Талалаївська РДА
Анонси

Освіта

Назад

Чемпіонат з інтелектуальних ігор «Віват, інтелект!» серед школярів району

22 вересня у Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся чемпіонат з інтелектуальних ігор «Віват, інтелект!» серед школярів району.

Життя в сучасному світі вимагає від людини максимальної ефективності у всіх її аспектах. Сьогодні не достатньо бути фізично сильним для того, щоб отримати хорошу роботу або просто виділитися із загальної маси, необхідні знання і розвинений інтелект. Тому багато людей прагнуть для поліпшення своїх можливостей максимально розвинути розумові здібності. Інтелектуальна гра «Віват, інтелект!» проводиться з метою популяризації інтелектуальних ігор, сприяє формуванню інтелектуальної еліти школи, району, формуванню всебічно розвиненої особистості, а також є засобом організації змістовного дозвілля учнівської молоді.

Девізом змагань стали слова Леонардо да Вінчі:

«Залізо іржавіє, не знаходячи собі застосування, стояча вода гниє або на холоді замерзає, а розум людини, не знаходячи собі застосування, марніє»

У змаганнях взяли участь 7 команд: «Бемс» Липівської ЗОШ I-III ст.(педагог-тренер Нужненко Н.В.), «Бригантина» Талалаївської ЗОШ I-III ст. (педагог-тренер Нужненко С.О.). «Розумники» Плугатарської ЗОШ I-III ст. (педагог-тренер Буша Н.В.), «Казкарі» Красноколядинської ЗОШ I-III ст. (педагог-тренер Кунденко В.В.), «Соколи» Харківської ЗОШ I-III ст. (педагог-тренер Хатіпова А.Ф.), «Юні ерудити» Центру ДЮТ (педагог-тренер Нужненко С.О.), «Ерудит» Чернецької ЗОШ I-III ст. (педагог-тренер Павлова В.В.). Протягом гри учасники відповіли на 60 питань з різних напрямків (хімії, фізики, математики, біології, інформатики, історії, мови і літератури, мистецтва тощо).

У фінал вийшли Талалаївські команди «Бригантина» і «Юні ерудити».

Команда «Бригантина» Талалаївської ЗОШ I-III ст. (педагог-тренер Нужненко С.О.) впевнено перемогла суперників і буде представляти район на обласному етапі гри, який відбудеться вже у жовтні 2017 р. Обласні змагання «Віват, інтелект!» транслюватиме Чернігівська ОДТРК "Сівер-центр". Підтримаймо нашу команду голосуванням.

За інформацією Центру ДЮТ

______________________________________

Результати державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання та зовнішнього незалежного оцінювання в районі

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 03 травня 2017 року № 213 «Про підготовку та проведення в 2017 році державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання», розпорядження в.о.голови районної державної адміністрації від 12 травня 2017 року №176 «Про підготовку та проведення в 2017 році державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання» надаємо результати державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання та зовнішнього незалежного оцінювання в районі.

Результати ДПА (ЗНО) у 2016-2017 навчальному році.doc

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

____________________________________________

«Ми козаки, ми України сила.

Доведемо ж це, браття!»

Саме так рій «Братство імені Івана Сірка» презентував себе на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

21 травня у мальовничому с. Количівка на базі сучасного дитячого табору «Юний турист» розпочали свою боротьбу за перемогу у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово–патріотичній грі «Сокіл» («Джура») 33 рої, зібрані зі всієї області. І Талалаївські «Сірки» не стали винятком. Вже другий рік наша чудова команда «Братство імені Івана Сірка» представляє наш район на обласному етапі гри.

20 травня стало початком складного шляху до боротьби за тріумф. П’ять годин довгої дороги і стомлені джури нарешті опиняються на відведеній для рою території. Наступний день офіційно вважався днем заїзду команд, а запам’ятався саме урочистим відкриттям.Привітати учасників цьогорічних змагань та побажати їм успішної гри на відкриття заходу завітали член Ради з питань національної єдності при Президентові України, директор Міжнародної благодійної установи «Центр національного відродження» Тарас Рондзістий, начальник Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації, голова обласного штабу гри «Сокіл» («Джура») Микола Конопацький, головний спеціаліст Північного міжрегіонального сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Альберт Черешко. До заходу також долучилися представники громадської організації «Єдина родина Чернігівщини», а на добрі справи й успішну гру благословив юних соколят клірик Собору Святої великомучениці Катерини Української Православної Церкви Київського патріархату Отець Миколай.

Вечір того ж дня приємно втішив учасників гри, запланованим тренінгом для ройових на формування командної взаємності, виховним патріотичним заходом «Хоробрі серця», зустріччю з учасниками АТО та вечором художньої самодіяльності «Ми таланти твої, Україно».

Перший конкурсний день: понеділок, розпочався ранковою зарядкою, яку жителі табору назвали руханкою, а проводив її комендант при учасниках, старший суддя конкурсу «Таборування», справжній козак – Вовк Валерій Михайлович. Конкурсом, що дав джурам старт на запеклу боротьбу, стала «Туристсько-спортивна смуга перешкод ». І знову досвід і гарна підготовка допомогли показати туристам карколомний результат, набрали ми лише 1 штрафний бал і подолали складну дистанцію за 6 хвилин. Учасники команди: Самойленко Костянтин, Решетнік Тимофій, Михно Дмитро, Чуба Еліна, Рябчун Станіслав та Коваленко Ірина показали свої вміння та довели професіоналізм і чемпіонство.

Наступним проводився конкурс «Рятівник», в якому наш рій посів 12 місце, набравши за теоретичні знання 4,99 бала і 5 з 9 балів у практичній частині. А от конкурс строю та пісні «Впоряд» потішити вражаючим ефектом не зміг, через недостатню кількість тренувань та застарілу форму «Братство імені Івана Сірка» зайняло 23,5 місце.

Завершився день, наповнений радощами та хвилюванням, переглядом відеофільму до Дня пам’яті жертв політичних репресій, дискотекою та нічною тишею.

Руханка, яка додавала сил, допомогла пробудитися і ранком вівторка. «Стрільба» - конкурс, де наш рій продемонстрував вміння поводження зі зброєю та влучність. Вкотре кращим серед стрільців нашого рою став Кушнаренко Олександр, набравши 28 очок з 30 можливих, наступним був Станіслав Рябчун – 26, Самойленко Костянтин показав результат 24 очка, а Дмитро Михно – 21, серед дівчат Чуба Еліна набрала 25 очок. Тому, 2,5 місце залишилось за нами.

25-ми «Сірки» стали на творчо-мистецькому звіті «Ватра» («У колі друзів»), що на щастя до загального заліку не входив. Великим недоліком став незадовільній стан костюмів, але не дивлячись на це все саме до нашого табору завітала український політичний діяч, заступник голови, керівник апарату обласної державної адміністрації – Наталія Андріївна Романова і була приємно вражена нашою підготовкою, чудовим сценарієм, артистичністю та виконавчою майстерністю.

Знову одним з найважчих конкурсів було «Штовхання гирі», де хлопці-козаки проявили себе і додали шансів на перемогу. Самойленко Костянтин став 10, штовхнувши 16-ти кілограмову гирю 111 разів, Динник Владислав - 101 поштовх, Кушнаренко Олександр 100 поштовхів, а Решетнік Тимофій через недостатньо гарну фізичну підготовку зробив 25 поштовхів.

24 травня… Заключний етап гри.. Вранці наш рій прокинувся і не повірив власним очам: ми були на другому призовому місці. Третій день став вирішальним. Та все ж на другій сходинці п’єдесталу втриматись ми не змогли. Інтелектуальний конкурс «Відун» - конкурс на знання історії України доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних Сил України - 29 місце.

«Теренова гра» - тактична гра з елементами топографії та орієнтування, що складалася з визначення азимуту на предмет, метання гранати на точність, бухтовки мотузки, визначення відстані та складання карти. Наш рій показав погану фізичну підготовку і зайняв лише 20 місце.

Фінальним конкурсом були силові змагання «Перетягування линви». Вперше за декілька років ми не стали переможцями, проте гідно боролися і прагнули здобути титул переможців. І в результаті посіливід 6 по 18 місце. А на завершення обласного етапу гри головна суддівська колегія вирішила підготувати джурам фаер-шоу та заключну дискотеку.

Конкурс «Таборування», в якому оцінювались патріотичність оформлення табору, побут, чистота, дотримання санітарно-гігієнічних норм, стан спорядження, особистих речей та побуту. Огляди біваку проводилися систематично протягом усіх дні проживання. Перемогу в цьому конкурсі розділило 14 команд, серед них і Талалаївська.

Вже вдруге наш звіт «Добре діло» став переможним, хоча й не входив до загального заліку, але довів керівникам гри нашу патріотичність, проявлену у проведених ярмарках, виручені кошти з яких пішли на допомогу учасникам АТО, висаджені клумби квітів, що милують око біля реабілітаційного центру воїнів АТО.

Четвер, 25 травня: день роз’їзду та нагородження переможців. Наш рій «Братство імені Івана Сірка» втримавсь в першій десятці і посів почесне 9 місце. На завершення гри учасники вишикувалися в урочисте козацьке коло на головній площі Чернігівщини. Захід розпочався покладанням квітів до стели Небесної сотні та загиблим героям АТО. Серед гостей церемонії – голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч і заступник Міністра освіти і науки України, голова штабу з організації та проведення ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Павло Хобзей.І ось урочиста мить – нагородження трійки роїв-переможців. Новгород-Сіверський рій «Сіверяни» посів третє місце, рій «Нащадки козаків» із чернігівської школи №20 – друге, а перше місце та Кубок переможця перейшов до ніжинського рою «Фортеця» (ліцей при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя).

А на завершення зринають у пам’яті слова:

«Козацькому роду нема переводу й не буде,

Допоки в батьків підростають орлята-сини!»

Еліна Чуба, учасниця команди

_________________________________________

Про підготовку та проведення ЗНО

18 травня 2017 року в Центрі ДЮТ відбулася нарада з директорами шкіл за участю заступника голови райдержадміністрації Лариси Шевченко, яку проводили начальник відділу освіти Оксана Плюта та головний спеціаліст відділу освіти Людмила Колесник. На нараді були присутні завідуюча та методисти районного методичного кабінету.

Одним із питань, що розлядались на нараді, було питання «Проорганізацію підвозу учнів до пунктів проведення ЗНО». Директорам шкіл були оголошені пункти тестування по навчальним предметам та визначено порядок підвозу учнів до пунктів проведення ЗНО.

Прийняте рішення про підвіз всіх учнів 11 класів району для участі в ЗНО. Відповідальним за підготовку та проведення державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня (у формі зовнішнього незалежного оцінювання) та зовнішнього незалежного оцінювання, визначені директори шкіл.

Відділ освіти райдержадміністрації

_________________________________________

Пошукова експедиція

З метою увічнення громадянської та національної відваги, сили духу і стійкості громадян, які творять сучасну історію, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули під час проведення АТО на сході України, у районі проводилася пошуково-дослідницька експедиція дітей та учнівської молоді.

За її результатами буде створено Книгу Пам’яті Чернігівщини «Герої не вмирають». Формування у підростаючого покоління почуття патріотизму, гордості за своїх земляків-героїв, залучення школярів до дослідження життя і діяльності захисників України, вихідців з Чернігівщини – основна ціль проведення пошукової роботи.

Для пошукової роботи у навчальних закладах були створені пошукові загони: у Харківській ЗОШ I-III ст. команда військово-патріотичної гри «Сокіл» (»Джура»), «Соколята» (керівник Кравченко Л.П.), у Красноколядинській ЗОШ I-III ст. учні 9-го класу (керівник Гужва Т.М.), у Понірській ЗОШ I-II ст. – учні 7-го класу (керівник Білецька І.В.).

Представники загонів відвідали родини загиблих героїв Володимира Бахмача і Володимира Кунденка, зібрали спогади про них, провели пошук додаткової інформації шляхом опитування вчителів, друзів, побратимів загиблих. Відредаговані матеріали, з якими можна ознайомитися у музеї Центрі ДЮТ, направлені на адресу Центру дитячого та юнацького туризму та екскурсій.

За інформацією Центру ДЮТ

____________________________________________

РЕЄСТРАЦІЯ РОЗПОЧАЛАСЯ

Завершилась реєстрація осіб для участі у пробному незалежному оцінюванні. Визначені предмети на пробне тестування та дата проведення: 1 квітня — українська мова і література, 8 квітня — англійська мова, біологія, географія, історія України, математика, російська мова, фізика, хімія.

6 лютого розпочалася реєстрація на основну сесію ЗНО, яка триватиме до 17 березня. Про деякі аспекти проведення ЗНО у цьому році розповість головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Людмилу КОЛЕСНИК:

— У загальноосвітніх школах району навчається 56 одинадцятикласників. На пробне тестування зареєструвалось 39 учнів: 15 — із Талалаївської ЗОШ, 6 — із Плугатарської, 2 — із Староталалаївської, 4 — із Липівської, 5 — із Красноколядинської, 2 — із Чернецької і 5 із Харківської шкіл. У Березівській, Довгалівській і Українській ЗОШ одинадцятикласників немає.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання проводитиметься за таким графіком: 23 травня — українська мова і література; 29 травня — англійська мова; 31 травня — математика; 2 червня — історія України; 6 червня — російська мова; 8 червня — біологія; 12 червня — географія; 14 червня — фізика; 16 червня — хімія.

Останнім часом серед випускників загальноосвітніх навчальних закладів та їх батьків шириться хибна інформація щодо обмеження у виборі предметів на ЗНО: нібито учасник не може вибрати водночас і математику, й історію України. Щоб уникнути всіляких непорозумінь, Український центр оцінювання роз’яснює, що у 2017 році оцінки за державну підсумкову атестацію буде зараховано як результати тестування з трьох предметів зовнішнього незалежного оцінювання. Перший обов’язковий предмет для всіх учасників — українська мова і література, другим обов’язковим предметом учасник тестування може обрати або математику, або історію України. Третій предмет — із запропонованого переліку предметів, з яких буде проводитись тестування (математика, історія України, іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія). Варто знати, що для зарахування оцінок державної підсумкової атестації можна обрати й математику, й історію України. Вибір предмета залежить від самого учасника тестування та його планів щодо подальшого навчання, і аж ніяк не від профілю класу чи школи.

Реєстрація для участі в додатковій сесії ЗНО окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період із поважних причин, буде із 3 до 19 травня.

Відділ освіти райдержадміністрації

_________________________________________

ЧЕМПІОНКИ ОБЛАСТІ

Чи не вперше, принаймні за останні десятиріччя, проводився чемпіонат області з баскетболу серед дівчат.

Школярки Плугатарської школи в цьому видовищному виді спорту законодавиці мод на Чернігівщині. Ба, навіть, встигли «засвітитися» на чемпіонаті України, а окремі з них стали чемпіонками Сумської області, куди часто їздять на товариські поєдинки і різні турніри. В принципі, самі ж зініціювали і проведення нашого обласного чемпіонату.

Він проходив якраз напередодні Різдва в Чернігові і зібрав найсильніші дівочі команди області. Перший же поєдинок фінальної частини змагань звів, як потім виявилось, головних претендентів на чемпіонство. Чомусь так виходить, що старт для наших дівчат завжди видається важким. І баскетболістки з менської Березної сповна скористалися цією їхньою вадою. У плугатарчанок м’яч ніяк не хотів залітати до кошика. Однак, врешті-решт, все стало на свої місця, і фінальний свисток судді зафіксував перемогу наших — 37:10. Далі їх уже було не зупинити. Матч із варвинськими ровесницями проходив «в один кошик» — 48:8, а линовицькі дівчата (Прилуцький район) взагалі здалися без бою — 20:0.

Таким чином, Яна Чепель, Вікторія Комашко, Христина Думнич, Марина Бровко, Марина Гаєвська, Аліна Демченко, Анна Хоменко, Дарина Тимченко до своїх численних спортивних титулів додали найголовніший — чемпіонок області.

Володимир ЧЕПЕЛЬ, вчитель фізвиховання Плугатарської школи, тренер команди

_______________________________________

Передноворічні вистави-конкурси

8 грудня в Центрі ДЮТ відбувся районний етап Всеукраїнської вистави-конкурсу «Український сувенір» та новорічно - різдвяної вистави – конкурсу флористичного мистецтва «Новорічна композиція».

На конкурси були представлені 94 вироби з Талалаївської, Харківської, Липівської, Плугатарської, Староталалаївської, Красноколядинської, Української ЗОШ І-ІІІ ст. та Центру ДЮТ.

Вироби, які зайняли призові місця будуть направлені на обласний етап конкурсу, який відбудеться на базі Чернігівської обласної станції юних натуралістів.

Кращі вироби будуть представлені на районному святі Святого Миколая 19 грудня в районному будинку культури.

За інформацією Центру ДЮТ

____________________________________

До Дня захисника України

13 жовтня, з нагоди Дня захисника України, керівники району, учнівська молодь, громадськість поклали квіти до Меморіалу Слави, банеру пам’яті Героям Небесної сотні, могил загиблих земляків в зоні АТО. В цей день в районному будинку культури відбулися тематичні урочистості та святкова концертна програма «Шляхами козацької слави».

Захисників всіх поколінь привітали голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, голова районної ради Юрій Дзюбан, керівник г/о Талалаївської Спілки учасників АТО Богуслав Борсук, в.о. військового комісара Срібнянського ОРВК Сергій Дитюк та помічник-консультант народного депутата України Валерія Давиденка Микола Коновал. Вони побажали всім здоров’я, щастя, родинного затишку та впевненості в своїх силах, незламності духу нашим захисникам України, віри в краще майбутнє нашої України.

ви- конкурси

В загальноосвітніх та культурних закладах району пройшли бесіди, виховні години, зустрічі з учасниками АТО.

Відділ освіти райдержадміністрації

_________________________________________

Зустріч з воїнами АТО

До Дня захисника Вітчизни учні 5-б класу Талалаївської загальноосвітньої школи (класний керівник Світлана Соляник) зустрілися з учасниками АТО - це Богуслав Борсук, Микола Донець, Петро Сулятицький. Світлана Костянтинівна розповіла учням про сучасний перебіг подій на Сході України,про участь наших земляків в антитерористичній операції.

Учні з цікавістю слухали розповіді воїнів, а ще з більшою цікавістю знайомилися з військовою амуніцією.

Богуслав Борсук від імені всіх воїнів АТО району подякував учням за участь у виставці квіткових композицій на День селища (композиція "Ні війні!").

По закінченню зустрічі - фото на пам'ять.

Відділ освіти райдержадміністрації

_____________________________________________

Святкування Дня дошкілля

26 вересня у Центрі дитячої та юнацької творчості відбулася нарада завідуючих та вихователів дитячих навчальних закладів Талалаївщини, присвячена Всеукраїнському Дню дошкілля.

У нараді взяли участь: голова районної державної адміністрації Анатолій Дупа, начальник відділу освіти райдержадміністрації Оксана Плюта, голова профспілки працівників освіти району Світлана Соляник, методист районного методичного кабінету Тамара Гриценко.

У своїх виступах гості свята дали високу оцінку праці завідуючих та вихователів ДНЗ, подякували за терпіння, розум, натхнення, любов до своїх вихованців.

Побажали невичерпної енергії, радості, добра та злагоди, оптимізму, вміння реалізувати задумане, щоб всі педагогічні ініціативи увінчалися успіхом.

Учасників свята вітали вихованці Талалаївського дитячого навчального закладу « Сонечко», група дітей Центру дитячої та юнацької творчості.

Аудиторія наповнилася запахом осінніх квітів, які з любов’ю вручили малята своїм наставникам.

Відділ освіти райдержадміністрації

_____________________________________________

Святкували День селища

Традиційно, коли яскравим цвітом горять духмяні жоржини і чорнобривці, Талалаївка святкує День селища. Цьогоріч 17 вересня.

В програмі з нагоди Дня селища були: виставки тематичних квіткових композицій, декоративно-прикладного мистецтва, виступи місцевих аматорів, спортивні змагання, ігри, конкурси, розваги для дітей.

Учні Талалаївської ЗОШ І-ІІІст взяли участь у виставці тематичних квіткових композицій.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

_____________________________________________

СПИСОК загальноосвітніх закладів Талалаївського району 2016 рік.doc

_____________________________________________

СПИСОК дошкільних навчальних закладів Талалаївського району 2016 рік.doc

_____________________________________________

СПИСОК позашкільних навчальних закладів Талалаївського району 2016 рік.doc

_____________________________________________

І знову школи відкривають двері!

1 вересня – День знань, початок нового навчального року.

Цього року 11 шкіл району гостинно прийняли всіх учасників першовересня. 1035 учнів здобуватимуть знання за шкільними партами.

На урочистості у Талалаївську ЗОШ І-ІІІст завітав голова райдержадміністрації Анатолій Дупа. Він привітав першачків, одинадцятикласників та вчителів з Днем знань, побажав всім школярам наполегливості й наснаги у навчанні та життєвого оптимізму.

Від імені голови обласної ради Ігора Вдовенка та голови облдержадміністрації Валерія Куліча керівник апарату райдержадміністрації Оксана Вебер зачитала вітальну адресу та передала першокласникам святкові подарункові примірники «Букварика школярика».

Зі святом знань присутніх привітали директор школи Світлана Михно, селищний голова Юрій Величко.

До вітальних слів приєдналася завідувач сектору сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Ніна Луценко та вручила подарункові набори дітям з багатодітних родин.

Вже за традицією учні, вчителі та батьки поклали квіти Героям Небесної Сотні та до Меморіалу Слави в селищі.

По закінченню урочистостей в школах району відбувся перший урок, тема: «Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя Незалежності України».

Голова районної ради Юрій Дзюбан взяв участь у першовересневих заходах у Липівській ЗОШ І-ІІІст.

З Днем знань вітали учнів, вчителів, батьків представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, керівники сільгосптовариств району.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

___________________________________________

На центральній площі Чернігова вручили ключі від шкільних автобусів

22 серпня делегація району взяла участь у роботі обласної педагогічної конференції. Під час конференції підбито підсумки розвитку дошкільної, загальної, середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти за 2015-2016 навчальний рік, визначено завдання освітян на наступний навчальний рік та обговорено Концепцію нової української школи. Директор Плугатарської ЗОШ І-ІІІст. Лариса Загурська та учні школи взяли участь в урочистій церемонії вручення ключів від шкільних автобусів на центральній площі м.Чернігова за участю керівництва області.

Відділ освіти райдержадміністрації

___________________________________________

Інформація про готовність закладів освіти Талалаївського району до початку нового навчального 2016 – 2017 року

Про підготовку закладів освіти до нового 2016-2017 н.р. р.doc

___________________________________________

Підсумки 2015-2016 навчального року

2015-2016 навчальний рік закінчило 1108 учнів, що на 5 менше у порівнянні з початком навчального року та на 35 менше з минулим навчальним роком.

Аналіз успішності учнів показує, що середній показник відсотку учнів району, які навчаються на „10-12” балів становить 8% (85), що на 2% більше ніж у минулому навчальному році. Вищий за середній показник мають такі ЗОШ І-ІІІст.: Талалаївська 12%(50учнів), Красноколядинська 12%(4уч.), Українська 16%(9 учнів).

Середній показник відсотку учнів району, які навчаються на „7-12” балів становить 34%(378учнів), що на 2%більше минулого року.

Вищий за середній показник мають такі ЗОШ : Талалаївська 37%(150учнів), Українська 51% (29 учні), Чернецька 50% (22учні), Довгалівська 57% (12 учнів), Сильченківська 46% (21 учень), Болотницька 48%(10учнів), Березівська 44% (14 учнів), Понірська 48% (13учнів).

Нижчий за середній показник мають такі ЗОШ ст.: Липівська 31% (24уч.) Красноколядинська 28% (20 учнів), Червоноплугатарська 23% (23 учні), Корінецька 32% (6 учнів).

На рівні районного показника знаходиться Харківська ЗОШ І-ІІІ ст.. 34% (34 учні).

Середній показник відсотку учнів району, які навчаються на „ 4-6” балів становить 7% (77 учнів), що на 1% менше ніж у минулому році.

Вищий за середній мають такі ЗОШ І-ІІІ ст.: Березівська 56% (18 учні), Болотницька 45% (9 учнів), Красноколядинська 60 % (49 учнів).

Нижчий за середній показник має Червоноплугатарська ЗОШ І-ІІІ ст..1% (1учень).

Учнів, які навчаються на „1-3” балів немає.

У 2015-2016 навчальному році було 88 учнів 11кл.(на 11 учнів менше минулого року) - з них отримали атестати про повну загальну середню освіту: загальні - 84, золоту медаль - 4 ( Талалаївська ЗОШ І-ІІІ ст.);

9 класах закінчили 133 (на 35 учнів більше минулого року), з них отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту загальні – 126, з відзнакою 7 ( Сильченківська – 1, Талалаївська – 4, Українська – 1,Харківська – 1 ЗОШ І-ІІІ ст.)

Державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання писали 88 учнів 11 класу із них отримали результати:

державна підсумкова атестація 2015-2016.docm

____________________________________________

І знову "Веселка" зустрічає

21 червня 2016 року гостинно розпочав свою роботу Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Веселка» в с. Чернецьке.

Для багатьох батьків з різних причин такий спосіб оздоровлення дитини є єдино можливим. Далеко не кожна сім’я може відправити свою дитину на море або в дитячий санаторій. Навіть путівка в заміський табір вимагає значних матеріальних витрат. Оздоровлення ж у такому таборі, особливо завдяки підтримці районної влади, органів місцевого самоврядування, відділу освіти, стає доступним кожній сім’ї.

Цього року в ДЗОВ «Веселка» було оздоровлено 33 учнів. З них:

дітей – сиріт - 3

діти з багатодітних родин - 11

дітей з неповних сімей - 3

дітей з малозабезпечених сімей – 5.

Дитячий заклад працював в одну зміну до 11.07.2016 року. Директор – Г.М.Варчак, старший вихователь - А.Г.Левада, інструктор з фізичної культури – В.В.Журавель, вихователі – Ю.В.Чепель, М.С.Севрюк.

Табір називається «Веселка» невипадково. Усі діти табору були поділені на 2 загони, відповідно за віковими категоріями. І загін «Екстримали», ІІ загін «Макарони». Кожний загін мав свій девіз,пісню та речівку. Стіннівки загонів пов’язані з вибраними назвами.

Діти з великим бажанням працювали над створенням іміджу свого загону. Ця робота дала можливість згуртувати колектив, допомогла дітям усвідомити, що вони – члени однієї команди.

Із першого дня в таборі розпочалися змагання між загонами. На ранковій лінійці старший вихователь оголошувала план заходів на день, а на вечірній – підбивала підсумок, нагороджувала активних учасників та переможців конкурсів та змагань.

Виховна робота у оздоровчому таборі «Веселка» базується на розвитку дитячої ініціативи, самодіяльності, колективної творчої справи й полягає у проведенні кожного дня змістовної, цікавої, активної справи.

На чолі загонів стояли три вихователі, які забезпечували виконання дітьми розпорядку дня, організовували їх побут і спільно з ними готували та проводили оздоровчі та виховні заходи згідно з режимом дня та планом виховної роботи табору.

Виховний план насичений різноманітними заходами та складається з урахуванням побажань дітей. Із цією метою було проведено анкетування серед учнів «Твої враження від табору «Веселка»». Досвід показав, що табір діти хочуть бачити схожим на заміські табори. Перш за все дітей привертають змістовні культурно-масові заходи, яскраві дійства та особиста участь в усіх справах. Ураховуючи всі об’єктивні та суб’єктивні можливості, рівень розвитку й вихованості та реальні запити учнів, виховна робота у «Веселці» має на меті комплексну реалізацію пріоритетних напрямків виховання, зокрема патріотичного, морального, естетичного, фізичного, екологічного, які тісно пов’язані, доповнюють одне одного.

Спортивно-оздоровчий напрям роботи включав в себе різноманітні спортивні змагання(веселі старти, козацькі розваги, футбольний турнір, турнір із шахів). За проведення цих заходів на належному рівні відповідав інструктор з фізичної культури- В.В.Журавель. Кожний ранок у таборі починався з ранкової гімнастики, яку проводили на свіжому повітрі.

Особливою популярністю користувався у вихованців художньо-естетичний напрям роботи, бо саме заходи такої спрямованості сприяють розвитку обдарованості, дозволяють учням реалізувати свої творчі можливості, спробувати себе в різних ролях, проявити свій творчий потенціал.

Краєзнавчий напрям виховної роботи – це різноманітні екскурсії та подорожі стежинами рідного краю. Під час оздоровлення діти багато подорожували місцевістю, їздили в с.Густиня у монастир.

Чітка та злагоджена робота адміністрації,працівників їдальні, технічних працівників дозволить зробити незабутніми корисним відпочинок для 33 учнів, які оздоровлювались у «Веселці».

Відділ освіти райдержадміністрації

____________________________________________

Веселкове літо -2016

21 червня, чергову сторінку у своїй ще небагатій історії перегорнув районний дитячий заклад для оздоровлення та відпочинку «Веселка», що в Чернецькому.

Цьогоріч табір гостинно відчинив двері для 31 школяра району, які проведуть 21 день табірної зміни в розвагах, екскурсіях і цікавих заходах.

24 червня відбулося святкове відкриття 6-ї зміни. Привітали дітей з цією подією та побажали змістовного відпочинку, цікавих знайомств голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, голова районної ради Юрій Дзюбан, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Мізай, директор ДЗОВ "Веселка" Григорій Варчак.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

__________________________________________

Літні мовні школи

На виконання Указу Президента України «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» з 1 червня по 16 червня працювали літні мовні школи на базі Сильченківської, Червоноплугатарської, Харківської, Липівської, Талалаївської, Красноколядинської ЗОШ району. Загальна кількість дітей у таборах становила 60 дітей.

Формат проведення літніх мовних таборів не був продовженням навчального процесу, не передбачав жодних домашніх завдань та оцінювання знань. Літні мовні табори дали можливість дітям вивчати англійську мову у цікавій формі, весело провести час разом із друзями, розвинути свої таланти, отримати пізнавальну інформацію, навчитися новому.

Учениця 10 класу Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (переможець ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської мови (диплом ІІІ ступеня)), Вікторія Омельяненко стала учасницею обласної літньої школи для обдарованих та талановитих дітей у форматі англомовного табору на базі табору «Юний турист» у селі Количівка Чернігівського району.

За інформацією відділу освіти

райдержадміністрації

__________________________________________

Літній відпочинок у таборах

З 1 по 16 червня на базах шкіл району працювало 13 таборів відпочинку для учнів. В цьому сезоні охоплено відпочинком 470 дітей соціально-незахищених категорій.

Протягом всього відпочинку діти взяли участь у святі присвяченому Міжнародному дню захисту дітей, конкурсах, виставках, спортивних змаганнях. Також відвідали зоопарк в м.Мена, знамениті місця м.Батурин, екскурсійні походи по району.

З 21 червня по 11 липня працюватиме ДЗОВ «Веселка» в с.Чернецьке, одна зміна 28 дітей.

Кошти на відпочинок та оздоровлення виділили місцеві бюджети.

За інформацією відділу освіти

райдержадміністрації

__________________________________________

Випускний – 2016

28-29 травня в загальноосвітніх закладах району відбулися випускні вечори.

Цього року 88 учнів йдуть в самостійне життя. За успіхи в навчанні 4 випускники нагороджено золотими медалями.

В Талалаївській ЗОШ І-ІІІст. юнаків та дівчат вітали та говорили напутні слова заступник голови райдержадміністрації Лариса Шевченко, селищний голова Юрій Величко, директор школи Світлана Михно, вчителі, батьки.

"Дорогі випускники! Вам розбудовувати Україну, зміцнювати її авторитет. Тож ми покладаємо на вас великі надії. Бажаю вам сміливості, наполегливості, твердо крокувати до обраної цілі, робити завжди правильний вибір та стати гідними громадянами нашої держави. Щасливої долі вам!", - побажала випускникам Лариса Миколаївна у своєму виступі.

Вітальні слова та пам’ятні подарунки кращим випускникам від народного депутата України Валерія Давиденка передав його помічник-консультант Микола Коновал.

Шлях юнаків та дівчат у майбутнє доросле життя освятив настоятель Храму Святої Варвари отець Віктор.

В заходах до випускних вечорів взяли участь керівники райдержадміністрації, районної ради, депутати місцевих рад.

Відділ інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

апарату райдержадміністрації

___________________________________________

Свято останнього дзвоника

27 травня в школах району пройшло свято останнього дзвоника.

Як і зазвичай, зі святом, педагогічні та учнівські колективи привітали керівники райдержадміністрації, районної ради, начальники управлінь, відділів, служб райдержадміністрації, депутати місцевих рад та інвестори. Зокрема голова райдержадміністрації Анатолій Дупа вітав колективи Талалаївської ЗОШ І-ІІІст., а голова районної ради Юрій Дзюбан Красноколядинської ЗОШ І-ІІІст.

"Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Він розпочинає шлях дорослої людини кожного з вас ! Знаю, у вас ще буде багато перешкод і труднощів, тож бажаю вам їх легко подолати і знайти свій шлях, який приведе вас до успіху",- зазначив Анатолій Петрович у вітальному слові випускникам.

Вітальні слова від народного депутата України Валерія Давиденка, з нагоди свята, передав учасникам заходу його помічник-консультант Микола Коновал.

Протягом 28-29 травня в загальноосвітніх закладах району пройдуть випускні вечори. Цьогоріч у самостійне життя йдуть 88 наших випускників.

Відділ інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

апарату райдержадміністрації

_______________________________________________

«Війна, пакуй свої валізи -

Для янголів з усіх країн відкрились візи.

…Від війни в нас така вже втома.

Янголи, благаю, повертайтесь додому!»

Цей вірш написала Поліна Туфекчі. Їй усього 10 років, але вона вже знає як пояснити причини виникнення війни в Донбасі, - просто наш край, Донбас, покинули янголи, і його заполонило воїнство Сатани.

Поліна знає, як повернути мир. Для цього треба зібрати тут якомога більше янголів. Аби цих крилатих посланців миру було де розмістити, у місті Кремінна для них місяць тому створили єдиний в Україні музей, який так і назвали: "Музей на крилах".

Гуртківці Талалївського ЦДЮТ долучилися до акції «На крилаї янгола» . Було виготовлено янголів у різних техніках і відправлено до Чернігівського палацу дітей та юнацтва, де до 20 червня діятиме виставка, а потім роботи буде відправленно у м. Кремінна Луганської області.

Сьогодні в музеї мало не тисяча крилатих створінь. До Кремінної їх надсилали з усіх куточків України. Є янгол, якого ще в 2009-му власноруч створили Віра та Надія Савченко. Є в музеї янголи з історією. Десь років зі сто тому на Балтиці потрапив у шторм пароплав, і не знайшлося на судні жодної ікони, аби пасажири могли помолитись про спасіння. Знайшли лише пласке зображення янгола в декорі кают-компанії. Молитва допомогла, пасажири врятувались, і один з них прихопив зі собою того янгола. А його нащадки, почувши про створення музею у воюючому Донбасі, "відрядили" його до Кремінної.

…Під час бойових дій снаряд влучив у житловий будинок. Згоріло все, а що не згоріло, то полопалося, як-от фарфоровий посуд. Вціліли тільки два янголятка, лише ґрунтовно вкрилися кіптявою. Вирішили їх не відмивати. А от найбільший із янголів, виконаний у традиційній для католицької Європи манері, - він історії не має.

Точніше, вона поки що залишається невідомою. Бо одного вечора закрили музей, а вранці відкрили - і побачили: стоїть. Хто його приніс - так ніхто й не зізнався. Вирішили: прилетів сам. Тепер він працює виконувачем бажань.

22-й батальйон подарував цілий підрозділ янголів-дзвонів. А крім того - цеглину. Музейники, які ще тільки мріють побудувати для свого дітища затишне приміщення, оголосили, що ті, хто не може подарувати янгола - можуть надсилати цеглини.

Можливо, їх не вистачить на весь дім, але в підмурівок вони точно будуть покладені.

За інформацією Центру ДЮТ

______________________________________________

Відзначення 71-ї річниці перемоги у Другій світові війні

З нагоди 71-ї річниці перемоги у другій світовій війні 8 травня, в день пам’яті та примирення, в селищі відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків воїнам-визволителям та проведені релігійними організаціями панахиди за жертвами Другої світової війни, молебні за мир та злагоду в Україні, за захисників Вітчизни.

9 травня біля Меморіалу Слави відбувся мітинг пам’яті. Зі святом перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учасників заходу привітали голова райдержадміністрації Анатолій Дупа, голова районної ради Юрій Дзюбан, селищний голова Юрій Величко, керівник районної ветеранської організації Григорій Костенко та ін. Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих.

Цього ж дня на селищному стадіоні відбулися районні змагання аматорських команд з футболу.

Пам’ятні та урочисті заходи, святкові концерти, зустрічі з нагоди 71-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні відбулися на території всіх сільських рад району.

З нагоди свята народний депутат України Валерій Давиденко передав ветеранам війни подарунки.

Відділ інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

апарату райдержадміністрації

____________________________________________

"Маємо честь захищати Батьківщину"

06 травня в історико-краєзнавчому музеї Центру дитячої та юнацької творчості відбулося урочисте відкриття стенду, присвяченого воїнам, які воювали, воюють в АТО і воїнам, які полягли на сході України. Протягом двох років вихованці і керівники гуртків збирали, систематизували матеріали про наших земляків, жителів району, які в цей складний час захищають Батьківщину.

23 роки Україна не знала війни, пишалася тим , що вдавалося зберегти мир. Та, на жаль, війна не обійшла нашу державу тепер. Понад 120 жителів Талалаївського району за ці два роки були мобілізовані до лав Збройних сил України. Мобілізовані, добровольці, контрактники, артилеристи, десантники, танкісти, водії, мінометники, сапери - у наших дітей є герої. Не колишні, майже казкові, а сучасники. Отже, маємо майбутнє, складне, але маємо.

У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Лариса Шевченко, Богуслав Борсук, голова Спілки воїнів АТО, представники військкомату, рідні учасників АТО, вихованці Центру ДЮТ, батьки яких стали учасниками АТО, учні Талалаївської ЗОШ I – III ст.

За інформацією Центру ДЮТ

____________________________________________

Благодійна акція «Серце до серця»

З 4 до 24 квітня 2016 року в усіх областях України проходить акція з метою збору коштів для закупівлі реанімаційного медичного обладнання. Обстеження на устаткуванні, що було закуплено в результаті Благодійної акції «Серце до серця», проводиться безкоштовно.

Учні нашої школи також долучилися до такої благородної справи. Волонтери спочатку проводили збір коштів серед вчителів та учнів школи, а потім в закладах та установах селища. Кошти в сумі 854 гривні були перераховані на рахунок Всеукраїнського Благодійного фонду «Серце до серця» з поміткою «Для Чернігівської області».

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

____________________________________________

В Болотницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася загальношкільна лінійка присвячена загиблим Героям Крут на тему: «На грані двох тисячоліть Чорніє Хрест у білім полі...»

Памяті Героїв Крут.docx

____________________________________________

Проведення заходів щодо відзначення Дня Соборності України в Сильченківській ЗОШ І-ІІІ ступенів

На виконання листа відділу освіти Талалаївської РДА від 14.01.2016 року №40, Плану заходів щодо підготовки та відзначення в районі у 2016 році Дня Соборності України, затвердженими заступником голови Талалаївської районної державної адміністрації Л. М. Шевченко 19 січня 2016 року в школі 22 січня 2016 року проведено заходи:

- Урок Соборності «Єднання заради незалежності» в 11 класі (класний керівник Кошкова В. В.),

- Урок історії «Злука УНР і ЗУНР» в 10 класі (вчитель: Шокун О. В.).

Директор школи Н. В. Бородіна

_________________________________________________

_

До новорічних свят

З 21 по 25 грудня в школах та дитсадках району відбулися новорічні та різдвяні свята. Вітали наших вихованців голова районної державної адміністрації Сергій Коломайко, заступник голови з гуманітарних питань Лариса Шевченко.

Цікава, змістовна, розважальна програма для школярів була доповнена солодкими подарунками, які діти отримали від народного депутата України Давиденка В.М. Дошкільнята отримали 275 подарунків, учні 1-4 класів 412 подарунків. Також діти отримували подарунки від благодійників, спонсорів та просто не байдужих людей. За що їм дякуємо.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

З початком нового навчального року!

1 вересня вітали учнів, вчителів, батьків представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, керівники сільгосптовариств району.

Цього року 13 шкіл району гостинно прийняли всіх учасників Дня знань. 1105 учнів здобуватимуть знання за шкільними партами.

На урочистості у Талалаївську ЗОШ І-ІІІ ст. завітав голова райдержадміністрації Сергій Коломайко. Він привітав першочків, одинадцятикласників та вчителів з Днем знань, побажав натхнення та оптимізму і вручив подарунки.

Привітали зі святом директор школи Світлана Михно, селищний голова Юрій Величко.

Від народного депутата України Валерія Давиденка помічник-консультант Микола Коновал зачитав вітальну адресу та вручив набір спортінвентаря.

Учні, вчителі та батьки поклали квіти Героям Небесної Сотні та до Меморіалу Слави в селищі.

По закінченню урочистостей в школах району відбувся перший урок, тематика якого національно-патріотичне виховання дітей і молоді.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

_________________________________________________

Готовність освітніх закладів району до нового навчального року (2015-2016р.р.)

готовність до нового навч.року.doc

Талалаївський ДНЗ Сонечко.doc

__________________________________________________

Співбесіди з освітянами

З 15.07 по 17.07 2015 року в райдержадміністрації відбулсия співбесіди 13 –ти керівників шкіл та 2-х позашкільних закладів району. Співбесіди проводив голова райдержадміністрації Сергій Коломайко за участю голови заступника голови РДА Лариси Шевченко, начальника відділу освіти РДА Оксани Плюти, зав. методкабінету відділу освіти Лідії Балюх, в.о.головного бухгалтера Любові Коваленко

Питання, які обговорювалися :

- підсумки роботи педколективу за 2014-2015 н.р. та завдання на 2015-2016 н.р.;

- фінансування закладів освіти району;

- підготовка до опалювального сезону;

- збільшення кількості дітей, охоплених дошкільним вихованням;

- проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Підсумовуючи співбесіди голова райдержадміністрації висловив своє бачення розвитку освітньої галузі району у 2015-2016 навчальному році та шляхи оптимізації загальноосвітніх шкіл району.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

_____________________________________________

Гра збирає друзів

У Талалаївському Центрі дитячої та юнацької творчості відбулися розважальні , конкурсно-ігрові програми для пришкільного табору «Веселка» Талалаївської ЗОШ I-III ст. «Гра збирає друзів», «Подорож у країну Забава» (культорганізатор Троценко Н.М., кер. гуртків Науменко В.П.) , «Там на незвіданих доріжках», «Ой під вишнею під черешнею» (кер. гуртків Сердюк Л.А., Галаган Н.І.) , туристична естафета (Плюта В.В.).

5 червня у гості у Центр ДЮТ завітали діти з оздоровчого табору, який працює на базі Сильченківської ЗОШ I-III ст. на інтерактивну гру «Галопом по Європі» (кер. гуртків Сердюк Л.А., Галаган Н.І) . 11 червня культорганізатор Троценко Н.М., кер. гуртків Науменко В.П. провели виїзну програму «Подорож у країну Забава» для дітей пришкільного табору «Веселка» Червоноплугатарської ЗОШ I-III ст., а керівники гуртків плюта В.В. і Покришка Р.В. туристичну естафету для дітей пришкільного табору Сильченківської ЗОШ I-III ст .

Директор Центру ДЮТ Ніна Бовкун

______________________________________________

Відпочинок в країні сонця

Літо… Сонце… Маса позитивних емоцій. Чим іще може запам’ятатися дитячий відпочинок влітку? Для дітлахів, які відпочивали в пришкільному таборі відпочинку «Сонечко» при Липівській ЗОШ І – ІІІ ступенів це море вражень та спогадів про справи, якими був наповнений кожен день. Це ігри та забави, змагання, вікторини, подорожі, колективні справи та конкурси.

Незабутнє враження принесла екскурсія до Талалаївського краєзнавчого музею, де діти мали змогу побачити старовинний посуд, речі вжитку, вишивки місцевих майстринь, стародавній одяг та багато іншого. Кожен охочий мав змогу попрацювати із стародавніми знаряддями праці.

Із задоволенням діти відвідали і Талалаївську пожежну частину. Їх познайомили з будовою пожежної машини, принципами гасіння пожежі, роботою пожежників. Дітям наголосили на основних правилах техніки безпеки при користуванні вибухонебезпечними речовинами. Учням випала нагода відчути себе пожежниками та загасити уявну пожежу.

Окрім, виїзних екскурсій, учні здійснили піший похід до святої криниці на околиці села. Під час подорожі діти знайомилися з рослинним світом рідного краю, милувалися краєвидами навколишньої місцевості. Збирали квіти та оформлювали їх у композиції. Біля криниці смакували джерельною водою та насолоджувалися літнім відпочинком.

Відвідали фермерське господарство агрофірми «Горизонт». Де мали змогу побачити новонароджених теляток та поросяток, рідкісні породи тварин. Та найбільше дітям впали в очі породисті коні та віслюк, який із задоволенням покатав усіх охочих.

Побували і в фельдшерсько-акушерському пункті, де їх радо прийняв Мамуляк Б. В., який розповів про правила надання першої медичної допомоги та правила безпечної поведінки з лікарськими препаратами.

Неабияке враження кожного року справляють на учнів піратські забави. Адже, діти мають змогу перевтілилися в середньовічних флібустьєрів-піратів, які мандрували по широких просторах Світового океану. Життя піратів та їх пригоди відтворили учасники гри «Піратські забави». Діти в конкурсах «Аврал», «Незнайомий берег», «Рибак», «Маяк» та інші проявили себе як справжні пірати. Під час змагань панував командний дух та весела атмосфера.

А ще були ігри та розваги, спортивні змагання, похід по суниці, збирання лікарських трав та багато іншого.

Хотілося подякувати за гарний відпочинок нашим спонсорам: директору агрофірми «Горизонт» Марченку І.А. та сільському голові Васюк Л.А., які втілили дитячі мрії та очікування в реальність. А наша школа нехай і на 14 днів, але була сповнена світлом та теплом, яке випромінювали 33 маленькі «сонечка».

Заступник начальника табору Яна Іржавська

__________________________________________________

Відпочинок - це чудово

Влітку 2015 року у 13 загальноосвітній закладах району працюють пришкільні табори з денним перебуванням дітей, у яких відпочивають 410 дітей.

Використано 86,385 тис.гривень на оздоровлення. Зокрема кошти спонсорів-10,720 тис.грн, інша субвенція , що надійшла від місцевих рад- 75,665 тис.грн та батьківська плата- 1050 грн.

З 18 червня по 8 липня працюватиме дитячий оздоровчий заклад «Веселка», де планується оздоровити 30 дітей.

__________________________________________________

Відзвеніли останні дзвоники для школярів району

2014-2015 навчальний рік закінчили 99 учнів 11-х класів, з них отримали атестати про повну загальну середню освіту - 97 учнів, золоту медаль- 2 учні ; 9-ті класи -98 учнів , з них отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту- 86 учнів, а з відзнакою – 9 учнів.

___________________________________________________

Дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура»

29 квітня на базі Талалаївської ЗОШ I-IIIст.проведено I-й районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура». У районному етапі взяли участь команди: Талалаївської, Красноколядинської, Сильченківської, арківської, Березівської, Липівської ЗОШ I-III ст. Школярі змагалися у конкурсах: “Стройова підготовка”, ”Перетягування линви”, ”Лава на лаву”, ”Туристсько-спортивна смуга перешкод”, ”Стрільба”, ”Теренова гра”, змагання “Рятівник”, гра”Відун” та домашнє завдання “Добре діло”.

Переможцями районного етапу стала команда Талалаївської ЗОШ I-IIIст, призерами стали учні Сильченківської, Красноколядинської, Харківської ЗОШ I-IIIст.

Команда-переможець візьме участь у II етапі гри «Джура» з 15 по 18 травня в обласних змаганнях.

Центр дитячої та юнацької творчості

_________________________________________________

Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року в Талалаївському районі

З метою забезпечення виконання районної Програми оздоровлення дітей Талалаївського району на 2011-2015 роки „Веселкове літо” та повноцінного відпочинку і оздоровлення дітей, підлітків та учнівської молоді, максимального використання можливостей дитячих оздоровчих закладів у літній період 2014 року, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, організації якісного медичного обслуговування та харчування відділом освіти проводилась відповідна робота. Підготовлені накази по відділу освіти Талалаївської районної державної адміністрації „Про організацію відпочинку дітей і підлітків району у 2014 році” від 29.04.2014 № 59, „Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей району влітку 2014 року” від 06.05.2014 № 60, „Про районний огляд-конкурс на кращу організацію роботи пришкільних таборів ” від 27.05.2014р. №76, „Про підсумки районного огляду-конкурсу на кращу організацію роботи пришкільних таборів” від 03.07.2014 р. № 96, „Про відкриття табірної зміни у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку „Веселка” від 12.06.2014 р. № 87, „ Про закриття табірної зміни у ДЗОВ „ Веселка” від 08.07.2014 р. №.97

В районі з 2 по 18 червня 2014 року функціонувало 14 пришкільних таборів з денним перебуванням, в яких відпочило 706 дітей. Зміна тривала 15 днів. Вартість одного дня перебування в таборі становила 13 грн.. Усього витрачено на харчування дітей у пришкільних таборах 135880,97 грн.( бюджетних коштів135090, 97 грн. , спонсорської допомоги 400 грн., спец кошти - 390 грн.). При пришкільному таборі Талалаївської ЗОШ І- ІІІ ст. „Романтик” відпочивало двоє дітей з м. Севастополь.

До відкриття таборів було розроблено перспективне меню, затверджене районним відділенням лабораторних досліджень. На харчові продукти була наявна відповідна документація, яка засвідчувала їх походження, безпеку і якість. З підприємцями заключені договори на постачання продуктів харчування. Акти приймання пришкільних таборів були підписані 27.05.2014р. Персонал харчоблоків шкіл дотримувався санітарно - гігієнічного та протиепідемічного режиму. Працівники кухні та вихователі, які працювали у пришкільних таборах, пройшли вчасно медичний огляд.

У кожному пришкільному таборі були задіяні досвідчені педагоги, які проводили цікаві ігри, конкурси, змагання. Зокрема: шахові турніри, конкурс - „ Найрозумніші”, „ У світі казок”, прогулянки на свіжому повітрі, пісенні вернісажі „Карооке”, малюнок на асфальті, виставка творчих робіт, дискотеки, конкурси „Міс та Містер табору”,” Міс Дюймовочка”, „Свято дитинства”, екскурсії до лісу. Багато уваги було приділено бесідам з право виховної тематики та вивченню державних символів України.

Кожен табір був укомплектований медпрацівником і відповідальним за техніку безпеки.

Перед початком роботи таборів з денним перебуванням були надіслані листи-прохання головам селищної та сільських рад, агрофірмам , керівникам підприємств, організацій з проханням виділяти кошти на оздоровлення дітей у пристосованих пришкільних таборах з денним перебуванням.

Робочими комісіями здійснена перевірка всього комплексу роботи та забезпечення життєдіяльності таборів. Особлива увага зверталась на охорону життя та здоров'я дітей, виховний процес. Спільно із службою у справах неповнолітніх було вирішене питання оздоровлення дітей з соціально-незахищених сімей.

Для організації і координації роботи з оздоровлення була створена районна та шкільні ради, а також розроблена програма організації відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків Талалаївського району, в якій пріоритетними напрямками визначено оздоровлення дітей пільгових категорій. Так, відпочинком у пришкільних таборах були охоплені 13 дітей з обмеженими можливостями, 219 дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, 137 талановитих і обдарованих дітей.

Багато емоцій отримали школярі, перебуваючи у пришкільних таборах, від екскурсій до славетних історичних місць Чернігівщини, місцевого краєзнавчого музею, підприємств районного центру.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 02.02.2014 № 121 «Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році» , наказу управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 30.04.2014 № 136” Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році” та з метою забезпечення повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей в районі з 18 червня по 8 липня 2014 року працювала комунально-бюджетна установа - позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку „Веселка”, розташований у с. Чернецьке.

Заклад відпочинку „Веселка” був укомплектований кваліфікованими педагогічними працівниками, обслуговуючим персоналом. Після прибуття до табору всі діти пройшли профілактичний медичний огляд, медична сестра пере¬вірила довідки лікувальних установ про стан здоров'я дітей, провела термометрію та розподіл дітей, подала відповід¬ну інформацію і рекомендації щодо проведення з дітьми оздоровчих за¬ходів директору оздоровчого табору та педагогічному персоналу. Вихователі та вожаті ознайомили дітей з територією оздоровчого табо¬ру, правилами протипожежної безпе¬ки, спортивним майданчиком , з вимо¬гами щодо дотримання ними дисцип¬ліни та режиму дня.

Режим дня в оздоровчому таборі погоджений з медичною сестрою. Було передбачено максимальне перебування дітей на свіжому повітрі, повноцінне харчування, достатню тривалість сну, раціональну організа¬цію самообслуговування дітей, занять фізичною культурою і спортом, суспільно -корисною працею.

Кожен працівник оздоровчого та¬бору дотримується загаль¬них заходів безпеки. У випадку заг¬рози життю і здоров'ю дітей, порушень санітарно-гігієнічного режиму були вжиті всі заходи для ліквідації небезпеки. Медичний працівник слідкував за дотриманням дітьми особистої гігієни, не допускав контактів здорових дітей з хворими, був готовий за¬безпечити своєчасну госпіталізацію у разі захворювання дитини.

Для організації відвідин дітей бать¬ками на території табору облад¬наний спеціальний майданчик. Ме¬дичний працівник забезпечував контроль за складом та якістю хар¬чових продуктів, що передаються дітям батьками.

У ДЗОВ ”Веселка” оздоровленням та відпочинком було охоплено 60(5,6%) дітей шкільного віку, в тому числі 15(1,4%) дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, 12(1,2%) талановитих та обдарованих. Забезпечення першочергового оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, бездоглядних та безпритульних, талановитих і обдарованих було ускладнене тим, що у більшості неохоплених відпочинком дітей батьки непрацюючі.

На оздоровлення дітей у ДЗОВ „Веселка” було виділено усього 119 421 грн. 40 коп.

Із них:

- місцевий бюджет – 48 тис. грн.;

- батьківська доплата – 6,923 тис. грн.;

- кошти Фонду соціального страхування – 46, 0 53 тис. грн.;

- спонсорська допомога – 10 тис. грн.

- за рахунок сільських та селищної рад- 12, 766 тис. грн.

Вартість путівки на одну дитину становила 1823,69 грн., з яких:

- за рахунок ФСС – 903,00 грн.

- за рахунок батьків – 100 грн.

- за рахунок бюджету – 820,69 грн.

Було витрачено кошти на день на одну дитину:

- оплата праці та нарахування – 39,08 грн.;

- харчування – 40,00 грн.;

- лікування та культмасові витрати – 3 грн.;

- господарські витрати – 4, 76 грн.;

Спонсорську допомогу у роботі ДЗОВ „Веселка” надало ТОВ АФ „Обрій” на суму 10тис. грн. У 2014 році мали можливість відпочити у ДЗОВ „Веселка” 8 дітей за рахунок коштів сільських та селищної рад.

Табір „Веселка” працював за вчасно складеним планом, який був насичений різноманітними заходами з урахуваннями побажань дітей. Виховна робота формувалася за такими напрямками: спортивно - оздоровча, художньо - естетична, краєзнавча та гурткова.

Спортивно - оздоровчий напрям роботи включав у себе різноманітні спортивні змагання( веселі старти, козацькі розваги, футбольний турнір, турнір із шахів). Кожен ранок у таборі починався з ранкової гімнастики, яку проводили на свіжому повітрі в затишних куточках подвір’я.

Особливою популярністю користувався у вихованців табору художньо - естетичний напрям роботи, бо саме заходи такої спрямованості сприяють розвитку обдарованості, дозволяють учням реалізувати свої творчі можливості, спробувати себе у різних ролях, проявити свій творчий потенціал.

Чітка та злагоджена робота адміністрації, вихователів, працівників їдальні, технічних працівників дозволила зробити незабутнім і корисним відпочинок для 60 учнів, які відпочили у ДЗОВ „ Веселка”.

З метою оновлення змісту та вдосконалення форм виховної роботи з дітьми та підлітками в пришкільних оздоровчих таборах з 2 по 18 червня 2014 року проведений районний огляд-конкурс на кращу організацію роботи пришкільних таборів.

Аналіз конкурсних матеріалів показав, що при організації роботи у пришкільних таборах ( Червоноплугатарський - начальник табору Буша Н.В., Красноколядинський - Кунденко Р.В., Талалаївський - Дівенко В.Г., Сильченківський - Козел Л.В., Харківський- Балко І.В., Липівський – Динник Л.Г.) використовувались різноманітні форми роботи, що дозволяли розкрити творчі здібності дітей у різних сферах діяльності.

Слід відмітити роботу пришкільних таборів Корінецької , Понірської та Скороходівської ЗОШ І- ІІ ст., де, не дивлячись на невелику кількість дітей, було проведено багато різноманітних заходів: інтелектуальні ігри, вікторини ,конкурси, а також повчальні екскурсії до пожежної частини, селищного краєзнавчого музею, історичних місць Чернігівщини.

При пришкільному таборі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів працювала літня школа( загін 15 осіб) туристичного напрямку( керівник Чуба О. А.)

Робота літньої школи пройшла успішно. Матеріали роботи були опубліковані на сторінках найбільшої площадки в Україні для публікації власних педагогічних матеріалів- Форум педагогічних ідей „ Урок”. Подана розробка стала кращим матеріалом тижня.

Начальник відділу освіти Л.М.Лиходід

_____________________________________________

"Літня оздоровча кампанія - 2014"

З метою забезпечення повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей, підлітків та учнівської молоді, максимального використання можливостей дитячих оздоровчих закладів у літній період 2014 року, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, організації якісного медичного обслуговування та харчування відділом освіти Талалаївської РДА проводилась досить вагома робота.

Для організації і координації роботи з організації відпочинку було створена районна та шкільні ради, а також розроблено план заходів з організації відпочинку дітей і підлітків Талалаївського району, в якій пріоритетними напрямками було визначено відпочинок та оздоровлення дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених та багатодітних родин, дітей-інвалідів, дітей, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей групи ризику та обдарованих дітей. У кожному навчальному закладі були складені списки дітей, в яких вказано, де будуть відпочивати та оздоровлюватись учні. З 02.06. по 18.06.2014р. в районі працювали 14 пришкільних таборів з денним перебуванням, в яких відпочило 706 учнів, серед них 13 дітей- інвалідів, 219 дітей з багатодітних та малозабезпечених родин, 137- талановитих та обдарованих. Оздоровлення учнів у пришкільних таборах пройшло успішно.

Діти перебували в таборах 6 год. протягом 15 днів. Вартість одного дня перебування - становила 13 грн.

До відкриття таборів було розроблено перспективне меню, затверджене районним відділенням лабораторних досліджень. На харчові продукти була наявна відповідна документація, яка засвідчувала їх походження, безпеку і якість. З підприємцями були укладені договори на постачання продуктів харчування. Акти приймання пришкільних таборів були підписані 27.05.2014р. Персонал харчоблоків шкіл дотримувався санітарно- гігієнічного та протиепідемічного режиму. Працівники кухні та вихователі, які працювали у пришкільних таборах, пройшли вчасно медичний огляд.

Відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" табір з денним перебуванням – це табір тимчасово утворений в навчальному закладі, в якому забезпечується належний догляд за дітьми, виховний процес, їх повноцінне дозвілля, розвиток творчих здібностей та інтересів дитини.

Табірна зміна для дитини – це безліч цікавих справ, в яких вона бере участь в якості учасника та організатора.

Головна мета табірної зміни – досягти повного вирішення питань відпочинку дітей, розвиток їх особистих інтересів, надбання знань, умінь та навичок, сприяти справжньому оздоровленню кожної дитини, задоволенню її потреб у різних сферах життя через використання традиційних та інноваційних форм роботи. Під час цього періоду діти розвиваються різносторонньо у ході проведення різноманітних творчих колективних справ. Кожень день табірна зміна відкривалася лінійкою та підняттям Державного прапора.

Веселощам, сміху, конкурсам, змаганням не було меж. Найбільше запам’ятались спортивні змагання „Малі олімпійські ігри”, де учні ще більше дізнались від учителів про історію виникнення олімпійських ігор, закликали всіх жити у мирі, відкинути всі непорозуміння, а краще займатися спортом. У кожному таборі була організована робота щодо системи козацького та національно-патріотичного виховання.

Багато емоцій отримали школярі, перебуваючи у пришкільних таборах від екскурсій до славетних історичних місць Чернігівщини, Сумщини. Також учні шкіл району відвідали місцевий краєзнавчий музей, пожежну частину, були учасниками розважальних програм при районному будинку культури.

Замінити рутинну повсякденну роботу творчою, скрізь бачити позитив, не зводити оздоровлення учнів тільки до посиленого харчування, прогулянок на свіжому повітрі, не відкидати жодної цікавої та корисної пропозиції стосовно організації табору – ці завдання вдалося виконати педагогами протягом 15 днів табірної зміни.

Начальник відділу освіти РДА Лариса Лиходід

_________________________________________________

"Олімпійське лелеченя - 2014"

12 квітня 2014 року в м. Чернігів відбувся ІІІ етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя - 2014». Честь представляти район на цих змаганнях випала нашій команді «ЮКОР», до складу якої увійшли учні 4-5 класів Липівської ЗОШ І - ІІІ ступенів. Програма заходу включала в себе: презентацію команди, комбіновану естафету, рухливу гру та культурно-освітню програму. Команда виступила успішно, зайнявши почесне 6 загальнокомандне місце. Всі учасники були нагороджені грамотами, щоденниками, значками, м`ячами та безкоштовним обідом в Макдональдс. Спонсорами команди були Агрофірма «Горизонт» та сектор сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

________________________________________________

Чемпіонат з пішохідного туризму

З 10 по 13 квітня 2014 року проходив відкритий чемпіонат Вінницької області з пішохідного туризму, в якому взяли участь 14 команд. В запеклій боротьбі команда Талалаївської ЗОШ І-ІІІст. посіла 8 загальнокомандне місце.

Відділ освіти РДА

______________________________________________

З метою гідного відзначення у 2014 році 200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, популяризації спадщини Великого Кобзаря протягом тижня в школі проводилися Шевченківські дні. Було проведено виховні години, лекції, години спілкування, круглі столи з ознайомлення долі Кобзаря. Організовано виставки малюнків та дитячих виробів на шевченківську тематику, викладку літератури про Т.Шевченка у шкільній бібілотеці. Проведено конкурси літературного читання творів та поезій Шевченка, пісенний конкурс.

______________________________________________

До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка

16 січня 2014 року в Центрі дитячої та юнацької творчості відбувся круглий стіл «Безкінечна ріка Тарасових дум на обріях Талалаївщини» за участю голови райдержадміністрації Віталія Гольця, голови районної ради Юрія Дзюбана, вчителів української літератури, народознавства, вихованців літературного гуртка «Олава».

У своєму виступі Віталій Голець зазначив, що 9 березня 2014 року весь світ відзначатиме 200-річчя від дня народження видатного українського поета та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Він акцентував увагу учасників засідання на словах Президента України Віктора Януковича, що «дуже важливою складовою підготовки заходів є донесення, особливо до нашої молоді, сучасними засобами, насамперед мережею Інтернет, постаті Шевченка та важливості його місця в історії України». Але значну роль відіграють у цьому і вчителі української літератури.

Учасники круглого столу представили Тараса Шевченка не тільки поетом, художником, борцем за свободу, а й як людину, яка кохала, раділа, страждала і просто жила… Присутні також переглянули тематичну виставку та заслухали художнє читання, пісні.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

________________________________________________

Міс Осінь

Справжнє свято краси, чарівності традиційно восени організовує Центр дитячої та юнацької творчості.

Конкурсна програма «Міс-Осінь» ставить за мету дати кожній дитині можливість проявити свій розум, здібності і таланти, кмітливість; залучити дітей до відродження і розвитку народних традицій.

Учасники свята представили свої вміння у номінаціях «Юні розумниці», «Юні господині», «Колискова для ляльки», «Конкурс Зачіска», «Я маю талант», «Мій стиль».

Ведучими свята були Юлія Чикиш та Діма Михно.

Визначити переможців з поміж 22-ох учасниць конкурсу журі було нелегко. Всі були напрочуд красиві, творчі, оригінальні. Звання учасницям були дані методом експертної оцінки.

У І віковій категорії (6-8р.)дівчаткам присвоїли титули казкових героїв.

У ІІ віковій категорії за підсумками журі звання «Міс Осінь» отримала Юля Манівська.

Марина Голубенко –«Міс Ніжність»

Валерія Онищенко- «Міс Елегантність»

Аліна Холявенко – «Міс Грація»

Аліна Лут-«Міс Артистичність»

Каріна Стась- «Міс Оригінальність»

Анжеліка Шевченко – «Міс Загадковість»

У ІІІ віковій категорії журі відзначило учасниць таким чином:

«Міс Осінь» - Ірина Кондратенко

«Міс Артистичність» - Анжела Івко

«Міс Чарівність» - Маргарита Синько

«Міс Вишуканість» - Ліна Лазоренко

«Міс Емоційність» - Катя Педурець

«Міс Скромність «- Анастасія Сінчук.

Свято вдалося. І за це подяка батькам учасниць, культорганізатору Наталії Троценко . А ще подяка керівникам гуртків Ларисі Сердюк, Ніні Бовкун, які підготували дітей до свята та вручили солодкі призи і символічні нагороди для учасників І вікової категорії.

За інформацією Центру ДЮТ

_______________________________________________

17 жовтня відбулася колегія відділу освіти Талалаївської райдержадміністрації та нарада керівників загальноосвітніх навчальних закладів.

У роботі колегії взяли участь голова Талалаївської районної державної адміністрації Віталій Голець, директори загальноосвітніх навчальних закладів та заступники з навчально-виховної роботи, директори ДЮСШ, ЦДЮТ, голова райкому профспілки працівників освіти, методисти районного методичного кабінету.

В ході роботи колегії були обговорені питання:

1. „Про виконання завдань протоколу наради при Прем’єр-міністру України Азарову М.Я. від 09.07.2013 р. „Про розгляд регіональних аспектів реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки” (доповідач Тамара Гриценко, головний спеціаліст відділу освіти).

2. Про стан дошкільної освіти у Талалаївському районі (Раїса Рудько, методист РМК).

3. Про планування науково-методичної роботи у районі (Лідія Балюх, завідуюча РМК).

4. Про стан профілактичної роботи у школах району із запобігання вживання наркотичних речовин і прекурсорів, отруйних і сильнодіючих препаратів (Тамара Гриценко, головний спеціаліст відділу освіти).

Роботу колегії підсумувала начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Лиходід.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

_______________________________________________

До Дня ветерана

Згідно з листом Міністерства освіти і науки України «Про підготовку та відзначення Дня ветерана» у школах Талалаївського району проведено зустрічі з ветеранами війни, праці, військової служби, правоохоронних органів, жертвами нацистських переслідувань та представниками громадських організацій ветеранів.

У музеях та бібліотеках навчальних закладів організовано виставки плакатів, фотоматеріалів, документів, архівних матеріалів, присвячених трудовим досягненням та бойовим подвигам ветеранів війни та праці району.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

_________________________________________________

Красива осінь вишиває клени і дарує нам тепле радісне свято – День дошкілля!

Свято людей, які обдаровані Божою іскрою, свято, яке звільняє від буденності, допомагає оцінити найголовніше у житті.

27 вересня у Талалаївському дошкільному закладі «Сонечко» відбулися урочисті заходи присвячені Всеукраїнському Дню дошкілля. На святі була присутня начальник відділу освіти Талалаївської адміністрації Лиходід Л.М., яка привітала всіх присутніх із святом та вручила грамоти. Завідувач дошкільного закладу Топчій Л.О. висловила сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість та знання, за любов до дітей і рідного краю, за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі працівникам ДНЗ. Зі словами подяки звернулася голова батьківського комітету Мовчан О.О. Напередодні зі святом привітав працівників голова Талалаївської селищної ради Величко Ю.Є. і вручив подарунок. А далі була святкова програма з врученням номінацій працівникам та виступами дітей.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації

______________________________________________

Районна конференція педагогічних працівників

30 серпня в районному будинку культури відбулася районна педагогічна конференція. Учасників конференції привітав і побажав успіхів в новому навчальному році голова райдержадміністрації Віталій Голець. В своєму виступі він наголосив, що "базовим пріоритетом соціальної політики має стати забезпечення всебічного розвитку кожної дитини. В рамках виконання Програми «Інтелектуальне майбутнє України» та нових соціальних ініціатив «Діти – майбутнє України» кожна дитина в Україні має отримати гарантовану можливість для розкриття і реалізації своїх талантів. Зусилля райдержадміністрації і надалі спрямовуватимуться на забезпечення якісного функціонування освітніх закладів, створення добротних умов для повноцінного навчально-виховного процесу, поліпшення умов праці, побуту і відпочинку освітян, на підвищення соціального статусу та суспільного престижу професії педагога". (Днями голова райдержадміністрації відвідав школу та дошкільний заклад в с.Українське, а також Талалаївську ЗОШ І-ІІІ ст.). Він звернувся з проханням до всіх директорів навчально-освітніх закладів району прикласти всі зусилля, щоб кожна школа в новому навчальному році була забезпечена внутрішніми вбиральними та інтернетом.

З доповіддю про підсумки 2012-2013 навчального року виступила Лариса Лиходід, начальник відділу освіти райдержадміністрації (в обговоренні доповіді взяли участь 9 осіб). В своїй доповіді вона подякувала райдержадміністрації, районній організації Партії регіонів, керівникам сільгосптовариств, головам сільських рад за розуміння, підтримку, фінансову та матеріальну допомогу освітянським закладам району."У новий навчальний рік ми вступаємо зі збереженою мережею освітніх закладів, а це - 9 дошкільних навчальних закладів, 11 - ЗОШ І-ІІІ ст., 3 - ЗОШ І-ІІст.,у яких виховуватиметься і навчатиметься 249 дошкільнят та 1225 учнів 1-11 класів.", - зазначила Лариса Лиходід.

Освітян району привітали також голова районної ради Ю.Дзюбан, депутат обласної ради В.Марченко (ПР), керівник районної організації Партії регіонів Л.Плюта, голова профкому працівників освіти району О.Несен.

Кращі вчителя району були нагороджені Почесними грамотами управління освіти та науки облдержадміністрації за участь у Всеукраїнських, обласних конкурсах, грамотами відділу освіти райдержадміністрації.

В роботі конференції взяли участь директори шкіл та їх заступники, педагогічні працівники, голови профкомів, працівники дошкільних та позашкільних закладів району.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

___________________________________________

Літо. Діти. Відпочинок.

17 липня відбулося відкриття дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Веселка» в с.Чернецьке.

Втретє цей заклад гостинно відчинив двері для 65-ти дітей нашого району.

Продуктивно відпочити, набратися яскравих незабутніх вражень, духовних і фізичних сил дітям побажали голова райдержадміністрації Віталій Голець, інспектор відділу освіти РДА Тамара Гриценко та директор ДЗОВ «Веселка» Володимир Варчак.

_________________________________________

Зліт туристів району

Вже стало доброю традицією щороку підводити підсумки туристсько-краєзнавчої роботи на районному туристичному зльоті. Цього року участь у ньому взяли 4 старших і 8 молодших груп. Змагання проводилися на території Червоноплугатарського парку. Жили учасники у наметах.

У перший день юні туристи свої вміння і навички показали на дистанції «Смуга перешкод». Кращі результати показали команди Талалаївської, Красноколядинської, Харківської ЗОШ І-ІІІст. та Центру ДЮТ. А ввечері лунали мелодії на конкурсі туристичної пісні. Наступного дня юні туристи брали участь у конкурсі «Ажіотаж», де показали свої спортивні та туристичні вміння. В цьому конкурсі найбільше балів набрали команди Талалаївської, Сильченківської, Красноколядинської, Харківської ЗОШ І-ІІІст. Цього ж дня провели туристсько-краєзнавчу вікторину.

Згідно з рішенням суддівської колегії перше місце у старшій групі зайняла команда Талалаївської (тренер Чуба О.А.). ІІ місце команда Красноколядинської ЗОШ І-ІІІст (тр. Кунденко В.В.). ІІІ місце – Харківська ЗОШ І-ІІІст.(тр.Лихо М.М.). У середній групі І місце посіла команда Талалаївської ЗОШ І-ІІІст., ІІ місце команда Красноколядинської ЗОШ І-ІІІст. ІІІ місце команда Центру ДЮТ (тренер Плюта В.В.).

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.М.Лиходід та начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Євтушенко О.А. переможцям змагань вручили грамоти та медалі. Школярі отримали радість спілкування, відпочинок на лоні природи, а також багато вражень та друзів.

За інформацією Центру ДЮТ

__________________________________________

Зірниця - 2013

07 червня 2013 року в м.Чернігові команда Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів „Десантура” (керівник Сердюк А.І.), переможець районного етапу, були учасниками ІІ обласного етапу Всеукраїнської військово – патріотичної спортивної гри „Зірниця”.

В змаганнях приймало участь 13 районів. Програма змагань складалася з 8 видів, а саме : воєнно – історичний конкурс посіли 6-8 місце, конкурс строю та пісні 4-6 місце, вогнева підготовка 12 місце, метання гранати 3-6 місце, долікарська допомога 8-12 місце, топографічна підготовка 10 місце, спортивні змагання 9 місце , естафета 2 місце.

В загальному заліку команда „Десантура „ Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів посіла 6-7 місце.

Команда була нагороджена грамотою за волю до перемоги, грамотою за 3 місце в метанні гранати і грамотою за 2 місце в естафеті.

За інформацією відділу освіти РДА

________________________________________________

Інформація про роботу пришкільних таборів з денним перебуванням дітей

Вдало організований відпочинок дітей улітку має надзвичайно велике значення для розвитку особистості дитини, а саме: у формуванні світогляду, підвищенні рівня соціалізації дітей, залученні їх до активної творчої діяльності.

З метою забезпечення змістовного відпочинку дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів щорічно створюються табори з денним перебуванням. Виховна робота в таборі поєднує відпочинок, працю, спорт та пізнавальну, естетичну, екологічну, оздоровчу діяльність. Основною метою виховної роботи є забезпечення необхідних умов для організації оздоровлення дітей і підлітків, формування здорового способу життя, творчого і духовного розвитку.

В районі з 1 червня 2013 року розпочали роботу 14 пришкільних таборів з денним перебуванням, в яких відпочиває 750 дітей. Діти відпочиватимуть 15 днів. Вартість одного дня перебування в таборі становить 13 грн.. Кожен пришкільний табір має свій штатний розпис, план роботи, в усіх таборах працюють досвідчені педагоги, які проводять цікаві ігри, конкурси, змагання.

Кожен табір укомплектований медичним працівником та відповідальним за енергозбереження.

Для роботи пришкільних таборів з денним перебуванням дітей підготовлені методичні рекомендації на основі методичних рекомендацій Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д.Ушинського.

Персонал пришкільних таборів у своїй діяльності неухильно керується відповідними правовими документами:

- Законом України „Про охорону дитинства” від 26.04.2001 (зі змінами і доповненнями);

- Законом України „Про позашкільну освіту” від 22.06.2002 (зі змінами і доповненнями);

- Законом України „Про оздоровлення та відпочинок дітей” від 04.09.2008 (зі змінами і доповненнями);

- Постановою Кабінету Міністрів України „Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні” від 14.04.1997 року.

Надіслані листи-прохання головам селищної та сільських рад, агрофірм, керівникам підприємств, організацій з проханням виділяти кошти на оздоровлення дітей у пристосованих пришкільних таборах з денним перебуванням.

Для організації і координації роботи з оздоровлення створена районна та шкільні ради, а також розроблена програма організації відпочинку та оздоровлення дітей і підлітків Талалаївського району, в якій пріоритетними напрямками визначено оздоровлення дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених та багатодітних родин, дітей-інвалідів, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей групи ризику та обдарованих і які знаходяться на диспансерному обліку. Так у пришкільних таборах зараз відпочиває: 2 дитини-сироти, 8 інвалідів, 178 дітей із малозабезпечених та багатодітних родин, 70 талановитих та обдарованих дітей.

У пришкільних таборах діти розвиваються інтелектуально, відвідуючи шкільну та сільські бібліотеки, де знайомляться з програмовими творами та творами з позакласного читання.

День відкриття пришкільних таборів символічно співпав з святкуванням Міжнародного дня захисту дітей. Цього дня діти чекали з нетерпінням. Тому було так багато бажаючих на святі взяти участь у іграх та спортивних змаганнях, а також показати свою майстерність на виставці декоративно-прикладного мистецтва.

Цього року у кожному пришкільному таборі продовжить роботу система козацького та національно-патріотичного виховання.

Та при цьому, за пафосними показниками, ми не повинні забувати про якість та змістовність відпочинку. У рамках нових ініціатив Президента України Віктора Януковича та Року дитячої творчості особливу увагу буде приділено організації виховної роботи з дітьми, їх творчій реалізації.

Витоки творчих сил людини йдуть з дитинства, з того часу, коли творчі прояви часто мимовільні та життєво необхідні. Дитяча творчість — це спонтанне, неповторне, безпосереднє і, разом із тим, природне і дивовижне явище. Діти все сприймають по-іншому, пробуджуючи фантазію, відтворюють у власних маленьких творах мистецтва щось нове і ще невідоме. Малювання, створення нескладних виробів, видумування власних віршиків розвивають кмітливість, спритність рук, смак, художні здібності та уяву.

Багато емоцій отримують школярі, перебуваючи у пришкільних таборах, також від екскурсій до славетних історичних місць Чернігівщини, Сумщини, Київщини. Для успішної роботи пришкільних таборів створена комісія спільно зі службою в справах дітей з представників органів державної виконавчої влади, відділів з питань молоді і спорту, освіти, РВ УМВС, служби у справах неповнолітніх, ЦРЛ та Талалаївським районним відділенням лабораторних досліджень.

Робочими комісіями здійснена перевірка всього комплексу роботи та забезпечення життєдіяльності таборів. Особлива увага звертається на охорону життя та здоров'я дітей, виховний процес. Спільно із службою у справах неповнолітніх вирішуються питання оздоровлення дітей з соціально-незахищених сімей.

Для забезпечення надійної охорони громадського порядку в місцях відпочинку та оздоровлення за кожним оздоровчим закладом закріплений відповідальний співробітник міліції.

Начальник відділу освіти Л.М. Лиходід

___________________________________________

Випускний – 2013

01 червня в загальноосвітніх закладах району відбулися випускні вечори. Цього року 117 учнів йдуть в самостійне життя. За успіхи в навчанні 9 випускників нагороджено золотими медалями, а 1 - срібною.

Сотні жителів селища прийшли розділити цю радість з вчорашніми школярами, а сьогодні вже дорослими людьми. Ще вчорашні хлопчики і дівчатка вмить стали дорослими і вражали своєю елегантністю. Всі молоді, красиві, чарівні, сповнені надій і сподівань.

– Для вас відкривається нова й чудова сторінка життя – вибір майбутньої професії і перший крок у дорослий світ. Від цього вибору залежить не тільки ваше майбутнє, а щастя й добробут ваших родин і друзів, перспективи нашого району і нашої держави. Як вказує в соціальних ініціативах Президент України Віктор Янукович: «Турбота про підростаюче покоління, його майбутнє повинні бути загальним обов'язком батьків, суспільства та держави. Наша повсякденна мета - виростити дітей фізично здоровими, духовно багатими, підготовленими до самостійного життя, справжніми патріотами своєї країни» – зазначила у вітанні Оксана Плюта на випускному вечорі у Талалаївській ЗОШ І-ІІІст.

Юнаків та дівчат привітали також селищний голова Юрій Величко, начальник відділу освіти РДА Лариса Лиходід, директор школи Світлана Михно, вчителі, батьки. Від імені голови райдержадміністрації Віталія Гольця вручено подарунок - енергозберігаюча лампа.

Дві випускниці Талалаївської ЗОШ І-ІІІст. Джолос Тетяна та Джолос Анна нагороджені золотими медалями.

Протягом вечора звучали пісні про школу, вірші про перше шкільне кохання, першу вчительку. А повітряні кульки випущені в небо, понесли з собою задумані бажання випускників.

Випускники поклали квіти до Меморіалу Слави, а потім їхній шлях у майбутнє доросле життя освятив настоятель Храму Святої Варвари отець Віктор. В заходах до випускних вечорів взяли участь керівники райдержадміністрації, районної ради, начальники управлінь, відділів, служб РДА, депутати місцевих рад.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

Випускний вечір. Талалаївська ЗОШ І-ІІІст. 2013 рік.

________________________________________________

__________________________________________________

До побачення дитсадок, здрастуй школо!

Ось і виросли малюки, які ще недавно вчилися ходити, говорити. Здається, тільки вчора вони прийшли перший раз з мамами за ручку в дитячий сад - і ось вже прийшла пора сказати прощальні слова дитячому садку - теплому, рідному, гостинному будинку.

В нашому районі 9 дошкільних навчальних закладів, де виховувалося 249 дітей. Цими днями для 76 хлопчиків та дівчаток в житті відбулися перші випускні бали.

Випускники ще зовсім юні, проте вже мають право сказати, що закінчили свій перший у житті учбовий заклад. Наче пташенята, які щойно навчилися літати, наші дітки від сьогодні полинуть пізнавати прекрасний і цікавий навколишній світ.

Красиве свято, але одночасно і сумне, адже дітки починають прощатися з дитинством. Це свято - своєрідний звіт дітей того, що вони навчилися в садочку . Для дітей відходить в минуле пора дошкілля і настає час підводити перші підсумки.

За інформацією методкабінету відділу освіти РДА

Дитячий садочок "Сонечко" (Талалаївка). 2013 рік

____________________________________________

Свято Останнього дзвоника

Ось і настав травневий день, коли шкільний дзвоник пролунав в останнє у цьому навчальному році. 117 одинадцятикласників віднині йдуть у самостійне життя. 24 травня в загальноосвітніх закладах району відбулося традиційне свято Останнього дзвоника.

«Втілюючи Програму Президента України Віктора Януковича «Україна для людей» райдержадміністрація та районна рада будуть і надалі створювати умови для отримання молоддю району якісної освіти, інтелектуального та творчого розвитку, змістовного дозвілля», - наголосила в своєму виступі заступник голови райдержадміністрації Оксана Плюта на Святі Останнього дзвоника у Талалаївській ЗОШ І-ІІІст. Від імені голови райдержадміністрації Віталія Гольця вона вручила пам’ятний подарунок – «Національний атлас України».

Школярів, педагогів та батьків привітали також селищний голова Юрій Величко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Лиходід, директор школи Світлана Михно та заступник голови районної Спілки воїнів-інтернаціоналістів Олександр Шагунов. Учні школи взяли участь у акції «Пам’ять» і передали понад 1000 грн. на будівництво Меморіалу воїнам-афганцям та учасникам ліквідації наслідків на ЧАЕС.

Голова районної ради Юрій Дзюбан вітав педагогічний та учнівський колективи Сильченківської ЗОШ І-ІІІст. Представник СТОВ «Дружба Нова» Сергій Делія передав 2 тис.грн. на пришкільний табір, 8 тис.грн. на ремонт школи, а на новий навчальний рік – подарувати мультимедійну дошку. В Червоноплугатарській ЗОШ І-ІІІст. цей інвестор пообіцяв встановити «енергетичні» склопакети.

В заходах до Свята Останнього дзвоника взяли участь керівники райдержадміністрації, районної ради, начальники управлінь, відділів, служб РДА, депутати місцевих рад та інвестори.

За інформацією відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА

Талалаївська ЗОШ І-ІІІст. Останній дзвоник 2013 рік.

Сильченківська ЗОШ І-ІІІст. Останній дзвоник 2013 рік.

______________________________________________

2013 рік - Рік дитячої творчості

На виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 року №756/2012 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості», розпорядження голови облдержадміністрації від 16 січня 2013 року №27, розпорядження Талалаївської райдержадміністрації від 14.02.2013 №34 та з метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розбудови системи позашкільної освіти проведені ряд заходів.

Проведений шкільний фестиваль дитячої та юнацької творчості „Поліський зорепад” у номінаціях образотворче, декоративно-прикладне, хореографічне, вокальне мистецтво та інструментального, фольклорного, літературного жанрів.

Для виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти та з метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка проведено у кожній школі мовно-літературний конкурс учнівської молоді ім. Тараса Шевченка.

З метою створення освітнього середовища для розвитку творчої дитячої особистості в школах району постійно діють виставки образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, огляди хореографічних, театральних та вокальних дитячих колективів.

28.12.2012 р. Остапенко Алла, учениця 10 класу Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів отримала стипендію голови облдержадміністрації як переможець у 2011-2012 н.р. обласної олімпіади з правознавства та переможець районних олімпіад 2012-2013 н.р. з історії, правознавства та географії.

Учні району, виховані на традиціях поваги до рідної мови, народних звичаїв та культури, є активними учасниками українознавчих конкурсів. Плюта Наталія, учениця 8 класу Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів - переможець обласного етапу ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, нагороджена дипломом ІІ ступеня.

Розкрити свої таланти і здібності, зробити перші кроки в науці дає можливість навчання у Малій академії наук України.

У 2012-2013 навчальному році переможцями І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук стали 4 учні. Переможцем ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у відділенні „Біологія і хімія”, секція „Психологія”, стала учениця 11 класу Липівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Антоненко Альона Володимирівна (тема наукової роботи „Особливості переживання страху акцентуйованими підлітками”, науковий керівник Іржавська Я.А.)

Результативною була участь школярів району в обласних етапах природничих конкурсів у 2012-2013 навчальному році. Переможцями визнано:

1. Всеукраїнський конкурс „Мій рідний край – моя земля”: - Екологічна бригада „Екосвіт”, Харківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Головко В.М.; тема роботи „Нас поєднала любов до природи”;

2. Всеукраїнський конкурс „Моя Батьківщина – Україна”, напрямок „Живи і возрадуйся, роде наш прекрасний!”: - Бондар С.А., учениця 11 класу Сильченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Чукіна О.М.

15 лютого цього року відбувся районний фестиваль-конкурс «Таланти багатодітної родини», у якому брало участь 29 дітей із багатодітних сімей у номінаціях: вокальний жанр, патріотична пісня, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво та хореографія. Переможці районного фестивалю Огій Яна (номінація – «Декоративно-прикладне мистецтво»), Магдичанська Ірина (номінація – «Хореографія») та Коломайко Олександр (номінація «Патріотична пісня») взяли участь в обласному фестивалі-конкурсі „Таланти багатодітної родини”.

В Центрі дитячої та юнацької творчості розроблені заходи по виконанню Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2014року.

Поповнено банк даних про талановитих і обдарованих дітей Центру ДЮТ, підготовлена презентація про роботу з талановитими і обдарованими дітьми, створено міні-фільм про районний фестиваль «Поліський зорепад».

Методист ЦДЮТ Плюта В.В. взяв участь у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2013».

Члени гуртка «Основи інформатики» (керівник Науменко В.А.) провели конкурс серед гуртківців з основ інформатики та взяли участь у районному та обласному конкурсі з комп’ютерних технологій (Науменко Богдан – ІV місце в обласному конкурсі), комп’ютерної графіки та комп’ютерної творчості.

Проведено районну виставку-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва обдарованої молоді «Країна майстерності». Вихованці ЦДЮТ взяли участь в обласному конкурсі малюнка «Чарівне моє Полісся». Члени вокального гуртка та гуртка «Художня вишивка» – призери районного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Весняна мелодія».

Проведено районну виставку-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край», виставку «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та початкового технічного моделювання. Роботи переможців направлені на обласний конкурс.

Кращі роботи гуртківців декоративно-прикладного мистецтва ЦДЮТ були представлені в районному будинку культури 29 березня 2013 року на творчому звіті аматорських колективів та окремих виконавців Талалаївського району „Квітуй во славу України, талантів молодих перлина!”.

Вагому частку програми творчого звіту представили учні Талалаївської, Червоноплугатарської, Сильченківської, Чернецької, Липівської, Березівської, Харківської, Красноколядинської, Болотницької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Скороходівської ЗОШ І-ІІ ступенів (ведучі, учасники танцювальних колективів «Каскад», «Асорті», вокалісти, вокальний ансамбль «Сузір’я»).

Начальник відділу освіти Л.М. Лиходід

__________________________________________

Щодо реалізації інформаційної кампанії і нових соціальних ініціатив Президента України «Кожній дитині – всебічний розвиток щодо модернізації дитячих спортивних майданчиків».

   

Зважаючи на нові соціальні ініціативи Президента України на 2013-2014 роки та розпорядження райдержадміністрації №64 від 25.03.2013 р. "Про проведення районного місячника в загальноосвітніх навчальних закладах району в період з 01 по 30 квітня" проводиться місячник «Спорт для всіх – спільна турбота» по облаштуванню і благоустрою пришкільних спортивних майданчиків. До даного заходу залучені учні, вчителі  і техперсонал шкіл.

 

Головне завдання місячника привести всі 14 пришкільних спортивних майданчиків до відповідних санітарно – гігієнічних вимог для проведення на них занять і спортивно – масових заходів.

За ініціатив Президента України по проведенню турніру шкільних баскетбольних команд до Євро -2015 в районі було проведено ряд баскетбольних змагань.

Також учні районної ДЮСШ (тренер Чепель В.Г.) приймали участь в Чемпіонаті Чернігівської області з баскетболу (2000 р.н.) в м. Чернігові де посіли ІІ місце.

1 Групові районні змагання по баскетболу серед дівчат 21.03.2013 (місце проведення - Сильченківська ЗОШ, команда переможець - Сильченківська ЗОШ.

2 Групові районні змагання по баскетболу серед дівчат 11.04.2013 (місце прведення - Червоноплугатарська ЗОШ), команда переможець - Червоноплугатарська ЗОШ.

3 Фінальні районні змагання по баскетболу серед дівчат 18.04.2013 (місце проведення - Червоноплугатарська ЗОШ), команда переможець - Червоноплугатарська ЗОШ.

4 Групові районні змагання з баскетболу серед хлопців 01.03.2013 (місце проведення - Талалаївська ЗОШ), команда переможець - Талалаївська ЗОШ.

5 Групові районні змагання з баскетболу серед хлопців 01.03.2013 (місце проведення - Червоноплугатарська ЗОШ), команда переможець - Червоноплугатарська ЗОШ.

6 Фінальні районні змагання з баскетболу серед хлопців 07.03.2013 (місце проведення - Талалаївська ЗОШ), команда переможець - Сильченківська ЗОШ.

Начальник відділу освіти Л.М.Лиходід

_________________________________________

Атестація педагогічних працівників - 2013 рік

04.04.2013 року у відділі освіти Талалаївської райдержадміністрації відбулося засідання районної атестаційної комісії з порядком денним „Атестація педагогічних працівників у 2013 році”.

Голова атестаційної комісії – Лиходід Л.М., начальник відділу освіти.

Секретар атестаційної комісії – Синько Л.О., методист РМК.

Про атестовано 41 педагогічного працівника з 12 загальноосвітніх шкіл району та 2-х дошкільних навчальних закладів.

За результатами атестації 22 педагогічні працівники підтвердили кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”, 8 – педагогічне звання „Старший учитель”, 3 педагогічне звання „Учитель-методист”, 15 педагогів підвищили свій кваліфікаційний рівень, а саме: 10 – присвоєно кваліфікаційну категорію „Спеціаліст вищої категорії”, 4 – „Спеціаліст І категорії”, 1 – „Спеціаліст ІІ категорії”, 5 вчителям присвоєно звання „Старший учитель”, 1 – „Учитель методист”.

___________________________________________

Діяльність закладів освіти району

У 2012-2013 навчальному році в районі функціонує 14 загальноосвітніх шкіл (11 ЗОШ I-ІІІ ступенів, 3 – ЗОШ I–ІІ ст.), в яких навчається 1249 учнів (на початок ІІ семестру – 1244 учні, 5 учнів виїхали за межі району разом з батьками).

2011-2012 навчальний рік із золотою медаллю закінчило 10 випускників, срібною нагороджено 3 випускникыв. Свідоцтво з відзнакою отримали 6 учнів 9-х класів. Учнів, що отримали табелі успішності у зв’язку з неатестацією – немає. У районі послуги з надання дошкільної освіти надають 9 дошкільних навчальних закладів, які охоплюють суспільним дошкільним вихованням 240 дітей.

На 01.01.2013 року у Талалаївському ДНЗ налічується 143 вихованці, а в сільських ДНЗ – 106.

У 2012 році виконувалася районна цільова програма розвитку дошкільної освіти на 2011-2017 роки.

За програмою „Шкільний автобус” підвозиться до місць навчання (роботи) та додому 219 дітей і 18 педагогічних працівників – стовідсотково. Задіяні 6 транспортних одиниць. Учні підвозяться до 6 загальноосвітніх шкіл району із 25 населених пунктів.

Оптимізація мережі загальноосвітніх закладів можлива при умові придбання мікроавтобуса для підвезення невеликої кількості учнів.

Учні шкіл району у 2012 році були забезпечені гарячим харчуванням. Середня вартість обіду – 6.00 грн. У всіх загальноосвітніх школах, крім Харківської, функціонують шкільні їдальні. Учні Харківської школи харчуються у їдальні місцевої агрофірми „Обрій”. Почалося будівництво шкільної їдальні.

У школах району 627 (83%) учнів відвідують 84 факультативи.

У 2012 році 50 педагогів району пройшли курси підвищення кваліфікації і тільки 6 із них було оплачено відрядження. Курси здійснювалися: стаціонарні, очно-дистанційні, з оздоровленням.

В Центрі дитячої та юнацької творчості 26 груп, в яких – 340 учнів. Гуртки працюють на базі Талалаївської, Сильченківської, Липівської, Красноколядинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

ДЮСШ – позашкільна установа, основною діяльністю якої є спортивна підготовка дітей, підлітків та молоді. Спортивна школа у 2012 році налічувала у своєму складі 148 учні, 10 навчально-тренувальних груп, що склало майже 12% від загальної кількості учнів району.

На базі загальноосвітніх навчальних закладів у 2012 році працювало 14 пристосованих пришкільних таборів з денним перебуванням дітей, в яких було забезпечено виховний процес, належний догляд за дітьми, їх повноцінне дозвілля, розвиток творчих здібностей та інтересів. У кожному таборі була організована робота щодо системи козацького та національно-патріотичного виховання.

Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку „Веселка” с. Чернецьке працював з 5 липня по 25 липня 2012 року, в ньому оздоровилося 70 дітей. В оздоровчому закладі перебували діти, батьки яких працюють і відрахування здійснюються до Варвинського відділення фонду соціального страхування.

Начальник відділу освіти Л.М. Лиходід

Назад18 Жовтня 2017 08:56
03 Жовтня 2017 16:25