back

«Алко-СТОП»

30 серпня 2019

Тема шкідливого впливу алкоголю на організм людини та наслідків, які виникають в свідомості настільки обговорювана що напевне кожен знає, що так робити не можна і знає навіть чому так робити не можна, але чомусь рівень алкозалежних в нашій країні з кожним роком все збільшується. Кількість скоєних злочинів під дією алкоголю та наркотиків вражає, так в Талалаївському РС пробації в більшості вироків суду, які надходять на виконання, вказуються обставини вживання алкоголю. І постає питання, чому ці люди, знаючи про негативний вплив надмірного вживання алкоголю, який призводить до виникнення соматичних, психічних та соціальних проблем, обирають саме шлях алкоголю та наркотиків?

  Саме з цією метою,  наданні консультативної та практичної допомоги таким людям, які не можуть самотужки вийти із стану залежності,       27.08.2019 року на базі Талалаївського районного сектору пробації спільно із лікарем-наркологом Талалаївської ЦРЛ Олександрою Кобцевою проведено спільний інформаційно-консультативний захід «Алко-СТОП». Учасниками заходу стали умовно засуджені, які мають алкогольну залежність чи вчинили злочин в стані алкогольного сп’яніння.

 

Під час заходу обговорювалися такі питання, як безпечне та ризиковане вживання алкоголю, лікар-нарколог назвала фактори ризикованого вживання алкоголю та пояснила що таке алкогольна залежність та фактори ризику розвитку алкогольної залежності та методи виведення пацієнтів з такого стану.

 

В кінці зустрічі Олександра Кобцева наголосила, що ризиковане вживання (зловживання) залежить від ставлення людини до вживання, тобто з якою метою і скільки людина випиває. Навіть емоційно сильна людина може стати залежною від алкоголю, якщо буде використовувати алкоголь, як спосіб вирішення життєвих проблем.

 

Людина, яка має алкогольну залежність, потребує, насамперед, психологічної реабілітації. Медична допомога надається з метою покращення фізичного стану пацієнта, наприклад, зняти симптоми похмілля, припинити стан запою. Головне для людини, залежної від алкоголю, – це не почати знову вживати алкоголь, тому що зміни, які відбулися в організмі під час зловживання алкоголем, залишаються на все життя (одна доза алкоголю може спричинити виникнення залежності відразу або поступово).

 

Талалаївський РС пробації