04 Грудня 2020 13:08Новини

В’їзд до Березни прикрашає оновлена стела

Минулої неділі, 14 жовтня, у День захисника України, українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці, в смт Березна, що у Менському районі, відбулася довгоочікувана подія – відкриття реконструйованого знаку на в’їзді до селища. Відтепер усіх, хто завітає до цього населеного пункту, зустрічає стела із зображенням нашого земляка, всесвітньо відомого композитора, хорового диригента,педагога, заслуженого артиста України, лауреата Шевченківської премії, професора Григорія Верьовки.

Виготовлено пам'ятний знак за ініціативи депутата Чернігівської обласної ради Василя Леоненка за рахунок

04 Грудня 2020 13:03Освіта

Освіта, культура, пам'ятки

У Березні діють дві загальноосвітні школи, допоміжна школа-інтернат, музична школа, лікарня, аптека, дитячий садок, відділення зв'язку.

На братських могилах воїнів Червоної армії та мешканців Березни, які загинули в боях за звільнення селища від німецьких загарбників у роки Другої Світової війни, встановлено пам'ятники.

Закладами культури селища є:

  • Селищний будинок культури;
  • Березий) датована 1152 роком. Згідно зі стародавніми переказами, назва населеного пункту пішла від березових лісів, які росли навколо першого поселення в цій місцевості.

    Поблизу селища знайдені римські монети II ст., а також курганний могильник і городище Замковище періоду Київської Русі (Х — ХІІІ ст.), які були залишками міста Березоя. З ХІ ст. Березой входив до складу Чернігівського