back

Шлях від порушника до порядного громадянина

20 вересня 2019

Історії порушників, притягнутих до адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, які перебувають чи перебували на обліку Талалаївського районного сектору пробації досить різноманітні. Але саме цей приклад вартий загальної уваги. Життя громадянина О.Б. було простим та спокійним: дружина, син, сімейні турботи. Через деякий час подружжя розлучилось і постало питання про сплату аліментів. В той час, коли О.Б. працював офіційно ніяких проблем з цим не виникало, проте життя непередбачуване, спочатку О.Б. почав все частіше і частіше вживати спиртні напої, потім втратив роботу і через деякий час заборгованість по сплаті аліментів сягала десятків тисяч гривень. І як результат, позов до суду, судове засідання, постанова суду і облік в секторі пробації.

Можливо саме такий вид покарання спонукає до роздумів над власним життям та стає мотивацією до змін на краще. Провівши роз’яснювальну та консультативну роботу з порушником, працівники пробації з’ясували, що громадянин О.Б. має і вміння та навички до праці, і головне має бажання виправити власне життя, але як завжди не здатен впоратись самотужки. Після направлення на відпрацювання суспільно корисних робіт до Талалаївського ВУЖКГ, працівники пробації продовжили здійснювати контроль та надання допомоги О.Б., адже служба пробації створена саме для того, щоб допомагати та направляти порушників на виправлення та ресоціалізацію без позбавлення волі, тобто «лікувати» таких людей суспільством. І в цій історії все співпало, і небайдужість працівників пробації і власне бажання порушника, і шанс до змін наданий начальником Талалаївського ВУЖКГ. Результатом цієї плідної співпраці стало відпрацювання суспільно корисних робіт без порушень та офіційне працевлаштування О.Б. до Талалаївського ВУЖКГ по закінченню робіт.

Ми сподіваємось, що ця історія стане прикладом для інших клієнтів пробації та буде мотивувати їх змінити спосіб життя та стати на шлях становлення добропорядного громадянина!

 

Талалаївський РС пробації