Довідка про релігійну ситуацію в Куликівському районі

На території району діють 18 громад Української Православної Церкви, релігійні громади Церкви Адвентистів Сьомого Дня (1 громада), Церкви Християн Віри Євангельської (2 громади), Свідків Ієгови (зареєстрована в м.Чернігові). У районі також діє жіночий монастир Святого Лаврентія (с. Вересоч) та реабілітаційний центр для наркозалежних осіб Християнської церкви «Спасіння» в с.Уборки Горбівської сільської ради.

Найбільш впливовими в районі є релігійні громади УПЦ. Протестантські релігійні громади значного впливу на суспільну ситуацію не мають. В с. Кладьківка Куликівського району діє релігійна громада УПЦ Київського патріархату парафії Преображення Господнього. В смт Куликівка зареєстрована релігійна громада Української православної церкви Київського Патріархату парафії Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона.

Релігійні громади, крім громади Адвентистів Сьомого Дня, забезпечені культовими спорудами. Чотири православні релігійні громади, не маючи церковних споруд, проводять служби в пристосованих приміщеннях – молитовних будинках (с. Бакланова Муравійка, Вершинова Муравійка, Кладьківка та Орлівка).

Основна діяльність релігійних громад УПЦ спрямована на відправлення культу. В основному церковні громади району забезпечені кадрами. Богослужіння в храмах проводять 17 священнослужителів.

Працюють недільні школи при православних парафіях в с. Грабівка (5-6 дітей), смт Куликівка (до 15 дітей) та с. Салтиковій Дівиці (більше 40 дітей).

У с. Вересоч діє жіночий монастир Святого Лаврентія (УПЦ). Настоятелька монастиря — матушка Нонна (Мала Ніна Михайлівна). На території монастиря постійно проживають 16 монахинь, громадянок України. Основні види діяльності мешканок монастиря — духовна та господарська. Монастир має власне підсобне господарство. Вирощена сільгосппродукція використовується для власного споживання. На території монастиря побудоване приміщення для паломників, де створені відповідні умови для перебування 20-25 осіб.

В районі діють і нечисельні протестантські громади. У селі Салтикова Дівиця діє релігійна громада ЦХВЄ (пастор Волощук В.Ю.) яка налічує 6 осіб. Проповіді проводяться щосереди та щонеділі, де збирається близько 20 осіб. Громада ЦХВЄ в Куликівці (пастор Світач С.) не зареєстрована через недостатню для реєстрації кількість прихожан. На сьогодні налічується 8 членів. Проповіді проводяться щочетверга та щонеділі, де збирається близько 15 осіб.

Продовжує діяльність релігійна громада Церкви Адвентистів Сьомого Дня (пастор Ткаченко І.Ю.), яка закріплена за чернігівською громадою № 3 Церкви АСД. Проповіді та заняття суботньої школи для прихожан відбуваються в приватній квартирі одного з членів громади. Громада підшукує будинок в Куликівці для облаштування молитовного дому. Заняття суботньої школи та проповіді відвідують близько 10 осіб.

У смт Куликівка діє релігійна громада Свідків Єгови (громада зареєстрована в м.Чернігові). Члени громади відвідують оселі жителів селища з метою залучення віруючих. Для проведення зустрічей релігійна громада орендує кімнату в приміщенні районного будинку культури. Члени громади щоп’ятниці збирають віруючих (кількість присутніх — більше 20 осіб). Члени релігійних громад Свідків Єгови з м. Чернігова ведуть проповідницьку діяльність у селах району.

У реабілітаційному центрі для наркозалежних осіб Християнської церкви «Спасіння» в с. Уборки (пастор М.П. Мітус) проходить реабілітацію, в середньому, 15 осіб. Строк реабілітації — один рік. Центр існує за рахунок спонсорських коштів та власного господарства. Мешканці центру надають допомогу у веденні господарства жителям с. Уборки (переважно людям похилого віку). Працівники центру беруть активну участь у просвітницьких заходах, спрямованих на подолання алкоголізму та наркоманії, що проводяться як у нашій області, так і за її межами. Пастор Микола Митус є військовим капеланом і періодично відвідує українських воїнів в зоні АТО з проповідницькою та гуманітарною місією.


 

Освячення Хреста на місці зведення храму святого великомученика і цілителя Пантелеймона Української православної церкви Київського Патріархату

 
 

 

 

 

 

Православні храми району (УПЦ МП)

 

 

 

 

 

 

Свято-Миколаївська церква с. Салтикова Дівиця


 

 

 

 

Архістратиго-Михайлівська церква смт.Куликівка


 

 

 

 

Свято-Георгіївська церква с. Ковчин


 

 

 

 

Церква Різдва Богородиці с. Хибалівка


 

 

 

 

Церква Благовірного князя Ігоря Чернігівського та Київського с. Грабівка


 

 

 

 

Свято-Троїцька церква с.Виблі


 

 

 

 

Церква Різдва Богородиці с. Горбове

 


 

 

 

 

Свято-Георгіївська церква с.Дроздівка


 

 

 

 

Церква Святого Іоана Богослова с. Авдіївка


 

 

 

 

Церква Святих Петра і Павла с. Вершинова Муравійка


 

 

 

 

Свято-Іллінська церква с. Дрімайлівка


 

 

 

 

Спасо-Преображенська церква с. Бакланова Муравійка


 

 

 

 

Свято-Миколаївська церква с. Жуківка


 

 

 

 

Свято-Преображенська церква с. Кладьківка


 

 

 

 

Свято-Вознесенська церква с. Орлівка


 

 

 

 

Свято-Миколаївська церква с. Смолянка


 

 

 

 

Жіночий монастир Преподобного Лаврентія с. Вересоч
 

 

 

 

Вручення Ордена УПЦ Преподобного Нестора Літописця настоятелю Архістратиго-Михайлівського храму митрофорному протоієрею о.Петру(Годуну)
 

 

 

 

 

Реабілітаційний центр для наркозалежних осіб Християнської церкви «Спасіння» (с. Уборки)