back

«Запобігання протиправної поведінки серед учнів шкільного віку»

22 жовтня 2019

  Попередження делінквентної або протиправної поведінки неповнолітніх є актуальним завданням усіх країн. За даними міжнародних організацій, кількість молодих людей, які вчиняють правопорушення, неухильно зростає. Правоохоронні органи дедалі частіше зустрічаються з фактами залучення підлітків до злочинної діяльності, проблема правопорушень з боку неповнолітніх є комплексною: моральною, соціально-психологічною, кримінологічною, педагогічною, пов’язаною із формуванням життєвої позиції молодих громадян. Делінквентна поведінка підлітків є специфічним відображенням кризи, в якій перебуває українське суспільство, в якому процеси соціалізації зазнають значних деформацій.

 

Досвід показує, що будь-яка превентивна робота з неповнолітніми, неможлива без комплексного застосування психолого-педагогічних форм, методів, прийомів роботи. Протидія правопорушенням неповнолітніх – багатогранний процес, який включає в себе запобігання протиправним діям, здійснення психологічної діагностики і корекції, формування гармонійної особистості.

Для запобігання виникнення такої поведінки, серед дітей середнього та старшого шкільного віку, за ініціативи начальника Талалаївського районного сектору пробації Юлії Карпенко, Талалаївським районним сектором пробації спільно з дільничним інспектором Талалаївського ВП Сергієм Клюєм та педагогічним колективом Талалаївської ЗОШ на базі школи проведено тренінг «Запобігання протиправної поведінки серед школярів». Дільничний інспектор Сергій Клюй із практичного досвіду розповів про наслідки протиправної поведінки які призводять до подальших проблем із законом, провідний інспектор пробації Катерина Панасенко провела тренінгове заняття для учнів 9-х класів.

 

         Даний захід включав в себе компоненти профілактичної бесіди та класичний сценарій тренінгу, до нього ввійшли:

 

  • інформативний матеріал щодо поняття протиправної «девіантної» поведінки, характеристики особистості схильної до правопорушень та методи корекції девіантної поведінки;
  • вправи на привітання;
  • вправи для самопізнання «Хто Я?»;
  • вправа  «Рольова гімнастика»;
  • вправи на самоаналіз;

 

В кінці заходу начальник Талалаївського РС пробації Юлія Карпенко після рефлексії з учасниками заходу наголосила про необхідність дотримання правил поведінки учням та запевнила дирекцію школи про систематичність проведення профілактичних заходів для попередження виникнення протиправної поведінки серед учнів, адже: - Виховуючи дітей, нинішні батьки виховують майбутню історію нашої країни, а значить і історію світу.
 

 

Талалаївський районний сектор пробації