Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://taladm.cg.gov.ua/old

01 лютого 2013

Таланти багатодітної родини

25 квітня з метою відродження та популяризації культурних та моральних цінностей сім’ї, надання дітям з багатодітних та малозабезпечених родин можливості реалізувати свої творчі здібності та у рамках відзначення Міжнародного дня сім’ї у районному будинку культури відбувся районний етап фестивалю-конкурсу «Таланти багатодітної родини».

Конкурс проводився за координації районної державної адміністрації та фінансової підтримки депутата обласної ради Геннадія Тригубченка.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулась заступник голови районної державної адміністрації Лариса Шевченко.

У конкурсі взяли участь талановиті та обдаровані діти з багатодітних та малозабезпечених родин району віком від 9 до 16 років у номінаціях: «вокальне мистецтво», «хореографія», «музичне виконання», «оригінальний жанр», «образотворче мистецтво», «вокальне мистецтво», «декоративно-прикладне мистецтво».

Лавріненко Сніжана та Анатолій представили малюнки олівцем, Огій Ірина продемонструвала свої роботи з бісеру та інших технік, сестрички Богдана і Мирослава Сінебок показали свої хореографічні здібності. А  Беримець Анна і Голубенко Марина зачарували присутніх ніжним танцем «Ой у вишневому саду». Потішив своїм акторським талантом Антон Голубенко, який ще й танцював.  Злий Назар та Жаворонок Дмитро закликали у танці на «Ранкову зарядку». Не залишило байдужими  гостей виконання  на бандурі Софією Дегтяр української народної пісні «Ой, верше, мій, верше!».  Семеняк Вероніка дебютувала з «Жартівливою сонатою для фортепіано». Уперше на сцені співали ще й Коршок Анна, Дегтяр Аліна та сестрички Олександра та Крістіна Потеряйко.

Завершилося свято церемонією визначення переможців для участі у обласному етапі конкурсу та нагородженням дипломами. Усі учасники отримали солодкі призи та подарунки.

 

За інформацією сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

_______________________________

Учні Плугатарської ЗОШ І-ІІІ ст. на чемпіонаті області з баскетболу 3 х 3

За інформацією  сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

_______________________________

Олімпійське лелеченя

21 квітня збірна команда «ЮКОР» Липівської загальноосвітньої школи у складі 12 учнів 5-7 класів узяла участь у III турі Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя», який проходив у місті Чернігові.

Програма Заходу  включала три складові: спортивну (комбінована естафета, рухлива гра), освітню (вікторина) та культурну (презентація команди) частини.

Підготовкою юних олімпійців займались учителі Кобиш Я.В., Пугач С.В, Грабина А.Б.

Юнаки та дівчата нашого району, продемонструвавши спортивну, інтелектуальну  підготовку, вибороли ІІ загальнокомандне місце серед 18 команд області.

Призери були нагороджені дипломами обласного осередку НОК України, сувенірами, цукерками.

 

За інформацією  сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

_______________________________

 Cпільне засідання координаційних  рад з питань популяризації серед населення оздоровчої рухової активності

30 березня  в режимі відеоконференц - зв’язку відбулося спільне засідання координаційних рад з питань популяризації серед населення оздоровчої рухової активності при обласній державній адміністрації, районних державних адміністраціях області.

У засіданні взяли участь члени координаційних рад з питань популяризації серед населення оздоровчої рухової активності при райдержадміністраціях, представники громадських організацій, журналісти. Від нашого району у відеоконференц - зв’язку взяли участь заступник голови райдержадміністрації Лариса Шевченко та члени даної  координаційної ради.

На засіданні Координаційної ради опрацьовані питання:

1. Про виконання Плану заходів на 2017 рік щодо реалізації в Чернігівській області Національної стратегії з питань оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація».

2. Про результати проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості населення області у 2017 році та основні завдання на 2018 рік.

3. Про План заходів на 2018 рік щодо реалізації в Чернігівській області Національної стратегії з питань оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація».

 За інфомацією сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

_________________________________

Cпільне засідання координаційних рад з питань національно-патріотичного

виховання

21 березня  в режимі відеоконференц-зв’язку відбулося спільне засідання координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання при обласній державній адміністрації, районних державних адміністраціях області.

У засіданні взяли участь члени координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання при райдержадміністраціях, представники громадських організацій, журналісти.

На засіданні Координаційної ради опрацьовані питання забезпечення підтримки громадських ініціатив в сфері національно-патріотичного виховання в області, демонстрації виставки Українського інституту пам’яті про антинацистський та антирадянський спротив ОУН та УПА в Чернігівській області,  організацію національно-патріотичного виховання у районах.

 

 Сектор сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

_______________________________________

Багатодітна родина  учасника АТО отримала пральну машину

7 лютого  з метою покращення соціально-побутових умов проживання та в рамках виконання комплексної обласної програми підтримки сім'ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми за кошти обласного бюджету для багатодітної сім’ї Мигура Віктора Миколайовича та Ольги Василівни з Корінецького було придбано пральну машину.

Віктор Миколайович – учасник антитерористичної операції. Подружжя виховує п’ятьох дітей: Ярослава, Мирославу,Тамілу, Вікторію, Анастасію.

 

 За інформацією сектору сім’ї,

молоді та спорту райдержадміністрації

_______________________________________

Наші баскетболістки здобули перемогу!

10-12 січня у Чернігові відбувся обласний етап чемпіонату України з баскетболу 3 х 3. У ньому виступили більше 100 спортсменів з Чернігівської області.

Дуже приємно, що команда дівчат старшої вікової групи з Плугатарської ЗОШ І-ІІІступенів (тренер Володимир Чепель) вибороли «золото», а молодші дівчата зайняли ІІ місце. Так тримати!

Старші дівчата:

І Плугатарська ЗОШ

ІІ Березнинська ЗОШ

ІІІ Варвинська районна гімназія

IV Халявинська ЗОШ

V Деснянська ЗОШ.

Молодші дівчата:

І Варвинська гімназія

ІІ Плугатарська ЗОШ

ІІІ Березнинська ЗОШ.

 За інформацією сектору сім’ї,

молоді та спорту райдержадміністрації

_______________________________________

Свято новорічної ялинки

У Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка традиційно тривають дитячі різдвяно-новорічні свята.

10 січня 12 дітей нашого району з багатодітних та малозабезпечених родин,  з особливими потребами, малеча, чиїх родин торкнулася військова агресія на сході країни, діти-сироти і які перебувають під опікою та піклуванням завітали на свято до головної ялинки області.

Увесь театр був схожий на країну казок. Діти Чернігівщини взяли участь у веселих конкурсах і майстер-класах, гралися, співали, танцювали і фотографувалися з відомими казковими героями.

На святі юні гості отримали солодкі подарунки та переглянули новорічне дійство.

Привітанням голови обласної державної адміністрації Валерія Куліча з новорічними святами розпочалася казка «У пошуках героя».

 

За інформацією сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

_______________________________________

Районний фестиваль – премія «Гордість району» 2017 року

15 грудня в районному будинку культури відбувся районний фестиваль-премія «Гордість району» 2017 року.

Фестиваль проводився з метою створення умов для підвищення професійної майстерності працівників різних галузей господарства; розвитку лідерства у суспільному житті району; активного залучення мешканців району до життєдіяльності їх громад; виховання у жителів району відчуття гордості за свою плідну працю; формування бажання у підростаючого покоління досягати нових успіхів заради процвітання рідного краю, а також для виявлення видатних і талановитих особистостей, відзначення інтелектуальної та професійної еліти району, нагородження громадян за найбільш вагомі професійні досягнення.

Його лауреати – медичні працівники, вчителі, бізнесмени, працівниці органів місцевого самоврядування, держслужби, соціальної та культурної сфер, сільського господарства, обдарована учнівська молодь.

За поданням колективів, установ, організацій різних форм власності, творчих об’єднань - визначені лауреати фестивалю «Гордість району» в номінаціях:

1. «Державна служба» - Кононіченко Валентина Михайлівна (завідувач сектору містобудування, архітектури та ЖКГ райдержадміністрації).

Сердюк Людмила Олександрівна (начальник Талалаївського відділення Прилуцької обєднаної державної податкової інспекції).

Савченко Ольга Андріївна (завідувач сектору бухгалтерського обліку-головного бухгалтера управління соціального захисту наслення райдержадміністрації).

2. «Місцеве самоврядування» - Мань Таміла Олексіївна(начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради).

Панасенко Таїсія Петрівна (секретар виконавчого комітету Чернецької сільської ради).

3. «Підприємництво» - Батюта Оксана Григорівна (приватний підприємець).

4. «Сільське господарство та промисли» - Пода Микола Костянтинович(комбайнер ТОВ АФ «Обрій»LTD).

5. «Соціальний захист» - Федюк Галина Миколаївна(начальник відділу допомог, соціальних компенсацій та соціального захисту громадян, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи управління соціального захисту населення райдержадміністрації).

Мовчан Валентина Анатоліївна (швачка територіального центру).

6. «Охорона здоров’я» - Співак Оксана Василівна (фельдшер Березівської СЛА).

7. «Освіта»- Чепель Тамара Михайлівна (завідувач Харківським ДНЗ «Ранок» ).

Чепель Володимир Григорович (учитель фізичної культури Плугатарської ЗОШ I-III ступенів).

8. «Культура і мистецтво» - Самозвон Ольга Василівна (директор Талалаївської школи мистецтв).

9. «Майбутнє Талалаївщини» - Бондаренко Ірина Русланівна(учениця 11 класу Талалаївської ЗОШ), Макаренко Вікторія Олегівна (вихованка ЦДЮТ).

10. «Вільна номінація» - «За активну життєву позицію» - Кононченко Оксана Іванівна (медична сестра Красноколядинської амбулаторії, художній керівник СБК).

З вітальним словом звернувся до присутніх в залі голова райдержадміністрації Анатолій Дупа. Він відзначив, що Талалаївщина має пишатися цими наполегливими, трудолюбивими, творчими людьми.

Представлення ведучою Лесею Шульгою лауреатів відбувалось у формі діалогу. Протягом трьох годин глядачі вшановували винуватців свята, їм вручали пам’ятні нагороди – грамоти, статуетки, квіти, подарунки. Для всіх присутніх звучали пісні у виконанні аматорів сцени та запальні танці танцювальних колективів РБК під керівництвом Ольги Синько.

Районний фестиваль «Гордість району» відбувся за сприяння та підтримки cектору сім”ї, молоді та спорту районної державної адміністрації.

Продовженням і заключною частиною фестивалю-премії є відзначення лауреатів на дощці "Гордість Талалаївщини".

Головний спеціаліст з питань інформаційної діяльності

апарату райдержадміністрації

_________________________________________

Відкритий Кубок м. Прилуки

13-15 жовтня у Прилуках відбувся І етап відкритого Кубку Чернігівської області зі спортивного туризму.

Команди посіли 5 місце в старшій групі серед 11 команд та 1 і 5 місця в молодшій групі серед 11 команд. Коваленко Ірина – ІІІ місце серед жінок. В’ялий Віталій - І місце, Ведмідь Максим - ІІ місце серед хлопців, Загурська Альона – І місце, Гриценко Олена – ІІІ місце серед дівчат учасників 2004-2008 років народження. Веретенін Сергій – І місце, Веретенін Олександр – ІІ місце серед хлопців учасників 2006-2008 років народження. На дистанції зв’язок Чуба Еліна та Коваленко Ірина – ІІ місце серед жіночих зв’язок, Веретенін Сергій та Веретенін Олександр – ІІІ місце серед чоловічих зв’язок, Загурська Альона та В’ялий Віталій – І місце, Беримець Анна та Ведмідь Максим – ІІ місце серед мішаних зв’язок, а Таралика Анастасія та Гриценко Олена – І місце серед жіночих зв’язок учасників 2004-2008 років народження.

 

За інформацією сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

_________________________________________

Молодь Талалаївщини на Міжнародному молодіжному фестивалі

29 червня - 1 липня молодіжний актив району став учасником Міжнародного молодіжного наметового містечка «ТАМ» – Територія активної молоді», який проходив на території комплексу «Голубі озера» в с. Олешня Ріпкинського району Чернігівської області.

У цьому році наметовий табір був присвячений екологічній темі «Екологія. Природа. Чистота».

Молодь району взяла активну участь у військово-патріотичних іграх, спортивних змаганнях, квестах.

Програма заходу також передбачала проведення інструктажів із орієнтування на місцевості та правил поведінки в екстремальних умовах, практичних занять із надання першої невідкладної допомоги. Для активної молоді було організовано Молодіжний рок-фестиваль, фестиваль Fire-fest, спортивно-змагальна програма тощо.

За інформацією сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

_________________________________________

День молоді у селищі

24 червня у Талалаївці відбулося святкування одного із найяскравіших свят у календарі — Дня молоді.

Привітав усіх присутніх із святом юності голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, відзначивши, що молоде покоління в усі часи було окрасою суспільства, його надією, днем сьогоднішнім і прийдешнім: «Приємно стверджувати, що сучасна молодь Талалаївщини бере активну участь у розбудові нашого району та держави, впевнено заявляє про себе в різних сферах життя». Саме такі активні, творчі, енергійні молоді люди були нагороджені грамотами та відзначені подяками районної державної адміністрації, сектору сім´ї, молоді та спорту, відділу культури та туризму райдержадміністрації.

Подяка голови районної державної адміністрації оголошена:

Бірін Юлії Вікторівні – головному спеціалісту сектору економічного розвитку районної державної адміністрації за високі професійні досягнення та з нагоди свята – Дня молоді;

Грамотою районної державної адміністрації нагороджено:

Манько Оксану Василівну – учителя економіки Талалаївської ЗОШ I-III ступенів за результативність роботи з обдарованими дітьми та з нагоди свята – Дня молоді;

У своєму вітанні селищний голова Юрій Величко відмітив, що нинішню молодь вирізняє підвищений інтерес до життя, потреба в здобутті хорошої освіти, незалежність і самостійність, уміння визначати для себе конкретну мету та прагнути до її досягнення. За успіхи у навчанні грамотами селищної ради та подарунками були нагороджені випускники Талалаївської школи.

На святі юності, енергії та оптимізму дітвора розважалася на каруселі, батутах, гірках та інших забавах.

Святковий настрій концертно-розважальною програмою створював творчий молодіжний колектив районного будинку культури, які дарували веселі пісні та запальні танці. Завершився приємний вечір енергійною дискотекою.

За інформацією сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

_______________________________________

Про підготовку до оздоровчого сезону 2017 року

Одним із напрямків діяльності органів виконавчої влади у Талалаївському районі є забезпечення дітей повноцінним, якісним відпочинком та оздоровленням дітей у літній період. Пріоритетним завданням у 2017 році є забезпечити максимальне охоплення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей шкільного віку та стовідсоткове охоплення організованими формами оздоровлення дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Цьогорічна оздоровча кампанія буде здійснюватись відповідно до Плану заходів щодо організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей району у 2017 році.

У квітні проведені колегія районної державної адміністрації та міжвідомча рада з питань оздоровлення та відпочинку дітей району влітку 2017 року, на яких були проаналізовані прогнозовані показники та визначені завдання (при можливості збільшення залучених позабюджетних коштів) забезпечити відпочинком не менше 50% дітей шкільного віку району, а оздоровленням - не менше 20 % .

У результаті комплексу заходів, які будуть здійснюватися місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, за літній період оздоровленням та відпочинком планується забезпечити за рахунок коштів місцевого бюджету 687 дітей шкільного віку, що складе 67,35 %:

- оздоровленням - 236 (23, 14 %) дітей. З них:

ДЗОВ «Веселка» - 33 дитини, за путівками в санаторно-курортних закладах МОЗ України – 160 дітей; за позабюджетні кошти – 43 дитини.

- відпочинком – 451 (44,21 %) дитину.

Одним з основних чинників забезпечення якісного оздоровлення та відпочинку дітей є належне та своєчасне фінансування, яке здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів та позабюджетних коштів.

На оздоровлення та відпочинок дітей шкільного віку району у 2017 році планується використати 346,280 тис. грн. З них: з місцевого бюджету - 281,280 тис. грн.;

залучених позабюджетни коштів – 65 тис. грн.

Сектором сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації будуть оздоровлюватися діти соціально-уразливих категорій в таборах за межами району та області. Планується оздоровити у 2017 році 106 ( 10,4 %) дітей.

У спеціалізованих санаторіях МОЗ України планується оздоровити 160 дітей пільгових категорій. Зокрема у санаторії «Пролісок» Ніжинського району – 60 дітей.

Станом на 10 травня 2017 року оздоровчі послуги надані 20 дітям пільгових категорій, що становить 1,7 %. Зокрема: у санаторіях МОЗУ – 8 дітей, УОЗу (санаторій «Пролісок») - 10 дітей,у ДП «УДЦ»Молода гвардія» - 1 дитина та в «МДЦ «Артек»- 1 дитина.

Пріоритетними напрямами роботи залишається оздоровлення та відпочинок наступних категорій дітей:

- сиріт та позбавлених батьківського піклування – 15 дітей;

- загиблих у районі проведення антитерористичної операції та учасників антитерористичної операції – 1 дитина;

- внутрішньо переміщених осіб -1 дитина;

- багатодітних сімей учасників АТО – 3 дітей;

- з інвалідністю – 30 дітей;

- з багатодітних сімей – 124 дитини;

- з малозабезпечених сімей - 30 дітей;

- дітей, батьки яких загинули під час виконання службових обов'язків – 1 дитина;

- дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 320 дітей;

- талановитих та обдарованих дітей – 115 дітей;

- дітей працівників АПК – 215 дітей.

Оздоровчими та відпочинковими послугами обов’язково будуть забезпечені 100% ( а це 15 осіб) діти пільгових категорій ( на даний час вже оздоровлено 11 дітей даної категорії).

На базі загальноосвітніх навчальних закладів планується відкрити 11 пристосованих пришкільних таборів з денним перебуванням для 451 дитини (44,2 %). Діти перебуватимуть в таборах 6 год. протягом 15 днів з 01 до 17 червня. Вартість одного дня перебування в таборі становитиме 20 грн. На базі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст. працюватиме літня школа за філологічним профілем (прогнозована кількість дітей – 14), а на базі Красноколядинської ЗОШ І-ІІІ ст. - наметове містечко національно-патріотичного спрямування, розраховане на 15 дітей.

У цьому році всім охочим дітям шкільного віку надається можливість оздоровитися на території Талалаївського району у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Веселка» у селі Чернецьке. ДЗОВ планується відкрити 19 червня 2017 року. Працюватиме табір 21 день в одну тематичну зміну національно-патріотичного спрямування. Планується оздоровити 33 дитини. Вартість путівки у таборі складатиме 3000 грн. Для роботи з дітьми відділом освіти райдержадміністрації підібрані висококваліфіковані, досвідчені, творчі працівники.

На території області є можливість для оздоровлення дітей району у дитячому оздоровчому комплексі «Електронік», який розташований на березі річки Снов у Чернігівському районі. Вартість одного дня перебування у таборі становить 275 грн. Детальну інформацію можна отримати за телефоном (0462)3 50 95, (067) 643 37 00 або надіславши запит на електронну адресу закладу: elektronik.net.ua.

Отже, сьогодні у районі вже проводиться кропітка робота, докладаються зусилля, щоб віднайти можливості, в першу чергу фінансові, які б дали змогу відпочити та оздоровитись влітку цього року дітям, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки та всім охочим.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

____________________________________________

До Міжнародного дня сім'ї

15 травня наша країна відзначає Міжнародний день сім'ї - день наших з Вами родин. Головна мета свята — зміцнити зв'язки в сім'ях і звернути увагу влади і всього суспільства на ті проблеми, з якими традиційно стикаються сім'ї в кожній країні.

До Дня матері і Міжнародного дня сім'ї, які наша країна відзначає 14, 15 травня та з метою утвердження пріоритетності сімейних цінностей, підвищення престижу сім’ї, матері, сприяння кращому розумінню її потреб 13 травня у центральній районній бібліотеці відбулося урочисте засідання за ся «круглим» столом. Учасниками свята були багатодітні матері, матері-героїні, жінки з родин, які виховують прийомних дітей.

З побажанням непохитної твердості родинних стосунків, благополуччя, гармонії, єдності поглядів та теплоти людських сердець до всім присутніх звернулась виконуюча обов'язки голови райдержадміністрації Лариса Шевченко, яка була присутня на заході.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

____________________________________________

Спартакіада державних службовців

4 травня з метою пропаганди здорового способу життя, залучення до систематичних занять фізкультурою і спортом державних службовців місцевих органів виконавчої влади та працівників органів місцевого самоврядування, організації для них активного відпочинку і дозвілля у районі було проведено І- й етап Всеукраїнської спартакіади серед команд державних службовців та органів місцевого самоврядування.

Програма змагань складалася з командних (футбол, волейбол - чоловіки) та індивідуальних (настільний теніс, шахи, шашки – чоловіки, жінки) видів спорту.

Команди-учасниці районного етапу Всеукраїнської спартакіади «РАДА-ЕКСТРІМ» (капітан – Станіслав Катрушенко) та «Фаворит» (капітан – Ярослав Карпенко) показали високий рівень спортивної підготовки. З незначним відривом перемогла команда державних службовців «Фаворит».

В. о . голови районної державної адміністрації Лариса Шевченко привітала команду-переможців і вручила їм кубок та грамоту за зайняте І місце. Переможців змагань з видів спорту в особистому заліку нагородив голова районної ради Юрій Дзюбан, який і сам приймав активну участь у змаганнях.

За інформацією сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації

___________________________________________

Урочисті проводи призовників

14 квітня в Березівському будинку культури відбулися урочисті проводи призовника Романа Ярмоша до лав Збройних Сил України. Проводи розпочалися з привітань сільського голови Людмили Гавриш, яка побажала Романові успіху у щоденному армійському житті, щоб його оберігала материнська молитва, зігрівали спогади про батьківську домівку та вручила подарунок.

Хвилюючі слова прозвучали з уст матері Ярмош О.В., яка висловила надію, щоб син через півтора роки служби повернувся живим і здоровим до рідного дому. І за добрим українським звичаєм перев'язала сина сімейним оберегом-рушником.

До всіх привітальних слів приєдналися працівники сільського будинку культури, які порадували присутніх своїми піснями. На свято був запрошений настоятель Хресто-Воздвиженського храму отець Леонід, який благословив хлопця на строкову військову службу.

Привітати молодого солдата прийшла молодь з стрічкою та квітами.

За інформацією сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації

___________________________________________

Спортивні тренажери в Харковому

Днями на спортивному майданчику Харківської ЗОШ І-ІІІст. встановили нові тренажери від Всеукраїнського благодійного фонду Сергія Тігіпка.

За інформацією сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації

___________________________________________

Акція «Серце до серця»

Від серця до серця - хвилююча путь,

Хорошої справи не можна забуть

Доброта — це підставлене вчасно крило

Щоб усім навкруги добре й тепло було.

З 9 березня в школах району стартувала дванадцята благодійна акція «Серце до серця» під гаслом -»Я хочу бачити життя»!

У районі проведена ХІ Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» - «Врятуй життя дитини», яка мала на меті збір коштів для офтальмологічного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні.

До проведення акції були залучені учні загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів району.

Під час проведення фіналу акції 7 квітня були проведені спортивні змагання, конкурси плакатів, малюнків за участю дитячих та молодіжних колективів.

У Талалаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів в рамках фіналу акції 7 квітня проведено благодійний забіг «Біжу заради життя дитини», до якого залучилися учні загальноосвітніх навчальних закладів, дитячі та молодіжні колективи.

За інформацією сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації

___________________________________________

Волейбольні змагання

26 березня у Талалаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися змагання з волейболу.

Турнір проводиться з метою розвитку волейболу у районі та присвячений вшануванню пам’яті ветерана освітянської ниви, вчителя фізичного виховання Володимира Олександровича Божка.

За інформацією сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації

___________________________________________

Кубок м. Чернігів

17-19 березня відбувся відкритий кубок міста Чернігова з пішохідного туризму серед дорослих. Участь в цих змаганнях приймало 10 команд. Серед них і команда Талалаївської ДЮСШ. Юним спортсменам було дуже важко змагатися серед дорослих, адже в змаганнях брало участь 14 кандидатів у майстри спорту.

В нашій команді лише Самойленко Костянтин має перший дорослий розряд, а Чуба Еліна, Коваленко Ірина, Гуцал Альона, Решетнік Тимофій та Грабовий Андрій мають другий дорослий розряд. Та, незважаючи на це, на двох дистанціях наша команда посіла високе четверте місце, а Коваленко Ірина та Чуба Еліна стали першими на дистанції «зв’язок» серед жінок. І ось остання складна дистанція - «Рятувальні роботи», яка поки що не піддається нашим спортсменам. Як підсумок - в загальному заліку за підсумками трьох дистанцій наша команда посіла п’яте місце.

За інформацією сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації

___________________________________________

Туристський сезон розпочато

Канікули для дітей - пора відпочинку, але на для туристів. Три тижні посилених тренувань і як підсумок змагання. 28-29 січня у м. Бахмач проходив Відкритий Кубок з пішохідного туризму, який розпочинав змагальний сезон 2017 року.

Наш район на цих змаганнях представляли дві команди молодшої вікової групи: районної ДЮСШ (директор Кобиш В.А.) та Центру ДЮТ (директор Галаган Н.І.). Змагання проходили на трьох дистанціях, одна з яких мала зовсім незнайому форму проведення - «За вибором». До цієї дистанції команди посилено готувалися, адже проходила вона вперше для дітей. І тренування дали свій результат. В особистому заліку Ведмідь Максим (ДЮСШ) посів ІІІ місце, Беримець Анна (ДЮСШ) посіла ІІ місце а Веретенін Олександр (ЦДЮТ) - ІІІ місце. На «дистанції зв’язок» результати були більш обнадійливі: В’ялий Віталій та Ведмідь Максим серед чоловічих зв’язок, а Загурська Альона та Таралика Анастасія серед жіночих посіли перші місця. В свою чергу Гриценко Олена та Беримець Анна серед жіночих зв’язок посіли третє місце.

В загальному заліку серед 11 команд наші спортсмени посіли І та V місця. Гарний початок.

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

________________________________________

Кубок України в Полтаві

З 2 по 5 березня в Полтаві пройшли змагання Кубку України серед юнаків з пішохідного туризму в закритих приміщеннях, відкриті змагання Полтавської області.

Змагання проводяться вдруге та вже набули неабиякої популярності – до Полтави прибули 18 команд з 11 регіонів України, 121 учасник. І вже вдруге команда Талалаївської районної ДЮСШ бере участь в цих престижних змаганнях. У минулому році ми стали переможцями цих змагань. Хотілося достойно виступити і в цьому році. Та склад команди в порівнянні з минулим роком змінився майже на половину. Інші вікові рамки і інші спортсмени вже захищали честь нашого району. Наша команда була наймолодшою з усіх команд Кубку, та ще і виступала в ослабленому стані – напередодні від’їзду несподівано захворів капітан команди - Чуба Еліна. Досить ризиковано було виступати без запасних спортсменів і саме те, чого ми боялися сталося в перший змагальний день, коли за браком досвіду невдало виступила наймолодша учасниця нашої команди і як підсумок 9 місце на особисто-командній дистанції. Та команда не падала духом, адже ми завжди сильно виступаємо на командних дистанціях і це підтвердив другий день змагань. Команда впевнено перемогла на цій дистанції. Після фінішу всі глядачі, спортсмени та судді стоячи аплодували нашим спортсменам.

В загальному заліку наша команда посіла 5 місце, а переможцем стали наші друзі з смт Варви. Знову Чернігівщина підтверджує високий рівень розвитку дитячого туризму в області.

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

________________________________________

«Час подвигів не пройшов»

Під такою назвою 15 лютого, в райцентрі, біля пам’ятного знаку землякам – воїнам-інтернаціоналістам, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, відбувся мітинг пам’яті та покладання квітів.

Учасників бойових дій вітали голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, голова районної ради Юрій Дзюбан, голова селищної ради Юрій Величко, заступник голови районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Олександр Шагунов та вихованці центру ДЮТ.

"Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року - 3340 днів. Вона смерчем пронеслася через долі тисяч ваших бойових побратимів та їхніх родини. Сьогодні у складному сучасному житті з усіма його труднощами, соціальними, фінансовими й політичними потрясіннями, які, на превеликий жаль, продовжуються у нашій країні, ми повинні цінувати плече побратима, а родинам загиблих надавати всебічну підтримку", - зазначив у виступі Анатолій Петрович, і подякував присутнім воїнам- афганцям за виконаний з честю військовий обов’язок, який став гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності.

В рамках акції «Подаруй оберіг воїну-ветерану» вихованці центру ДЮТ вручили обереги-янголята, які виготовили власноруч, ветеранам Афганістану.

Цього ж дня представники районної Спілки воїнів-афганців, заступник голови районної ради Станіслав Катрушенко відвідали Тарасенко Ганну Пантелеймонівну, матір загиблого воїна-афганця Тарасенка Петра (с.Рябухи) та поклали квіти на могили загиблих і померлих однополчан.

Напередодні та сьогодні у загальноосвітніх навчальних і культурних закладах району проведені уроки патріотизму і мужності, пройшли зустрічі з воїнами – інтернаціоналістами.

Відділ організаційної роботи, інформаційної

діяльності та комунікацій з громадськістю

апарату райдержадміністрації

________________________________________

Зимовий спортивний сезон

12 лютого в спортивному залі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся матч 7 туру 2 кола Чемпіонату Талалаївського району з футзалу. Змагалися команди "Совхоз" (смт Талалаївка) та ФК "Липове" (с. Липове). Доклав зусиль до перемогли з рахунком 12 : 5 нападник «Совхозу» Ярослав Карпенко.

Чемпіонат Талалаївського району з футзалу проходить відповідно до плану проведення районних спортивних змагань сезону 2016-2017 років. У змаганнях беруть участь 6 команд.

За результатами вже зіграних матчів місця розподілились таким чином :

команда І В Н П З-П РМ О
ФК "Берегиня" 7 6 1 0 72-22 50 19
ФК "Совхоз" 7 6 0 1 55-39 16 18
ФК "Ветерани" 7 4 1 2 62-47 15 13
ФК "Талалаївка" 7 2 0 5 36-68 -32 6
ДЮСШ 7 1 0 6 37-58 -21 3
ФК "Липове" 7 1 0 6 48-76 -28 3

Детальнішу інформації всім небайдужим до футболу можна знайти за посиланням:https://vk.com/fc_sovhos

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

________________________________________

Молодіжне патріотичне відеопосилання Пам'ятаємо героїв Крут Талалаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Молодіжне патріотичне відеопосилання Пам'ятаємо героїв Крут Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

_______________________________________

Районний план заходів щодо реалізації Національного плану дій резолюції Ради безпеки ООН Жінки мир безпека до 2020 року.doc

_______________________________________

Про фестиваль «Людина року»

14 грудня під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Лариси Шевченко відбулося підсумкове засідання організаційного комітету з підготовки, проведення та визначення лауреатів районного фестивалю «Людина року».

Фестиваль проводиться з метою позитивних зрушень у соціальному середовищі району, самореалізації особистості, підтримки та визнання найбільш соціально вагомих громадсько-корисних досягнень людей в різних номінаціях, заохочення їх до подальшої активної участі у громадському житті, а також відзначення людей за особистий вагомий внесок в соціально-економічне, промислове, культурне життя району.

За номінаціями визначені наступні лауреати:

Чуба Олег Анатолійович - «Працівник освіти»;

Потеряйко Віра Олексіївна - «Працівник соціальної сфери»;

Демченко Анатолій Миколайович - «Працівник агропромислової сфери»;

Журба Лариса Петрівна - «Працівник охорони здоров’я»;

Комлик Надія Василівна - «Працівник сфери громадського харчування»;

Лизько Валентина Григорівна - «Працівник культури»;

Співак Тамара Миколаїавна - «Працівник поштового зв’язку»;

Онищенко Михайло Олександрович - «Працівник творчих професій»;

Самойленко Костянтин Романович - «За особистий внесок в галузі фізкультури і спорту»;

Прохорович Денис Михайлович - «За особистий внесок в благодійну діяльність»;

Кошка Тетяна Іванівна - «Працівник торгівельного обслуговування»;

Прядка Віктор Григорович - «Підприємець року»;

Охріменко Микола Вікторович - «Захисник України».

Святкова церемонія нагородження лауреатів фестивалю «Людина року» відбудеться в рамках новорічно-різдвяних святкувань 27 грудня у районному будинку культури.

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

________________________________________

Про підсумки оздоровлення та літнього відпочинку дітей Талалаївського району у 2016 році

Одним із напрямків державної політики є забезпечення дітей повноцінним, якісним відпочинком та оздоровленням дітей у літній період. Пріоритетним завданням у 2016 році було забезпечення максимального охоплення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей шкільного віку та стовідсоткове охоплення організованими формами оздоровлення дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Оздоровлення та відпочинок дітей району у 2016 році здійснювалося відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та районної «Програми оздоровлення та відпочинку дітей Талалаївського району на 2016-2020 роки».

Одним з основних чинників, що дало можливість забезпечити якісне оздоровлення та відпочинок дітей, було фінансування, яке здійснювалося за рахунок коштів державного, місцевого бюджетів та позабюджетних коштів.

Станом на 10.10.2016 р. на оздоровлення та відпочинок дітей шкільного віку району використано всього 333 тис. 886 грн. З них:

- на відпочинок – 144 тис. 72 грн.( 137 тис. 72 грн.-місцеві бюджети, 7 тис.-батьківські кошти);

- на оздоровлення – 189 тис. 814 грн. (123,014 тис. грн. - оздоровлення в ДЗОВ «Веселка», 66,8 тис.

грн.- використано на оздоровлення дітей в закладах за межами району та області).

У районі за статистичними даними (станом на 01 січня 2016 року) проживає 1378 (а фактично - 1113) дітей шкільного віку, які підлягають оздоровленню.

У результаті комплексу заходів, які здійснювалися місцевими органами виконавчої влади, оздоровленням та відпочинком за 10 місяців поточного року забезпечено 611 дітей шкільного віку, що складає 54,9 % дітей шкільного віку, які підлягають оздоровленню. З них: оздоровленням забезпечено 109 дітей (9,8 %), відпочинком – 503 дітей (45,2 %).

Сектором сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації оздоровлюються діти соціально-уразливих категорій в таборах за межами району та області.

Станом на 10.10. 2016 року у закладах оздоровлення перебувало 109 дітей.

Зокрема, за путівками Міністерства охорони здоров’я оздоровлено: 14 дітей у санаторіях «Пролісок» Ніжинського району, «Зелений Гай» - 1 дитина, «Солотвино» - 2 дитини, «ім. Чкалова (м. Одеса) – 2 дитини, «Джерело » (м. Трусковець) - 2 дитини, у санаторії «Прикарпатський» (м. Яремча) – 2. Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації надано можливість для оздоровлення 15 дітям. Зокрема, 5 дітей - у ДП «УДЦ Молода гвардія», 6 дітей - у закладі санаторного типу «Електронік» (с. Сновянка Чернігівського району), 2 дітей - у закладі оздоровлення «Космос» (с. Рибаківка Миколаївської області), 1 - у закладі оздоровлення «Сонячний берег» (смт. Сергіївка Одеської області) і одна дитина в Українському дитячому санаторії «Артек».

Самостійно оздоровились 82 дитини. Із них: смт. Варва «Веселка » - 23, м. Мена «Остреч» - 1, с. Бегач «Будівельник» - 3, «Коблево» - 3, с. Чернецьке «Веселка» - 30, с. Циблі «Славутич» - 1, м. Ужгород – 20 і курорт «Шармальшейх» (Єгипет) - 1 дитина-сирота.

Оздоровчими та відпочинковими послугами влітку 2016 року забезпечено 560 ( 77,8 %) дітей шкільного віку пільгових категорій. А саме:

20 (100 %) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

153 (95 %) дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей;

17 (55,%) дітей-інвалідів;

110 (51 %) дітей працівників АПК та соціальної сфери;

110 (92 %) обдарованих та талановитих дітей;

106 (82 %) дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

2 (100 %) дітей внутрішньо переміщених осіб.

Дитина, батько якого загинув в зоні АТО Кунденко В. відмовився від оздоровлення в 2016 році.

З метою забезпечення повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей в районі з 21червня до 14 липня 2016 року працювала комунально-бюджетна установа - позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Веселка», розташований у с. Чернецьке.

Для роботи ДЗОВ «Веселка» використано 123 тис. грн. (кошти сільських рад – 99 тис. грн. та кошти районного бюджету - 24 тис. грн.). Вартість путівки становила 3000 грн.

У ДЗОВ «Веселка» оздоровленням та відпочинком було охоплено 33 дітей шкільного віку, в тому числі 4 дитини-сироти, 1 дитина позбавлена батьківського піклування, 19 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 1 дитина учасника бойових дій, 12 талановитих та обдарованих.

Табір «Веселка» працюватиме за вчасно складеним планом, який насичений різноманітними заходами з урахуваннями побажань дітей. Виховна робота формується за такими напрямками: спортивно-оздоровча, художньо-естетична, краєзнавча та гурткова. Активно впроваджуються в усіх закладах форми роботи з дітьми, спрямовані на виховання у них національної свідомості, почуття патріотизму, на відродження національних обрядів та звичаїв.

Під час перебування дітей в таборі проведені зустрічі з воїнами АТО, діти відвідали сім’ї загиблих учасників бойових дій, взяли участь у конкурсах малюнків «Наша слава не вмре, не загине», «Козацькому роду нема переводу», «Славні хлопці-українці».

З метою вивчення історії свого краю відпочиваючі відвідали м. Батурин – козацьку столицю, с. Качанівку та Густинський монастир в Прилуцькому районі.

На базі загальноосвітніх шкіл району працювали з 1 по 16 червня 2016 року 13 таборів з денним перебуванням (492 дітей). Зміна тривала 15 днів. Вартість одного дня перебування в таборі становила 18 грн. Усього витрачено на харчування дітей у пришкільних таборах 144 тис. 72 грн.( 137 тис. 72 грн.-місцеві бюджети, 7 тис.-батьківські кошти).

На роботу пришкільних таборів сільськими бюджетами перераховано 137 тис. 72грн., з них : Українська сільська рада – 12 тис. 96 грн., Чернецька – 10 тисяч, Корінецька – 6,5 тисяч, Юрківцівська – 2,4 тис. грн., Понірська – 12 тис. грн., Сильченківська – 8 тис. 820 грн., Болотницька – 3тис. 654 грн., Поповичківська сільська рада – 3 тис. 318 грн., Красноколядинська сільська рада – 20 тис. грн., Березівська сільська рада – 9 тис. грн., Рябухівська – 4тис. 284грн., Талалаївська селищна рада – 25 тис. грн., Харківська – 15 тис., Липівська – 5 тис. грн. та батьківські кошти – 7 тис. грн.

У кожному пришкільному таборі були задіяні досвідчені педагоги, які проводили цікаві ігри, конкурси, змагання.

На базі 6 загальноосвітніх шкіл працювали літні школи з іноземної мови, в яких відпочило 55 дітей.

Двоє учнів з Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст. відпочили в обласній літній школі з питань національно-патріотичного виховання та іноземної мови (Бондаренко Ірина, Омельяненко Вікторія).

Інформація про оздоровлення дітей Талалаївського району протягом 2016 року розміщена на офіційному сайті районної державної адміністрації, сайті відділу освіти РДА та у районній газеті «Трибуна хлібороба».

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________

День селища. Нагородження футболістів

17 вересня у Талалаївці, на святкуванні Дня селища, відбулося відзначення переможців районного Чемпіонату з футболу. Переможців нагороджували голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, селищний голова Юрій Величко та заступник голови Прилуцького осередку Чернігівського земляцтва у м. Києві Тарас Чопілко.

Грамоти та пам’ятні нагороди отримали футбольні команди «Совхоз», «Гайворон», «Дмитрівка».

На ярмарковому святі були спортивні розваги для дітей та молоді.

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________

Із святом фізичної культури і спорту

Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту - День фізичної культури і спорту. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю.

Україна завжди славилась своїми спортивними талантами, фізичне виховання – це здоров’я нації.

Отож, наше спільне завдання – залучати в спортивні зали, на майданчики якнайбільше дітей, молоді, їх батьків та створення для цього відповідних умов.

Шановні спортсмени, тренери, працівники спортивної галузі, ветерани та шанувальники спорту!

Від щирого серця вітаю вас із з Днем фізичної культури і спорту, святом здорових, цілеспрямованих людей!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята, яке у цей олімпійський рік, безперечно, стало святом мільйонів уболівальників спорту, шанувальників здорового способу життя.

Бажаю усім небайдужим до спорту жителям району фізичного здоров’я, олімпійського довголіття, спортивних та життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх звершеннях.

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________

У День знань з посмішкою

Сьогодні перший дзвінок сповіщає нас про новий навчальний рік, сповнений надією і вірою на те, що знання та глибокий патріотизм учнів стануть запорукою успіху й єдності рідної України.

1 вересня – дороге та близьке для кожного з нас свято. Першокласники сьогодні у колі уваги та любові.

У День знань у всіх навчальних закладах району відбулося свято Першого дзвоника.

З нагоди цього радісного дня сектором сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації вручені подарунки (шкільні набори) дітям із малозабезпечених і багатодітних сімей.

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________

Талалаївські юнаки взяли участь в обласному етапі національно-патріотичного заходу «Я — патріот!»

Команда юнаків-старшокласників Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів з тренером Вадимом Лакизою протягом трьох днів випробовували свої сили у армійській справі у справжній військовій частині, що у селищі Гончарівське на Чернігівщині.

Така можливість старшокласникам випала у рамках обласного національно-патріотичного заходу «Я – патріот!».

Мета дійства — підвищення престижу військової служби, формування та пропаганда здорового способу життя, виховання морально-психологічної стійкості та почуття патріотизму.

Під час вишколу учасники проживали у казармах, проходили теоретичні та практичні навчання із військової і тактичної підготовки.

Крім цього, команди змагалися у спортивних дисциплінах: біг на 100 та 1000 метрів, метання ручних гранат, стрільба з автомату та підтягування.

Команда зайняла загальнокомандне 13 місце, а Костянтин Самойленко в особистому заліку виборов друге місце серед ста двадцяти учасників.

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________

Молодь святкує незалежність

В рамках святкування 25-ї річниці незалежності України 24 серпня 2016 року на центральній площі Талалаївки за участі молоді, учнів позашкільних та шкільних навчальних закладів району відбувся парад вишиванок. Долучилися до патріотичної ходи всі мешканці та гості селища, а також громадські організації.

Учасники акції, вдягнені у вишиванки та маючи при собі атрибути української символіки, пройшли святковою ходою від будівлі районної державної адміністрації до районного будинку культури, де за участі учнівської молоді відбувся флешмоб із запусканням повітряних кульок надії, конкурс малюнку на асфальті "Єдина Україна", караоке патріотичних пісень та інші урочистості з нагоди свята.

З нагоди свята пам’ятні відзнаки отримали воїни АТО.

На селищному стадіоні пройшли спортивні змагання молоді з міні-футболу, волейболу, легкої атлетики та нагородження переможців Спартакіади школярів.

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________

Церемонія підняття прапорів

5 серпня 2016 року в Бразилїї розпочався найважливіший спортивний старт чотириріччя – ХХХІ літні Олімпійські ігри 2016 року – свято сили, мужності та краси.

Досягнення українських атлетів на зазначеному спортивному форумі є важливим показником рівня розвитку нації та суверенної держави.

З метою популяризації ідей олімпійського руху, створення мотивації для населення до формування здорового способу життя 6 серпня цього року на центральному районному стадіоні відбулась церемонія підняття Державного Прапора України. У заході взяли участь спортивний актив району, ветерани спорту, призери обласного етапу спортивної гри «Олімпійське лелеченя» - команда учнів Липівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованці, тренери ДЮСШ, воїни АТО, селищний голова.

Після урочистого підняття прапору був проведений матч з футболу в рамках чемпіонату області (збірна Талалаївського району – збірна Прилуцького району).

Завідувач сектору сім’ї, молоді

та спорту райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________

Святкування Дня молоді

У неділю,26 червня, відбулося святкування Дня молоді.

Зі святом молодь Талалаївщини привітали голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, селищний голова Юрій Величко, завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Ніна Луценко.

Анатолій Петрович у своєму виступі наголосив, що сучасна і освічена молодь – сьогодення України, її майбутнє. Енергія і завзяття, оптимізм і наполегливість молоді знаходять втілення у науці та на виробництві, у бізнесі і політиці, у спорті та мистецтві.

З нагоди Дня молоді кращі представники молодого покоління нагороджені Грамотами та Подяками райдержадміністрації.

За результативність у роботі з обдарованими дітьми та з нагоди Дня молоді Грамотою райдержадміністрації нагороджена ДОВГАЛЬ Римма Миколаївна — вчитель математики та інформатики Червоноплугатарської школи.

За значний особистий внесок у формування та реалізацію державної політики з питань молоді та спорту, відродження і впровадження національно-патріотичного виховання молоді та юнацтва Подяку голови райдержадміністрації оголошено ЛУЦЕНКО Ніні Михайлівні — завідуючій сектором сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

Святковий настрій впродовж всього вечора дарували молоді аматори районної сцени.

Цього ж дня на районному стадіоні пройшли районні змагання з футболу.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

______________________________________________

Шановна молодь Талалаївщини!

Прийміть щирі вітання зі святом юності – Днем молоді.

Дорогі юнаки та дівчата! Ви заслуговуєте на те, аби Вами пишалися. Ви сміливі, розумні, амбітні, сильні, творчі та запальні, вмієте чесно та впевнено відстоювати свої права. Цінуємо ваше прагнення наполегливо крокувати до своїх вершин, бути успішними, щасливими та відповідальними за власну долю та долю своєї Батьківщини.

Зичу всім вам невичерпної eнepгiї, творчого натхнення, незалежності думок, щирого кохання.

Нехай не згасне вiра у добру долю України, майбутнє якої у ваших руках! Хай у ваших родинах завжди панують здоров’я, злагода i достаток!

Бажаю вам віри у власні сили, здійснення найсміливіших мрій та задумів, вірних друзів і щедрої долі!

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________

Спартакіада 2016

18червня 2016 року збірна команда Талалаївського району взяла участь в обласній літній Спартакіаді державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування. Делегацію району очолювали голова районної державної адміністрації Анатолій Дупа та голова районної ради Юрій Дзюбан.

Змагання проводились з шести видів спорту: міні-футбол, волейбол, теніс настільний, шахи, шашки і перетягування канату. В особистих змаганнях з шахів здобула золоту перемогу Інна Лещенко.

За результатами обласних змагань буде сформована збірна команда Чернігівської області, яка представлятиме наш регіон на Всеукраїнській спартакіаді серед збірних команд державних службовців.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________

Свято дитинства!

1 червня в районному будинку культури відбулося свято для дітей району «Хай сонцю і квітам всміхаються діти!». У заході взяли участь діти дошкільних, позашкільних та загальноосвітніх закладів району.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, за участь у культурно-мистецькому житті району та за особливі досягнення у спорті грамотами сектору сім’ї, молоді та спорту та відділу освіти райдержадміністрації були нагороджені найактивніші учні. Святкового настрою додав усім присутнім і конкурс малюнків на асфальті «Ми за сонце, ми за мир!».

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________

Про проведення конкурсу

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» державним підприємством «Український дитячий центр «Молода гвардія розпочалося проведення Всеукраїнського конкурсу на офіційне найменування та логотип державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія».

Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для дітей і молоді активної громадської позиції та національно-патріотичної свідомості, створення сучасного та актуального іміджу дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

Порядок організації та строки проведення Конкурсу визначені Положенням про Всеукраїнський конкурс на офіційне найменування та логотип державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія», затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 23.03.2016 № 277, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2016 за №573/28703.

Офіційне опублікування Положення про Всеукраїнський конкурс на офіційне найменування та логотип державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» знаходиться за електронною адресою http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0573-16.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________

До Міжнародного дня захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості постійно дбати про їхні здібності та всебічний розвиток інтересів, забезпечити їм належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.

Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

Бажаємо нашому юному поколінню щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок!

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї,

молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________

Таланти Талалаївщини

У рамках відзначення Міжнародного дня сім’ї 20 травня у м. Чернігові відбувся заключний етап обласного фестивалю-конкурсу «Таланти багатодітної родини», спрямований на популяризацію цінностей багатодітної української родини, створення умов для всебічного розвитку дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Учасниками конкурсу з Талалаївського району стали діти з багатодітних сімей віком від 9 до 16 років. Це Марина Голубенко, Анна Семеняк, сестри Софія і Аліна Дегтяр. За свої творчі здібності учасники конкурсу були відзначені дипломами та солодкими подарунками.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________

 

У колі родини

До Міжнародного дня сім'ї та з метою утвердження пріоритетності сімейних цінностей, підвищення престижу сім’ї, сприяння кращому розумінню її потреб 12 травня 2016 року відбувся районний фестиваль родинної творчості «Родинне коло». Учасниками свята були багатодітні, творчі родини, родина, яка виховує прийомних дітей.

З побажанням непохитної твердості родинних стосунків, благополуччя, гармонії, єдності поглядів та теплоти людських сердець до всім присутніх звернулась заступник голови райдержадміністрації Лариса Шевченко, яка була присутня на заході.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________

 

До свята Перемоги!

З нагоди Дня Перемоги у Другій світовій війні та з метою пропаганди футболу 9 травня 2016 року на районному стадіоні відбулися змагання з футболу.

За першість району змагались чотири команди: ФК «Липове», ФК «Юрківці» та дві команди з Талалаївки ФК «Совхоз» і ФК «Берегиня».

Перможцями змагань стала команда «Берегиня» (смт Талалаївка). Друге і третє місця вибороли команди ФК«Липове» та ФК«Совхоз»(смт Талалаївка) відповідно.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________

 

Відзначення 71-ї річниці перемоги у Другій світові війні

З нагоди 71-ї річниці перемоги у другій світовій війні 8 травня, в день пам’яті та примирення, в селищі відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків воїнам-визволителям та проведені релігійними організаціями панахиди за жертвами Другої світової війни, молебні за мир та злагоду в Україні, за захисників Вітчизни.

9 травня біля Меморіалу Слави відбувся мітинг пам’яті. Зі святом перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учасників заходу привітали голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, голова районної ради Юрій Дзюбан, селищний голова Юрій Величко, керівник районної ветеранської організації Григорій Костенко та ін. Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих.

Цього ж дня на селищному стадіоні відбулися районні змагання аматорських команд з футболу.

Пам’ятні та урочисті заходи, святкові концерти, зустрічі з нагоди 71-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні відбулися на території всіх сільських рад району.

З нагоди свята народний депутат України Валерій Давиденко передав ветеранам війни подарунки.

Відділ інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

апарату райдержадміністрації

_________________________________________________

Дні Європи у районі

З метою реалізації стратегічного курсу України на європейську інтеграцію відповідно до Указу Президента України від 19.04.03 р. № 339 в Україні щороку відзначається День Європи. У 2016 році в нашому районі заходи відбудуться з 16 до 20 травня на базі загальноосвітніх закладів.

Дні Європи в Україні відзначаються за участю та при підтримці органів місцевої влади із залученням місцевих недержавних організацій.

Відзначення Дня Європи на загальнонаціональному рівні має позитивну тенденцію і головне – схвально сприймається українською громадськістю, особливо в регіонах України.

Сьогодні День Європи сприймають як символ миру та єдності. Це той день, коли всі європейці гуртуються навколо ідеї вшанувати свої спільні цінності та окреслити нові перспективи розвитку об'єднаної Європи.

Мета святкування – привернути увагу до засад, на яких базується ЄС: демократії, повазі прав людини, ринковій економіці, а віднедавна – ще й продемонструвати важливість Європейського союзу та показати його присутність в Україні.

Дні Європи в Україні традиційно відзначаються з метою нагадати українцям, що вони є європейською нацією і розглядаються як практичний крок у напрямку зміцнення самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Пропонуємо під час святкування у загальноосвітніх закладах Днів Європи провести: конференції, уроки, лекції круглі столи, дебати та інші заходи, присвячені висвітленню сутності та ролі ЄС у сучасному світі; конкурси, вікторини серед школярів на краще знання реалій сучасної Європи та надбань України на її шляху до Європейського Союзу.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________

 

Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей Талалаївського району влітку 2016 року

Одним із напрямків державної політики є забезпечення дітей повноцінним, якісним відпочинком та оздоровленням дітей у літній період. Пріоритетним завданням є забезпечити у 2016 році максимальне охоплення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей шкільного віку та стовідсоткове охоплення організованими формами оздоровлення дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Оздоровлення та відпочинок дітей району у 2016 році здійснюватиметься відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та районної «Програми оздоровлення та відпочинку дітей Талалаївського району на 2016 – 2020 роки».

Одним з основних чинників забезпечення якісного оздоровлення та відпочинку дітей є належне та своєчасне фінансування, яке здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів та позабюджетних коштів. Станом на 25.04.2016 р. надійшло 103 тис. 990 грн. на відпочинок та 39 тис. грн. на оздоровлення від сільських та селищної рад. Робота в цьому напрямку продовжується.

У районі за статистичними даними (станом на 01 січня 2016 року) проживає 1113 дітей шкільного віку, які підлягають оздоровленню.

У результаті комплексу заходів, які будуть здійснюватися місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, за літній період оздоровленням та відпочинком планується забезпечити 570 дітей шкільного віку, що складе 51,2 %. З них:

- оздоровленням 90 (8,0 %) дітей;

- відпочинком – 480 (43,1%) дітей.

Сектором сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації будуть оздоровлюватися діти соціально-уразливих категорій в таборах за межами району та області.

Станом на 25 квітня 2016 року оздоровчі послуги надані 8 дітям пільгових категорій, що становить 0,7 %.

Пріоритетними напрямами роботи залишається оздоровлення та відпочинок дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених та багатодітних родин, талановитих і обдарованих дітей, діти внутрішньо переміщених осіб, дітей, батьки яких загинули в зоні АТО.

Оздоровчими та відпочинковими послугами будуть забезпечені 100% діти пільгових категорій шкільного віку. А саме:

діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (21 особа);

діти з багатодітних та малозабезпечених сімей (160 осіб);

діти-інваліди (31 особа);

діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків (1 особа);

діти працівників АПК та соціальної сфери (215 осіб);

обдаровані та талановиті діти (120 осіб);

діти, які перебувають на диспансерному обліку (120 осіб);

діти внутрішньо переміщених осіб ( 2 особи);

діти, батьки яких загинули в зоні АТО ( 1 дитина).

На базі загальноосвітніх навчальних закладів планується відкрити 13 пристосованих пришкільних таборів з денним перебуванням для 480 дітей (43,1% ), в яких буде забезпечено виховний процес, належний догляд за дітьми, їх повноцінне дозвілля, розвиток творчих здібностей та інтересів. Відпочинок учнів у пришкільних таборах з денним перебуванням буде організовано за рахунок позабюджетних коштів, яких планується залучити 166,7 тис. грн. Діти перебуватимуть в таборах 6 год. протягом 15 днів з 02 до 15 червня. Вартість одного дня перебування в таборі становитиме 15 грн. На базі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ст. працюватиме літня школа за філологічним профілем (прогнозована кількість дітей – 14).

У кожному таборі продовжить роботу система козацького та національно-патріотичного виховання.

Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Веселка» с. Чернецьке планується відкрити 15 червня 2016 року за умови фінансування з різних джерел не заборонених законодавством. Працюватиме табір 21 день в одну зміну. Планується оздоровити 28 дітей.

Для роботи ДЗОВ «Веселка» в літній період 2016 року потрібно 45 тис. грн. Вартість путівки становитиме 3000 грн.

Перед нами стоїть завдання забезпечити повноцінним, якісним відпочинком та оздоровленням у літній період дітей району, які цього потребують.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

____________________________________________

 

Акція «Серце до серця»

У районі проведена ХІ Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» - «Врятуй життя дитини», яка мала на меті збір коштів для придбання медичного обладнання у реанімаційні відділення обласних лікарень.

Волонтерами району зібрані кошти в сумі 1856 грн.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

____________________________________________

 

Олімпійське лелеченя

9 квітня 2016 року збірна команда «ЮКОР» Липівської загальноосвітньої школи у складі 12 учнів 5-6 класів узяла участь у III турі Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя», який проходив у місті Чернігові.

Програма Заходу включала три складові: спортивну (комбінована естафета, рухлива гра), освітню (вікторина) та культурну (презентація команди) частини.

Юнаки та дівчата нашого району, продемонструвавши спортивну, інтелектуальну підготовку, вибороли ІІІ загальнокомандне місце серед 20 команд області.

Учителі Кобиш В.А., Картава О.І, Грабина А.Б., які підготували команду призерів, були нагороджені дипломами обласного осередку НОК України та сувенірами НОК України.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

____________________________________________

 

ЗВІТИ про виконання районних програм

Звіт по програмах.doc

____________________________________________

Акція «Жінки, знайте свої права»

Щороку у лютому-березні напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня, який відзначається в усьому світі як Міжнародний день захисту прав жінок в районі проводиться інформаційно-просвітницька акція «Жінки, знайте свої права».

Організаторами Акції є обласна організація Спілки жінок України, районна організація Спілки жінок України за підтримки сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

Акція проводиться з метою підвищення рівня обізнаності жінок щодо їх прав, поінформованості щодо шляхів попередження та інструментів протидії дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, попередження та зупинення усіх форм насильства стосовно жінок і дітей, торгівлі людьми, розвитку жіночого лідерства у всіх сферах та на всіх рівнях.

Основними завданнями Акції є:

- сприяти підвищенню рівня правової обізнаності жінок з питань гендерної дискримінації у суспільстві, на роботі і у сімейному житті;

- підвищення гендерної чутливості та обізнаності в сфері освіти;

- формування культури гендерної рівності;

- запобігання та протидія гендерному насильству, підвищення розуміння жінками проблеми домашнього насильства;

- звернення уваги громадськості на можливість зміни стереотипів щодо ролі жінок у процесах соціального розвитку, зокрема й під час громадянських протистоянь та міжнародних конфліктів.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________________

 

Туристичний «Адреналін»

Протягом двох днів січня у Бахмачі проходив відкритий кубок області з пішохідного туризму «Адреналін 2015-2016». З-поміж 8 команд-учасниць були і дві з нашого району — ТУЗ і ЦДЮТ-1, які в в загальному заліку посіли 2 і 5 місця.

Як завжди, юні талалаївські туристи продемонстрували високу майстерність і були на перших ролях в усіх конкурсних видах програми змагань. І особливо ТУЗівці, котрі в загальнокомандному заліку вибороли срібні нагороди. Ще вагоміші їхні здобутки в індивідуальному заліку. У суперечці серед хлопців не було рівних Віталію В’ялому, на другому місці Максим Ведмідь.

Повністю талалаївським став п’єдестал пошани для дівчат. На найвищу його сходинку піднялася Настя Таралика, друга призерка — Олена Гриценко, третій щабель розділили між собою Альона Загурська і Еліна Чуба. Найсильнішою хлоп’ячою зв’язкою турніру стала пара Віталій В’ялий — Богдан Романенко, змішана Еліна Чуба — Максим Ведмідь посіла друге місце, а дівчача Альона Загурська — Настя Таралика отримала бронзові медалі.

Олег ЧУБА, тренер-викладач ДЮСШ

______________________________________________________

Відкритий Кубок Варвинського району

З метою пропаганди та популяризації спортивного туризму серед широких верств населення Чернігівщини як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному гармонійному розвитку особистості, з 11 до 13 грудня 2015 року проходив відкритий Кубок Варвинського району Чернігівської області зі спортивного (пішохідного) туризму в закритих приміщеннях.

У змаганнях узяли участь і дві команди юних туристів Талалаївського району на чолі з тренером Олегом Чубою.

З 12 команд-учасниць вихованці ДЮСШ посіли 8 (старша група) та 3 (молодша група) місця. В старшій групі Гуцал Альона посіла І місце серед дівчат 2000-2001 р.н., а Решетнік Тимофій і Самойленко Костянтин у тій же віковій групі серед хлопців вибороли ІІ та ІІІ місця відповідно. В своїй віковій групі Чуба Еліна посіла ІІІ місце серед дівчат, В’ялий Віталій – І та ІІІ місця серед хлопців, Ведмідь Максим - ІІ місце серед хлопців, а Загурська Альона -ІІ місце серед дівчат.

Команда гуртківців зі спортивного туризму майже щомісяця приймає участь у змаганнях з техніки спортивного (пішохідного) туризму в закритих приміщеннях як обласного, так і Всеукраїнського рівня. Перемоги команди, які вони здобувають щоразу, свідчать про професіоналізм та ентузіазм тренера і високий рівень підготовки учасників.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________________

 

Літні Олімпійські ігри 2016 в Ріо-де-Жанейро

Багато вболівальників і спортсмени з нетерпінням чекають Літніх Олімпійських ігор 2016 року, які, за рішенням Міжнародного олімпійського комітету, пройдуть у Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Ігри проходитимуть з 5 по 21 серпня 2016 року. Це будуть перші в історії Олімпійські ігри, що відбудуться в Південній Америці.

До програми змагань будуть введені два нових види спорту – Регбі-7 і гольф.

Українські спортсмени здобули 101 ліцензію для участі в літніх Олімпійських іграх-2016 в Ріо-де-Жанейро.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________________

 

Про стан та розвиток фізичної культури і спорту в районі за 2015 рік

Протягом 2015 року сектором сім'ї, молоді та спорту, відділом освіти райдержадміністрації приділялась особлива увага реалізації районної програми розвитку фізичної культури та спорту.

У районі розвивається 5 видів спорту (волейбол, теніс настільний, футбол, спортивний туризм, баскетбол), якими займається понад 1200 осіб.

У 2015 році спортивні команди району взяли участь у обласних та Всеукраїнських змаганнях зі спортивного туризму, баскетболу, Міжнародній естафеті «Всесвітній біг заради гармонії», V обласній спартакіаді серед депутатів та державних службовців. Проведений чемпіонат Талалаївського району з футболу серед команд району.

На районному рівні проведено заходи до Олімпійського дня та Олімпійського тижня, туристсько-краєзнавчий зліт Талалаївського району, розіграно Кубок району з міні-футболу серед дорослих та дитячо-юнацьких команд.

Належна увага приділяється центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать навчальні заклади, фізичному вихованню, фізкультурно-оздоровчій і спортивній роботі в навчальних закладах. Створюються сприятливі умови для забезпечення фізичного виховання і масового спорту в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладах району. У школах району запроваджені навчальні нормативи та державні тести.

У 2015 році збільшилась кількість дітей, залучених до фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

Здійснюється робота щодо розвитку дитячого спорту. Працює ДЮСШ – позашкільна установа, основною діяльністю якої є спортивна підготовка дітей, підлітків та молоді. Основними формами навчально-тренувального процесу в спортивній школі є групові навчально-тренувальні заняття.

Станом на 01 січня 2015 року спортивна школа налічувала у своєму складі 138 учнів, 10 навчально-тренувальних груп.

За останні два роки ДЮСШ значно поліпшила свою матеріальну базу. Групи на 86 % забезпечені інвентарем .

Проводилися багатоступеневі, комплексні спортивно-масові змагання для учнівської молоді, у тому числі: районна спартакіада школярів (волейбол, баскетбол, міні-футбол, настільний теніс, фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів «Нащадки козацької слави», «Хто ти, майбутній олімпієць?»).

Влітку 2015 року працювали табори з денним перебуванням та дитячий заклад відпочинку та оздоровлення «Веселка». В усіх оздоровчих закладах була організована фізкультурно-оздоровча робота. При пришкільному таборі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів працювала літня школа (загін з 14 осіб) туристичного напрямку (керівник Чуба О. А.).

Одним з традиційних неолімпійських видів спорту, що надійно утримує першість в районній спартакіаді школярів Талалаївського району, є спортивний туризм. Туристсичний гурток працює на базі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Чуба О.А.).

До занять фізичною культурою і спортом залучаються діти-сироти, діти з малозабезпечених і багатодітних сімей та учні, схильні до правопорушень. Вони є вихованцями ДЮСШ та учасниками районних та обласних змагань з баскетболу, спортивного туризму, футболу та волейболу.

У 2015 році було організовано та проведено заходи щодо створення умов для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення. А саме:

- змагання з футболу до Дня Перемоги, Дня молоді, Дня Незалежності України;

- змагання з волейболу, футболу до Дня селища;

- турніри з міні-футболу;

- районний Чемпіонат з футболу;

- турнір з баскетболу та ін.

Забезпечення фізичного розвитку дітей, які проживають на території району, знаходиться на контролі громади. Питання розвитку спорту у районі розглядаються на засіданнях громадської ради при голові РДА.

На виконання заходів з розвитку фізичної культури і спорту у 2015 році використано 10 тис. 551 грн.

Район в основному забезпечений фізкультурними кадрами для організації роботи у фізкультурно-оздоровчій сфері. В школах району працює 18 учителів фізкультури. Але для подальшого розвитку галузі та розширення мережі спортивних гуртків та секцій не вистачає кваліфікованих тренерів з окремих видів спорту, зокрема боксу, тенісу, баскетболу.

Питання оздоровлення населення засобами фізичної культури і спорту включені до планів соціально-економічного розвитку району. На сесії селищної ради розглядалося питання про необхідність пошуку фінансів на відновлення та продовження будівництва адміністративно-оздоровчого комплексу КП «Талалаївський районний стадіон», яке призупинилося у 20011 році. Об’єкт внесено до програми соціально-економічного розвитку району на 2016 рік.

У районі на даний час відсутнє приміщення для занять учнів ДЮСШ.

Спортінвентар протягом звітного року оновився при підтримці місцевих меценатів та кандидатів в депутати до Верховної Ради України, а саме: спортивними формами та інвентарем (м’ячі волейбольні, футбольні та ін.).

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________________

 

Акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада до 10 грудня 2015 року в закладах району відбулися заходи в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Проведено засідання за круглим столом за участі представників управління соціального захисту населення, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектору сім’ї, молоді та спорту, служби у правах дітей, відділу освіти райдержадміністрації, районного центру зайнятості та Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У навчально-виховних закладах району проведені інформаційні години, тематичні бесіди, години спілкування, психологічні тренінги, відеолекторії, правові брейн-ринги, конкурс дитячих малюнків «Ми – проти насильства», соціальної реклами, плакатів, стіннівок, батьківський всеобуч, зустрічі зі спеціалістами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, медичними працівниками, співробітниками органів внутрішніх справ.

Проведені анкетування серед учнівської та безробітної молоді «Проблема торгівлі людьми. Шляхи вирішення», «Подолання домашнього насильства», «Проблема насильства в сім’ї. Як її подолати», тематичні виставки літератури та методичних матеріалів з питань запобігання насильству в сім'ї.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________________

 

Акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада до 10 грудня 2015 року в контексті проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в районі відбудуться тематичні заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, Міжнародного Дня інвалідів, Всеукраїнського тижня права та інші.

Акція проводиться відповідно до Плану заходів з проведення Національної кампанії "Стоп насильству!" на період до 2015 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2010 року № 2154.

До виконання плану заходів залучені структурні підрозділи райдержадміністрації.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________________

Підсумок футбольного сезону

Талалаївська районна «Федерація футболу» 21 листопада 2015 року провела конференцію за підсумками сезону 2015 року.

Розглядались питання розвитку футболу у районі та участь збірної команди районну в обласному Чемпіонаті з футболу 2016 року.

У зустрічі брали участь футбольний актив району, представники райдержадміністрації, сільські голови та підприємці району.

Команди-переможці Кубку району з футболу були нагороджені кубком та медалями району. Голові районної «Федерації футболу» Миколі Лиху вручено подяку Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________________

Конкурс есе «Я – європеєць»

Посольство Литовської республіки в Україні спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» у листопаді 2015 року-березні 2016 року проводять ІІІ Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць».

Конкурс проводитиметься серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх і вихованців позашкільних навчальних закладів.

Переможці конкурсу будуть нагороджуватися цінними призами і, за можливості, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до Литовської Республіки в рамках культурного обміну. Про умови проведення конкурсу можна дізнатися на офіційному сайті Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця». (e-mail: info@sds.in.ua , www. sds.in.ua)

Ніна Луценко, завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

______________________________________________________

Олімпійський тиждень для молоді

У період з 11 вересня до 01 жовтня 2015 року Олімпійський тиждень 11 вересня до 20 вересня 2015 року в районі був проведений Всеукраїнський Олімпійський урок.

Сектором сім’ї, молоді та спорту, відділом освіти райдержадміністрації організовані та проведені спортивні заходи: тематичні відкриті уроки в усіх загальноосвітніх закладах району, Кубок з футболу серед юнаків, змагання з волейболу, спортивні розваги з перетягування канату, армреслінгу, силового підняття гир. Молодіжний актив району нагороджено грамотами, вручено кубки та м’ячі переможцям та учасникам Кубку району з футболу серед юнаків.

______________________________________________________

Закінчився Чемпіонат району з футболу

З червня до кінця серпня цього року у районі проводився Чемпіонат району з футболу. Безпосередньою організацією та проведенням змагань займалась районна Федерація футболу(голова – Микола Лихо).

Змагання проводились з метою популяризації та підняття престижу футболу в Талалаївському районі, забезпечення дозвілля та масового залучення до занять футболом широких верств населення, визначення кращих команд та футболістів для участі в обласних змаганнях.

У цьому сезоні грали шість команд: дві селищні команди «Совхоз» і «Молодіжна», «Липове», «Юрківці», «Понори» та «Агродмитрівське».

22 серпня 2015 відбулися заключні ігри другого кола районного чемпіонату з футболу. Чемпіоном стала ФК «Молодіжна» (смт. Талалаївка). Позаду неї опинилася команда «Агродмитрівське» ( смт. Дмитрівка). Бронза дісталась селищній команді «Совхоз ». У суперечці бомбардирів переміг Владислав Андрійченко (ФК «Юрківці»).

Переможці, судді та кращі гравці були нагороджені кубками, грамотами, медалями та пам’ятними призами на урочистому святкуванні Дня незалежності, яке проходило 23 серпня у районному будинку культури.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

Про заходи з протидії торгівлі людьми

Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення, особливо зараз, коли Україна опинилася у військовому конфлікті.

Боротьба з торгівлею людьми в сучасному світі вимагає консолідації зусиль усіх рівнів влади, громадського сектору та міжнародної спільноти.

Заходи з протидії торгівлі людьми мають на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

На виконання Законів України «Про протидію торгівлі людьми», ст. 149 Кримінального кодексу України, комплексної районної «Програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2016 року» та з метою формування на районному рівні цілісної системи комплексних заходів, спрямованих на створення правових і соціальних умов для удосконалення роботи з протидії торгівлі людьми в Талалаївському районі проводиться відповідна робота.

У І півріччі 2015 року проведено засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при заступнику голови райдержадміністрації. На засіданні затверджений склад суб’єктів, які здійснюють заходи протидії торгівлі людьми на районному рівні: сектор сім’ї, молоді та спорту, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, відділ освіти, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, органи внутрішніх справ. Також розглядались питання виконання комплексної районної програми, механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи протидії торгівлі людьми, організації просвітницької та профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі людьми серед учнівської молоді та дорослого населення району, визначена роль державних установ у протидії торгівлі людьми, опрацьовано процедуру здійснення заходів щодо надання допомоги та захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

15 квітня 2015 року видано розпорядження голови районної державної адміністрації № 106 «Про призначення відповідального за встановлення особи, постраждалої від торгівлі людьми».

Талалаївська районна державна адміністрація співпрацює з органами внутрішніх справ щодо своєчасного виявлення злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми та наданню правової допомоги та соціальної підтримки постраждалим особам.

В районному центрі зайнятості діють тематичні куточки з матеріалами щодо негативних наслідків неврегульованої міграції, торгівлі людьми, основних ознак примусової праці тощо.

На 2015-2016 навчальний рік у плани виховної роботи шкіл включено години інформування, тренінги щодо протидії торгівлі людьми «Третє тисячоліття – рабство існує», «Поради тим, хто збирається за кордон», «Поїздка за кордон: за і проти».

Працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді оформлені тематичні полички «Обережно – торгівля людьми», на яких представлена інформація з питань протидії торгівлі людьми. Виготовлено та розповсюджено 320 екземплярів соціально-рекламної продукції. Проведені тематичні уроки серед учнів загальноосвітніх шкіл району за темами: «Ціною свого життя», «Як не стати жертвою торгівлі людьми». Здійснено 26 виїздів Мобільного консультаційного пункту центру СССДМ у села району, охоплено 16 населених пунктів, проведено 40 групових заходів з питань попередження сімейного неблагополуччя, підготовки молоді до сімейного життя, якими охоплено 588 осіб.

Ніна Луценко - завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

________________________________________________________

Шановна молодь Талалаївщини!

Прийміть щирі вітання зі святом юності – Днем молоді.

Дорогі юнаки та дівчата! Ви заслуговуєте на те, аби Вами пишалися. Ви сміливі, розумні, амбітні, сильні, творчі та запальні, вмієте чесно та впевнено відстоювати свої права. Цінуємо ваше прагнення наполегливо крокувати до своїх вершин, бути успішними, щасливими та відповідальними за власну долю та долю своєї Батьківщини.

Нехай не згасне вiра у добру долю України, майбутнє якої у ваших руках! Хай у ваших родинах завжди панують здоров’я, злагода i достаток!

Віри вам у власні сили, здійснення найсміливіших мрій та задумів, вірних друзів і щедрої долі!

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

Обласна спартакіада держслужбовців 2015

20 червня 2015 року збірна команда району взяла участь у ХV обласній літній спартакіаді серед державних службовців обласної, районних адміністрацій та працівників органів місцевого самоврядування.

Спартакіада відбувалась ДП «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів»».

Обласна літня спартакіада проходила на високому організаційному рівні. Команда державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування нашого району взяла участь у всіх шести видах змагань, а саме: шахи, шашки, настільний теніс, міні-футбол, волейбол та перетягування канату.

Золотою призеркою змагань із шахів стала Інна Лещенко, яка увійшла у збірну команду області для участі у Всеукраїнській спартакіаді.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

Молодь Талалаївщини на Міжнародному молодіжному фестивалі

18-21 червня 2015 року молодіжний актив району у складі Івана Петрусевича, Ліни Ткаченко, Світлани Мухи та Аліни Товкач взяла участь у Міжнародному молодіжному фестивалі «Молодість. Мир. Майбутнє», який проходив на території комплексу «Голубі озера» в с. Олешня Ріпкинського району Чернігівської області.

Програма заходу також передбачала проведення інструктажів із орієнтування на місцевості та правил поведінки в екстремальних умовах, практичних занять із надання першої невідкладної допомоги. Для активної молоді було організовано концертні програми, виставка товарів народно-прикладного мистецтва, майстер-класи, ярмарок народних майстрів.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

Факельна естафета у Талалаївці

8 червня 2015 року теренами Талалаївського району пройшла Міжнародна смолоскипна естафета «Всесвітній біг заради гармонії», яка проводиться з метою поширення ідеалів толерантності, дружби та гармонічного співіснування народів.

Символом гармонії і єднання є палаючий факел, який бігуни передавали, один одному із рук в руки.

До учасників команди бігунів, капітаном якої є Євген Фурс, приєдналися і усі охочі жителі нашого району. Серед тих щасливчиків, які мали честь долучитися до всесвітнього бігу не на словах, а на ділі, пронісши факел з вогнем практично через весь район були вчителі фізкультури та тренери ДЮСШ: Лакиза Вадим Талалаївської ЗОШ І-ІІ ст., Лихо Микола Харківської ЗОШ І-ІІІ ст., Луценко Сергій, Покришко Роман – тренери ДЮСШ.

Гостинно зустрічали хлібом-сіллю естафету на кордоні з Бахмацьким районом голова райдержадміністрації Сергій Коломайко, голова районної ради Юрій Дзюбан, перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Дупа та заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Лариса Шевченко. Потім маршрут проліг через села: Червоний Плугатар, Обухове, Скородове,. У Талалаївці було зроблено невеличку паузу та організовано частування для членів команди. Після невеликої перерви усі бажаючі дружньо проводжали гостей до межі Срібнянського району.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

Таланти Талалаївщини

У рамках відзначення Міжнародного дня сім’ї 4 червня у м. Чернігові був проведений щорічний обласний фестиваль-конкурс «Таланти багатодітної родини», спрямований на популяризацію цінностей багатодітної української родини, створення умов для всебічного розвитку дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Учасниками конкурсу з Талалаївського району стали діти з багатодітних сімей віком від 9 до 16 років. Це брати Іван та Севастян Абовяни з с. Обухове та Марина Голубенко з смт Талалаївка. За свої творчі здібності Іван у номінації «музичне виконання» та Марина у номінації «декоративно-прикладне мистецтво» були відзначені подяками та подарунками. А Севастян, який виконав на трубі твір Теуса Заволоцького «Вечір» виборов ІІІ місце у номінації «музичне виконання».

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

Міжнародна факельна естафета

«Всесвітній біг заради гармонії» у районі

8 червня 2015 року Талалаївщиною пройде найдовша у світі факельна естафета «Всесвітній біг заради гармонії». Глобальна естафета прагне сприяти дружбі між народами і взаєморозумінню, популяризації здорового й активного способу життя шляхом залучення всіх, хто бажає активно займатися фізичною культурою і спортом та зміцнює дружбу, взаємоповагу і порозуміння серед громадян України.

Як символ гармонії бігуни несуть палаючий факел, передаючи його з рук у руки, подорожуючи країнами світу. Всесвітній біг заради гармонії створений, щоб викликати почуття доброї волі серед людей у всьому світі. Кожна людина може взяти участь у естафеті: спортсмени, молоді та літні люди. У кожного є можливість пронести факел декілька кроків або кілометрів маршрутами естафети.

В Україні Всесвітній біг заради гармонії проводиться з 1991 року. За цей час його учасники подолали понад 50000 км у всіх областях нашої країни. Палаючий факел тримали близько 340000 наших співвітчизників.

5 червня бігуни української команди стартують у Києві. Команда буде рухатись і Талалаївським районом, а саме: 8 червня о 12.00 пройде у с. Червоний Плугатар, о 14.00 - зустріч учасників естафети у смт Талалаївка.

Закликаємо жителів району долучитися до естафети та привітати її учасників.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

Міжнародний день сім'ї

15 травня відбулося засідання за круглим столом при заступнику голови райдержадміністрації Ларисі Шевченко, присвячене Міжнародному дню сім'ї. На святі були присутні представники служб райдержадміністрації, церкви, прийомні та багатодітні сім'ї. До уваги присутніх була представлена виставка робіт талановитих дітей. На зустрічі звучали слова привітання, були обговорені питання сімейних цінностей, проблеми сучасної сім'ї, виховання дітей.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

Районна спартакіада держслужбовців

13 травня у районі було проведено І-й етап Всеукраїнської спартакіади серед команд державних службовців та органів місцевого самоврядування.

Програма складалася з командних ігрових та індивідуальних видів спорту. Команди показали високий рівень спортивної підготовки, тому і здобули спільну перемогу, бо рахунок був «нічия».

Активну участь у змаганнях взяли в.о. голови районної державної адміністрації Анатолія Дупи та голова районної ради Юрія Дзюбана.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

Районні змагання з футболу

З нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та з метою пропаганди футболу 9 травня 2015 року на районному стадіоні відбулися змагання з футболу.

За першість району змагались п’ять команд: Липівської, Понорівської, Юрківцівської сільських рад та дві команди з Талалаївки.

Перможцями змагань стала команда «Совхоз» (смт Талалаївка). Друге і третє місця вибороли команди «Юрківці» та «Молодіжна» (смт Талалаївка) відповідно. Званням кращого бомбардира нагороджено гравця футбольної команди «Молодіжна» Сердюка Артура.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

15 травня наша країна відзначає Міжнародний день сім'ї - день наших з Вами родин

Це свято засноване в 1993 році з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. Воно швидко знайшло своїх прихильників по всьому світу. Адже саме сім'я є тією цеглинкою з якої складається добробут та спокій у нашій державі. Головна мета свята — зміцнити зв'язки в сім'ях і звернути увагу влади і всього суспільства на ті проблеми, з якими традиційно стикаються сім'ї в кожній країні.

Основна цінність людства - єдність рідних людей. Адже з сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.

Тільки розуміння, готовність прийти на допомогу в будь-яку хвилину, самовідданість та любов можуть зробити життя кожної родини більш щасливим. Тому в ООН вважають, що все суспільство має працювати на те, щоб ці цінності не зневажалися.

Це свято народилося з безмежної любові і вдячності до тих, хто дав нам життя і виводить на самостійну дорогу. У всі часи любов і повага до батьків була основою народної моралі і її найвищим законом. Мати – це ніжна берегиня сім’ї, а батько – її міцна і надійна опора. На добрих материнських порадах і мудрих батьківських настановах тримається світ, з цього проростають здобутки кожного нового покоління.

Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім´ї. Міцного здоров'я, щастя Вашим рідним та непохитної твердості родинних стосунків, благополуччя, гармонії, батьківського щастя та синівської вдячності, єдності поглядів та теплоти людських сердець!

Сім`я - це пристань і гавань.

Сюди повертаємось знов

Із мандрів далеких і плавань -

Тут вічно панує любов.

Тебе тут завжди пам`ятають

Куди б ти не їхав, не йшов

На тебе постійно чекають

Увага, турбота, любов.

Сімейний вогник палає,

Теплом заповнивши дім

Хай тато маму кохає

Хай щастя не зраджує їм.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

______________________________________________________

Благодійна акція «Врятуй життя дитини»

З метою закупівлі реанімаційного обладнання для надання невідкладної допомоги дітям, з 1 по 30 квітня 2015 року в районі буде проводитись Х акція «Серце до серця» - «Врятуй життя дитини».

Акція проводиться Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця» спільно з органами місцевої влади.

Всі охочі взяти участь в акції та підтримати дітей, які потребують допомоги, можуть перерахувати кошти на єдиний рахунок акції у ПАТ «Кредобанк» або через інші банки – не пізніше 18:00 год. 30 квітня 2015 року.

Контроль над зібраними коштами здійснюватиметься скликаною Наглядовою Радою, а також відповідними органами державної влади. Певний контроль також може здійснювати кожен бажаючий. На інтернет-сторінці Фонду (www.sercedoserca.com.ua) буде поданий список найкращих волонтерів по номерах, напроти котрих будуть відповідні, зібрані ними, суми. Також буде подана загальна сума і роз’яснення як вона витрачається для закупівлі спеціального медобладнання.

Придбане за зібрані кошти медичне обладнання передаватиметься у дитячі лікарні в областях України у порядку, визначеному Лікарською Радою.

Рахунок для благодійних внесків:

Р/р 2600501306399 в ПАТ «Кредобанк»,

МФО 325365, ЄДРПОУ 34354227

Найменування платежу: «Благодійний внесок для __________ назва області (міста)».

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

___________________________________________

Акція "Відповідальність починається з мене"

У 2015 році з метою пропаганди та утвердження здорового способу життя у молодіжному середовищі у районі буде проведена Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція “Відповідальність починається з мене».

Акцію проводить сектор сімї, молоді та спорту райдержадміністрації.

До складу робочої групи включено представників структурних підрозділів районної державної адміністрації: з питань охорони здоров’я, освіти; центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; органів внутрішніх справ.

На базі районного відділу УМВС діє «гаряча» телефонна лінія: 2-15-63, 102.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

___________________________________________

Гордимося перемогою юних спортсменів

З 13 до 15 лютого в Чернігові тривав відкритий Кубок Чернігівської області з пішохідного туризму «Адреналін 2014-2015». Захід організовано з метою підвищення рівня технічної та тактичної майстерності учасників змагань, їхньої спортивної кваліфікації та безпеки проведення туристських походів, виявлення кращих команд і спортсменів регіонів, дружніх зв’язків із регіонами України, популяризації і пропаганди спортивного туризму, як виду спорту і активної форми відпочинку.

У змаганнях взяли участь сім команд з Чернігівщини: м. Чернігів, м. Ніжин, м. Новгород-Сіверський, м. Прилуки, Талалаївський, Бахмацький та Варвинський райони. Також були команди з інших областей України: Миколаївська, Вінницька та Київська області.Загалом у змаганнях взяли участь 38 команд, а це понад 190 учасників.

За результатами змагань команда Талалаївського району (керівник гуртка - Олег Чуба) у молодшій віковій групі в загальному заліку зайняла І місце.

Це вже не перша перемога нашої команди на обласному рівні. Учні Талалаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів майже щомісяця беруть участь у змаганнях обласного та регіонального рівня з техніки пішохідного туризму.

Завдячуючи наполегливій праці вихованців гуртка, професіоналізму та відданості справі керівника гуртка Олега Чуби та попри всі фінансові труднощі, ми можемо гідно представити Талалаївський район у спортивних змаганнях.

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту

райдержадміністрації Н.М. Луценко

____________________________________________

Про хід оздоровчої кампанії влітку 2014 року

Оздоровлення та відпочинок дітей району у 2014 році здійснюється відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей Талалаївського району на 2011-2015 роки «Веселкове літо», затвердженої рішенням 5 сесії районної ради 6 скликання від 25 лютого 2011 року, розпорядження голови райдержадміністрації від 25 квітня 2014 року №105 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей району у 2014 році».

Для організації і координації роботи з оздоровлення діє затверджене головою райдержадміністрації розпорядження від 13 травня 2014 року №115 «Про склад робочої групи з питань перевірки стану готовності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку».

На засіданні міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період 8 липня 2014 року розглядалося питання про хід та результати літнього оздоровлення та відпочинку дітей району протягом червня – липня 2014 року, надіслані доручення відповідним службам.

Одним з основних чинників забезпечення якісного оздоровлення та відпочинку дітей є належне та своєчасне фінансування, яке здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та позабюджетних коштів.

На оздоровлення та відпочинок дітей шкільного віку району станом на 16 липня 2014 році використано 340,6 тис.грн. (кошти з місцевого бюджету – 193 тис.грн, Фонду соцстраху - 134.7тис.грн., спонсорські кошти та батьківська доплата -12.9 тис.грн.

У районі за статистичними даними (станом на 01 січня 2014 року) проживає 1311 дітей шкільного віку.

У результаті комплексу заходів, які здійснюються місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування за літній період оздоровленням та відпочинком станом на 8 липня забезпечено 836 дітей шкільного віку, що складе 63,9%. З них:

- оздоровленням 130 (10%) дітей;

- відпочинком – 706 (53.9%) дітей.

Пріоритетними напрямами роботи залишається оздоровлення та відпочинок дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених та багатодітних родин, дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, талановитих і обдарованих дітей.

Оздоровчими послугами планується забезпечити 23 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування шкільного віку, що складе 100%.

Розроблено графік оздоровлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 8 липня оздоровчі послуги надані 17 дітям.

З 18 червня по 08 липня поточного року працював позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Веселка» (с.Чернецьке) на 60 осіб.

Із залученням коштів: місцевий бюджет - 48 тис. грн.; кошти Фонду соцстраху – 43,3 тис. грн. та батьківська доплата -100 грн. за одну дитину . Вартість путівки становила 1823 грн.69 коп. Один день перебування в закладі становив 86 грн.84 коп. Шестеро дітей відпочивало за кошти сільських рад.

На базі загальноосвітніх шкіл району з 2 червня по 18 червня працювали 14 таборів з денним перебуванням (відпочивало 706 дітей). Вартість одного дня перебування в таборі становило 13,00 грн.

У літній період особливу увагу спрямовано на проведення цільових рейдів для виявлення бездоглядних дітей та влаштування їх у соціальні заклади для неповнолітніх з метою соціальної реабілітації, організації їх оздоровлення. Згідно районної програми оздоровлення, з метою профілактики негативних явищ серед дітей, пропаганди здорового способу життя, формування у дітей та молоді негативного ставлення до вживання алкоголю, наркотичних засобів та психотропних речовин забезпечено розповсюдження в дитячих закладах відпочинку просвітницько-інформаційної продукції, проведення індивідуальних консультацій, акцій, диспутів центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Проводилися заходи до Міжнародного дня захисту дітей, здійснювали поїздки по історичних місцях Чернігівщини.

Впроваджувалися в усіх закладах форми роботи з дітьми, спрямовані на виховання у них національної свідомості, почуття патріотизму, на відродження національних обрядів та звичаїв.

Про підготовку та хід оздоровчої кампанії висвітлювалося в районній газеті «Трибуна хлібороба», а саме статті: «Літнє оздоровлення учнів», «Літо – 2014», «Мандрівка країною гри».

Завідувач сектору у справах сім'ї,молоді та спорту РДА Олена Мазнова

___________________________________________________

Проблема торгівлі людьми, на жаль, залишається актуальною.

У зв’язку із хвилею внутрішньої міграції громадян, які переселяються з окупованої території та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України, існує ризик збільшення випадків торгівлі людьми.

Торгівля людьми означає здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Наголошуємо, що допомога особам, які постраждали від злочину торгівлі людьми, здійснюється на підставі Закону України “Про протидію торгівлі людьми” від 20.09.2011.

ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ СТАТУСУ ОСОБИ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 417:

- особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, подає за місцем перебування до місцевої держадміністрації заяву про встановлення статусу за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- іноземець або особа без громадянства, що не володіє українською або російською мовою, заповнює заяву з перекладачем;

- для встановлення статусу дитині, яка постраждала від торгівлі людьми, заява подається до місцевої держадміністрації її законним представником або особою, якій стало відомо про таку дитину;

- заяви реєструються у відповідному журналі за формою, затвердженою Мінсоцполітики, а особам, які їх подали, повідомляється про можливість одержання допомоги та її види;

- голова місцевої держадміністрації визначає структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу (далі - структурний підрозділ), та відповідальну посадову особу (далі - посадова особа) згідно з розподілом функціональних обов’язків;

- у разі звернення для встановлення статусу особи, яка органами внутрішніх справ чи судом визнана потерпілою від злочину, пов’язаного з торгівлею людьми, або цивільним позивачем у справі на підставі винесеної постанови чи ухвали, або особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території іншої держави, що підтверджено результатами розслідування відповідних органів такої держави, заява зазначеної особи приймається без проведення співбесіди посадовою особою;

- іноземцеві або особі без громадянства у разі подання заяви до місцевої держадміністрації видається протягом двох робочих днів довідка про звернення для встановлення статусу за формою, яка є підставою для звернення до територіальних органів або підрозділів ДМС для реєстрації;

- посадова особа проводить протягом трьох робочих днів з дати подання заяви співбесіду з особою, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, та заповнює опитувальний лист, намагаючися запобігти повторній віктимізації та психологічному травмуванню особи;

- за бажанням особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, під час проведення співбесіди можуть бути присутні члени її родини або інші особи;

- у разі проведення співбесіди із законним представником дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, до співбесіди залучається перекладач (у разі потреби), психолог чи педагогічний працівник та адвокат, про що робиться відмітка в опитувальному листі;

- посадова особа, яка проводить співбесіду, оформляє розписку про нерозголошення відомостей, які їй стали відомі під час проведення співбесіди, за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- після проведення співбесіди особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, ознайомлюється з опитувальним листом та підписує його. У разі незгоди із змістом опитувального листа така особа має право надати свої зауваження в письмовому вигляді;

- у разі коли особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, в заяві зазначила про потребу в наданні їй притулку, медичної, психологічної та іншої допомоги, місцева держадміністрація, а також суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та безпосередньо виявили таку особу під час виконання своїх функціональних обов’язків, невідкладно здійснюють заходи щодо забезпечення надання такій особі притулку, медичної, психологічної та іншої допомоги.

Перелік організацій у Чернігівській області, які можуть надавати допомогу особам, які постраждали від злочину торгівлі людьми:

Департамент сім`ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації (структурний підрозділ облдержадміністрації, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми)

Контактний телефон: (0462)699-631

УМВС України в Чернігівській області

Контактний телефон: (0462) 678-316

Чернігівський обласний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді

Контактний телефон: (04622) 77-48-25

Служба у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації

Контактний телефон: (0462) 69-96-28

Відповідні структурні підрозділи райдержадміністрацій

____________________________________________

З метою популяризації фізичної культури, спорту, олімпійського руху та пропаганди здорового способу життя 28 червня 2014 року з нагоди Всеукраїнського Олімпійського дня відбувся пробіг та турніри з міні-футболу в рамках Чемпіонату району з міні-футболу.

Завідувач сектору у справах сім'ї,молоді та спорту РДА Олена Мазнова

______________________________________________

Пільги для багатодітних сімей

Багатодітна сім’я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

З 1 січня 2012 року до складу багатодітної сім'ї будуть включатися також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім‘ї. Для отримання посвідчення одному з батьків потрібно звернутися до структурного підрозділу у справах сім'ї, молоді та спорту районної в місті Києві держадміністрації за місцем його реєстрації з наступним комплектом документів:

- заявою батька або матері про видачу посвідчень;

- копіями свідоцтв про народження дітей;

- копією свідоцтва про шлюб (крім батька або матері, які виховують дітей самостійно);

- копіями сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім'я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;

- довідкою про склад сім'ї (форма № 3);

- фотокартками (батьків та дітей) розміром 30 х 40 міліметрів;

- довідками із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання);

- довідкою структурного підрозділу про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення не видавалися (у разі реєстрації батьків за різною адресою).

Посвідчення видаються одному з батьків багатодітної сім'ї протягом одного місяця після подання усіх необхідних документів. Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років.

Сім’я, яка належить до категорії багатодітних, має право на наступні пільги:

ЖИТЛО

Оплата житла:

50 % знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю) (Закон України "Про охорону дитинства").

50 % знижка плати за користування комунальними послугами та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. (Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.) (Закон України "Про охорону дитинства").

50 % знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення (Закон України "Про охорону дитинства").

50 % вартості абонентної плати від затверджених тарифів за користування квартирним телефоном, позачергове встановлення квартирних телефонів (Закон України "Про охорону дитинства").

При оплаті електроенергії - незалежно від обсягів споживання електроенергії тарифи не змінюються (постанова Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17.03.2011 № 343 «Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та затвердження змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам»).

Житлове забезпечення:

Надання жилого приміщення: позачергове - сім'ї, які мають 5 і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей; першочергове - багатодітні сім'ї (Житловий кодекс України).

Отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення: позачергове – сім'ї, які мають 5 і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно 3 і більше дітей; першочергове - одинокі матері й батьки, які мають трьох або чотирьох дітей, а також у разі народження у однієї жінки одночасно двох дітей (Закон України "Про житловий фонд соціального призначення").

РОБОТА

Зменшення суми загального місячного оподаткування доходу (заробітної плати) на суму податкової соціальної пільги (Закон України "Про податок з доходів фізичних осіб"). Зарахування непрацюючим матерям до безперервного стажу роботи при обчисленні допомоги з тимчасової непрацездатності періоду по догляду трьох і більше дітей до 16 років (постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.1992 № 521 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту багатодітних сімей").

Надання щорічної додаткової відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів жінкам, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років (Закон України "Про відпустки").

ОСВІТА

50 % плати за перебування та харчування дітей у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, а сім'ї, середньомісячний сукупний дохід яких нижче гарантованого мінімуму у розрахунку на одну особу, взагалі звільняються від плати за перебування та харчування дітей у цих закладах (постанова Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів"). Діти із багатодітних сімей здобувають позашкільну освіту безоплатно (ст. 26 Закону України «Про позашкільну освіту»).

Пільгові умови для вступу до державних та комунальних професійно-технічних, вищих навчальних закладів «… дітям з багатодітних сімей, у складі яких є 5 і більше дітей, за умови наявності у них достатнього рівня підготовки» (Закон України "Про охорону дитинства").

Звільнення від плати за навчання у ВНЗ державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації дітей з багатодітних сімей, у складі яких є 5 і більше дітей, а також осіб віком від 18 до 23 років із таких сімей за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше (Закон України "Про охорону дитинства").

Перевага в отриманні пільгового державного кредиту для здобуття дітьми вищої освіти (постанова Кабінету Міністрів України від 16.06.2003 № 913 "Про затвердження Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти"). Безкоштовні запрошення для дітей на новорічні та різдвяні свята.

ОХОРОНА ЗДОРОВ‘Я

Щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, компенсація витрат на зубопротезування – для дітей.

Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація – для дітей (Закон України "Про охорону дитинства"). Безкоштовна стоматологічна допомога для матерів (батьків) в КП "Київська міська стоматологічна поліклініка", тел. 484-01-58 (розпорядження Київської міської державної адміністрації від 26.06.2009 № 748 "Про затвердження Положення про порядок надання стоматологічної допомоги соціально-незахищеним верствам населення в КП "Київська міська стоматологічна поліклініка").

Безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку для дітей з багатодітних родин (Закон України "Про оздоровлення та відпочинок дітей").

ТРАНСПОРТ

Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання – для дітей (Закон України "Про охорону дитинства");

Один із батьків багатодітної сім'ї має право безоплатного проїзду в метрополітені на підставі посвідчення батьків багатодітної сім'ї (рішення Київської міської ради від 17.02.2011 №19/5406 «Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки»).

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Встановлення пенсії за особливі заслуги матерям, які народили та виховали до 6-ти річного віку п'ятеро і більше дітей (Закон України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною").

Призначення дострокової пенсії за віком жінкам, які народили та виховали до 6-ти річного віку п'ятеро або більше дітей, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання 5 або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 20 років страхового стажу (Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").

Присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» - жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі усиновлених (Указ Президента України від 29.06. 2001 № 476/2001 «Про почесні звання України»).

Завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Євтушенко

_________________________________________________________________

Зустріч з юними спортсменами

На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» та з метою популяризації здорового способу життя, залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом на базі Талалаївської ЗОШ І-ІІІст. розпочала заняття секція боксу для учнівської молоді.

23 жовтня голова райдержадміністрації Віталій Голець відвідав заняття секції, поспілкувався з тренером-викладачем, юними боксерами. До речі, Віталій Віталійович допоміг їм придбати спортивний інвентар та пообіцяв допомогти встановити кондиціонер.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

____________________________________________________________

Районний фестиваль «Жінка року – 2013»

23 жовтня в районному будинку культури відбувся районний фестиваль «Жінка року – 2013», в якому взяли участь 8 номінанток.

Голова райдержадміністрації Віталій Голець вручив учасницям заходу нагородну символіку фестивалю та квіти і побажав щасливої жіночої долі, досягнень в роботі та сімейного добробуту.

Віталій Голець виконав ще одну приємну місію. Указом Президента України від 24.08.2013 №440/2013 присвоєно Почесне звання України «Мати – героїня» Роденко Лідії Михайлівні. Віталій Віталійович вручив їй посвідчення і нагрудний знак «Мати – героїня», завідувач сектором сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Євтушенко вручила подарунок від Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Цього святкового вечора для цих жінок звучали найкращі привітання та побажання, пісні. Дитячий хореографічний колектив дарував свої запальні танці.

Особливе зворушливе привітання всім учасницям було від настоятеля храму Святої Варвари отця Віктора. На згадку про цей день він вручив їм ікони.

У заході взяли учать голова районної ради Юрій Дзюбан, депутат обласної ради Василь Марченко (ПР), керівник районної організації Партії регіонів, депутат районної ради Леонід Плюта, сільські голови.

Організатор районного фестивалю – сектор сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

________________________________________________________

Святкування Дня молоді

30 червня, на центральній площі селища, відбулося святкування Дня молоді. Зі святом молодь Талалаївщини привітали в.о. голови райдержадміністрації Оксана Плюта, селищний голова Юрій Величко, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Євтушенко.

Для дітей в цей день проводилась конкурсна програма «Міні Міс та міні Містер – 2013», для молоді – розваги та ігри. Святковий настрій впродовж всього вечора дарували молоді аматори районної сцени. А далі вечір продовжили феєрверк та дискотека.Цього ж дня на районному стадіоні пройшов футбольний матч в рамках чемпіонату з футболу району та відбувся легкоатлетичний крос до Олімпійського Дня бігу.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

______________________________________________________

Чемпіонат Талалаївського району з футболу

У районі від 27 травня 2013 року засновано громадську організацію «Талалаївська районна «Федерація футболу». Головою обрано Лиха Миколу Михайловича (вчителя Харківської ЗОШ І-ІІІ ст.).

1 червня стартувало І коло Чемпіонату району з футболу, який проходитиме протягом трьох місяців. Заявили себе 11 команд району. Більшість з яких очолюють голови сільських рад (Понорівська, Березівська, Корінецька с/р). Вперше в районі створено команду Юрківцівської громади при підтримці голови сільської ради Мірошніченко Світлани Михайлівни. На даний час облаштовується футбольне поле.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації висловлює подяку головам сільських рад за підтримку спорту, капітанам команд та спортивній молоді, які сприяють розвитку футболу в районі.

За інформацією відділу у справах сім'ї, молоді та спорту РДА

_______________________________________________________

календар футболсайтdoc.doc КАЛЕНДАР ІГОР чемпіонату Талалаївського району з футболу

_______________________________________________________

Доповідь стан розв спорт я .docПро стан та розвиток фізичної культури і спорту в Талалаївському районі.

________________________________________________________

Обласна Спартакіада держслужбовців

15 червня команда Талалаївського району взяла участь у ХІІІ літній обласній галузевій Спартакіаді 2013 року серед державних службовців. Команду очолював голова райдержадміністрації Віталій Голець.

За підсумками участі у всіх видах змагань наша команда посіла 8 місце. Організатор участі наших спортсменів у Спартакіаді - відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

За інформацією відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА

________________________________________________________

Районний зліт туристів-краєзнавців

12-13 червня 2013 року в с.Червоний Плугатар відбувся районний зліт – змагання юних туристів-краєзнавців Талалаївщини, присвячений 68-ій річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

У змаганнях взяли участь команди шкіл та позашкільних закладів. Змагання проводилися по двох вікових групах : середня група – 8 команд, старша група – 4.

До програми змагань були включені:

- командні змагання зв’язок на дистанції «Смуга перешкод»; - спеціальні завдання гра «Ажіотаж»; - конкурсна програма: туристський побут, конкурс туристичної пісні, туристсько-краєзнавча вікторина.

Серед команд середньої групи призові місця здобули:

І місце – Талалаївська ЗОШ І-ІІІст.;

ІІ місце – Красноколядинська ЗОШ І-ІІІст.;

ІІІ місце – Ценрт ДЮТ.

Серед команд старшої групи місця розподілилися так:

І місце – Талалаївська ЗОШ І-ІІІст.;

ІІ місце - Красноколядинська ЗОШ І-ІІІст.;

ІІІ місце – Харківська ЗОШ І-ІІІст.

Районний зліт відбувся при сприянні відділів освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

Переможці нагороджені медалями та спільними грамотами відділів освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

За інформацією відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА

________________________________________________________

Міжнародний день захисту дітей

01 червня, у рамках оголошеного Президентом України Віктором Януковичем Року дитячої творчості, в районному будинку культури відбулися заходи присвячені Міжнародному дню захисту дітей.

Розпочалися вони виставкою дитячих робіт з різних напрямів декоративно-прикладного мистецтва, яка зачарувала розмаїттям барвів. Вишивки, малюнки, керамічні вироби, бісероплетіння, м’які іграшки, орігамі вражали своєю майстерністю. Роботи представлені гуртківцями Центру ДЮТ.

________________________________________________________

_________________________________________________________

Тематична концертна програма відкрилася привітаннями заступника голови райдержадміністрації Оксани Плюти та голови районної ради Юрія Дзюбана, які наголосили, що в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України, в районі створюються умови для одержання дітьми якісної освіти, фізичного та творчого розвитку. Велика увага надається підтримці обдарованих дітей. Вони побажали дітям успіхів у навчанні, розвивати свої таланти й обдарування, гарно відпочити влітку.

Програму заходів продовжили пісні, танці, ігри та розваги, які організували та провели районний будинок культури та Центр ДЮТ. Всі учасники заходів отримали в подарунок солодощі та морозиво. Заходи пройшли за сприянням відділу в справах сім’ї, молоді та спорту РДА.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

Міжнародний день захисту дітей 2013 рік. Районний будинок культури.

__________________________________________________________

З повагою, любов’ю до жінки – матері

Особлива увага у нашій державі приділяється створенню прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. В нашому районі створено та функціонує 5 прийомних сімей, де виховується 11 дітей, позбавлених батьківського піклування.

14 травня у районному будинку культури відбулося засідання круглого столу «В тобі любов із святістю сплелась» з нагоди Міжнародного дня сім’ї та Дня Матері за участю прийомних сімей, а також жінок, яким у квітні поточного року присвоєно почесне звання «Мати-героїня».

Зі словами привітання до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації В.Голець. Він подякував прийомним батькам за надзвичайно важливу справу - виховання дітей, вручив подарунки прийомним сім’ям та матерям-героїням. Святкова програма продовжилась концертом, який підготував районний будинок культури.

Присутніх також вітала директор районного центру СССДМ Л.Рябчун.

Захід організований районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

___________________________________________________________

До Дня Перемоги

____________________________________________________________

9 травня на селищному стадіоні з нагоди Дня Перемоги відбулися районні змагання з футболу ( 5 команд). Перемогу здобули футболісти команди Талалаївки. Учасників змагань привітав голова райдержадміністрації Віталій Голець.

_____________________________________________________________

Про стан справ щодо підтримки сім’ї, молоді та спорту у Талалаївському районі за 2012 рік

Організація оздоровлення та відпочинку дітей району.

У районі діє районна Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2011-2015 роки «Веселкове літо».

Прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 28 квітня 2012 року №182 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей району у 2012 році». На оздоровлення та відпочинок дітей шкільного віку району станом на 01 вересня 2012 року використано 263,24 тис.грн. З них: з місцевого бюджету - 174,6 тис.грн. (2011р.-134,7 тис.грн.; 2010р. – 107,2 тис.грн.); коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – 71,84 тис.грн. ; (2011р. – 53,1 тис.грн.; 2010р. – 17,1 тис.грн.), залучених коштів – 16,8 тис.грн. (2011р.-145 тис. грн.; 2010р.-10,2 тис.грн.).

У районі за статистичними даними станом на 01.01.2013 р. проживає 1375 дітей шкільного віку. У результаті комплексу заходів, які здійснювалися місцевими органами виконавчої влади, за літній період оздоровленням та відпочинком забезпечено 1018 дітей шкільного віку, що склало 74%. (2011р.-951 дитина (65,7%), 2010р.-1030 дітей (68,6%) З них: забезпечено оздоровленням 225 (16,4%) дітей (2011р.-227 дітей (15,7%), 2010р.-64 дітей (4%) та відпочинком – 793 (57,7%) дітей (2011р. - 724 дітей (50%), 2010р. – 966 дітей (64,6%).

Сімейна політика

На реалізацію державної політики стосовно сім’ї виділено та використано - 5 тис. грн.

На обліку перебуває 110 багатодітних сімей (370 дітей до 23 років, які навчаються), з них: 3 дітей проживає у 84 сім’ях, 4 дітей – у 18 сім’ях; 5 дітей у 5 сім’ях; 6 дітей у 2 сім’ях, 9 дітей у 1 сім’ї.

Серед них:

- у 5 сім’ях - батьки з обмеженими фізичними можливостями;

- у 4 сім’ях – діти з обмеженими фізичними можливостями;

- 4 сім’ї перебувають на обліку в банку даних сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах;

- у 62 сім’ях діти звільнені від оплати за харчування;

- 22 сім’ям надається соціальна допомога по малозабезпеченості.

Приймали участь в обласному фестивалі „Таланти багатодітної родини”. Відбувся районний фестиваль родин «Співоча родина», засідання «круглого столу» для прийомних сімей до Дня матері та Дня сім’ї, родини.

Протягом звітного періоду видано посвідчень: батьків з багатодітних сімей – 21 штука, дітей - 33.

Протягом 2012 року 12 жінкам присвоєно почесне звання „Мати-героїня”.

Протягом 2008 - 2012 року у районі 47 жінкам присвоєно почесне звання «Мати-героїня». На даний час з 2011 -2012 років 5 жінок району чекають черги на отримання почесного звання.

Начальник відділу в справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації О.А.Євтушенко

Наказ Мінсоцполітики.doc

НАКАЗ Мінсоцполітики №768 18.12.2012 року

Засідання Експертна рада 19.11.2012.doc

Засідання Експертної ради 19.11.2012 року.

Експертна рада.doc

Експертна рада. Положення. Склад