back

До всесвітнього Дня боротьби із ВІЛ/СНІДом

06 грудня 2018

На початку грудня  2018 року,  з нагоди всесвітнього Дня боротьби із ВІЛ/СНІДом, з метою проінформувати клієнтів пробації щодо здорового способу життя та профілактики даного захворювання на базі Талалаївського районного сектору з питань пробації за участі представників Талалаївського РЦСССДМ відбувався захід для клієнтів пробації  «Попереджений, значить озброєний».

 

Директор Талалаївського РЦСССДМ  Людмила Рябчун провела інформативну бесіду, в якій озвучила, що  однією з найгостріших проблем сучасності, що переросла своє суто медичне  значення і набула ознак глобальності, є проблема поширення ВІЛ/СНІДу. За два десятки років “хвороба ХХІ сторіччя”   набула інтернаціонального і загальнолюдського характеру.

 

 Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною і в Україні. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 270 тисяч людей. Вітчизняні лікарі відкрито говорять, що СНІД в Україні вже давно сягнув масштабів епідемії і загрожує кожному громадянинові, незважаючи на його соціальний статус та середовище, у якому він проживає та працює.

 

Численні сумніви, пересуди і страхи витають у нашому суспільстві навколо усього, що стосується ВІЛ і СНІДу. І пов’язано це, насамперед, з недостатнім бажанням знати  про причини і наслідки захворювання, про шляхи передачі та способи запобігання зараження.

 

 Начальник Талалаївського районного сектору з питань пробації Юлія Карпенко також проводила індивідуальні бесіди з приводу даного питання з клієнтами пробації та надавала інформативну бесіду з приводу заданих запитань.

 

Начальник Талалаївського РС

філії ДУ «Центр пробації»

в Чернігівській області Юлія Карпенко