back

09 лютого 2016

04 лютого 2016 року у райдержадміністрації відбувся семінар-нарада з сільськими, селищним головами та секретарями виконавчих комітетів місцевих рад району. З інформацією про стан упорядкування документів у сільських, селищній радах виступив начальник архівного відділу райдержадміністрації Ведмідь А.М.

У своєму виступі начальник архівного відділу зазначив, що на виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 5 лютого 2015 року №157 – УІІ та розпорядження голови райдержадміністрації від 24 липня 2015 року №186 «Про упорядкування документів районної, селищної і сільських рад» в органах місцевого самоврядування району має бути завершена робота по описуванню документів постійного зберігання та з кадрових питань по 2014 рік включно. Описи справ постійного зберігання та з кадрових питань необхідно терміново подати до архівного відділу разом з актами про вилучення для знищення документів не внесених до Національного архівного фонду. Упорядкуванню також підлягають закінчені в діловодстві погосподарські книги сільських рад.

Сільських, селищного голів ознайомлено з розпорядженням голови райдержадміністрації №14 від 22 січня 2016 року «Про впорядкування документів та передавання їх на зберігання до архівного відділу у 2016 році».

_______________________________________________________

Семінар-навчання з питань архівної справи

21 січня 2016 року начальник архівного відділу райдержадміністрації Ведмідь А.М. провів семінар-навчання з працівниками управління Пенсійного фонду України в Талалаївському районі з питань архівної справи. На навчанні висвітлено питання: «Про порядок формування справ та складання описів» та «Про порядок вилучення документів для знищення».

Під час виступу начальник архівного відділу зазначила, що порядок роботи з документами від їх створення в діловодстві до передавання на постійне зберігання до архівного відділу райдержадміністрації визначено Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженими Наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5.

Під час формування справ слід дотримуватися таких загальних правил: вміщувати у справи тільки виконані документи відповідно до заголовків справ в номенклатурі; групувати у справи документи, виконані протягом одного календарного року, за винятком перехідних справ (ведуться протягом кількох років), особових справ; вміщувати у справи лише оригінали або у разі їх відсутності засвідчені в установленому порядку копії документів; не допускати включення до справ чорнових, особистих документів, розмножених копій та документів, що підлягають поверненню; окремо групувати у справи документи постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу); за обсягом справа не повинна перевищувати 250 аркушів (30 - 40 міліметрів завтовшки).

Документи групуються у справи в хронологічному та/або логічному порядку.

Вилучення документів для знищення без проведення попередньої експертизи їх цінності забороняється.

За результатами експертизи цінності документів складаються описи справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу) та акт про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду.