Єдиний державний реєстр людей, які перебувають у квартирній черзі

В Україні створюють Єдиний державний реєстр людей, які перебувають у квартирній черзі. Цей реєстр створюють з метою забезпечення прозорості ведення обліку громадян та громадського контролю за розподілом і наданням житлових приміщень. Держателем Реєстру, який забезпечує його ведення, є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яке погоджує технічні завдання на функціонування Реєстру з Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації і Державним агентством з питань науки, інновацій та інформації.

Така система дасть змогу бачити реальну картину того, скільки людей у країні чекає поліпшення житлових умов. Відповідно, державна субвенція на житло буде скеровуватися в ті населені пункти, де потреба в ньому найбільша. Саме тому всі, хто перебуває на квартирному (кооперативному) обліку, мають пройти перереєстрацію. Перереєстрація триватиме до 1 січня 2013 року. Якщо громадяни, які уже десятки років чекають поліпшення житлових умов, з якихось причин не пройдуть перереєстрацію, такі громадяни до Єдиного державного реєстру не потраплять і, відповідно, на житло претендувати не зможуть.

Документи, які належить подати для перереєстрації:

  1. Довідки з місця проживання про склад сім'ї та реєстрацію (Ф-№2) всіх членів сім'ї.
  2. Довідка з місця праці чи навчання.
  3. Копія свідоцтва про право власності та технічний паспорт (у разі проживання у приватизованій квартирі). Для громадян, які винаймають житло, — копію договору найму.
  4. Копії паспортів всіх зареєстрованих та свідоцтва про народження (для неповнолітніх)
  5. Обов'язково потрібно подати копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера всіх членів сім'ї, у тому числі й неповнолітніх дітей.
  6. Якщо в кількості членів родини сталися зміни (хтось народився чи одружився), треба подати документи, які це засвідчують (копія свідоцтв про одруження чи народження).
  7. Довідка з Бюро технічної інвентаризації та Експертна оцінка про наявність або ж відсутність у черговика та членів його сім'ї нерухомого майна та приватизованої житлової площі.