<<<1 - 11 з 360>>>


13 Квітня 2021 11:13Повідомлення

Профспілка працівників державних установ України не погоджує проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального  страхування».

Розглянувши проєкт Закону  України  «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду  соціального  страхування», який наразі перебуває на громадському обговоренні, обласна організація Профспілки направила свої пропозиції до Центрального комітету, з врахуванням яких Профспілка надіслала до СПО свою чітку позицію стосовно законопроєкту.
Профспілка вважає неприпустимим вирішення проблем дефіциту Фонду соціального страхування  шляхом урізання виплат застрахованим особам та збільшення фінансового навантаження на роботодавців, які і так в умовах жорсткого карантину, несуть збитки через зупинення виробництв, скорочення  надання послуг.
Збільшення видатків роботодавця на оплату лікарняних листків за рахунок власних коштів перших днів непрацездатності з 5 до 10 днів призведе до того, що суттєво зменшиться фонд економії оплати праці.
У той же час, за рахунок коштів Фонду соціального страхування будуть оплачувати період тимчасової втрати працездатності працівникові тільки в разі тривалого важкого захворювання і за умови необхідності довготривалого лікування.
Також збільшення необхідного страхового стажу для визначення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності з 8 до  20 років для призначення допомоги в розмірі 100% заробітку, а також запропонована норма щодо  оплати  лікарняних листів при  стажі до 5 років - в розмірі 50% заробітку, при стажі від 5 до 10 років – 60%, від 10 до 15 – 70%, від 15 до 20 років – 80%  призведе до того, що все більше працівників не братимуть лікарняні листки при потребі амбулаторного та стаціонарного лікування, а продовжуватимуть працювати, що потягне за собою погіршення їх стану здоров'я, розповсюдження інфекційних хвороб серед працівників у конкретному колективі  та погіршення в цілому здоров'я населення країни.
У період запровадження карантинних обмежень на невизначений час, коли працівники позбавленні можливості повної зайнятості, є неприпустимим неоплата лікарняних листків працівникам, які захворіли в період простою підприємства.
Є неприйнятними норми, що ведуть до нівелювання участі сторін соціального діалогу в управлінні Фондом соціального страхування, обмеження функцій правління Фонду до рівня дорадчого органу та позбавлення права  профспілок безпосередньо впливати на прийняття рішень.
Профспілка також відстоює прийняття рішення Урядом про виділення Фонду соціального страхування коштів для ліквідації заборгованості з виплати застрахованим особам допомоги по тимчасовій непрацездатності та вагітності і пологах та розроблення дієвого механізму для ліквідації заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.
Крім того, обурює, що не зважаючи на системну роботу профспілок України по відновленню прав працівників на санаторно-курортне лікування, оздоровлення, оздоровлення їх дітей, особливо в період пандемії,  проектом Закону знову нічого не  передбачається. 
Тому, Профспілка вважає даний законопроєкт таким, який звужує права застрахованих осіб на допомогу по тимчасовій непрацездатності, суперечить нормам Конституції України, послаблює  соціальний захист працюючих та є дискримінаційним по суті.
 
Профспілка працівників
державних установ України
26 Березня 2021 09:57Вітання

Сьогодні свій ювілейний день народження святкує МОРДАЧ НАТАЛІЯ ЛАЗАРІВНА, голова Ніжинської районної організації Профспілки працівників державних установ, відповідальна, надійна колега, мудра, доброзичлива жінка із щирою вдачею.

В цей святковий день обком профспілки працівників державних установ щиро та сердечно вітає Наталію Лазарівну з ювілеєм і адресує слова вдячності за багаторічну, сумлінну роботу по вирішенню повсякденних питань соціального захисту спілчан. Ваша людяність і доброта, чуйність і поважне відношення до людей дозволили завоювати авторитет, повагу спілчан, які понад 20 років обирають Вас головою районної профорганізації.  

Нехай і надалі Ваш життєвий шлях буде багатий  добром і щастям, приємними подіями, сповнений вдячністю, любов’ю і надійною підтримкою рідних, колег та друзів. Залишайтеся завжди такою ж  щирою, життєрадісною, веселою і прекрасною жінкою. 

Щиро та сердечно зичимо Вам міцного здоров’я, життєвих сил  і гарного  настрою, достатку  і благополуччя,  довгого щасливого віку під Божим і людським благословенням!

 
Президія обласного комітету
Профспілки працівників державних установ
09 Березня 2021 15:11Повідомлення

Відбулося чергове засідання президії обкому Профспілки працівників держустанов

На черговому засіданні, що відбулося 04 березня 2021 року, Президія обкому профспілки працівників державних установ розглянула звіт про виконання бюджету обласної організації Профспілки за 2020 рік та затвердила профбюджет на 2021 рік.

Членами президії обговорено та затверджено план роботи обласної організації Профспілки на 2021 рік та статистичний звіт за 2020 рік.

Президія обкому підвела підсумки обласного огляду-конкурсу Чернігівської обласної організації Профспілки працівників державних на кращий колективний договір за 2020 рік. У групах з середньообліковою чисельністю штатних одиниць 51 – 150 осіб Переможцем визнано Бобровицьку міську раду (голова міської ради Ковчежнюк Тетяна Миколаївна, голова профкому Даруга Валентина Сергіївна), яка стала учасником Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір за 2019-2020 роки на галузевому рівні.

З метою забезпечення системності та організаційної узгодженості у діях структурних ланок Профспілки, президією було розглянуто одне з найбільш актуальних питань її діяльності - заходи щодо реорганізації структури обласної організації Профспілки державних установ України на 2021 рік. Голова обласної організації Бойправ М.В. відмітила, що реорганізація місцевих органів влади, зміни в адміністративно-територіальному устрої України, призвели до реформування структури обласної організації. На етапі завершення цього процесу головним завданням профспілкових організацій залишається захист трудових і соціальних прав спілчан в умовах реорганізації органів влади на місцях, збереження профспілкового членства та утворення первинних профорганізацій. Реалізація затверджених президією заходів дасть можливість системно, спільно з головами профорганізацій всіх рівнів, реформувати структуру профспілкових органів області та мінімізувати втрати фінансових і людських ресурсів, виконати вивірені послідовні юридичні дії з орієнтацією на нову організаційну структуру у регіоні.

Також були розглянуті питання про грошові виплати членам Профспілки за клопотаннями райкомів, первинних профорганізацій та заявами спілчан, відзначення спілчан Почесними Грамотами з нагоди свята – Міжнародного жіночого дня -8 березня та ювілейних дат.

На завершення голова обкому

05 Березня 2021 10:33Вітання

23 Січня 2021 16:06Повідомлення

Шановні спілчани! 

До обкому профспілки на опрацювання та внесення пропозицій надійшов проект постанови КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268" (далі – проект  постанови).

Опрацювавши проект постанови вважаю, що схема посадових окладів голів, працівників сільських, селищних рад є неприйнятною, оскільки її прийняття призведе до суттєвого зменшення заробітної плати більшості працівників органів місцевого самоврядування. У цьому зв’язку обкомом профспілки направлені  свої пропозиції та зауваження до ЦК Профспілки працівників державних установ та Міністерства економіки України, як розробника проекту постанови (лист додається).

13 Січня 2021 13:42Повідомлення

Нацдержслужба затвердила Каталог типових посад державної служби

Наказом Національного агентства України з питань державної служби № 246-20 затверджено Каталог типових посад державної служби і критерії віднесення до таких посад. Документ визначає перелік сімей та рівні посад, містить їх опис та інші критерії, що допоможуть провести класифікацію різних посад держслужби.

Каталог розроблено для використання керівниками державної служби в державних органах, працівниками служб управління персоналом, керівниками структурних підрозділів та державними службовцями. Втім, найперше він стане у нагоді учасникам експериментального проєкту щодо запровадження системи оплати на основі класифікації  посад (розпорядження КМУ від 11.11.2020 №1414-р). А це: Секретаріат Кабінету Міністрів, Міністерство фінансів, Міністерство цифрової трансформації, НАДС з територіальними підрозділами. І лише після успішної апробації, з урахуванням необхідних доопрацювань, Класифікацію посад поширять на інші державні органи.

Невдовзі для представників пілотних органів буде проведено навчання в рамках короткострокової програми підвищення кваліфікації «Проведення класифікації посад державної служби».  Після чого учасники пілотного проєкту розпочнуть проведення  класифікації посад державної служби, відповідно до Каталогу. Очікується, що вже у березні будуть отримані перші результати класифікації. НАДС забезпечить їх узагальнення та перевірку.

Ці, а також інші заходи дозволять сформувати єдині підходи в оплаті праці всіх державних службовців.

Ознайомитися з Каталогом типових посад державної служби і критеріями віднесення до таких посад  можна на сайті НАДС https://nads.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-katalogu-tipovih-posad-derzhavnoyi-sluzhbi-i-kriteriyiv-vidnesennya-do-takih-posad

Джерело http://profspilka.com.ua/news/natsderzhsluzhba-zatverdyla-katalog-typovyh-posad-derzhavnoyi-sluzhby/

11 Січня 2021 15:47Повідомлення

Скорочення в установі: як бути з працівниками, які опинилися поза штатом?

У листопаді 2019 року прийнято рішення про скорочення штату бюджетної установи. Працівники, штатні посади яких підлягають скороченню, попереджені про майбутнє звільнення за два місяці, тобто трудові договори з ними мають бути розірвані в січні 2020 року. Проте згідно з розпорядженням органу вищого рівня з 01.01.2020 р. розпочав діяти новий штатний розпис (без скорочуваних посад). Як бути з працівниками, посади яких підлягають скороченню і які станом на 01.01.2020 р. ще не звільнені? Чи потрібно їм підвищувати посадові оклади?

АЛГОРИТМ СКОРОЧЕННЯ ШТАТУ

Скорочення штату — це зміна штатного розпису за рахунок ліквідації

11 Січня 2021 12:47Повідомлення

Особливості роботи в умовах неповного робочого часу

Державний центр зайнятості нагадав, що неповна зайнятість – це зайнятість працівника на умовах робочого часу, що менший від норми, передбаченої законодавством, і може встановлюватися за договором між працівником і роботодавцем з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»). Про це йдеться на офіційному сайті центру зайнятості.

Праця на таких умовах розглядається як спосіб узгодження професійних та сімейних обов’язків, або ж є альтернативою скороченням у період економічних труднощів. Законодавством допускається зменшення тривалості робочого дня, робочого тижня, а також робочого дня і робочого тижня одночасно. Неповний робочий час слід відрізняти від скороченого робочого часу (на розмежуванні цих понять акцентувало увагу Міністерство соціальної політики України (2006) в листі). Стаття 56 Кодексу законів про працю України проголошує, що робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав працівників, зокрема й скорочення тривалості їхньої щорічної основної відпустки. Знання своїх взаємних прав і обов’язків сторонами трудових відносин дозволить уникнути непорозумінь при застосуванні неповного робочого часу.

1. Неповний робочий час впливає на реалізацію певних трудових прав.

У разі встановлення неповного робочого часу оплата праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. У разі укладення

06 Січня 2021 11:24Повідомлення

Децентралізація органів самоврядування. Постанови КМУ

У грудні 2020 року КМУ затвердив нормативно-правові акти, які дадуть змогу привести систему райдержадміністрацій у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою країни.

«Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються», затверджений постановою КМУ від 16.12.2020 № 1321

Наведений Порядок визначає заходи, пов’язані з утворенням або реорганізацією адміністрацій за Постановою ВРУ № 807 «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 № 807-IX.

Розпорядженням КМУ «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» від 16.12.2020 № 1635-р окремо визначено переліки:

  • РДА, які реорганізують та приєднують до РДА, розташованих в адміністративних центрах новоутворених районів;
  • РДА, які утворюють нові юрособи публічного права;
  • РДА, які реорганізують та приєднують до РДА, утворених як нові юидичні особи публічного права.

Новою редакцією постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2012 р. № 606» від 28.12.2020 № 1336 затверджено рекомендаційні переліки структурних підрозділів обласних та районних держадміністрацій.

Гранична чисельність працівників обласних та районних державних адміністрацій затверджена  постановою КМУ «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 р. № 91» від 28.12.2020 № 1345. 

Нормативним актом передбачено, що голови облдержадміністрацій:

  • у тижневий строк попереджають працівників РДА, які реорганізують про можливе наступне звільнення;
  • у місячний строк з дати попередження проводять вивільнення держслужбовців РДА, які реорганізують;
  • у двомісячний строк з дати попередження проводять вивільнення працівників РДА, які реорганізують.
31 Грудня 2020 09:39Вітання

28 Грудня 2020 15:53Повідомлення

Більшість працівників при оформленні на роботу беззастережно довіряють роботодавцю, підписуючи трудовий договір і вважаючи, що він таким і є. Проте на практиці досить часто вже згодом такі працівники дізнаються, що не можуть взяти відпустку, в оплаті лікарняного їм відмовляють тощо. І причина в тому, що працівником було підписано цивільно-правовий договір, а не трудовий. Саме тому необхідно знати відмінності цих договорів, свої права за ними і особливо уважно читати договір перше, ніж його підписувати.

У цій статті ми розкажемо про відмінності трудового та цивільно-трудового договорів, а також про те, чому так важливо підписувати саме трудовий договір для отримання гарантій, передбачених трудових законодавством.

Відмінність цивільно-правового та трудового договорів

Перш за все, слід зазначити, що укладення, виконання і припинення договорів цивільно-правового характеру, найпоширенішими з яких є договори підряду та надання послуг, регулюється цивільним законодавством, а укладення, виконання і припинення трудових договорів — трудовим законодавством. До одного з видів договору не можна застосовувати норми, що регулюють інший вид.

Особи можуть виконувати роботу на підставі як трудового договору, так і цивільно-правового. Правильне застосування того чи іншого договору убезпечить від непорозумінь, а в деяких випадках і від трудових спорів, особливо з громадянами, які виконують роботу за договором підряду або договором про надання послуг, зокрема, щодо записів про роботу в трудову книжку, надання відпусток, притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, оплати за час тимчасової непрацездатності (за листком непрацездатності), виплати доплат, надбавок, премій тощо.

Пам’ятайте: трудовий договір укладається між працівником і роботодавцем, а сторонами цивільно-правової угоди можуть бути будь-які юридичні або фізичні особи. Вид договору не можна обирати за критеріями зручності або економічної доцільності.

Трудовий договір — це?

Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України, трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Згідно з положеннями ст. 24 КЗпП, трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.

Трудовий договір — це угода щодо здійснення і забезпечення трудової функції. За трудовим договором працівник зобов’язаний виконувати не якусь індивідуально визначену роботу, а роботу з однієї або кількох професій, спеціальностей, посади відповідної кваліфікації, визначену трудову функцію в діяльності підприємства. Після закінчення виконання визначеного

<<<1 - 11 з 360>>>