back

06 листопада 2017

Профорієнтаційна робота в школі

Нещодавно на базі Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася зустріч старшого інспектора Талалаївского районного сектору з питань пробації старшого лейтенанта внутрішньої служби Тетяни Роєнко та курсанта 3-го навчального курсу Академії Державної пенітенціарної служби України Наталії Кондратенко з учнями 10 та 11 класів .

Розмова була спрямована на профорієнтацію учнів. Була надана інформація стосовно вступу до Академії Державної пенітенціарної служби України та специфічних умов навчання, вступних іспитів та випробувань, а також був представлений для перегляду презентаційний фільм про Академію та відеоролик репортажу журналістів «Про один день з життя курсанта». Старший інспектор Талалаївського районного сектору з питань пробації довела до відома учнів інформацію про функції та завдання, які виконує уповноважений орган з питань пробації, та пояснила, що одним з можливих місць роботи випускників Академії може бути саме уповноважений орган з питань пробації.

Після перегляду відеороликів учні ставили питання, які їх цікавили, брали контактні дані Академії. На закінчення учні подякували за цікаву розповідь та зробили декілька спільних фото на згадку про зустріч.

Наталія Кондратенко,

Курсант 3-го навчального курсу Академії Державної пенітенціарної служби України

_________________________________

Спільна консультація громадян

23 січня у Талалаївскому районному секторі з питань пробації відбулося спільне консультування на чолі з начальником даного відділу Юлією Карпенко та з начальником відділу "Талалаївське бюро правової допомоги" Яною Мудревською, про що завчасно працівники бюро повідомили мешканців громади, розмістивши оголошення на офіційному веб-сайті Талалаївської райдержадміністрації.

В результаті прийнято 3 звернення, з наступних питань: порядок спадкування за законом, порядок оформлення субсидії, заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг. Усім особам були надані відповідні консультації та роз’яснення. Окрім того, розповсюджено буклети про Всеукраїнський проект "Я маю право".

За інформацією відділу “Талалаївське бюро правової допомоги”

_________________________________

До Дня ліквідатора

Співробітники Талалаївського РС з питань пробації відвідали Талалаївський районний краєзнавчий музей, де 14 грудня проходив захід, присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

На виставці поспілкувалися з представниками районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» та з її безпосереднім головою - Іваном Майстренком. Окрім того, оглянули тематичні експозиції «Над полиновою зорею» та «Чорнобиль – сум і біль», спеціально підготовлені працівниками музею.

Для привітання учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та гостей виставки працівники музею підготували розповідь про події 28 квітня 1986 року, а аматорський вокальний колектив подарував ліквідаторам та гостям виставки декілька пісень. На завершення заходу слово надали голові ГО «Союз Чорнобиль України» Івану Майстренку, який подякував присутніх за привітання та просив вшанувати померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання.

Тетяна Роєнко, старший інспектор Талалаївського РС з питань пробації

__________________________________

Талалаївський РС з питань пробації долучається до благодійності

На запрошення заступника голови Талалаївської районної дердавної адміністрації Лариси Шевченко працівники Талалаївського РС з питань пробації відвідали благодійний захід, що відбувся 8 грудня в Талалаївському районному будинку культури в рамках благодійного марафону «Промінь надії».

Метою проведення даного марафону є збір коштів на придбання лінійного прискорювача для потреб Чернігівського обласного онкологічного диспансеру.

В рамках проведення марафону було організовано виставку-продаж учнівських робіт, які дивували своїм розмаїттям та рівнем майстерності, також благодійний концерт за участі місцевих дитячих колективів Центру дитячої та юнацької творчості, школи мистецтв та районного будинку культури.

Працівники сектору з питань пробації також долучилися до збору коштів та придбали на виставці-продажу декоративну ялинку зі стрічок, яка зайняла почесне місце на одній з поличок службового кабінету.

Талалаївський РС з питань пробації

________________________________________

«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

08 грудня 2017 року персонал Талалаївського районного сектору з питань пробації взяв участь у «круглому столі», присвяченому Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», що проводився на базі Талалаївського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У заході також брали участь заступник голови Талалаївської РДА Лариса Шевченко, начальник відділу освіти Оксана Плюта, завідувач сектору сімʼї, молоді та спорту Ніна Луценко, начальник служби у справах дітей Людмила Сердюк, начальник Талалаївського бюро правової допомоги Яна Мудревська.

Щорічна акція “16 днів проти насильства”, яка проводиться в період з 25 листопада по 10 грудня, ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Україна приєдналася до такої акції в 2001 році.

Під час проведеня зустрічі присутні мали змогу обговорити основні завдання даної акції, новації в законодавстві щодо захисту від насильства в сімʼї, розглянули основні форми, фази розвитку та причини насильства.

Завідувач Талалаївського РС з питань пробації Юлія Карпенко зі свого боку доповнила, що за 11 місяців 2017 року 74 % від усіх порушників, відносно яких Талалаївський РС з питань пробації виконував постанови суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, вчинили саме правопорушення, передбачене ст. 173-2 КУпАП. При цьому значна частина таких осіб вчиняє дані протиправні дії систематично.

На завершення організатори «круглого столу» подякували учасників за плідну співпрацю.

Талалаївський РС з питань пробації

________________________________________

Безпека дорожнього руху

23 листопада 2017 року на базі Талалаївського районного сектору з питань пробації в рамках службової підготовки було організовано та проведено заняття з начальником сектору реагування патрульної поліції Талалаївського ВП капітаном поліції Петром Скляром на тему «Дотримання Правил дорожнього руху».

В ході зустрічі окрему увагу приділено правилам переходу проїжджої частини пішоходами та правилам керування авто- та велотранспортом в умовах ускладненої ситуації на дорогах в зимовий період. Також наголошено на відповідальності, яка може наставати в разі порушення Правил дорожнього руху.

Окремі найважливіші положення було законспектовано до зошита зі службової підготовки.

Тетяна Роєнко, старший інспектор Талалаївський РС з питань пробації

________________________________________

На виконання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю

06 листопада 2017 року на виконання плану-графіку реалізації Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством юстиції України, Міністерством соціальної політики України та Державною службо зайнятості (Центральним апаратом) від 11.10.2017 року на базі Талалаївського районного сектору з питань пробації був проведений «круглий стіл» за участю заступника директора – начальника відділу сприяння зайнятості у Талалаївському районі Срібнянського РЦЗ Ольги Тимошенко, начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмили Карпенко, а також директора Талалаївського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмили Рябчун.

За результатами проведення заходу було вирішено: посилити співпрацю у сфері соціальної підтримки осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі; сприяти розширенню доступу засуджених осіб до інформації про права та обов’язки у сфері реалізації права на працю, соціальний захист, можливості та послуги, що надає Державна служба зайнятості; сприяти розробці механізму взаємодії між органами виконавчої влади у напрямку допомоги у вирішенні соціальних проблем осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

Юлія Карпенко, завідувач Талалаївського РС з питань пробації