back

Відкриття меморіальної дошки воякам УНР, борцям за незалежність України, уродженцям Талалаївського району

28 січня 2019

З нагоди Дня Соборності України та відзначення 100-річчя Акту злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки, на виконання Указу Президента України №17 від 22 січня 2016 року «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», 25 січня 2019 року урочисто відкрито меморіальну дошку на честь вояків армії Української народної республіки, борців за незалежність України, уродженцям Талалаївського району: Опанасу Давиденку, Степану Жигаленку, Якиму Опришку, Павлу Ранському, Костю Рибці, Михайлу Василюсі, Володимиру Назаренку, Петру Лисенку, Степану Рачку.

 

Ініціатор пошуку учасників Української революції 1917-1921 рр. на Талалаївщини Юрій КОСЕНКО, голова правління ГО «Українська ініціатива». ВІН розшукав прізвища 9-х воїнів армії УНР з Талалаївщини за допомогою відомого чернігівського історика Тамари ДЕМЧЕНКО, співробітників Українського інституту національної пам’яті Павла ПОДОБЄДА, Владислава КУЦЕНКА та інших помічників у десятках архівів. МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ зроблено за кошти Юрія КОСЕНКА, який є ініціатором її встановлення. ЙОМУ допомогли отримати дозвіл на встановлення, її привезти і встановити в тому числі коштами Міністерство інформаційної політики України, Чернігівська облдержадміністрація, персонально керівник сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктор ЛИТВІНОВ, заступник голови ОДА Наталія РОМАНОВА, директор департаменту культури Олександр ЛЕВОЧКО.

 

Захід проводився громадською організацією  «Українська ініціатива» у співпраці з Міністерством інформаційної політики України та Українського інституту національної пам’яті, за сприяння Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації та Талалаївською районною державною адміністрацією.

 

Почесне право відкрити меморіальну дошку  надано:

  •  заступнику голови Чернігівської обласної державної адміністрації  Наталії Романовій;
  • завідувачу сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктору Литвінову;
  • голові Талалаївської райдержадміністрації Анатолію Дупі;
  • голові правління громадської організації «Українська Ініціатива» Юрію Косенку.
  •  

— Пишаюся тим, що наші земляки стали постатями всеукраїнського значення, творцями національної державності, а викарбувані на меморіальній дошці їхні імена нагадуватимуть кожному з нас, що вони віддали своє життя, аби ми жили в мирній Україні,   — наголосив Анатолій Дупа.

 

За значний особистий внесок у зміцнення Української Державності, боротьбу з російським імперіалізмом та сприяння прогресивній громадськості в царині національно-патріотичної культурно-просвітницької діяльності; а також за виявлені суспільну зрілість та моральну цілісність, грамотою ГО «Українська Ініціатива» був нагороджений керівник сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктор Петрович Литвинов.

 

За особливий внесок у проведення заходів директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко вручив офіційну подяку від імені Департаменту керівнику Сватівського районного осередку ГО «Українська Ініціатива» Олегу Якубову. Від Міністерства інформаційної політики України та від ГО «Українська Ініціатива» було передано підбірку літератури для поширення в Талалаївському районі.

 

Також у Талалаївському районному будинку культури відбулась патріотична концертна програма культурно-просвітницького заходу присвяченого борцям за свободу і незалежність України, за участі колективу концертних виконавців Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.