На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» на установчих зборах інститутів громадянського суспільства 18 січня 2011 року обрано склад Громадської ради при облдержадміністрації.

Згідно ПоложенняГромадська рада при Чернігівській обласній державній адміністрації є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Рішення Громадської ради мають рекомендаційний характер для Чернігівської облдержадміністрації та всіх інших суб’єктів, розташованих на території її діяльності, і є обов’язковими для розгляду Чернігівською облдержадміністрацією.

Строк повноважень складу Громадської ради — два роки.

Структура Громадської ради: голова, десять заступників (один з них перший), вони ж є головами комітетів: з питань аграрної політики та земельних відносин; з питань економіки, регіональної, інвестиційної та інноваційної політики; з регуляторної політики та підприємництва; з питань освіти та науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту; з питань культури, туризму та духовності; з питань охорони здоров’я; з питань правопорядку та правозахисту населення; з питань соціальної політики та соціального захисту; з питань сім`ї, захисту прав дітей, реалізації гендерної політики; з питань житлово-комунального господарства.

Очолює Громадську раду Пасталиця Світлана Василівна, президент Чернігівської асоціації фармацевтичних працівників.

Громадська рада з метою виконання своїх статутних завдань та здійснення функцій формує план (основні напрями) своєї діяльності на календарний рік, який затверджує на своєму засіданні з урахуванням пропозицій Чернігівської облдержадміністрації та інститутів громадянського суспільства.

Організаційне та інформаційне забезпечення діяльності Громадської ради забезпечує Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.

Секретарем Громадської ради при облдержадміністрації обрано головного спеціаліста управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Сапон Валентину Василівну 67-59-67, ел.пошта uvp@cg.ukrtel.net