Талалаївська РДА
Анонси

Культура

Назад

Обласний конкурс "Первоцвіт"

02 березня 2017 року відбувся обласний конкурс виконавців на народних інструментах «Первоцвіт» м.Ніжин. Дипломи за зайняте ІІ місце отримали Зікратий Павло, Моренець Сергій (викладач Самозвон О.В), Дегтяр Софія (викладач Руденко А.А).Диплом за зайняте ІІІ місце отримала Василюха Марина (викладач Черниш А.В). Диплом учасника отримала Лихо Даша (викладач Руденко А.А).

Відділ культури та туризму райдержадміністрації

________________________________________

Відділ культури та туризму Талалаївської райдержадміністрації оприлюднює документи, подані на конкурс кандидатом на посаду директора Талалаївського краєзнавчого музею Огій О.І.

Усі зацікавлені особи протягом семи днів з дня оприлюднення відомостей про кандидата можуть подавати пропозиції та зауваження щодо кандидатури на електронну пошту органу управління, які передаються конкурсній комісії.

( e-mail : taladm_kult@cg.gov.ua)

Документи Огій О.І. для участі в конкурсі

Огій.rar

________________________________________

Відділ культури та туризму Талалаївської райдержадміністрації оприлюднює документи, подані на конкурс кандидатом на посаду директора районного будинку культури Семінько Г.Д.

Усі зацікавлені особи протягом семи днів з дня оприлюднення відомостей про кандидата можуть подавати пропозиції та зауваження щодо кандидатури на електронну пошту органу управління, які передаються конкурсній комісії.

( е -mail:taladm_kult@cg.gov.ua)

Документи Семінько Г.Д. для участі в конкурсі

Семінько.rar

________________________________________

За покликанням серця присвячують себе мистецтву

9 листопада, у день професійного свята, працівників культури району привітали голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, голова районної ради Юрій Дзюбан, заступник голови райдержадміністрації Лариса Шевченко.

«Це свято тих, хто за покликанням серця присвячує себе мистецтву, намагається реалізувати себе як особистість через творчість», - в своєму виступі підкреслив Анатолій Петрович. - Переконаний, що ви і надалі примножуватимете славні традиції національної культури".

"Національна культура є основою нашого буття, нашої унікальності та самобутності. Зберігаючи та збагачуючи духовну спадщину, ви утверджуєте гуманістичні ідеали, зміцнюєте моральні засади суспільства", - зазначила Лариса Миколаївна у привітальному слові.

Начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Сергій Копилов подякував працівникам будинків культури та клубних установ, бібліотек, мистецьких навчальних закладів, учасникам аматорських колективів за сумлінну працю, безперервний творчий пошук, за вагомі духовні здобутки.

Привітання і найкращі побажання працівникам культури також висловила директор школи мистецтв Ольга Самозвон.

З нагоди професійного свята, кращі працівники галузі культури району, нагороджені грамотами райдержадміністрації та районної ради.

Грамотою Талалаївської районної державної адміністрації нагороджені:

- Горкавенко Лідія Миколаївна – директор централізованої бібліотечної системи за багаторічну, сумлінну працю та з нагоди Всеукраїнського дня працівника культури та майстрів народного мистецтва;

- Огій Олена Іванівна - директор Талалаївського краєзнавчого музею за багаторічну, плідну працю, особистий вагомий внесок у справу розвитку і збереження культури в районі та з нагоди Всеукраїнського дня працівника культури та майстрів народного мистецтва;

- Грабина Наталія Олександрівна - головний бухгалтер централізованої бухгалтерії відділу культури та туризму районної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня працівника культури та майстрів народного мистецтва.

Почесною грамотою Талалаївської районної ради за багаторічну сумлінну й плідну працю та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва нагороджені:

- Лизько Валентина Григорівна – завідуюча Талалаївським селищним клубом;

- Самозвон Ольга Василівна - директор Талалаївської школи мистецтв.

Відділ організаційної роботи, інформаційної

діяльності та комунікацій з громадськістю

апарату райдержадміністрації

_______________________________________

До Дня захисника України

13 жовтня, з нагоди Дня захисника України, керівники району, учнівська молодь, громадськість поклали квіти до Меморіалу Слави, банеру пам’яті Героям Небесної сотні, могил загиблих земляків в зоні АТО.

В цей день в районному будинку культури відбулися тематичні урочистості та святкова концертна програма «Шляхами козацької слави».

Захисників всіх поколінь привітали голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, голова районної ради Юрій Дзюбан, керівник г/о Талалаївської Спілки учасників АТО Богуслав Борсук, в.о. військового комісара Срібнянського ОРВК Сергій Дитюк та помічник-консультант народного депутата України Валерія Давиденка Микола Коновал. Вони побажали всім здоров’я, щастя, родинного затишку та впевненості в своїх силах, незламності духу нашим захисникам України, віри в краще майбутнє нашої України.

Від народного депутата Валерія Давиденка надана грошова допомога для облаштування реабілітаційного центру для учасників АТО.

В загальноосвітніх та культурних закладах району пройшли бесіди, виховні години, зустрічі з учасниками АТО.

Відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

____________________________________________

Шановні працівники бібліотек !

Прийміть щирі вітання з професійним святом.

Традиційно 30 вересня відзначають своє професійне свято бібліотекарі.

Бібліотеки забезпечують зв’язок минулого і сьогодення, одержання повного огляду інформації зі світового простору. Вони допомагають читачам бути обізнаними у сучасних проблемах економіки, політики, культури, пізнавати реальну картину світу.

Бажаю вам творчої наснаги, міцного здоров’я, щастя, добра і нових успіхів у просвітницькій справі.

Анатолій Дупа, голова районної державної адміністрації

_________________________________________

З турботою та любов’ю до дитини

В останній день вересня відзначається День усиновлення - день найкращих проявів турботи та любові до дитини, що залишилась без підтримки і захисту найрідніших людей. З метою підтримки та розвитку національного усиновлення, 29 вересня в школі мистецтв відбулася зустріч з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками району.

Всім присутнім вихованці школи мистецтв подарували пісні, танці, виконання творів на музичних інструментах.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

__________________________________________

Ярмарок Різдва Богородиці в Талалаївці

В суботу, 17 вересня, жителі Талалаївщини та гості району мали змогу відвідати ярмарок Різдва Богородиці в Талалаївці.

Розпочалося свято з представлення всіх учасників ярмарку. Вишикувалися громади разом зі своїми сільськими головами. Замайоріли вишиванки в кожної громади, одна краща за іншу. А ще громади виставляли на показ вироби місцевих майстрів та свої кулінарні шедеври.

Далі було урочисте відкриття ярмарку. Перед його учасниками тримав слово і вітав їх із цією подією голова райдержадміністрації Анатолій Дупа.

Ярмарок був багатим, людям було де розгулятися.

Звеселяли гостей фольклорні колективи району.

Цьогорічний ярмарок також був ініційований і організований райдержадміністрацією.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

___________________________________________

Свято літа, любові і вогню

6 липня 2016 року в урочищі цегельного заводу відбулося традиційне масове народне свято Івана Купала . Селищний голова Юрій Величко привітав присутніх зі святом, а працівники та учасники художньої самодіяльності районного будинку культури, селищного клубу відтворили купальські обряди, розповіли які традиції пов’язані з цим святом. Були на святі і Лісовик, і Мавка, і Русалки, дівчата водили хоровод навколо Марени, пускали на воду віночки, палало купальське вогнище, а Водяник всіх присутніх кропив цілющою купальською водою. Над плесом ставу линули веселі українські пісні та танцювальні мелодії.

Свято Івана Купала відбулося і в селах району: Сильченкове, Красний Колядин, Чернецьке, Юрківці, Понори, Болотниця, Українське.

Відділ культури та туризму райдержадміністрації

____________________________________________

Заходи закладів культури району на період літнього оздоровлення та відпочинку дітей липень-серпень 2016

Заходи закладів культури на період літнього оздоровлення та відпочинку дітей липень.doc

____________________________________________

Заходи закладів культури з організації та проведення культурно- масової роботи під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей району (червень 2016 року).

Заходи на період літнього оздоровлення червень 2016.doc

Відділ культури та туризму РДА

____________________________________________

21 травня 2016 року в рамках святкування Дня Європи у м. Чернігів відбувся ХІ Міжнародний фольклорний фестиваль національних культур «Поліське коло» та ІІІ Відкритий фестиваль-конкурс «Свято народного майстра». В номінації «Живопис і рисунок» в фестивалі-конкурсі свої роботи представляли наші художники - Анатолій Крисько та Тетяна Ганжа, в номінації «Вишивка» майстриня вишивки - Людмила Пугач.

В продемонстрованому доробку Анатолія Криська як уже відомі широкому загалу роботи (виставкова композиція «Ці дні не згаснуть в пам’яті народній» (графіка), портрети Миколи Донця, Петра Сулятицького ) так і нові ( натюрморти «Букет бузку», «Ромашки», морський пейзаж «Хвиля», графічна робота в техніці сангіна «Жіноча постать» та інші). Картини написані маслом, акварель, графіка, вишивка бісером – такий широкий спектр робіт представлених Тетяною Ганжею. Людмила Пугач на суд відвідувачів та високо професіонального журі презентувала колекцію вишитих ікон «З нами Бог і Україна» .

Всі учасники отримали дипломи ІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу «Свято народного майстра». Анатолій Крисько став переможцем в номінації «Живопис і рисунок».

Відділ культури та туризму РДА

____________________________________________

До Всесвітнього дня музеїв

18 травня в Талалаївському краєзнавчому музеї відзначили Всесвітній день музеїв. Це свято не тільки музейних працівників, а й усіх відвідувачів, яких за час існування музею було більше чотирьох тисяч.

Вперше День музеїв святкували в 1978 році.

Всіх працівників Талалаївського краєзнавчого музею та їх відвідувачів вітав із святом голова райдержадміністрації Анатолій Дупа. "Саме в музеї ми знайомимося з важливими історичними подіями та постатями, дізнаємося більше про свій район, своїх визначних людей, гортаємо важливі сторінки історії. Таким і є наш районний краєзнавчий музей, директором якого є Олена Іванівна Огій. Тут зберігається історія від найдавніших часів і до сьогодення. З року в рік музей поповнюється новими тематичними виставками. І я впевнений, що наш музей і надалі буде оберігати історико-культурну спадщину Талалаївщини, щоб передати наступному поколінню ",- зазначив Анатолій Петрович.

Вітальні слова та побажання висловили заступник голови райдержадміністрації Лариса Шевченко, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Сергій Копилов, депутат Талалаївської районної ради Ганна Круподеря, голова районної організації ветеранів війни та праці Григорій Костенко, директори і працівники районного будинку культури та центральної бібліотечної системи.

Своїм солов`їним співом вітала всіх присутніх Катерина Смалько.

Учасники заходу згадали історію заснування та відкриття Талалаївського краєзнавчого музею, переглянули постійно діючі експозиційні виставки та новостворені тематичні виставки.

За інформацєю відділу культури та туризму райдержадміністрації

_______________________________________________

Відзначення 71-ї річниці перемоги у Другій світові війні

З нагоди 71-ї річниці перемоги у другій світовій війні 8 травня, в день пам’яті та примирення, в селищі відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків воїнам-визволителям та проведені релігійними організаціями панахиди за жертвами Другої світової війни, молебні за мир та злагоду в Україні, за захисників Вітчизни.

9 травня біля Меморіалу Слави відбувся мітинг пам’яті. Зі святом перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учасників заходу привітали голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, голова районної ради Юрій Дзюбан, селищний голова Юрій Величко, керівник районної ветеранської організації Григорій Костенко та ін. Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих.

Цього ж дня на селищному стадіоні відбулися районні змагання аматорських команд з футболу.

Пам’ятні та урочисті заходи, святкові концерти, зустрічі з нагоди 71-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні відбулися на території всіх сільських рад району.

З нагоди свята народний депутат України Валерій Давиденко передав ветеранам війни подарунки.

Відділ інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

апарату райдержадміністрації

____________________________________________

«Свято із сльозами на очах»

6 травня в Талалаївському краєзнавчому музеї відбулася зустріч трьох поколінь, учасників воєн. Екскурсію з історії Другої світової війни провела директор краєзнавчого музея Олена Огій.

Учні 4-х класів з цікавістю слухали спогади та розповіді наших героїв: «дітей» другої світової війни Ольги Володимирівни Мальченко, учасника Афганської війни Анатолія Лободи та учасника АТО Богуслава Борсука.

Учасники заходу переглянули фотовиставки «Вони наближали Перемогу!», «Ви чесно пройшли, ви звільнили Європу», «Герої Талалаївщини- учасники АТО», «Пам’ять жива».

Директор краєзнавчого музею Олена Огій

__________________________________________________

VIII Всеукраїнський хореографічний фестиваль «Нове покоління 2016»

17 квітня 2016 року в м.Чернігів відбувся VIII Всеукраїнський хореографічний фестиваль «Нове покоління 2016», де прийняли участь і учасники танцювальних колективів РБК «Асорті» та «Каскад». Колектив «Асорті» стали срібними призерами (1 місце), середня група «Каскад» - срібні призери (2 місце), а молодша група «Каскад» стали золотими призерами (3 місце) цього фестивалю.

За інформацією відділу культури

та туризму райдержадміністрації

____________________________________________

Славимо Україну та її героїв!

18 березня відбувся творчий звіт району «Талант митців Чернігівського краю звитягу патріотів величає».

Звіту аматорських колективів та окремих виконавців передувала оформлена у фойє районного будинку культури виставка, на якій були представлені картини місцевих самодіяльних художників, стенди із зображеними на них учасниками АТО району, картини присвячені захисникам України різних періодів української історії, дитячі малюнки патріотичного спрямування, кращі роботи майстрів декоративно- прикладного мистецтва : вишивка нитками, бісером, стрічками, роботи із дерева, вироби із солоного тіста, лозоплетіння та ін. Амуніцію учасників нинішніх подій на сході країни представили учасники АТО Б.Борсук, М.Донець. Участь у виставці взяли понад 40 умільців району.

Учасників творчого звіту привітала заступник голови райдержадміністрації Лариса Шевченко."З нагоди відзначення 25-ї річниці незалежності України, в зв'язку з подіями, які відбуваються на сході нашої країни, на працівників культури лягла ще більша відповідальність за популяризацію духу патріотизму серед населення району. В ході підготовки до творчого звіту керівники художніх колективів з належною відповідальністю поставились до своєї високої місії - гідно уславити Україну та її героїв", - зазначила Лариса Миколаївна у вітальному слові.

Програму творчого звіту відкрила народна хорова капела районного будинку культури виконанням «духовного гімну України» «Боже Великий, єдиний», зразковий хореографічний колектив «Каскад» та танцювальний колектив «Асорті» представили композицію «Привітальна», мистецтво хорового співу глядачам дарував хор Сильченківського СБК.

У звіті взяли участь: народний жіночий вокальний ансамбль «Мрія» (РБК), жіночий вокальний ансамбль «Лілея» (Чернецький СБК), народний фольклорний ансамбль «Берегиня» (Липівський СК), народний фольклорний ансамбль «Народні наспіви» (селищний клуб), фольклорний ансамбль «Надвечір’я» (Сильченківський СБК), народний ансамбль пісні і музики «Олава» (РБК), чоловічий ансамбль «Соколи» (РБК) .

Музичне мистецтво гідно представили: оркестр народних інструментів та ансамбль бандуристів школи мистецтв, народний колектив народних музик (РБК). Вокальну майстерність глядачам та оглядовій раді продемонстрували солісти Н.Коток, І.Корнієнко, А.Мороз, вокальне тріо «Глорія» (РБК). «Полька», «Коломийки» - танці виконані зразковим танцювальним колективом «Каскад» та хореографічним колективом «Асорті». Власний вірш «Ростила мати сина» представила Г. Мірошниченко.

У творчому звіті взяли участь 16 колективів (215 учасників), з них 5 - сільських (70 учасників).

За інформацією відділу культури

та туризму райдержадміністрації

__________________________________________

До Міжнародного жіночого дня

04 березня в районному будинку культури відбулася тематично-концертна програма до Міжнародного дня прав жінок та миру «Її величність жінка».

Жінок району вітали голова районної ради Юрій Дзюбан та селищний голова Юрій Величко. Шістьом кращим жінкам району вручені грамоти райдержадміністрації, районної та селищної рад.

Святковий весняний настрій учасникам заходу подарували учні Талалаївської ЗОШ І-ІІІст.

Цього дня в селищному краєзнавчому музеї відбулася зустріч громадськості селища та учнівської молоді з уславленими жінками Талалаївщини. Їх вітали голова районної ради Юрій Дюбан, заступник голови райдержадміністрації Лариса Шевченко та начальник відділу освіти райдержадміністрації Оксана Плюта.

Відділ інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

апарату райдержадміністрації

____________________________________________

Творчі звіти художніх колективів

27 та 28 лютого 2016 року в районному будинку культури відбулись творчі звіти сільських клубних закладів культури Талалаївського району «Талант митців Чернігівського краю звитягу патріотів величає».

Творчі звіти проводились з метою виховання громадянина – патріота України, вшанування українських воїнів учасників АТО, волонтерів та з нагоди відзначення у 2016 році 25-ї річниці Незалежності України.

На творчих звітах були присутні: голова райдержадміністрації Сергій Коломайко, голова районної ради Юрій Дзюбан, заступник голови райдержадміністрації Лариса Шевченко, селищний та сільські голови. Для оцінювання художнього рівня творчих звітів працювала оглядова рада, яку очолював начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Сергій Копилов.

У фойє РБК діяла виставка кращих робіт сільських народних майстрів.

27 лютого творчі звіти представляли : Талалаївський селищний клуб, Поповичківський СК, Сильченківський СБК, Слобідський сільський клуб-бібліотека, Скороходівський ДНТ, Липівский СК, Харківський СБК, Новоселівський СК, Рябухівський СБК.

28 лютого творчі звіти представляли: Березівський СБК, Обухівський СК, Болотницький СБК, Понорівський СБК, Український СК, Юрківцівський СБК, Довгалівський СК, Чернецький СБК та Красноколядинський СБК.

Кожен виступ аматорів сцени глядачі обдаровували щирими оплесками та висловлювали підтримку всім колективом та окремим виконавцям творчого звіту.

За інформацією відділу культури

та туризму райдержадміністрації

________________________________________________

«Під знаком Купідона»

17 лютого 2016 р. до Дня всіх закоханих в читальному залі Центральної районної бібліотеки для дорослих було проведено розважально - ігрову програму "Під знаком Купідона ". Бібліотекар Світлана Джежуля провела екскурс про виникнення цього свята. А далі були проведені конкурси та розваги для молоді.

Бібліотекар ЦРБ Світлана Джежуля

______________________________________________

До Дня закоханих

12 лютого 2016 року, напередодні свята всіх закоханих працівниками районної бібліотеки для дітей Кривошей Ю.А. та Яременко Л.М., з учнями 4 – Б класу ( класовод Косенко В.В.) було проведено конкурсно – розважальну програму «Минає все, любов лиш вічна».

Бібліотекар ЦРБ Світлана Джежуля

______________________________________________

«Одвічний біль Афганістану»

За понад тисячолітню історію мільйони синів і дочок нашого народу поклали свої голови в нескінченних війнах та воєнних конфліктах як захищаючи рідну землю, так і в жорстоких війнах за інтереси чужих держав і правителів. Однією з чорних сторінок для українців, стала участь наших співвітчизників у кривавій, неоголошеній війні в далекій середньоазійській країні – Афганістані.

12 лютого в читальному залі Талалаївської центральної районної бібліотеки для дорослих було проведено вечір – реквієм «Одвічний біль Афганістану». На вечір вшанування пам’яті воїнів афганської війни були запрошені учні 9 класу Талалаївської ЗОШ I-III ступенів та заступник голови районної спілки ветеранів Афганістану Олександр Шагунов.

Бібліотекарі Світлана Джежуля, Ніна Густодим та Любов Джежуля розповіли правду та той невимовний біль тієї десятилітньої війни. Але в людській пам’яті вона буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдат і сльозами жінок та матерів. Спогадами про події тих років поділився учасник війни в Афганістані Олександр Шагунов.

Була представлена книжкова викладка літератури та проведений бібліографічний огляд «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану».

Бібліотекар ЦРБ Світлана Джежуля

______________________________________________

Герої Крут – гордої нації цвіт

У давній, тисячолітній історії українського народу є багато героїчних сторінок. До них ми линемо щоразу своїми думками, розгортаємо карту за картою, сторінку за сторінкою і шукаємо у них нашої слави й нашої сили, шукаємо найглибшої основи для відродження віри у нашу правду й нашу перемогу.

Серед героїчних сторінок нашого минулого вибивається на перше місце одне коротке слово – « КРУТИ!»

Коротке, але яке велике слово! Воно стало духовною поживою, прапором і провідною зорею нового українського покоління.

29 січня у зв’язку з 98 річницею Героїв Крут та з метою вшанування пам’яті українських юнаків, що полягли у бою під Крутами у січні 1918 року в приміщенні читального залу Талалаївської центральної районної бібліотеки для дорослих було проведено історичний екскурс під назвою «Герої Крут – гордої нації цвіт». На цей захід запросили учнів 10 класу Талалаївської ЗОШ I-III ст. Тому що продовжувати історію їм – молодим. І хто ж як не вони повинні знати всю історичну правду.

Бібліотекарі Світлана Джежуля, Ніна Густодим та Любов Джежуля словами історичних документів, полум’яними рядками поетів розповіли про подвиг героїв, що впали в страшному бою під Крутами. По закінченні заходу всі присутні вшанували пам'ять Героїв Крут Хвилиною мовчання, а також ознайомилися з викладкою літератури та бібліографічним оглядом «Крути: і сум, і біль, і вічна слава».

Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безмежний подвиг юних студентів, що захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.

Тому шануймо Крутянців і несім з роду в рід їхню невмирущу славу. Збудуймо їм живий пам’ятник в наших серцях.

Бібліотекар ЦРБ Світлана Джежуля

______________________________________________

«Пресвята і єдина»

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність.

До таких подій належить 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно -Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності. Цього дня відвідувачі музею ознайомились з головними тезами ідеолога українського інтегрального націоналізму - Дмитра Донцова. Його тези взяла на «озброєння» нелегально створена підпільна «Організація українських націоналістів», яка постала 1929 року внаслідок об’єднання різних українських націоналістичних угрупувань на західно-українських землях та у Східній Європі. ОУН стала стартовою сходинкою для багатьох патріотів України.

Книжкова виставка «У боротьбі за національну волю і незалежність України», світлини перших трьох президентів України, патріотів України, Універсал, символи держави, вишитий портрет Т.Шевченка - полум’яного українського патріота, – були представлені на виставці в краєзнавчому музеї. Немов пророк, Шевченко передбачав, що неорганізований народний гнів збереться над Російською імперією, як грандіозна хмара; передбачив героїчну, визвольну боротьбу українського народу за свободу і незалежність. І український народ завоював свою незалежність – незалежність якої визнана 24 серпня 1991 року.

Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на алтар незалежності, соборності, державності.

Директор краєзнавчого музею Олена Огій

__________________________________________________

Різдвяні зустрічі

5 січня в Талалаївській районній бібліотеці для дорослих бібліотекарями було проведено зустріч з засновником центру здоров’я «Дар» Будніковим Олександром Вікторовичем, де були розглянуті питання розвитку особливості по таких напрямках:

- слово і звуко – терапія (голосові практики, енергоочищення організму і навколишнього середовища, оздоровча гімнастика);

- робота з глиною, деревом та іншими природними матеріалами як інструментами творчості особистості;

- вирішення особистих проблем на основі давніх практик.

Присутні із задоволенням приймали участь в практичних заняттях. Захід пройшов цікаво та змістовно.

Бібліотекар ЦРБ Світлана Джежуля

__________________________________________________

Свято наближається...

З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Їх з нетерпінням чекають і дорослі, і малята. Кожен погодиться з думкою, що свято святого Миколая - найбагатше і найцікавіше.

17 грудня в переддень святого Миколая у святково прикрашеному читальному залі ЦДБ бібліотекарі зустрічали своїх маленьких друзів – учнів 1- А класу Талалаївської ЗОШ I-III ступенів. Дітей чекала святкова програма «Чудотворець Миколай ти усіх оберігай» - конкурси, маса поздоровлень, ну і звичайно ж, солодкі подаруночки. Урочисту частину свята бібліотекарі Яременко Л.М. і Кривошей Ю.А. відкрили у віршованій формі, розповідаючи маленьким глядачам легенду про святого Миколая, про історію походження свята. Як і на будь – якому дитячому святі, не обійшлося без конкурсів. На завершення діти сказали один одному дуже багато теплих слів, красивих побажань і отримали з рук бібліотекарів передані цукерки від святого Миколая.

А 23 грудня відбувся новорічний ранок, який разом з бібліотекарями підготували учні 4 – Б класу та їх класовод Косенко В.В. перетворився на справжню казкову феєрію з різними казковими героями.

Весело лунали вірші, пісні, танці. Дітлахи із захопленням брали участь у іграх та конкурсах.

На завершення Дід Мороз і Снігуронька вручили всім дітям чудові новорічні подарунки.

За інформацією Центральної дитячої бібліотеки

________________________________________________

Пахучий хліб на нашому столі

За такою назвою 24 грудня 2015 року в Талалаївській центральній районній бібліотеці для дорослих відбулося засідання любительського об’єднання «Берегиня».

Учасники зібрання принесли своєї випічки та поділилися своїми фірмовими рецептами.

Бібліотечні працівники Світлана Джежуля та Ніна Густодим цікаво розповіли про історію виникнення хліба та хлібобулочних виробів як на Україні так і в інших країнах Європи.

На цей захід була запрошена солістка РБК Ніна Ступнік, яка подарувала присутнім чудових українських пісень.

Учасники засідання змістовно відпочивали та поспілкувалися.

Бібліотекар ЦРБ Світлана Джежуля

_______________________________________________________

День Української армії

Сьогодення ставить перед бібліотечними працівниками важливе і невідкладне завдання: виховувати свідомого громадянина, патріота рідної землі причетного до історичної долі Вітчизни та народу, того, що усвідомлює рівноправність та повноправність, цінує духовні, моральні, релігійні та національні цінності.

З цією метою 8 грудня в Талалаївській ЗОШ I-III ст. бібліотекар Центральної районної бібліотеки для дорослих Джежуля С.А. провела урок мужності «Горде звання – захисник Вітчизни».

Бібліотекар ЦРБ Світлана Джежуля

_________________________________________________

27 листопада 2015 року у Талалаївському краєзнавчому музеї розпочала виставку "Голгофа голодної смерті". На стенді: районна книга пам'яті "Голодомор", П. Кардаш "Злочин", "Очевидці голодомору свідчать" - Голодомор на Талалаївщині 1932-1933 років (спогади). Цифри, факти.... Екскурсію провела директор краєзнавчого музею Олена іванівна Огій.

Директор музею О.І.Огій

_________________________________________________

Скорботна свічка пам’яті

Мало знайдеться в історії не тільки України, а й світу таких трагедій, як голодомор 1932-1933-го років. Він став національною катастрофою. За один рік загинула п’ята частина сільського населення України.

24 листопада 2015р. в Талалаївській ЗОШ I-III ст. для учнів 10-го класу бібліотекар ЦРБ для дорослих Світлана Джежуля провела годину історії за назвою «Скорботна свічка пам’яті», а бібліограф ЦБС Любов Джежуля бібліографічний огляд літератури, до дня пам’яті жертв голодоморів.

Метою цього заходу було донести до юнацтва чітке усвідомлення масштабів втрат, що поніс народ України, адже саме йому доведеться робити висновки на майбутнє. І чому, сьогодні ми маємо докласти всіх зусиль, щоб у майбутньому житті українського народу це ніколи не повторилося. Ми просто зобов’язані назавжди увічнити у своїй пам’яті тих, хто став безневинною жертвою голодомору.

Бібліотекар ЦРБ Світлана Джежуля

_________________________________________________

Ярмарок Різдва Богородиці в Талалаївці

В суботу, 19 вересня, жителі Талалаївщини та гості району мали змогу відвідати ярмарок Різдва Богородиці в Талалаївці.

Люду було, як ніколи, багато. Мабуть жителі нашого району вже скучили за такими святковими заходами.

Розпочалося свято з представлення всіх учасників ярмарку. Вишикувалися громади разом зі своїми сільськими та селищним головами. Замайоріли вишиванки в кожної громади, одна краща за іншу. А ще громади виставляли на показ вироби місцевих майстрів та свої кулінарні шедеври.

Далі було урочисте відкриття ярмарку. Перед його учасниками тримали слово і вітали їх із цією подією голови райдержадміністрації та районної ради Сергій Коломайко та Юрій Дзюбан, народний депутат України Валерій Давиденко.

Ярмарок був багатим. Стільки призів, лотерей, що азартним людям було де розгулятися. Передплачувалась газета "Трибуна хлібороба” і були лотереї з цінними виграшами.

Звеселяли гостей вокально-хореографічний ансамбль «Україночка» (м.Київ) та самодіяльні митці нашого та Срібнянського районів.

Свято завершилося, щасливі люди повертався додому і ділилися враженнями. Цьогорічний ярмарок, який був ініційований і організований райдержадміністрацією, надовго запам’ятається талалаївчанам і маємо надію стане традиційним.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

______________________________________________________

«Над прозорою криницею»

05 серпня в урочищі Червоноплугатарського дендропарку відбувся п’ятий районний фестиваль народної творчості «Над прозорою криницею - 2015».

Святкове богослужіння і освячення криниці, яке було приурочене святу Почаївської ікони Божої Матері, було проведене настоятелем церкви Святої Варвари о. Віктором.

Учасників фестивалю привітали голова райдержадміністрації Сергій Коломайко та голова районної ради Юрій Дзюбан.

Вітала з святом всіх присутніх і директор обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв Надія Заваліна, яка прибула на свято разом з учасниками обласного семінару-практикуму з фольклорного жанру. Вона також вручила Почесну грамоту ЧОНМЦКіМ начальнику відділу культури та туризму Талалаївської РДА Сергію Копилову та оргкомітету районного фестивалю « Над прозорою криницею» за високу професійну майстерність, розвиток, популяризацію фольклорного мистецтва Чернігівщини та активну участь в обласному семінарі - практикумі з фольклорного жанру; цінним подарунком був нагороджений колектив Талалаївського районного будинку культури на чолі з директором Галиною Семінько.

В програмі фестивалю взяли участь кращі фольклорні, фольклорно-обрядові та вокальні ансамблі району та гості свята : фольклорне тріо «Калита» ( м.Чернігів), фольклорний ансамбль «Горлиця» ( Шестовицький СБК Чернігівського р-ну ), народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль «Криниці» ( Бахмацький СБК м. Бахмач), фольклорний ансамбль с.Курінь (Бахмацький р-н), аматорський фольклорний ансамбль Пальчиківського СК ( Бахмацький р-н), народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль «Козацька душа» (Батуринський МБК, Бахмацький р-н), ансамбль народної пісні Подільського СБК (Срібнянський р-н).

Учасників фестивалю смачним кулішем пригощали представники Сильченківської, Липівської, Березівської сільських і селищної рад.

У заході також взяв участь народний депутат України Олег Дмитренко.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

______________________________________________________

Мульфільм - це цікаво

10 червня в районному будинку культури відбувся перегляд анімаційного мультфільму «Пінгвінчик Пороро : великі перегони». Переглянули мультфільм і отримали від цього масу задоволення діти Талалаївського дитячого садочку «Сонечко», учні Талалаївської ЗОШ, Сильченківської, Харківецької та Красноколядинської ЗОШ.

За інформацією відділу культури та туризму РДА

______________________________________________________

В світі Ігроманії

5 червня в районному будинку культури проведена дитяча танцювально-ігрова програма «Ігроманія». Діти мали змогу досхочу розважитися. Протягом двох годин вони змагалися, приймали участь в танцювальних іграх, відгадували загадки, активно вболівали за своїх друзів. По закінченню програми всіх чекала дитяча дискотека.

За інформацією відділу культури та туризму РДА

______________________________________________________

Патріотична акція «З Україною в серці»

Саме під такою назвою 17 серпня 2014 року пройшла патріотично-творча акція за ініціативи начальника Чернігівського гарнізону та військового комісара області Нікуліна Костянтина Олексійовича та при підтримці Міністерства оборони України, Регіонального медіа-центру м. Чернігова, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівського обласного навчально-методичного центру культури та мистецтв.

Організатором даного заходу виступила Творча Агенція «Калита – Мьюзік» при ККЗ «Палаці культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді», в особі Володимира Макеєва провідного методиста з музичного жанру Чернігівського обласного навчально-методичного центру культури та мистецтв.

Мета заходу - підтримати моральний та бойовий дух наших воїнів-героїв, котрі знаходяться безпосередньо в зоні АТО, а також на лікуванні та реабілітації в Харківському військовому клініко-медичному центрі.

Творчий десант проекту «З Україною в серці» нараховував 11 учасників, серед них і солістка-вокаліста Талалаївського районного Будинку культури, лауреат регіонального відбіркового туру Всеукраїнського фестивалю популярної пісні та музики «Червона рута» – Катерина Сніжко.

Концертна програма представлена ТА «Калита-Мьюзік» та зірками Чернігівщини додала емоційного запалу, відволікла наших воїнів та перенесла їх на певний час в атмосферу миру, родинного тепла і стабільності в цілому.

Час концертної програми сплинув непомітно і воїни ще довго ділились своїми враженнями від концертної програми та фотографувалися з артистами.

За інформацією відділу культури та туризму РДА

___________________________________________

Святкування Дня молоді

28 червня 2014 року, на центральній площі селища, відбулося святкування Дня молоді. Зі святом молодь Талалаївщини привітали селищний голова Юрій Величко, завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Мазнова.

Для дітей на селищному стадіоні, в цей день, проводились розваги та ігри. До Всеукраїнського олімпійського дня на селищному стадіоні відбувся легкоатлетичний крос.

Святковий настрій впродовж всього вечора дарували молоді аматори районної сцени.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

_______________________________________________

Святкування 18-ї річниці проголошення Конституції України

27 червня 2014 року, з нагоди Дня Конституції Укараїни, в районному будинку культури відбулася тематично-концертна програма «Україно! Я для тебе на світі живу! ».

Учасників зібрання привітали голова райдержадміністрації Володимир Брюховецький, голова районної ради Юрій Дзюбан та селищний голова Юрій Величко.

У вітальному слові Володимир Борисович зазначив: "Я вірю, що нам під силу створити державну систему, в якій панують Закон і справедливість. Адже найважливіше досягнення сучасності – громадянська злагода і стабільність – завжди стають запорукою позитивних змін в державі та утвердження принципу верховенства права".

В цей день керівники району, учнівська молодь, громадськість поклали квіти до пам’ятників Т.Г.Шевченку.

В бібліотечних закладах району діяли тематичні викладки літератури та проведені години інформації.

Святкові урочистості до Дня Конституції пройшли ще в 14 населених пунктах району.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

_________________________________________________

«Вишивана Талалаївщина»

8 червня, в рамках відзначення в 2014 році 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, на базі Талалаївського краєзнавчого музею пройшла виставка робіт «Вишивана Талалаївщина».

Всі бажаючі мали змогу переглянути вишиванки талалаївських майстринь та роботи місцевих художників.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

_________________________________________________

До Дня захисту дітей

До Міжнародного дня захисту дітей в районній бібліотеці для дітей відбулася тематично-розважальна програма.

Працівники бібліотеки для учнів початкових класів Талалаївської ЗОШ І-ІІІст. провели вікторини, конкурси та ігри.

Найбільш активну участь дітвора взяла у конкурсі малюнку на асфальті.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

__________________________________________________

До Дня боротьби з тютюнопалінням

В Талалаївській центральній районній бібліотеці 28 травня до Дня боротьби з тютюнопалінням була проведена година спілкування для учнів старших класів Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст. під назвою «Геть паління! Ми – здорове покоління». Бібліотекарі підготували цікаву та змістовну розповідь про історію виникнення тютюну та боротьбу з тютюнопалінням. Також бібліограф провела огляд літератури по даній тематиці. На цю зустріч було запрошено лікаря Талалаївської районної лікарні Кобцеву О.О., яка розповіла про шкідливість тютюнопаління та наслідки цієї шкідливої звички, відповіла на запитання учнів. Запрошена аудиторія була задоволена спілкуванням.

Відділ культури та туризму райдержадміністрації

___________________________________________________

Заходи

відділу культури та туризму РДА на період літнього оздоровлення та відпочинку дітей

ЧЕРВЕНЬ

- Розважально-ігрова програма, присвячена Міжнародному Дню захисту дітей «Дитяча посмішка освітлює цей день» (РБК);

- Конкурс малюнка на асфальті «Барвистий світ дитинства» (РБК);

- Ігрова дитяча програма «Ігроманія» (РБК);

- Мультфільми для дітей (РБК);

- Танцювально – ігрова програма «Гарний настрій» (РБК);

- Розважально-ігрова програма для дітей іменинників «День варення» (РБК);

- Дискотека для дітей (РБК);

- Година відпочинку «Ура канікули!» (РБК);

- Літературно-музичне свято «Сонце і мама завжди з нами», присвячене Дню захисту дітей (районна дитяча бібліотека);

- Ігрова програма (районна дитяча бібліотека);

- Виставка дитячого малюнка «Малюй, малий художнику, красу землі своєї» (районна дитяча бібліотека);

- Година інформації «Край, в якому я живу» до Дня Конституції України (районна дитяча бібліотека);

- Представлення експозиційної виставки «Талалаївщина вишивана» (Талалаївський краєзнавчий музей);

ЛИПЕНЬ

- Огляд кращих казок «Книжковий кіоск читайлика» (районна дитяча бібліотека);

- Конкурс знавців казок (районна дитяча бібліотека);

- Вікторина – загадка «Що за казка - відгадай» (районна дитяча бібліотека);

- Ознайомлення із експозиційною виставкою із циклу «Мій край в усьому не повторний» (Талалаївський краєзнавчий музей);

- Екскурсія в музей. Ознайомлення із експозиційною виставкою «Шевченко вічний , як народ» (Краєзнавчий музей);

СЕРПЕНЬ

- Патріотична година «Українська держава та її національна символіка» (районна дитяча бібліотека);

- Книжкова виставка «Рідний край, моя ти Україно» (районна дитяча бібліотека);

- Виставка квітів «Землі квітучої краси» (районна дитяча бібліотека);

- Експозиційна виставка «Вони прославили наш край» (Талалаївський краєзнавчий музей).

Начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації С.В.Копилов

_______________________________________________

Районний фестиваль «Весняна мелодія»

11 квітня на сцені районного будинку культури відбувся VII фестиваль дитячої та юнацької творчості «Весняна мелодія», в якому приймали участь учасники трьох вікових категорій у трьох номінаціях: «вокал», «художнє мистецтво» , «інструментальне мистецтво». Всього прийняло участь близько семидесяти учасників.

Танцювальні колективи «Асорті» , «Каскад» РБК та танцювальний колектив ЦДЮТ порадували глядачів запальними танцями. Незабутнє враження подарували гості із с.Дмитрівки та дитячий вокальний ансамбль школи мистецтв. Всі учасники фестивалю отримали від оргкомітету грамоти та подарунки за участь , а двадцять чотири із них стали призерами.

Масовий та яскравий фінал за участі солістки Юлії Гадючки та всіх учасників вкотре підкреслив, що наш, Талалаївський район багатий на таланти.

Відділ культури та туризму райдержадміністрації

___________________________________________________

Мій оспіваний, рідний край...

10 квітня в центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з місцевими поетами під назвою «Мій рідний край: поліський край, оспіваний в піснях та віршах», на який було запрошено місцевих поетів Дзюбана Ю.В.(голова районної ради), Гостру О.О., Онищенко М.О. та молоду поетесу-початківця Мартіян С.М. Глядацькою аудиторією були учні 9-го та 10-х класів Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст., класні керівники старшокласнтків та учителі української мови та літератури.

Відділ культури та туризму РДА

____________________________________________________

КАСКАДУ- 10 !

4 квітня 2014 року в РБК відбулося ювілейне свято «Танцювальний феєрверк», приурочене 10-річчю зразкового танцювального колективу «Каскад», керівником якого є балетмейстер РБК Синько Ольга Олегівна.

Розпочала програму ведуча Юлія Золотопер, яка розповіла про керівника та учасників колективу, їх досягнення протягом існування «Каскаду». Присутні в залі мали змогу переглянути слайди кожного учасника окремо та колективні фото. Першим номером був танок «Гопак», який виконав танцювальний колектив «Каскад». Протягом концерту юні танцюристи дивували своєю майстерністю глядачів. Гучними оплесками присутні зустрічали парубоцький склад «Каскаду», чотири танцювальних дуети. Вітали ювілярів і дарували танцювальні номери колективи «Асорті», «Барви», молодший колектив «Каскад».

Заключним номером був танок «Перлина Україна». Зі словами привітань на сцену вийшов заступник голови районної ради Сергій Борисович Дмитрюк, який грамотою нагородив балетмейстера Ольгу Олегівну Синько. Від імені батьків виступила Оксана Степанівна Чубарєва, слова вдячності звучали від випускниці «Каскаду» Оксани Лисенко. Балетмейстер Ольга Олегівна Синько та директор РБК Галина Дмитрівна Семінько привітали дітей, нагородили грамотами ти вручили цінні подарунки.

Відділ культури та туризму РДА

____________________________________________________

На Україну з перемогою

З 17 по 22 вересня в місті Neo Marmaras (Греція) відбувся XIII Міжнародний фольклорний фестиваль танцю та музики «Neos Marmaras Cup 2013», де разом зі своїми батьками прийняли участь молодша група учасників колективу «Каскад» Талалаївського РБК та учасниця колективу старшої групи Ірина Магдичанська. Своїм сольним виступом Ірина Магдичанська зачарувала навіть мера міста Neo Marmaras Георгія Капланіса. В цьому фестивалі брали участь також учасники колективів таких країн як : Греція (2 колективи), Болгарія (4 колективи), Сербія, Румунія та Україна (м. Донецьк (2 колективи), м. Ніжин, м. Львів (3 колективи), м. Хмельницький, м. Миколаїв). Наші ж талалаївчани здобули II-е місце як «кращий хореографічний колектив» і отримали в нагороду кубок, диплом та сертифікат.

Крім чудового виступу, який продемонстрували молодші учасники колективу «Каскад» разом та їх батьки, вони отримали змогу прекрасного відпочинку на Мармуровому морі, змаганні в іграх дарц та бадмінтон, відпочинку на фестивальній дискотеці.

На зворотному шляху колектив побував у Румунії на екскурсії в замку графа Дракули. За бажанням деякі учасники відвідали кімнату жахів. Після отриманого заряду емоцій весь колектив насолоджувався чудовими стравами в прекрасному румунському ресторані.

Висловлюю свою подяку батькам за їх мужність, дружність у виступі на сцені з дітьми та показану майстерність. Низький уклін вам і шана за терпіння, витримку, фінансову підтримку дітей в поїздці за кордон, де вони отримали незабутні враження.

Балетмейстер Талалаївського РБК Ольга Синько

_____________________________________________

Про роботу установ культури та творчих колективів

Станом на 01 вересня 2013 року в районі функціонує 40 закладів культури: 20 клубних установ, 17 бібліотек, Талалаївська школа мистецтв, народний музей історії с. Березівка, з 23 серпня 2013 року почав працювати Талалаївський краєзнавчий музей. Всього працюючих в установах культури на 01 липня 2013 року - 100 чоловік.

В клубних закладах району залучено до творчості більше тисячі учасників, які приймають участь у роботі 118 клубних формувань, із них 22 любительських об’єднань та 94 колективи художньої самодіяльності.

Самодіяльна народна хорова капела, народний жіночий вокальний ансамбль «Мрія», народний ансамбль народної пісні і музики «Олава», народний колектив народної естради «Веснянка» районного будинку культури та народний фольклорний ансамбль «Берегиня» Липівського клубу підтвердили звання «народний» на наступні 4 роки. Танцювальний колектив «Каскад» (РБК) представив програму на здобуття звання «зразковий» і отримав це почесне звання.

За інформацією начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації С.Копилов

________________________________________________

«Над прозорою криницею - 2013»

Під такою назвою 5 серпня в урочищі Червоноплугатарського дендропарку відбувся IV-міжрайонний фестиваль народної творчості.

Після святкового богослужіння, яке було приурочене святу Почаївської ікони Божої Матері та 1025-річчю хрещення Київської Русі учасників заходу (близько 1500 осіб) привітали голова райдержадміністрації Віталій Голець та голова районної ради Юрій Дзюбан.

Відбувся великий концерт за участю колективів художньої самодіяльності районного та сільських закладів культури, гостей фестивалю зі Срібного та с.Піски (Бахмацького району), в репертуарі яких звучали українські пісні. Була і вже традиційна каша. Цього разу її варили для всієї громади колективи Сильченківської, Понорівської та Чернецької сільських рад, які підготували і своєрідне представлення свого пригощання.

Свято пройшло в рамках реалізації в районі завдань та доручень Президента України щодо належного відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

Інформація надана відділом культури та туризму райдержадміністрації

_____________________________________________

Іду до істини, як до причастя

Під такою назвою пройшла година духовності в центральній районній бібліотеці, проведена спільно з працівниками районного будинку культури та настоятелем церкви Святої Великомучениці Варвари протоієреєм отцем Віктором, на виконання реалізації завдань і доручень Президента України, щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

У 988 році на берегах Дніпра , біля стін Києва відбулася подія історичну значимість якої годі переоцінити. Саме тут у момент хрещення українського народу народилася східнослов’янська православна цивілізація, і саме Київ став містом-основоположником історичної, культурної і духовної епохи житті всіх слов’янських народів, центром християнства і духовного збагачення.

Про передумови хрещення та історичне значення цієї події в житті нашого народу, символи християнської віри –молитву, ікону, церковні дзвони розповіли присутнім в читальному залі районної бібліотеки провідний методист ЦРБ О.І.Касяненко та отець Віктор. Горіла свічка, як символ віри та єднання з Богом. Трепетні, задушевні пісні- молитви звучали у виконанні Марини Довгаль, Ніни Ступнік, жіночого вокального тріо у складі Валентини Задорожної, Ганни Семінько, Світлани Гучок.

Книги духовно-моральної тематики – це життєдайне цілюще джерело, без якого неможливе справжнє життя не тільки православних християн або людей, які вперше прийшли до християнської віри,але й кожного мислячого сучасника. Орієнтиром у виборі книг на цю тему був огляд літератури «Небо нашої духовності» зроблений провідним бібліотекарем Н.В.Густодим та оформлена викладка літератури «Тернистий шлях до Бога».

Захід пройшов за участі заступника голови райдержадміністрації Оксани Плюти, заступника голови районної ради Сергія Дмитрюка, депутатів районної ради, громадськості.

На завершення зустрічі організатори та отець Віктор привітали присутніх з наступаючим святом 1025-річчям Хрещення Київської Русі, побажали всім божої благодаті, терпіння і віри .

Інформація надана відділом культури та туризму райдержадміністрації

____________________________________________

Перший крок до незалежності

Під такою назвою 16 липня в центральній районній бібліотеці відбулося засідання круглого столу присвячене історичній ролі Декларації про державний суверенітет України.

Учасники засідання ознайомилися з тематичною викладкою літератури і обговорили національно-духовне відродження та перші кроки державотворчого процесу в Україні.

У засіданні взяли участь заступник голови райдержадміністрації Оксана Плюта, заступник голови районної ради Сергій Дмитрюк, депутати районної ради від ПР, представники громадськості.

Інформація надана відділом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

________________________________________________

До Дня Конституції України

27 червня, з нагоди Дня Конституції Укараїни, в районному будинку культури відбулася тематично-концертна програма «Живи та міцній, наша нова державо! ».

Учасників зібрання привітали в.о. голови райдержадміністрації Оксана Плюта та селищний голова Юрій Величко. Кращі представники громади району нагороджені грамотами райдержадміністрації та районної ради. В цей день керівники району, учнівська молодь, громадськість поклали квіти до Меморіалу Слави, пам’ятників Т.Г.Шевченку. Святкові урочистості до Дня Конституції пройшли ще в 14 населених пунктах району.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськості апарату РДА

______________________________________________

Вересаєве свято

8 червня делегація нашого району очолювана головою райдержадміністрації В.Гольцем взяла участь у VI Всеукраїнському фестивалі кобзарського мистецтва «Вересаєве свято» приурочений 210 –річниці з дня народження Остапа Вересая, який відбувся в с. Сокиринці Срібнянського району.

На святі була представлена виставка майстрів декоративно- прикладного мистецтва нашого району : вишивка – Пугач Л.О., Лут С.Г., Мокій В.В., Лукаш В.М., Огій Яни, Середи А.К., Бережної Н.А., Бовкун Н.І., Івко Анжели, Синько Маргарити, Сердюк Тетяни,Пінчук Олени, вироби із солоного тіста Слепцової З.Г., вироби в’язані крючком та спицями –Товкач С.І., художній розпис по дереву, живопис –Пожидаєва С.А., Смілика П.С.

Пісенну творчість Талалаївщини представляв народний ансамбль народної пісні і музики «Олава» районного будинку культури ( керівник Н.Ступнік).У виконанні ансамблю прозвучали українські народні пісні :»Дунаю, дунаю», «Ой маю, маю я оченята», «Дідку, дідку», «Ой мамцю моя». Вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва та спів учасників ансамблю «Олава» викликали захоплення та зачарування гостей фестивалю. Народний ансамбль народної пісні і музики «Олава» нагороджений дипломом фестивалю.

Складовою частиною VI Всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва «Вересаєве свято» був Міжрегіональний туристичний форум «Чернігівщина туристична-2013». Наш район на туристичному форумі представив-інформаційний банер, колекцію українських сорочок та рушників (експонати Талалаївського краєзнавчого музею), інформаційно-довідкову продукцію (буклети: «Рідна Талалаївщина», «Талаївщина туристична», «Природи рідної краса», «Гордість нашого краю», «Митець з ласки Божої» до 125-річчя І.П.Кавалерідзе, «Таємниці Липівських курганів», «Історичні постаті Талалаївщини», «Криниця добра і любові» та інші).

За активну участь у Міжрегіональному туристичному форумі «Чернігівщина туристична-2013» відділ культури та туризму нагороджений дипломом Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

За інформацією відділу культури та туризму райдержадміністрації

________________________________________________

Діяльність закладів культури району

В районі працює 39 установ культури (Талалаївський краєзнавчий музей офіційно ще не відкритий), із них : 20 клубних закладів, 17 бібліотек, школа мистецтв, народний музей історії в с. Березівка. Чисельність працюючих в закладах культури на 01.01.2013 р.-106 осіб, творчих –69 чоловік.

В клубних закладах в 2012 році працювало 118 клубних формувань, із них колективів художньої самодіяльності - 94. В них приймало участь 830 учасників художньої самодіяльності.

7 колективів носять почесне звання «народний» - хорова капела, колектив народної естради «Веснянка», ансамбль народної пісні і музики «Олава», жіночий вокальний ансамбль «Мрія», ансамбль народних музик -РБК, фольклорні вокальні ансамблі «Берегиня» Липівського СК та «Народні наспіви» селищного клубу. Нашим аматорам аплодували глядачі Києва, Чернігова, Новоград-Волинського, Сеньківки та інших міст України. Вони були учасниками обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів, фестивалів, свят : Міжнародний фестиваль «Мистецькі барви», Міжнародний фестиваль національних культур «Поліське коло», Всеукраїнський фестиваль «Червона рута» (відбіркові тури), Всеукраїнське свято «Лесені джерела», Всеукраїнське козацьке свято «Калнишева рада» та інші.

В 2012 році танцювальний колектив «Каскад» районного будинку культури приймав участь у Х Молодіжному міжнародному фольклорному фестивалі «Приморсько -2012» (Болгарія).

В районі цікаво і змістовно проходить святкування державних, професійних, народних свят. Традиційне народне Свято Івана Купала проводиться, як в районному центрі, так і в багатьох селах району. Восени кращі колективи художньої самодіяльності беруть участь в осінньому Передріздвяному (Різдво Пресвятої Богородиці) ярмарку.

В серпні, в урочищі Червоноплугатарського парку, традиційно проводиться районний фестивалю народної творчості «Над прозорою криницею».

В районі працює більше 70 майстрів образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, які представляють свої роботи на районних та обласних виставках.

Фонд централізованої бібліотечної системи становить – 208395 екз., в 2012 році бібліотеками обслуговано 8555 читачів.

Бібліотеки ЦБС різними формами і методами своєї роботи активно сприяють духовному відродженню, утвердженню історичних святинь, популяризації літератури в галузі української культури, екології , історії, народних звичаїв, традицій і обрядів. Одним із важливих напрямків роботи бібліотек системи є бібліотечне краєзнавство. Бібліотеки проводять збір матеріалів про рідний край, визначних людей району, про історичні події краю. Бібліотекарями зібрані і оформлені в альбоми спогади очевидців Голодомору 1932-1933 років, ветеранів Великої Вітчизняної війни, дітей війни. Випущені буклети: «Герої Радянського Союзу - наші земляки», «Шляхами воєнної звитяги», «Мій рідний край - моя земля», «Таємниці Липівських курганів», «Нашої історії рядки», «Село моє краплиночка на карті» та інші.

В Талалаївській школі мистецтв в 2012-2013 н.р. навчається 86 дітей. В с.Харкове працює клас по баяну – 9 учнів. Вчителі та учні школи активні учасники конкурсів, фестивалів, які проходять в області та інших містах України. Учні школи були переможцями та лауреатами обласних конкурсів виконавців на музичних інструментах та вокалу в м. Чернігів, «Первоцвіт» м.Ніжин, регіональному конкурсі виконавців на народних інструментах «Ромен» м. Ромни Сумської області, фестивалі «Срібні струни V» м. Харків.

В Талалаївській школі мистецтв працюють дитячі творчі колективи: - Ансамбль бандуристів "Мальви " - кер. Самойленко Л.М. - Дитячий хор школи мистецтв – кер.Сніжко К.П. - Ансамбль баяністів «Веселі хлоп’ята» - кер. Лакиза В.М - Дитячий вокальний ансамбль –кер. Сніжко К.П. - тріо баяністів старших класів –кер.Лакиза В.М. - Ансамбль балалаєчників «Самодзвін» –кер. Самозвон О.В.

Народний музей історії с. Березівка відкритий в 1972 році, звання «народний» присвоєно в 1990 році. На даний час в музеї налічується - 4890 експонатів, із них оригінальних -2506. За рік проводиться до 50 екскурсій, які відвідують більше тисячі відвідувачів. В музеї створені експозиції «Наш край в роки сивої давнини», «Славний край козацький», «Сторінки бойової слави Березівки», «Трудові будні березівчан», «Освіта, культура, мистецтво». Музей продовжує роботу по дослідженню і вивченню рідного краю, його славних бойових та трудових традицій, збору експонатів, поновленню і розширенню експозицій. В музеї проводяться масові заходи, організовуються виставки. Завідуюча музеєм співпрацює з місцевою школою, бібліотекою, сільським будинком культури.

В районі на державний облік взято 50 пам’яток культурної спадщини, із них: археологічні - 14, історичні -32, монументального мистецтва -2, архітектури та містобудування -2.

Курганний могильник в с.Липове, городище «Замок» («Гуляй-Городок» літописне місто Глебль) в с. Красний Колядин –пам’ятки археології національного значення. Історичні пам’ятки це в основному пам’ятки періоду революції (1917-1921 р.р.), громадянської війни та Великої Вітчизняної. Братські могили воїнів, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни є в селах: Болотниця, Українське, Довгалівка, Красний Колядин, Зелений Гай, Корінецьке, Рябухи, Липове, Сильченкове, Слобідка, Харкове, братська могила мирних жителів розстріляних фашистами в смт. Талалаївка.

Майже у всіх населених пунктах споруджені пам’ятні знаки на честь односельців, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. В с. Красний Колядин знаходиться могила революціонера-народника Я.В.Стефановича та пам’ятник соціалістичного будівництва - трактор «Універсал».

Пам’ятки монументального мистецтва – це пам’ятник В.І.Леніну та пам’ятник Т.Г. Шевченку.

Свято –Успенська церква ( XIX ст.- поч.XX ст.) с. Сильченкове та Михайлівська церква (XIX ст.) с.Юрківці – визначні пам’ятки архітектури нашого району.

Начальник відділу культури та туризму С.В.Копилов

Назад18 Жовтня 2017 08:56
03 Жовтня 2017 16:25