квітня 2015 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих по 03 квітня 2015 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих по 03 квітня 2015 року (включно);

Дирекція звертається з проханням:

з метою своєчасної виплати матеріального забезпечення підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам-підприємцям надати платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки застрахованих осіб;

бюджетним установам повідомляти дирекцію про дату їх зарахування органами Державної казначейської служби України.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення ФССТВП

________________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 03 квітня 2015 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 03.04.2015р. проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих по 31 березня 2015 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих по 31 березня 2015 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих по 31 березня 2015 року (включно);

Дирекція звертається з проханням:

з метою своєчасної виплати матеріального забезпечення підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам-підприємцям надати платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки застрахованих осіб;

бюджетним установам повідомляти дирекцію про дату їх зарахування органами Державної казначейської служби України.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення ФCCТВП

____________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 01 квітня 2015 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 01.04.2015р. проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих по 25 березня 2015 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих по 25 березня 2015 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих по 25 березня 2015 року (включно);

Дирекція звертається з проханням: з метою своєчасної виплати матеріального забезпечення підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам-підприємцям надати платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки застрахованих осіб; бюджетним установам повідомляти дирекцію про дату їх зарахування органами Державної казначейської служби України.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення ФССТВП

______________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 25 березня 2015 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 25.03.2015р. проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих по 18 березня 2015 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих по 18 березня 2015 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих по 18 березня 2015 року (включно);

Дирекція звертається з проханням:

з метою своєчасної виплати матеріального забезпечення підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам-підприємцям надати платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки застрахованих осіб;

бюджетним установам повідомляти дирекцію про дату їх зарахування органами Державної казначейської служби України.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення ФССТВП

__________________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 19 березня 2015 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 19.03.2015р. проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих по 11 березня 2015 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих по 11 березня 2015 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих по 11 березня 2015 року (включно);

Дирекція звертається з проханням:

з метою своєчасної виплати матеріального забезпечення підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам-підприємцям надати платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки застрахованих осіб;

бюджетним установам повідомляти дирекцію про дату їх зарахування органами Державної казначейської служби України.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення ФСС ТВП

_________________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 12 березня 2015 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 12.03.2015р. проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих по 04 березня 2015 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих по 04 березня 2015 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих по 04 березня 2015 року (включно);

Дирекція звертається з проханням:

з метою своєчасної виплати матеріального забезпечення підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам-підприємцям надати платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки застрахованих осіб;

бюджетним установам повідомляти дирекцію про дату їх зарахування органами Державної казначейської служби України.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення ФССТВП

______________________________________________

Показники виконання бюджету Варвинської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП за 2014 рік

Показники виконання бюджету Варвинської МРВД ЧОВ ФСС з ТВП за 2014 рік.xls

______________________________________________

Про зміни в законодавстві

У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77, яким викладено у новій редакції закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності для уникнення неузгодженості дій робочих органів Фонду щодо застосування в роботі норм Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі - закон № 1105), повідомляє наступне:

1.По страхових випадках (допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, допомога на поховання), які настали до 31.12.2014 включно, при визначенні права на матеріальне забезпечення та його розміру необхідно керуватися нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240.

2.Для страхових випадків (допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах, допомога на поховання), які настали з 01.01.2015 необхідно застосовувати норми Закону № 1105.

3.Частиною четвертою статті 19 закону № 1105 визначено те, що застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього Закону в таких розмірах:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої Законом у місяці настання страхового випадку;

2) допомога по вагітності та пологах – виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

Вищезазначена норма Закону № 1105 застосовується у вигляді обмеження визначеної на загальних підставах суми допомоги у розрахунку на місяць, якщо на момент настання страхового випадку застрахована особа не набула сумарно у дванадцятимісячному періоді, що передує страховому випадку, шестимісячний страховий стаж.

У свою чергу, страховий стаж для реалізації норм частини четвертої статті 19 Закону № 1105 визначається відповідно до вимог статті 21 Закону № 1105 за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, наданих застрахованою особою у вигляді довідки Пенсійного фонду України.

4.Частиною п’ятою статті 32 Закону № 1105 передбачено граничні строки набуття права на матеріальне забезпечення, визначене статтею 20 Закону № 1105, застрахованих осіб та отримувачів допомоги. Так, матеріальне забезпечення виплачується, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на її утриманні.

Ця норма діє з 01.01.2015 незалежно від настання страхового випадку.

Слід зазначити, що дванадцятимісячний період відлічується від закінчення страхового випадку для випадків тимчасової непрацездатності та вагітності та пологів, а у випадку смерті – від дня смерті зазначеного у свідоцтві про смерть від першого числа місяця, наступного за тим, у якому настала відповідна подія (відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена її сім’ї, який перебував на її утриманні). Для обчислення періоду 12 календарних місяців беруться цілі місяці з 1 по 31 (30) числа.

Звертаємо увагу, що допомога по тимчасовій непрацездатності, як і раніше, виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу. Однак, з 1 січня 2015 року змінився розмір допомоги застрахованим особам, які мають страховий стаж:

- до трьох років - 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу),

- від трьох до п’яти років - 60 відсотків середньої заробітної плати (доходу),

- від п’яти до восьми років - 70 відсотків середньої заробітної плати (доходу).

Розмір допомоги для осіб, які мають страховий стаж понад вісім років, не змінився і становить 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу).

За додатковим роз'ясненням звертатись до спеціалістів Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за адресою: смт Варва, вул. Миру, буд. 4, тел. 2-12-51, 2-11-09.

Варвинська міжрайонна виконавча

дирекція обласного відділення Фонду

___________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 28 лютого 2015 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 28.02.2015р. проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих до 18 лютого 2015 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих до 18 лютого 2015 року (включно);

- допомога на поховання по заявах-розрахунках, наданих до 18 лютого 2015 року (включно);

Дирекція звертається з проханням:

з метою своєчасної виплати матеріального забезпечення підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам-підприємцям надати платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки застрахованих осіб; бюджетним установам повідомляти дирекцію про дату їх зарахування органами Державної казначейської служби України.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду

___________________________________________

Інформація щодо перерахування коштів станом на 13 лютого 2015 року

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє, що станом на 13.02.2015р. проведено фінансування допомог:

- по вагітності та пологах по заявах-розрахунках, наданих до 04 лютого 2015 року (включно);

- по тимчасовій непрацездатності по заявах-розрахунках, наданих до 04 лютого 2015 року (включно);

Дирекція звертається з проханням:

з метою своєчасної виплати матеріального забезпечення підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам-підприємцям надати платіжні доручення до банківських установ для зарахування коштів на карткові рахунки застрахованих осіб;

бюджетним установам повідомляти дирекцію про дату їх зарахування органами Державної казначейської служби України.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення Фонду

____________________________________________

До уваги страхувальників

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє про відкриття рахунків у ВАТ «Ощадбанк» ТВБВ №10024/0148 філії - Чернігівське обласне відділення АТ «Ощадбанк», МФО 353553

- 25601301003631 – рахунок зворотнього фінансування;

- 25600302003631 – транзитний накопичувальний рахунок;

Директор Л.М.Чміль

_____________________________________________

Увага!

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності максимально сприяє позачерговому забезпеченню санаторно-курортним та відновлювальним лікуванням у санаторно-курортних закладах застрахованих осіб (вдова, вдівець) та членів їх сімей учасників антитерористичних операцій, які загинули під час її проведення відповідно до чинного законодавства.

У разі виникнення питань звертатись до Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за телефонами 2-11-09, 2-12-51, або 2-15-56

______________________________________________

Про розслідування нещасних випадків не пов'язаних з виробництвом

Травми невиробничого характеру на сьогоднішній день, на жаль, досить часті явища. Лише за I півріччя 2014 року по Варвинській міжрайонній виконавчій дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності зафіксовано близько 240 випадків невиробничого травматизму, які було оплачено за рахунок коштів Фонду. Як не дивно, але найчастіше травмування відбувається у побуті - будинках, дворах , на присадибних ділянках, під час відпочинку та ігор тощо.

Звичайно, від таких випадків ніхто з нас не може бути застрахований на 100 відсотків, однак про елементарні заходи власної безпеки варто пам’ятати.

У разі, коли уникнути нещасного випадку невиробничого характеру все ж таки не вдалось, слід користуватися Порядком розслідування та обліку випадків невиробничого характеру, затвердженого Постановою КМУ від 22.03.2001р. № 270 (далі - Порядок).

Згідно з пунктом 2 Порядку під нещасними випадками невиробничого характеру слід розуміти не пов’язані з виконанням трудових обов’язків травми, у тому числі отримані внаслідок заподіяних тілесних ушкоджень іншою особою, отруєння, самогубства, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою, травми, отримані внаслідок стихійного лиха, контакту з тваринами тощо.

Пунктом 3 Порядку № 270 чітко визначено нещасні випадки невиробничого характеру, які підлягають розслідуванню. Ця процедура проводиться з метою визначення обставин та причин нещасного випадку, а на підставі результатів розслідування вирішується питання соціального захисту потерпілих.

У разі, коли застрахована особа за результатами розслідування отримала травму внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням, їй буде відмовлено в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Хочеться зазначити, що більшості травм можна запобігти. Ми самі здатні вплинути на обставини, які призводять до різних пошкоджень. Будьте гранично уважні і завбачливі, бережіть себе.

Каленіченко Л.М., провідний спеціаліст

Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції

__________________________________________________

Оздоровлення триває

Кожній дитині потрібний відпочинок. Літній період є дуже важливим для відновлення сил та здоров’я і цим моментом потрібно правильно скористатися.

В період літніх канікул по Варвинській міжрайонній виконавчій дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності планується оздоровити близько 510 дітей шкільного віку, з них 260 по путівках, придбаних за повну вартість з батьківською доплатою не більше 350,00 грн. (177 чол. – в ДЗСТ ЛОК «Верховина» Івано-Франківської обл., 45 – в ДЗО «Крилатий» та 38– в ДЗО «Сонячний» Херсонської області) Всі ці заклади розташовані в екологічно чистих зонах відпочинку.

Також доводимо до відому директорів місцевих дитячих закладів оздоровлення, керівників та голів комісій (уповноважених) підприємств, установ, організацій, що з 4 липня 2014 року у відповідності до постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 13 від 03.05.2014 "Про внесення змін до постанови правління Фонду від 20 грудня 2013 року "Про затвердження граничних норм витрат на харчування, лікування і культмасове обслуговування дітей застрахованих осіб в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на 2014 рік" збільшилась сума граничних витрат за рахунок коштів Фонду на харчування дітей. Тепер вона складає 43 гривні на один день.

Користуючись нагодою хочеться звернутись до батьків: для того щоб мати повноцінне здоров'я, слід пам'ятати, що завтра починається сьогодні, і піклуватися про нього треба постійно. Тож ви ще маєте змогу оздоровити дітей в ДЗО "Сонячний" Херсонської області з 06.08.2014 року за 10 відсотків вартості путівки (342,30 грн.).

Леся Каленіченко, провідний спеціаліст Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції

___________________________________________________

Збільшено розмір часткового фінансування на харчуванн дітей

за рахунок коштів Фонду соціального страхування

з тимчасової втрати працездатності

З 04 липня 2014 року у відповідності до постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №13 від 03.05.2014 р. «Про внесення змін до постанови правління Фонду від 20 грудня 2013 року «Про затвердження граничних норм витрат на харчування, лікування і культмасове обслуговування дітей застрахованих осіб в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на 2014 рік» збільшилась сума граничних витрат за рахунок коштів Фонду на харчування дітей. Тепер вона складає 43 гривні на один день.

Вказана постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18 червня 2014 р. за № 651/25428 і опублікована в Офіційному віснику України від 04 липня 2014 р. (№51, стаття 1371), а значить – набрала законної чинності.

Для вирішення питань збільшення фінансування на харчування дітей всім дитячим закладам оздоровлення і відпочинку слід звернутись до виконавчих дирекцій обласного відділення Фонду, які здійснюють фінансування дитячих закладів.

Виконавча дирекція обласного відділення Фонду

_________________________________________________

ПУТІВКИ САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності інформує про можливість отримання путівок на санаторно-курортне лікування в ІІІ кварталі 2014 року, що придбані за рахунок коштів Фонду .

Покращити своє здоров'я застраховані особи можуть у санаторіях: "Бердянськ", "Нива", "Курорти Приазов'я" об’єднання "Призовкурорт"; "Аркадія", ім. Пирогова, ім. Горького, "Горизонт ", "Золота нива", "Сергіївка" (Одеса та Одеська область); "Конча Заспа", "Пуща Водиця", "Україна" (Київська область); "Березівські мінеральні води" (Харківська область); "Алмаз", "Рубін", "Кристал", "Янтар" об'єднання "Трускавецькурорт"; ім. М.Гоголя, "Миргород", "Хорол" об'єднання Миргородкурорт"; "Авангард", "Хмільник", "Хмільник ЦВК" (Вінницька область); "Ярина", "Карпати", "Сонячний", "Сонячне Закарпаття", "Верховина", "Нафтуся Прикарпаття" (курорти Прикарпаття та Закарпаття) та багатьох інших.

Санаторно-курортні заклади України проводять лікування захворювань органів кровообігу, травлення, нервової системи і хребта, опори і руху, дихання, ендокринної системи, урологічних захворювань.

Путівки видаються застрахованим особам (найманим працівникам) за рішенням комісії із соціального страхування підприємства за основним місцем роботи в період відпустки на підставі особистої заяви та медичної довідки для одержання путівки ( форма ; 070/0)

Дирекції Варвинської МРВД ФСС з ТВП

_____________________________________________

Про відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів

Медична реабілітація, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я - це активний процес, метою якого є досягнення повного відновлення порушених внаслідок захворювання чи травми функцій або оптимальна реалізація фізичного, психічного і соціального потенціалу хворого, найбільш адекватна інтеграція його у суспільство.

Відповідно до Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 №12, передбачено отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортних послуг: комплексного лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань з максимальним використанням природних лікувальних ресурсів, фізіотерапевтичних методів, дієтотерапії, лікувальної фізкультури та забезпечення належних культурно-побутових умов на базі санаторно-курортних закладів, розташованих на територіях курортів державного та місцевого значення або в лікувально-оздоровчих місцевостях, за пред'явленням путівки на санаторно-курортне лікування (далі - путівка).

При цьому розподіл путівок до реабілітаційних відділень санаторіїв серед лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області здійснюється виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду відповідно до договорів, укладених з цими закладами згідно з наданими ними заявками.

До речі, якщо раніше такі договори укладались лише з 3 обласними закладами (обласна лікарня, обласна дитяча лікарня та обласний кардіологічний диспансер), то починаючи з другого півріччя 2013 року, з метою раціонального забезпечення та направлення хворих для подальшого відновлювального лікування, реабілітаційні путівки також були розподілені між всіма центральними районними та міськими лікарнями.

Так, за 2013 рік закладам охорони здоров’я області було передано 404 реабілітаційні путівки, а на 2014 рік передбачено забезпечити реабілітаційне лікування по 415 путівках.

Чинними нормативними документами визначено, що на доліковування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів направляються застраховані особи (або їх діти у супроводі одного із застрахованих батьків (опікуна, піклувальника), що працюють на підприємствах (в організаціях, установах) незалежно від форм власності та відомчої приналежності. Путівки видаються тільки у випадках захворювань або травм, не пов’язаних з нещасним випадком на виробництві. Протягом календарного року одній і тій же особі може бути видана лише одна санаторно-курортна путівка, що сплачена за рахунок коштів Фонду. Передача виданої реабілітаційної путівки іншій сторонній особі, поділ її на декількох осіб, зменшення терміну лікування – забороняється. Застраховані особи дістаються у санаторій самостійно. Термін реабілітаційного лікування – 24 дні.

Обов’язкові умови для ефективності реабілітаційного лікування:

- ранній початок реабілітаційних заходів (це допомагає швидше відновити функції організму, попередити ускладнення і у випадку розвитку інвалідності - боротися з нею на перших етапах лікування);

- безперервність реабілітаційних заходів (цей принцип є основою, тому що тільки безперервність та поетапна черговість реабілітаційних заходів - запорука скорочення часу на лікування, зниження інвалідності і витрат на відновне лікування);

- комплексність реабілітаційних заходів (під керівництвом лікарів, реабілітація проводиться й іншими фахівцями: соціологами, психологами, педагогами, юристами тощо);

- індивідуальність реабілітаційних заходів (реабілітаційні програми складають для кожного хворого з урахуванням загального стану, особливостей перебігу хвороби, вихідного рівня фізичного стану, особистості, віку, статі, професії тощо);

- необхідність реабілітації у колективі (фізична реабілітація розглядає людину у взаємозв'язку з навколишнім середовищем (і живим, і неживим), тому бажано, щоб пацієнт проходив реабілітацію або ж у звичному тренувальному середовищі, або ж у середовищі пацієнтів, які мають такі ж рухові дисфункції);

- повернення до активної праці.

Важливою відмінністю реабілітаційної путівки є те, що вона видається для лікування застрахованої особи або її дитини – безкоштовно, а направлення на доліковування в санаторій проводиться безпосередньо із стаціонару з видачею листка непрацездатності (далі – ЛН).

В кожному лікувальному закладі області, які видають реабілітаційні путівки, для правильного та відповідального медичного відбору хворих, забезпечення ефективності медичної реабілітації на санаторно-курортному етапі лікування, досягнення тривалості та стійкості її результатів, а також відновлення працездатності застрахованих осіб – створено відбіркову комісію.

Забезпечення постійного інформування лікуючих лікарів про наявність реабілітаційних путівок по профілям захворювань, а також застрахованих осіб про умови безкоштовної видачі реабілітаційних путівок, видачі та продовження ЛН на період санаторної реабілітації – покладено на голів відбіркових комісій.

Остаточне рішення про виділення реабілітаційної путівки оформлюється протоколом відбіркової комісії, до якого додаються такі документи:

- виписка з медичної карти стаціонарного хворого із зазначенням характеру та перебігу захворювання чи травми, страхового анамнезу, термінів тимчасової непрацездатності по даному захворюванню, а також рекомендаціями щодо подальшого доліковування у відділенні реабілітації санаторно-курортного закладу;

- довідка страхувальника, підписана керівником і головним бухгалтером та скріплена печаткою підприємства (установи, організації), а також завірена робочим органом обласного відділення Фонду з інформацією про те, що дана застрахована особа протягом календарного року не отримувала путівок на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду.

По закінченню санаторного етапу реабілітації застрахована особа зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу заповнений зворотний талон до путівки з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію, завірений круглою печаткою оздоровниці.

Важливим моментом також є правильне оформлення ЛН: при направленні хворого зі стаціонару на доліковування у реабілітаційне відділення санаторію у графі ЛН "Стати до роботи" здійснюється запис "доліковування в санаторно-курортному закладі" і вказується дата початку путівки. У графі "Видано новий листок непрацездатності (продовження) №" зазначається номер нового ЛН, який також заповнюється в стаціонарі закладу охорони здоров'я на період доліковування. У графі "Причина непрацездатності:" нового ЛН підкреслюється "захворювання загальне - 1"; у графі "Режим" указується "санаторний", у графі "Звільнення від роботи" у першому стовпчику "З якого числа" вказується дата початку путівки. В правому верхньому кутку ЛН ставиться печатка закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності".

Подальше оформлення ЛН здійснюється в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу. У графі "Перебував у стаціонарі" зазначаються дати госпіталізації та виписки з реабілітаційного відділення; у графі "Звільнення від роботи" у другому стовпчику "До якого числа включно" вказується дата виписки; у графі "Стати до роботи" літерами пишуть число і місяць, коли стати до роботи, зазначаються посада, прізвище лікаря та завідувача реабілітаційного відділення, їх підписи, що засвідчуються круглою печаткою санаторно-курортного закладу. У разі продовження тимчасової непрацездатності підкреслюється "продовжує хворіти". Чернігівським обласним відділенням Фонду, з метою зниження захворюваності населення області, щорічно формується «Програма відновлення здоров'я застрахованих осіб та членів їх сімей», яка спрямована на продовження тривалості активного та здорового способу життя працюючих, забезпечення їх прав на отримання санаторно-курортного, в тому числі і реабілітаційного лікування, оздоровлення дітей та інше. Щороку видатки на ці цілі збільшуються.

Тому, застрахованим особам, які потребують тривалого стаціонарного лікування, раджу звертатись до лікуючих лікарів та завідувачів профільних відділень щодо медичних показань та протипоказань, наявності реабілітаційних путівок та термінів направлення до оздоровниць.

Василь Донець, начальник відділу експертизи тимчасової непрацездатності та якості медичних послуг виконавчої дирекції обласного відділення Фонду

___________________________________________

Дитячий оздоровчий комплекс “Казковий-2″ запрошує дітей на відпочинок і оздоровлення

ТОВ «Менський дитячий оздоровчий комплекс «Казковий-2» пропонує відпочити в затишному тихому місці біля озера, де є поруч ліс та гарна природа. Можна насолоджуватися тишею, творити, читати, малювати, гуляти, дивитися на сходи і заходи сонця, бродити по росі, співати і мріяти біля багаття. В озері б'ють чисті, цілющі підводні струмки. Можна купатися, засмагати, ловити рибу, збирати гриби та ягоди.

ТОВ «Менський дитячий оздоровчий комплекс «Казковий-2» розташований в мальовничому місці – урочищі Остреч, за 3 км від м. Мена, на березі однойменної річки.

«Казковий-2» займає територію 8,45 га. Територія огороджена та постійно охороняється.

Для проживання дітей в «Казковому» є 15 спальних будинків літнього типу (кімнати на 3-6 дітей).

Територія закладу оснащена спортивними майданчиками: волейбольним, футбольним, баскетбольним, для настільного тенісу. Для організації культурно-масових заходів використовується літня сцена на 250 місць, танцювальний майданчик. Їдальня та всі приміщення відповідають санітарно-гігієнічним нормам і обладнані необхідним інвентарем та обладнанням.

ТОВ ДОК «Казковий-2» планує розпочати оздоровчий сезон з 7 липня 2014 року. Вартість путівки одного ліжко-дня - 120 гривень, з них 43 грн. відшкодовує фонд соціального страхування. Тривалість путівки 21 день.

Заявки надсилати на адресу та за телефонами:

15600, Чернігівська область, м. Мена, урочище Остреч, 5,

тел.: (04644)3-33-08,

моб. (директор): 099-73-91-221

_____________________________________________

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності дбає про ваше здоров'я!

Відповідно до Закону України від 18 січня 2001 року «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» одним із видів соціальних послуг Фонду є оздоровлення застрахованих осіб та членів їх сімей.

Санаторно-курортне лікування – це найкращий спосіб і профілактики, і лікування початкових стадій багатьох хвороб. На жаль, не всі це розуміють і не завжди користуються путівками для оздоровлення та лікування. Кількість листків непрацездатності безпосередньо залежить від бажання людей вчасно лікуватися, а особливо – проводити профілактику захворювань, виявляти їх на ранній стадії.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція обласного відділення Фонду інформує про можливість отримання путівок на санаторно-курортне лікування, що придбані за рахунок коштів Фонду в 2014 році.

Покращити своє здоров’я застраховані особи можуть у санаторіях: Бердянськ», «Нива», «Курорти Приазов'я» об’єднання «Приазовкурорт»; «Аркадія», ім. Пирогова, ім. Горького, «Оризонт», «Золота Нива», «Сергіївка» (Одеса та Одеська область); «Конча-Заспа», «Пуща-Водиця», «Україна» (Київська область; «Березівські мінеральні води» (Харківська область); «Алмаз», «Рубін», «Кристал», «Янтар» об’єднання «Трускавецькурорт»; ім. М.Гоголя, «Миргород», «Хорол» об’єднання «Миргородкурорт»; «Авангард», «Хмільник», «Хмільник ЦВК» (Вінницька область); «Ярина», «Карпати», «Сонячний», «Сонячне Закарпаття», «Верховина», «Нафтуся Прикарпаття» (курорти Прикарпаття та Закарпаття) та багатьох інших.

У наявності вже є путівки до санаторно-курортних закладів України на II квартал 2014 року для лікування захворювань органів кровообігу, травлення, нервової системи і хребта, опори та руху, дихання, ендокринної системи, урологічних захворювань.

Путівки видаються застрахованим особам (найманим працівникам) за рішенням комісії із соціального страхування підприємства за основним місцем роботи в період відпустки на підставі особистої заяви та медичної довідки для одержання путівки (форма №070/о).

Шановні керівники та голови комісій (уповноважені) із соціального страхування підприємств, установ та організацій! Подбайте про здоров'я своїх найманих працівників та своєчасно замовте для них путівки в санаторії.

Вікторія Дончак, головний бухгалтер Варвинської міжрайонної дирекції

____________________________________________

Інформація для осіб, що отримують матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, які приїхали для тимчасового перебування з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

Для вирішення питання одержання матеріального забезпечення Вам необхіднозвернутися до найближчого органу Фонду з тимчасової втрати працездатності (міжрайонної, міської виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду) за місцем Вашого тимчасового перебування.

Основні документи, які необхідно мати при собі:

- паспорт;

- довідка про присвоєнняідентифікаційного коду;

- листок непрацездатності, за яким Ви не отримали матеріальне забезпечення за місцем роботи (при наявності);

- трудова книжка (при наявності);

- довідка про заробітну плату (при наявності);

- договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та інформацію про сплату єдиного внеску (при наявності).

У разі відсутності первинних документів робочі органи Фонду допоможуть зібрати необхідну інформацію та документи для отримання страхових виплат.

Робочі органи Фонду в Чернігівській області розташовані за адресами:

_нформац_я для ос_б.doc

____________________________________________

Листки непрацездатності: від розрахунку до виплати

Органи Фонду у відповідності до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001р. № 2240 (далі – Закон) надають гарантоване державою матеріальне забезпечення громадянам, в тому числі у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологах.

Тимчасова непрацездатність – справа досить поширена і відома як роботодавцеві, так і працівникам. А для бухгалтера це ще й чергова нагода застосувати свої професійні навички. Як і на інших відповідальних ділянках, тут не можна помилитися ні з одержувачами матеріального забезпечення, ні з його розміром та строками виплат.

Спершу нагадаємо: право на допомогу по тимчасовій непрацездатності, яка в народі зветься „лікарняними”, мають застраховані особи в період роботи (у тому числі під час випробного терміну та в день звільнення), тобто наймані працівники.

Підставою для призначення такої допомоги є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, який у свою чергу без будь-якої затримки має бути переданий застрахованою особою страхувальнику (роботодавцю) для опрацювання, розрахунку та виплати.

Виданий листок непрацездатності не завжди є гарантією того, що працівнику нададуть лікарняні. А все тому, що остаточне рішення про оплату листка непрацездатності приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації, яке оформлюється відповідним протоколом. При цьому, документи для призначення певного виду допомоги розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

Законом передбачений вичерпний перелік підстав, при яких комісія має право відмовити в оплаті лікарняного. Найбільш поширеними з них є: настання тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням; за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням; порушення режиму лікування застрахованими особами.

Далі відповідальна особа (як правило працівник бухгалтерії) проводить розрахунок, який регламентується Порядком обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2001 № 1266 (далі – Порядок № 1266). Відповідно до пункту 4 Порядку № 1266 розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для застрахованих осіб, є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Середньоденна заробітна плата у частині призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (пункт 14 Порядку № 1266) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість відпрацьованих робочих днів, а у частині призначення допомоги по вагітності та пологах на кількість календарних днів у розрахунковому періоді.

В свою чергу, оплата допомоги проводиться за робочі дні, які припадають на період тимчасової непрацездатності та календарні дні за період вагітності та пологів.

У відповідності до статті 35 Закону оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця, починаючи з шостого дня - органами Фонду.

Перше, що необхідно для одержання роботодавцем коштів із Фонду, - спеціальний банківській рахунок. При цьому, юридичні особи та фізичні особи-підприємці відкривають його як поточний рахунок у банку у звичайному порядку. А бюджетні установи – в органах Державної казначейської служби України. В подальшому підприємство подає до Фонду за місцем свого обліку заяву-розрахунок, в якій зазначаються дані про роботодавця, кількість днів тимчасової непрацездатності та нараховані працівникам суми матеріального забезпечення за його видами. Заяву-розрахунок оформлюють у двох примірниках (один – Фонду, а другий – разом із документами, на підставі яких нараховують матеріальне забезпечення, зберігається у роботодавця), її підписує керівник, головний бухгалтер і проставляється печатка підприємства.

Фонд має перерахувати кошти на виплату лікарняних і декретних протягом десяти робочих днів після одержання заяви-розрахунку. У свою чергу, підприємство виплачує працівникам отримані суми в найближчий термін, установлений для виплати заробітної плати (частина 2 статті 52 Закону). Однак нічого не заважає підприємству виплатити лікарняні за рахунок Фонду відразу після їх одержання.

Гроші, отримані на спеціальний рахунок, можна використовувати суто на виплату матеріального забезпечення працівників. Їх не можна спрямувати на стягнення на підставі виконавчих документів, на задоволення вимог кредиторів. Водночас за рахунок коштів, що надійшли, роботодавець перераховує утримані податок на доходи та єдиний внесок із лікарняних, а також єдиний внесок із декретних.

Практика показує, що період від подання застрахованою особою листка непрацездатності до подання заявки до органів Фонду щодо надання фінансування, вимірюється не то що днями, а навіть місяцями.

Ось статистика лютого поточного року: до органів Фонду подано 8404 первинних лікарняних, з яких закритих до оплати у лютому 4079 та 3932 у січні, решта 393 лікарняних закритих за більш ранні періоди.

І тут є дві сторони медалі. З одного боку на загальному фоні це невелика кількість лікарняних. З іншого і це головне, що з суб’єктивної безвідповідальності чиновників саме така кількість осіб несвоєчасно отримала допомогу. Більш того, на звернення застрахованої особи до свого роботодавця із запитанням: «Чому немає грошей?» вона отримує відповідь на кшталт: «Фонд не платить!» Так от, це неправда! І в такому випадку слід вимагати надати інформацію стосовно того, коли саме (згідно з датою) було подано до органів Фонду заявку! До того ж, в деяких випадках варто пригадати, коли саме надавався лікарняний до оплати. Таким чином, правда вийде назовні.

Слід також нагадати тим застрахованим особам, хто опинився на лікарняному, що саме від Вашої оперативності в наданні лікарняного залежить своєчасність отримання коштів. При цьому, якщо по страховому випадку особі видано декілька листків непрацездатності (продовження попереднього), не слід формувати цілий пакет з них і надавати на оплату після одужання. Ніхто не забороняє послідовно пред’являти до оплати навіть лікарняний, в якому зазначено „продовжує хворіти”. При цьому, Ви отримаєте кошти, які вкрай необхідні своєчасно на лікування.

Механізм надання органами Фонду фінансування у відповідності до статті 21 Закону, передбачає як щоденне прийняття від страхувальників заяв-розрахунків, так і щоденне надання фінансування.

До речі, слід ще сказати, що Фонд, як страховик, своєчасно виконує свої зобов’язання перед страхувальником в терміни та у відповідності до вимог чинного законодавства.

Але і тут для того, аби застрахована особа своєчасно отримала допомогу, страхувальник повинен негайно провести списання грошей на особистий його рахунок (так звану карточку), або отримати готівкою і видати у той же день по відомості.

Так мало б бути, але часто трапляється, що бухгалтер просто не хоче цим питанням займатися і виплату лікарняних приурочує до виплати по підприємству, організації заробітної плати. А у випадку, якщо вона ще й не виплачується регулярно, ситуація ще ускладнюється.

Кошти «гуляють» на рахунках банківських установ. Такий стан справ відбувається там, де відсутній контроль за проходженням механізму оплати лікарняного як з боку застрахованої особи (профспілкових органів), так і комісії (уповноваженого) із соціального страхування. При цьому, слід контролювати і виплату частки роботодавця по оплаті перших п’яти днів. Непоодинокі випадки, коли роботодавець такі виплати застрахованій особі взагалі не проводить. Про це треба не тільки знати, а і вимагати.

Як бачимо, лікарняний, проходячи складний механізм його опрацювання як страхувальником, так і органами Фонду: від прийняття рішення щодо його оплати, розрахунку, подання заяви-розрахунку, проходження коштів через банківські установи до застрахованої особи – залежить від роботи великої кількості чиновників, які повинні за свої дії, в тому числі і протизаконні, відповідати перед своїми людьми.

А хто попав в таку ситуацію, звертайтеся до органів Фонду і наша справа – розібратися і проконсультувати. Пам’ятайте, що спеціалісти Фонду завжди готові допомогти!

Олександр Загуменний,

начальник сектору надання матеріального забезпечення виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

___________________________________________

Солодкі свята від Фонду

Завершилися новорічні свята. Працівники Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції доклали максимум зусиль для того, щоб вони запам’яталися дітям та їх батькам.

В кінці 2013 року дітки віком до 14 років застрахованих осіб, що працюють на підприємствах, в установах та організаціях Варвинського, Срібнянського і Талалаївського районів отримали солодкі пакунки від Фонду.

Ця місія дуже приємна, але водночас і відповідальна. Поки новорічні подарунки потраплять до дітей, працівникам дирекції, комісіям із соціального страхування підприємств, установ та організацій необхідно виконати великий обсяг робіт. Організаційну роботу було розпочато ще в червні минулого року, коли проводилось інформування страхувальників про порядок подання заявок на отримання подарунків, у тому числі через сайти районних державних адміністрацій, радіо, друковані видання. Надана від страхувальників інформація уточнювалась та узагальнювалась.

Як наслідок, 10 грудня 2013 року до дирекції надійшли подарунки від кондитерської фабрики “Конті” у кількості 4550 штук. Новорічний подарунок, придбаний за рахунок коштів Фонду, в упаковці „Солодких та веселих свят”, коштував 23,97 грн. На їх придбання по Варвинській дирекції використано 109063,50 грн.

Зазначимо, що придбання і видача новорічних подарунків для дітей застрахованих осіб Фонду є однією із соціальних послуг, які надаються Фондом відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” і Порядку придбання та забезпечення новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.10.2007 року № 48.

Варвинська міжрайонна виконавча

обласного відділення Фонду

_______________________________________

Про внесення змін до нарахування страхового стажу:

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція повідомляє, що Прикінцевими положеннями Закону України „Про внесення зміни до статті 7 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку” від 19.11.2013 № 691 (набрав чинності 14.12.2013) встановлено, що у разі, коли особа перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з 1 січня 2011 року до набрання чинності цим Законом, час відпустки зараховується до її страхового стажу.

А тому, незважаючи на зміни, що були внесені до ч. 1 ст. 7 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 № 2240 Законом України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464 та діяли в період з 01.01.2011 року по 13.12.2013 року, час перебування застрахованої особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до страхового стажу для визначення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності як до 01.01.2011 року так і після.

Л.М.Чміль, директор Варвинської

міжрайонної виконавчої дирекції

_______________________________________________

Шановні страхувальники!

Відповідно до статті 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001р. №2240 районні, міжрайонні, міські виконавчі дирекції відділень Фонду повинні здійснювати фінансування страхувальників-роботодавців протягом десяти робочих днів після надходження заяви.

З метою захисту прав застрахованих осіб на своєчасне отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду (допомоги по тимчасовій втраті працездатності, вагітності та пологах, на поховання) на виконання заходів антикризової програми дій Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виконавчою дирекцією Чернігівського обласного відділення Фонду створено робочу групу, яка буде здійснювати контроль за своєчасністю проходження коштів Фонду від Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції до страхувальників-роботодавців та далі до застрахованих осіб.

Просимо надавати інформацію до представника Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Талалаївському районі щодо виплачених сум матеріального забезпечення застрахованим особам, отриманих відповідно до заяв-розрахунків, не пізніше дня здійснення виплати.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення

Фонду соціального страхування з тимчасової

втрати працездатності

_______________________________________________

«Гаряча телефонна лінія» Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності для страхувальників та застрахованих осіб

З метою оперативного реагування на інформацію застрахованих осіб щодо якості надання соціальних послуг Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у Виконавчій дирекції Фонду діє «гаряча телефонна лінія».

Телефонуйте за номером 0-800-50-18-92 для оперативного отримання необхідної інформації, роз’яснень, компетентної допомоги. Щодня (крім суботи та неділі) з 09-00 до 18-00 (п’ятниця - до 16-45, обід з 13-00 до 13-45) на Ваші запитання готові відповісти досвідчені фахівці профільних управлінь Виконавчої дирекції Фонду.

Дзвінки на «гарячу телефонну лінію» безкоштовні для всіх абонентів по Україні, за винятком операторів мобільного зв’язку.

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення

Фонду соціального страхування з тимчасової

втрати працездатності

____________________________________________

Про результати проведення перевірок

Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) № 29 від 22.12.2010 року затверджено Інструкцію про проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням” і встановлює порядок проведення перевірок та здійснення вимог законодавства по коштах Фонду в частині правильності їх використання на підприємствах, установах, організаціях, суб’єктами малого підприємництва незалежно від форми власності, які використовують працю найманих працівників.

За 9 місяців 2013 року спеціалістами Варвинської міжрайонної виконавчої дирекцією обласного відділення Фонду проведено 103 перевірки у Варвинському, Срібнянському та Талалаївському районах.

За їх результатами виявлено неправомірне використання страхових коштів на суму 14,2 тис. грн., застосовано господарських штрафів на суму 7,2 тис. грн. В тому числі, по Талалаївському району встановлено неправомірне використання страхових коштів на суму 3,3 тис. грн., застосовано господарських штрафів на суму 1,6 тис. грн. За порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності складено по трьох районах 25 адміністративних протоколів на поcадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю та винесено постанов на суму 3,6 тис. грн. Крім того, за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, щодо використання страхових коштів було складено 5 протоколів про адміністративне правопорушення і винесено постанов на суму 0,7 тис. грн.

Перевірками встановлено, що найбільш частими є наступні порушення: невірне визначення страхового стажу працівників; невірне визначення відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді; помилкове віднесення на рахунок коштів Фонду перших п’яти календарних днів, які роботодавець повинен оплатити за власний рахунок; видача новорічних подарунків дітям, яким виповнилося 14 років. Крім того, допускаються порушення у вигляді несвоєчасного подання або неподання звітності по використаних коштах Фонду. За кожні вищевказані порушення передбачено адміністративну відповідальність.

Керівникам, головним бухгалтерам та головам комісій по соціальному страхуванню установ, організацій, підприємств, треба витрачати кошти Фонду за призначенням, більш уважніше підходити до розрахунку листків непрацездатності, видачі путівок застрахованим особам та своєчасно надавати звітність про використані кошти.

Тетяна Галушка,

головний спеціаліст Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції

_______________________________________________

Про путівки на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду

Одним із пріоритетних напрямків в діяльності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, є забезпечення застрахованих осіб та членів їх сімей санаторно-курортним лікуванням. Варвинська міжрайонна виконавча дирекція обласного відділення Фонду у 2013 році отримала 249 путівок на загальну суму 1 млн. 545 тис. грн., з них 119 – на IV квартал на суму 742 тис. грн. Повна вартість путівки для дорослого складає 5 – 6 тис. грн. та 10 – 11 для дитини в супроводі дорослого. Застрахована особа, отримуючи путівку, сплачує 20% від її вартості; при отриманні ж путівки на дитину в супроводі дорослого ще менше – 10%. Решту 80 або 90% сплачує Фонд. У застрахованих осіб Варвинського, Срібнянського і Талалаївського районів є реальна можливість відновити до кінця року здоров’я у багатьох оздоровницях країни за різними профілями захворювань, а саме:

Назва курорту - Назва санаторію

Алушта - Києв, Славутич

Євпаторія - Примор’є, Феміда

Закарпатська область - Сонячне Закарпаття, Шаян

Київська область - Україна (Ворзель), Конча-Заспа

Львівська область - Кристал, Алмаз, Весна

Миколаївська область - Очаківське об'єднання, Борисфен

Одеса - ім. Горького, Лермонтовський, ім. Пирогова, Одеський

Приазовкурорт - Курорти Приазов’я

Чернігівська область - Остреч

Ялта - Місхор, Крим, Ай-Петрі, Орлине гніздо

Отримувати путівки можуть працівники, відносно яких виконуються наступні умови: працівник написав заяву з проханням надати путівку і приніс медичну довідку про необхідність санаторно-курортного лікування (за формою 070/о); це підприємство для них є основним місце роботи; в період санаторно-курортного лікування працівник має перебувати у відпустці; протягом календарного року працівник отримує лише одну путівку, оплачену за кошти Фонду.

Отримати путівки і пройти курс лікування можна за різними профілями захворювання: органів травлення, дихання, опори та руху, порушень обміну речовин та ендокринної системи, системи кровообігу, нервової системи та хребта у вищезгаданих санаторно-курортних закладах України.

Дончак Вікторія, головний бухгалтер Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції

________________________________________________

Виплата допомоги - на контролі

Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням" від 18.01.2001 року № 2240 гарантується захист прав громадян та отримання матеріального забезпечення у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової непрацездатності.

Право на матеріальне забезпечення в разі настання страхового випадку з тимчасової втрати працездатності (захворювання або травма не пов'язана з нещасним випадком на виробництві, непрацездатність у зв'язку з вагітністю та пологами тощо) має кожен працюючий громадянин, який сплачує страхові внески на загальнообов'язкове соціальне страхування і є застрахованою особою.

Варвинською міжрайонною виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у І півріччі 2013 року профінансовано страхувальників, в заявах-розрахунках яких є виплати з причин невиробничого травматизму, на суму 135,9 тис. грн. по 111 випадках. Найчастіше травмуються в побуті та на вулиці. Більшість вуличних травм зумовлюється падінням потерпілого. Особливо часто це буває в осінньо-зимовий період та у вечірні години, так у лютому було 25 випадків невиробничого травматизму і майже в двічі менше у червні - 14, більшість травм стались після 18 години. Серед них переважають переломи верхніх та нижніх кінцівок, рідше - забиття, розтягнення. На жаль трапляються спроби незаконного заволодіння коштами Фонду. За І півріччя цього року мали місце випадки прихованого виробничого травматизму по 7 організаціях на суму 5,8 тис. грн.

Причиною такої ситуації є те, що окремі керівники-роботодавці займаються фальсифікацією і оформляють такі випадки як побутові. Постраждалу особу всіляко залякують, погрожуючи неприємностями аж до звільнення з роботи, вимагають писати неправдиві пояснення, за яких нещасний випадок кваліфікується невиробничим. І це замість того, щоб створювати відповідні умови праці, підвищувати рівень безпеки на виробництві. Якщо настають віддалені наслідки травми, працівник надовго втрачає працездатність або навіть стає інвалідом не отримуючи належної компенсації, а роботодавець ухиляється від відповідальності за завдання шкоди здоров'ю працівника.

Леся Каленіченко, провідний спеціаліст Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції

____________________________________________

Літня оздоровча кампанія - 2013

Дитяча оздоровча кампанія 2013 року для дітей застрахованих осіб Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розпочалася 1 червня заїздом 67 дітей до дитячого закладу санаторного типу лікувально-оздоровчого комплексу "Верховина", розташованого на висоті 680 метрів над рівнем моря в центрі мальовничого селища Верховина Івано-Франківської області. Школярі забезпечені п'ятиразовим харчуванням. Кожного ранку проводиться зарядка, організовуються походи в гори, проводяться різноманітні конкурси та вікторини. Поблизу протікає річка Чорний Черемош, у якій діти можуть купатися.

А 10 червня гостинно прийняв на відпочинок 130 дітей дитячий заклад оздоровлення «Веселка» Гнідинцівського ГПЗ, який із року в рік залишається улюбленим місцем відпочинку школярів Варвинського району. Водночас готується до відкриття ДЗО «Сонечко» в селі Леляки Варвинського району, вартість путівки до якого, завдяки здешевленню за рахунок коштів Фонду, доступна для кожного. У мальовничому куточку на березі річки Удай дітей зустрінуть кваліфіковані педагоги, які організують цікаве та змістовне дозвілля школярів.

Незабаром оживе і наповниться дитячим гоміном ДЗО «Веселка» у селі Чернецьке Талалаївського району. Сподіваємося, що батьки завчасно подбали про оздоровлення своїх дітей. Адже відпочинок у дитячих закладах - це незабутні враження дитячої дружби і широке коло пригод для тих, хто хоче щоб літні канікули запам'яталися надовго.

Інформація наданна Варвинською МВД Чернігівського обласного відділення ФСС з ТВП

___________________________________________

Підводимо підсумки за 2012 рік.

Станом на 01 січня 2013 року у Варвинській міжрайонній виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності згідно Єдиного реєстру страхувальників зареєстровано 819 страхувальників, в т.ч. 56 заключили договори з територіальними органами Пенсійного фонду на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Доходна частина бюджету Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції за даними зведеного фінансового звіту за 2012 рік становить 285,1 тис. грн.:

• часткова плата за путівки – 222,4 тис. грн. (98,3 % до плану). За 2012 рік згідно звіту Ф14 видано 184 путівки на загальну суму 949,4 тис. грн., в тому числі у санаторії та пансіонати з лікуванням 152 путівки на суму 782,4 тис. грн., (із них 5 путівок на суму 25,4 тис. грн. видано добровільно застрахованим особам), у санаторії для дітей з батьками 13 путівок на суму 111,1 тис. грн. та у дитячі заклади оздоровлення 19 путівок, придбаних за повну вартість, на суму 55,9 тис. грн. Крім того, за 2012 рік страхувальниками отримано 38 путівок у санаторії-профілакторії на суму 37,7 тис. грн.

• інші надходження – 62,7 тис. грн., в тому числі неправомірно витрачено коштів, господарські штрафи, пені, адміністративні штрафи, інші доходи (виправлення помилок минулих років, донараховано страхових внесків). Витратна частина бюджету склала 5566,7 тис. грн. Фактичні витрати на всі види допомоги за звітний період становлять 3482,2 тис. грн.:

• допомога по тимчасовій непрацездатності – 2427,9 тис. грн. Питома вага даного виду допомоги до загальної суми видатків становить 43,6%. Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (без допомоги по догляду за хворими) за 2012 рік складає 2264,3 тис. грн., що в порівнянні з минулим роком збільшилася на 345,0 тис. грн.., тобто на 18%.

• допомога по вагітності та пологах – 1009,7 тис. грн. Кількість оплачених днів становить 19614, що на 588 днів менше ніж за минулий рік, але при цьому сума виплат збільшилась на 97,6 тис. грн.

• допомога на поховання складає 44,6 тис.грн. Виплачена 21 разова допомога, в тому числі 19 по 2200,00 грн. та 2 по 1400,00 грн. за минулий рік.

• на часткове фінансування оздоровлення дітей в дитячих закладах оздоровлення використано 362,7 тис.грн. на оздоровлення 424 дітей, тоді як за аналогічний період минулого року було оздоровлено 358 дітей на суму 245,6 тис. грн.

В межах області оздоровилось 288 дітей на суму 272,4 тис.грн.: у ДЗО "Сонечко" Варвинського району, ДЗО "Веселка" Талалаївського району, ДЗО "Десна" с.Ядути Борзнянського району, ДЗО "Казковий" м. Мена, ДЗО "Деснянка" Куликівського району в тому числі 19 дітей на 54,9 тис.грн. було оздоровлено по путівках, придбаних за повну вартість до дитячого закладу оздоровлення санаторного типу "Десна".

За межами області оздоровилось 136 дітей на суму 90,2 тис.грн.: у ДЗО "Прибережний" Херсонської обл., ДЗО "Очаків" Миколаївської обл., ДЗО "Верховина" Івано-Франківської обл., ДЗО "Перлина Карпат" Івано-Франківської області та в дитячому оздоровчому центрі "Маяк" м.Євпаторія АРК Крим.

У 2012 році забезпечено дітей застрахованих осіб новорічними подарунками у кількості 4550 шт. В тому числі по Варвинському району - 2476 шт., по Срібнянському району - 1124 шт., по Талалаївському району -950 шт. Із загальної кількості виданих подарунків 22 шт. видано добровільно застрахованим особам на підставі особистих заяв.

За 2012 рік перевірено правомірність використання коштів Фонду у 139 страхувальників, до 54 застосовані фінансові штрафні санкції. За результатами проведених первірок виявлено неправомірні витрати на суму 27,7 тис. грн. та нараховані господарські штрафи – 13,8 тис. грн. За несвоєчасно повернуті кошти після 10 днів з дня отримання рішення на суму 1,2 тис. грн., нараховані штрафні санкції в сумі 0,1 тис. грн. Донараховані страхові внески в сумі 0,1 тис. грн. Всього за результатами перевірок нараховані штрафні санкції на суму 41,8 тис. грн.

За порушення вимог чинного законодавства по соціальному страхуванню за 2012 рік було застосовано 38 адміністративних стягнень на посадових осіб на загальну суму 5,9 тис. грн.

увагу страхувальників, голів комісій та уповноважених по соціальному страхуванню на посиленні відповідальності кадрів за виконання вимог законодавчих та нормативних документів з питань соціального страхування.

Міжрайонна виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

______________________________________________________

Чому застраховані особи несвоєчасно отримують допомогу по тимчасовій втраті працездатності, по вагітності та пологах?

Органи Фонду у відповідності до Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 № 2240 (далі – Закон) надають гарантоване державою матеріальне забезпечення громадянам, у тому числі у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологах.

За підсумками минулого року міжрайонними та Чернігівською міською виконавчими дирекціями обласного відділення Фонду (далі – дирекції) опрацьовано 25414 заяв – розрахунків на суму понад 112 млн. грн. по 200 тис. виданих листках непрацездатності., в тому числі по тимчасовій непрацездатності – 79 млн. грн. та вагітності та пологах – 32,2 млн. грн.

Підставою для призначення такої допомоги є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (у народі просто лікарняний), який в свою чергу без будь-якої затримки має бути переданий застрахованою особою страхувальнику (роботодавцю) для опрацювання, розрахунку та виплати.

Роботодавець самостійно не може приймати рішення про виплату працівникам допомоги за рахунок коштів Фонду. Органом, уповноваженим її призначати, є комісія (уповноважений) із соціального страхування, яка має бути створеною відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженого постановою правління Фонду від 23.06.2008 № 25, одним із обов’язків якої є здійснення контролю саме за своєчасним отриманням працівниками певного виду допомог.

Законом передбачено вичерпний перелік підстав за яких комісія має право відмовити в оплаті лікарняного. Найбільш поширеними з них є: настання тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням; за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням; порушення режиму лікування застрахованими особами.

Далі відповідальна особа, як правило працівник бухгалтерії, проводить розрахунок, який регламентується Порядком обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2001 № 1266 (далі – Порядок № 1266).

Відповідно до пункту 4 Порядку № 1266 розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для застрахованих осіб, є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Середньоденна заробітна плата у частині призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (пункт 14 Порядку № 1266) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески: на кількість відпрацьованих робочих днів, а у частині призначення допомоги по вагітності та пологах на кількість календарних днів у розрахунковому періоді.

В свою чергу, оплата допомоги проводиться за робочі дні, які припадають на період тимчасової непрацездатності і календарні дні за період вагітності та пологів. У відповідності до статті 35 Закону оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця, починаючи з шостого дня дирекціями при умові подання страхувальником заявки – розрахунку на отримання фінансування для виплати застрахованим особам матеріального забезпечення. Практика показує, що період від подання застрахованою особою листка непрацездатності до подання заявки до дирекцій щодо надання фінансування вимірюється не то що днями, а навіть місяцями.

Ось статистика січня поточного року: до дирекцій подано 4330 первинних лікарняних закритих до оплати у грудні, 360 – листопаді, 52 – жовтні та 23 лікарняних за більш ранні періоди: у квітні – вересні. Сумарно це 70% до загальної кількості лікарняних поданих в заявках січня.

У такому випадку застраховані особи з суб’єктивної безвідповідальності чиновників отримують несвоєчасно допомогу. Мало того, на звернення застрахованої особи до роботодавця: «Чому немає грошей?», відповідь одна: «Фонд не платить!». Не вірте! При цьому, вимагайте надати інформацію коли саме (по даті) було подано до дирекцій заявку і Ви побачите правду.

Механізм надання дирекціями фінансування у відповідності до статті 21 Закону, передбачає як щоденне прийняття від страхувальників заяв – розрахунків, так і щоденне надання фінансування. Кошти зараховуються на спеціально відкритий страхувальником у банку окремий поточний рахунок і не можуть бути використані на інші цілі, окрім оплати лікарняного.

Фонд як страховик своєчасно виконує свої зобов’язання перед страхувальником в терміни та у відповідності до вимог чинного законодавства. Тобто, заявлені страхувальником кошти для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам перераховуються в десятиденний термін, а на практиці навіть і швидше.

Але і тут, для того щоб застрахована особа своєчасно отримала допомогу, страхувальник повинен негайно провести списання грошей на особистий його рахунок (так звану карточку), або отримати готівкою і видати у той же день по відомості. Це так повинно було б бути, а насправді в деяких випадках бухгалтер не хоче цим питанням займатися і виплату лікарняних приурочує до виплати по підприємству, організації заробітної плати, а якщо вона ще і не платиться, то ситуація стає ще гіршою.

Гроші «гуляють» на рахунках банківських установ. Такий стан справ відбувається там, де відсутній контроль за проходженням механізму оплати лікарняного як з боку застрахованої особи (профспілкових органів), так і комісії (уповноваженого) із соціального страхування. При цьому, слід контролювати і виплату частки роботодавця по оплаті перших п’яти днів. Непоодинокі випадки, коли роботодавець такі виплати застрахованій особі взагалі не проводить. Про це треба не тільки знати, а і вимагати ці законні виплати.

Декілька порад для страхувальників бюджетної сфери, які у відповідності до законодавства відкривають окремі рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, з яких фінансування також не може затримуватися. Аналіз січня поточного року показує, що такі затримки по оплаті лікарняних, за інформацією органів казначейства, відбуваються через відсутність платіжних вимог страхувальника. Вимоги на перерахування грошей застрахованим особам повинні подаватися роботодавцем до органів державної казначейської служби у день зарахування коштів на спеціальний рахунок.

Що маємо ми на практиці. Однією з бюджетних установ області платіжне доручення на перерахування коштів по лікарняним своїм працівникам було пред’явлено до районного управління державної казначейської служби на 25 день після отримання коштів від Фонду, по одному з дитячих навчальних закладів Корюківського району платіжне доручення пред’явлено аж на 28 день! І таких прикладів можна наводити безліч.

Як бачимо, лікарняний, проходячи складний механізм його опрацювання як страхувальником, так і дирекціями: від прийняття рішення щодо його оплати, розрахунку, подання заяви – розрахунку, проходження коштів через банківські установи до застрахованої особи, залежить від роботи великої кількості чиновників, які повинні за свої дії, в тому числі і протизаконні, відповідати перед своїми людьми.

А хто попав в таку ситуацію, звертайтеся до міжрайонних та Чернігівської міської виконавчих дирекцій Фонду, адже наша справа розібратися і допомогти.

Олександр Загуменний, головний спеціаліст відділу експертизи тимчасової непрацездатності та надання матеріального забезпечення виконавчої дирекції обласного відділення Фонду

______________________________________________

СТАТТЯ НА С_ЧЕНЬ 2013 РОКУ.doc

Солодкі пакунки від Фонду

_____________________________________________

Підсумки забезпечення дітей застрахованих осіб дитячими новорічними подарунками у 2012 році

Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності закупівлю новорічних подарунків здійснено централізовано.

Всі страхувальники Талалаївського району, які надали заявки для отримання новорічних подарунків до Варвинської МВД ФСС з ТВП, були забезпечені новорічними подарунками. Вартість одного подарунка – 22,73грн., вага – 454 грами, “Виробничого об’єднання “Конті”. Видано Варвинською МВД ФСС з ТВП для страхувальників Талалаївського району 950 шт подарунків на загальну суму – 21593,50 гривень.

_____________________________________________

Порядок отримання та видачі новорічних подарунків

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 року №2240-Ш (зі змінами і доповненнями) придбання дитячих новорічних подарунків є однією з соціальних послуг, які надаються Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності застрахованим особам.

Закупівля дитячих новорічних подарунків здійснюється централізовано і отримують їх страхувальники від робочих органів Фонду безпосередньо перед Новорічними святами.

Відповідно до п.1.5 Порядку придбання та забезпечення новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду, затвердженого постановою правління Фонду від 25.10.2007 року № 48, застрахована особа (батько, мати, усиновлювач, опікун/піклувальник) має право отримувати поточного року лише один подарунок за рахунок коштів Фонду на дитину, якій станом на 1 січня наступного календарного року не виповнилося 14 років. При цьому новорічний подарунок, придбаний самостійно страхувальником або застрахованою особою, за рахунок коштів Фонду не оплачується.

Нагадаємо порядок отримання та видачі новорічних подарунків.

Представники страхувальників отримують новорічні подарунки у міжрайонних виконавчих дирекціях відділення Фонду на підставі поданої ними заявки та довіреності. Фізичним особам-підприємцям, зокрема тим, які мають найманих працівників, та фізичним особам, що застраховані на добровільних засадах, новорічний подарунок видається за місцем обліку згідно з наказом директора міжрайонної виконавчої дирекції на підставі особистої заяви та копії свідоцтва про народження дитини. При цьому необхідно пред’явити документ, котрий засвідчує особу.

Рішення про виділення новорічного подарунка приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства, установи, організації на підставі складеної страхувальником відомості на видачу подарунків, де зазначаються прізвища, ініціали застрахованих осіб та їх дітей, число, місяць і рік народження дітей.

Видача новорічних подарунків застрахованим особам – найманим працівникам здійснюється безпосередньо страхувальником за їх основним місцем роботи з обов’язковим підписом про його отримання.

Накладні на отримання новорічних подарунків, рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, відомості на видачу новорічних подарунків, які підписані керівником і головою комісії (уповноваженого) та скріплені печаткою, зберігаються страхувальником.

В цьому році згідно з графіком постачання новорічні подарунки до Варвинського, Срібнянського та Талалаївського районів будуть завезені 11 грудня. Запрошуємо страхувальників для отримання новорічних подарунків дітям віком до 14 років своїх найманих працівників після 11 грудня 2012 року за адресою дирекції.

___________________________________________

Про раціональне використання коштів Фонду

Головним завданням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є матеріальне забезпечення працюючих у разі тимчасової непрацездатності, пов’язаної з хворобою, необхідністю догляду за хворим членом сім’ї, вагітністю та пологами, а також у разі смерті застрахованої особи. Левова частка, або 65% - це витрати, пов’язані з виплатою допомоги по тимчасовій втраті працездатності. А тому, на виконання спільного листа Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Міністерства охорони здоров’я України та державного Департаменту за додержанням законодавства про працю від 06.07.2009 №307-19/429 «Про посилення контролю за обгрунтованістю видачі і продовження листків непрацездатності, наданням матеріального забезпечення застрахованим особам» та з метою подальшого зниження трудових втрат від захворювань і невиробничого травматизму, раціонального використання коштів загальнообов’язкового державного страхування на виплату матеріальної допомоги застрахованим особам, працівниками Варвинської міжрайонної виконавчої дирекції постійно проводиться виконання ряду заходів. Зокрема, щоквартально формуються списки застрахованих осіб, які часто або тривало хворіють. Ці списки надаються до відома в лікарні, і у разі настання тимчасової непрацездатності застрахованої особи з цього списку, проводиться перевірка спільно з головою комісії по соціальному страхуванню режиму призначеного лікарем. Крім того, за погодженням з головним лікарем, спільно з черговим лікарем, проводиться систематичний контроль за дотриманням призначеного лікарем режиму, з обов’язковим складанням акту перевірки. У разі встановлення факту порушення застрахованими особами режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності, обов’язково інформуються голови комісій (уповноважені) із соціального страхування підприємств, установ, організацій, для прийняття, в подальшому, відповідного рішення при призначенні та виплаті допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Так, за 11 місяців 2012 року працівниками Варвинської дирекції було проведено 49 перевірок дотримання хворими лікарняного режиму, під час яких встановлено порушення режиму 20 застрахованими особами.

Ще раз звертаємо увагу на необхідності активізації роботи комісій (уповноважених) із соціального страхування в частині аналізу використання коштів Фонду, обліку застрахованих осіб, які часто або тривало хворіють, внесення пропозицій щодо зниження рівня захворюваності та всебічного розслідування випадків невиробничого травмування своїх працівників.

______________________________________________

Контролюємо кошти Фонду

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності забезпечує надання допомог по тимчасовій непрацездатності, вагітності і пологах, на поховання, послуг з оздоровлення застрахованих осіб та членів їх сімей. Кошти, які спрямовані на фінансування всіх цих видів допомог постійно збільшуються у відповідності до росту заробітної плати. За 9 місяців 2012 року за рахунок коштів Фонду на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг по Варвинській дирекції (Варвинський, Срібнянський та Талалаївський райони) направлено 2550,7 тис. грн., тоді як за аналогічний період минулого року - 2282,2 тис. грн.

Отже, природною є необхідність проведення контрольних заходів з перевірки правомірного, ефективного і цільового використання коштів Фонду.

Важливим напрямком цих заходів є постійний контроль за замовленням допомог страхувальниками згідно з заявами-розрахунками, по яких проводиться аналіз розмірів допомог, у порівнянні із заробітною платою; упередження безпідставного віднесення на рахунок Фонду витрат, пов’язаних з приховуванням виробничого травматизму; унеможливлення витрачання коштів Фонду для оплати допомоги по догляду за дитиною в тому випадку, коли дитина фактично була здорова та відвідувала садок або навчальний заклад.

Крім того, складовою контрольних заходів є перевірка суб’єктів господарювання. За 9 місяців 2012 року Варвинською дирекцією було обревізовано 114 установ та організацій, в тому числі по 46 були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій на загальну суму 25,0 тис. грн., а також за порушення, виявлені в страхувальників були складені 24 адміністративні протоколи на головних бухгалтерів та керівників на суму 4,0 тис. грн Отже, порядок використання коштів Фонду порушував кожен третій страхувальник дирекції. Найпоширенішими порушеннями при обчисленні допомог є неправильне визначення розрахункового періоду, сум заробітної плати, кількості днів віднесених за рахунок Фонду; оплата листків непрацездатності після встановлення групи інвалідності; нарахування виплат незалежно від страхового стажу і т.д.

Непоодинокі випадки порушення у використанні санаторно-курортних і дитячих путівок у частині їх видачі застрахованим особам, зокрема відсутності відповідної медичної довідки. Водночас маємо 20 порушень, які пов’язані із неправомірною видачею новорічних подарунків дітям, що старші 13 років.

Здійснення вищевказаних заходів є запорукою надійного контролю за використанням коштів Фонду і недопущення різного роду зловживань. Допомогу від Фонду повинен отримувати той, хто її справді потребує.

_______________________________________________

Підсумки санаторно-курортного оздоровлення та дитячого оздоровлення

Одна із важливих функцій Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - оздоровлення застрахованих осіб, а також членів їх сімей.

В 2012 році Варвинською міжрайонною виконавчою дирекцією видача путівок до санаторно-курортних закладів проводилась згідно “Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності” постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.09р №12. З початку 2012 року видано застрахованим особам та членам їх сімей 28 путівок на суму 145 тис. гривень (Талалаївський район).

Умови здійснення фінансування оздоровлення дітей, які є членами сімей застрахованих осіб врегульовані постановою Фонду від 25.02.2009р №17, якою затверджений “Порядок фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності”.

Кожен рік Варвинська дирекція Фонду соціального страхування приймає участь у фінансуванні оздоровлення дітей у дитячих закладах. А кошти, спрямовані на фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб, збільшуються. Так протягом останніх трьох років за рахунок коштів Фонду на оздоровлення дітей направлено: 2010р –4224,00 грн., 2011р – 53129,11 грн, 2012р – 72400,00 грн.

Діти з Талалаївського району в 2012 році оздоровлювались в дитячих закладах „Сузір’я” (Коропський район, с. Вишеньки) - 3, “Казковий – 2” (м.Мена) – 3, “Деснянка” (с.Салтикова Дівиця, Куликівський район) –1, “Десна” (с.Ладинка, Чернігівський район) “Прибрежний” (смт. Лазурне, Скадовський район) – 11, “Веселка” (Талалаївський район, с.Чернецьке) – 60. Всього –82 дітей.

В 2012 році витрати часткового фінансування оздоровлення дітей збільшились до 40 гривень:

- на харчування 1 дитини до 37,00 грн. на 1 людино-день;

- на лікування та культурне обслуговування до 3,00 грн. на 1 людино-день.

В дитячий заклад оздоровлення «Десна» (с. Ладинка, Чернігівського району) путівки придбані Фондом за повну вартість, батьківська доплата 10% - 294,00 грн. Путівки першочергово виділялись дітям, які є членами багатодітних та малозабезпечених сімей і тим, які часто хворіють. Списки дітей погоджено із головою Талалаївської РДА.

Підводячи підсумки фінансування оздоровлення дітей в поточному році, варто зазначити, що до нового оздоровчого сезону 2013 року необхідно готуватись зазделегідь.

Підприємствам, установам, організаціям потрібно спланувати оздоровлення своїх працівників та їх дітей, завчасно надати заявки до виконавчої дирекції Фонду.

Спеціаліст Варвинської МВД ФСС з ТВП Павленко В.Г.

______________________________________________

Зміни в законодавстві

Варвинська міжрайонна виконавча дирекція Чернгівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності інформує, що правлінням Фонду прийнято 31.07.2012 року постанову № 43 "Про внесення змін до Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25 лютого 2009 року № 12".

У розділі ІV пункт 4.5 викласти у такій редакції:

Комісією (уповноваженим) із соціального страхування приймається рішення про виділення застрахованій особі путівки в двомісний номер з частковою оплатою в розмірі 20 відсотків її вартості.

пункт 4.7 викласти у такій редакції:

Комісією (уповноваженим) із соціального страхування приймається рішення про виділення путівки одному із застрахованих батьків (матері або батькові) або застрахованій особі, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), для лікування дитини в супроводі дорослого за наявності у дитини медичних показань на санаторно-курортне лікування з частковою оплатою в розмірі 15 відсотків її вартості, а для лікування двох дітей в супроводі дорослого 10 відсотків її вартості на підставі заяви застрахованої особи та медичних довідок для дорослого та дитини.

Звертаємо Вашу увагу, що дана постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування. Днем офіційного опублікування є 14 вересня 2012 року (Офіційний вісник України № 67)

Варвинська МВД ФСС з ТВП

_____________________________________________

ФСС довідка.doc

До уваги страхувальників!

Довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування

Здорові діти – щасливе суспільство

За рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності щорічно проводиться фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб в дитячих закладах оздоровлення.

На обліку у міській та міжрайонних виконавчих дирекціях обласного відділення Фонду станом на 01.01.2012 року зареєстровано 26113 страхувальників, середньооблікова чисельність працюючих становить 286 тисяч осіб.

Загальна сума виплат на всі види допомоги у 2011 році була 94,3 млн. грн., у тому числі з тимчасової непрацездатності - 68 млн. грн., а це 72 % від загальних витрат з усіх видів допомоги.

За січень-квітень поточного року за наданням матеріального забезпечення до обласного відділення Фонду (далі відділення) від страхувальників області надійшло більше 8,6 тисячі заяв на суму понад 37 млн. грн., в тому числі - з тимчасової непрацездатності (лікарняні) - на суму майже 28 млн. грн., які профінансовані в повному обсязі.

За підсумками минулого року на фінансування тимчасової втрати працездатності з догляду за хворими дітьми застрахованим особам відділенням було сплачено понад 6,5 млн. грн., у першому кварталі 2012 року - 2,5 млн. грн., що становить близько 12% до загальної суми витрат тимчасової непрацездатності (21 млн. грн.) Проте, згідно зі статистичними даними, у лікувально-профілактичних закладах області на диспансерному обліку з приводу захворювань та перенесених травм знаходиться понад 430 тисяч осіб працездатного віку та більше 120 тисяч дітей і підлітків.

Складовою зменшення захворюваності застрахованих осіб та їхніх дітей, а відповідно - і зменшення витрат по коштах Фонду, є прийняття та реалізація заходів щорічної Програми щодо відновлення здоров"я застрахованих осіб та членів їх сімей.

Не винятком є і поточний рік, бюджетом якого виділено на реалізацію заходів по наданню соціальних послуг за рахунок коштів Фонду, збереження і зміцнення здоров"я застрахованих осіб та членів їх сімей, зниження захворюваності з тимчасовою втратою працездатності понад 27 млн. грн. і, зокрема, 6,3 млн. грн. на часткове фінансування оздоровлення дітей, що на 0,6 млн. грн. більше фактичних витрат минулого року. З них - 1,9 млн. грн. у відповідності до рішення правління відділення, сплановано на часткове фінансування оздоровлення дітей через обласні організації профспілок, а решта - 4,4 млн. - пропорційно районам та містам області з урахуванням фактичних витрат минулого року, кількості застрахованих осіб та дітей, досвіду і можливостей оздоровчої бази та бізнесу.

Слід відзначити у 2011 році результативну співпрацю виконавчої дирекції відділення та його робочих органів у більшості районів з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, самоврядних структур роботодавців та профспілок у проведенні оздоровлення дітей за кошти Фонду.

Як результат, минулого року за участю коштів Фонду оздоровлено 8,7 тисячі дітей на суму понад 5,7 млн. грн. Багато це чи мало? Однозначно - мало! Бо виділені асигнування у 2011 році не використані у повному обсязі. Причини різні. Структури Фонду не є організаторами оздоровчої компанії дітей, Фонд лише бере участь у частковому фінансуванні вартості путівки. Враховуючи, що вартість путівки з року в рік зростає швидше ніж збільшення граничних асигнувань по частці Фонду, то вона не перевищує 1/3 її вартості. Решту, 2/3 вартості повинні сплатити роботодавці (частка яких із року в рік зменшується), профспілки, спонсори та батьки. Спроможність останніх залишається низькою.

Окремі категорії дітей забезпечуються бюджетними путівками, в процедурі закупівлі яких Фонд хотів би брати участь і, зокрема, в обсягах часткового фінансування. Тому за нашої участі була б можливість оздоровити на третину більше дітей, які мають на це гарантоване державою право.

Турбує нас і те, що окремі райони та міста, як і у минулі роки, вже сьогодні на етапі планування роботи відмовляються від виділених Фондом асигнувань. Така позиція є неприпустимою, завдання міжрайонних виконавчих дирекцій та їх представників - переконати керівників регіонів зробити все можливе для використання в повному обсязі коштів Фонду, що беззаперечно сприятиме здешевленню вартості путівки, а відповідно і збільшенню загальної кількості оздоровлених дітей. Час для уточнення наших спільних планів є. Виконавча дирекція відділення має повноваження проводити в період оздоровчої кампанії перерозподіл між районами раніше виділених асигнувань на користь тих, які активно працюватимуть та будуть потребувати додаткових коштів. І ми це своєчасно робитимемо.

Важливою вбачається консолідація зусиль всіх учасників з об’єднання фінансових ресурсів на сумарно максимальну кількість оздоровлення дітей.

Практика довела ефективність фінансування робочими органами страхувальників, виконавчою дирекцією обласні організації профспілок, безпосередньо дитячі заклади оздоровлення незалежно від форми власності та місця розташування за умови, що вони включені обласними відділеннями до списку тих закладів, які мають право на оздоровлення дітей за кошти Фонду. При цьому, батько чи мати (опікун/піклувальник) повинні бути застрахованою особою, а роботодавець сплачувати до Пенсійного Фонду єдиний соціальний внесок та не мати перед органами Фонду заборгованості.

Хотілося б запросити до такої співпраці фізкультурно-спортивні товариства, зокрема дитячо-юнацькі спортивні школи, які займаються оздоровленням своїх вихованців у літній період, громадські організації. Залучивши кошти Фонду, вони можуть здешевити путівки на оздоровлення дітей. Виконавча дирекція готова розглядати пропозиції з будь-якої конфігурації своє участі у частковому фінансуванні витрат.

Залишається, як виняток, за рішенням Правління Фонду, норма при якій тривалість зміни не може бути меншою 14 днів, що позитивно вплине на збільшення кількості оздоровлених дітей. Граничні норми витрат на один дитино-день на харчування збільшено до 37 грн. (було 35), на культурно-масові заходи та медичне обслуговування на рівні минулого року - 3 грн., сумарно у день 40 гривень. При тривалості зміни 14 днів частка Фонду становитиме 560 грн. на дитину, 18 та 21 день відповідно - 720 та 840 грн.

За умови представлення організаторами оздоровлення дітей відповідного пакету документів, фінансування органами Фонду надаватиметься за 10 днів до початку зміни в повному обсязі розрахункової суми.

Особливими є вимоги до закладів оздоровлення з забезпечення належних умов перебування та відпочинку дітей, зокрема в частині їх розміщення, безпечного харчування, організації дозвілля та відпочинку. Комісія за участі представника Фонду повинна дати закладу спеціальний дозвіл з надання послуг з оздоровлення дітей, а для цього дитячим закладам необхідно уже сьогодні серйозно готуватися. З метою помісячного планування коштів виконавчою дирекцією обласного відділення робочим органам необхідно завчасно подати заявки-розрахунки у розрізі закладів оздоровлення з урахуванням тривалості зміни та кількості дітей. Таку роботу якісно можна виконати при зацікавленості всіх учасників оздоровчої кампанії. Узгоджені з райдержадміністраціями (міськвиконкомами) плани-розрахунки будуть покладені в основу надання фінансування.

Завдання нинішнього оздоровчого сезону - використати кошти Фонду в повному обсязі та оздоровити не менше 8,7 тисячі дітей.

Наразі - про специфіку оздоровлення дітей за межами області, попит на яке, і зокрема відпочинок на морі, зростає. І це зрозуміло, адже природно-кліматичні фактори позитивно впливають на здоров’я дитини. Вартість таких путівок значно перевищує вартість оздоровлення у місцевих закладах. Частка Фонду залишається незмінною - 40 грн. на дитино-день. Доплата роботодавців, профспілок чи батьків значно зростає, крім того, ще треба заплатити вартість дороги та супроводу переїзду. Така ситуація призводить до зменшення кількості оздоровлених дітей.

Перш ніж приймати рішення де оздоровити дитину, треба зважити всі «за» і «проти». Головний тут критерій - дитина повинна отримати повноцінне оздоровлення, а Фонд - зменшення витрат з тимчасової втрати працездатності по догляду за хворими дітьми. Організаторам оздоровлення слід звертати особливу увагу на те, що власник закладу має забезпечити належні умови проживання та харчування. В минулі роки ми мали непоодинокі випадки, коли батьки достроково забирали дітей із закладів, де згаданих умов не було дотримано. А повернути кошти за невикористані дні практично не можливо. Тут важливо все до дрібниць, в тому числі і вирішення спірних питань, передбачити умовами договору. Як і раніше, при Виконавчій дирекції Фонду буде працювати телефон “гарячої лінії”, за яким можна передати будь-яку інформацію та отримати відповідь.

Слід пам"ятати, що використати будь-якою ціною виділені області асигнування, а тім більше - заробити на дітях - безперспективно. За органами Фонду залишаються контрольні функції щодо законності використання коштів, як у період оздоровлення, так і суцільної перевірки закладів після завершення оздоровчої кампанії. Практика минулих років говорить про наявність фактів неповного, нецільового використання коштів Фонду. Серед типових порушень: невідповідність фактичних норм харчування планово закладеним, за калорійністю страви не відповідають нормам, рівень медикаментозного забезпечення - сумі списаних коштів тощо. Тому використані не за призначенням кошти необхідно повертати Фонду. На жаль, такі порушення із року в рік повторюються, а сума асигнувань, використаних з порушенням, не зменшується.

Так, за підсумками контрольних заходів минулого року, 40 тис. грн. закладами оздоровлення використано незаконно, і у відповідності до законодавства, накладено штрафні санкції у розмірі 20 тис. грн. Також за результатами перевірок було виявлено залишок невикористаних коштів на суму 51 тис. грн. Всі кошти дитячі заклади змушені повертати Фонду. Зрозуміло, що в разі їх неповернення відділення з такими закладами працювати в подальшому не буде.

Враховуючи, що залишається актуальною тенденція до погіршення стану здоров"я дітей, необхідне об"єднання зусиль держави, органів Фонду, громадськості у роботі, спрямованій на поліпшення їх життя і здоров"я. Оздоровити дітей - не тільки наше спільне завдання, а й обов"язок.

П.І.Савич, директор виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

_____________________________________________

Фонд приймає заявки на отримання новорічних подарунків.

У поточному році як і в попередньому, новорічні подарунки від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності видаватимуться відповідно до Порядку придбання та забезпечення дитячими новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.10.2007р. за №48.

Враховуючи зазначене нагадуємо, що для одержання дитячих новорічних подарунків страхувальники (юридичні та фізичні особи), на підставі складених списків працівників, які мають малолітніх дітей віком до 14 років (тобто, яким станом на 1 січня 2013 року не виповнилося 14 років), необхідно подати заявку до Варвинської МВД ФСС з ТВП із зазначенням необхідної кількості подарунків.

Заявки на отримання новорічних подарунків від страхувальників Талалаївського району прийматимуться до 20червня 2012 року за адресою: вул. Леніна,5, смт. Талалаївка.

Спеціаліст Варвинської ФСС з ТВП Павленко В.Г.

Назад18 Жовтня 2017 08:56
03 Жовтня 2017 16:25