back

Економіка- Сільське господарство

02 червня 2020

________________________________________

До уваги керівників підприємств агропромислового комплексу!

 

На Чернігівщині триває прийом заявок на отримання державної допомоги за програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів».

 

Компенсація відсоткової ставки надається за залученими у національній валюті банківськими кредитами на конкурсній основі суб’єктам господарювання агропромислового комплексу: юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми і форми власності та фізичним особам-підприємцям.

 

Документи приймаються у Департаменті агропромислового розвитку Чернігівської ОДА (м. Чернігів, проспект Миру, 14, каб. 412). Часи прийому: з 8:00 до 17:00 (обідня перерва – з 13:00 до 14:00).

 

Дедлайн: 27 листопада 2019 року.

 

Телефон для довідок: (0462)77-45-29.

 

Перелік документів та умови участі в конкурсі визначені постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 300.

 

Умови участі у конкурсі

 

Перелік документів, які подаються позичальниками

 

Форма заявки

Заявка_2019.xls

Департамент агропромислового розвитку
Чернігівської облдержадміністрації

________________________________________

На Талалаївщині триває збір урожаю

 

            В районі тривають осінньо-польові роботи. Проводиться збирання технічних культур, зокрема соняшнику зібрано на площі 3497 га, що становить 71% до посівної площі з урожайністю 26,3 ц/га, сої – 2693 га, 79% до посівної площі, урожайність склала 22,0 ц/га також розпочато збирання кукурудзи на зерно, обмолочено 542 га (3%) з урожайністю 87,1 ц/га. Поряд зі збиральними роботами сільгосппідприємствами району проводиться посів озимих зернових під урожай 2020 року, так станом на 18.09.2019 посіяно 1124 га озимої пшениці на зерно та 85 га озимого жита.

Відділ агропромислового

та економічного розвитку

райдержадміністрації

________________________________________

 

Список сільгосппідприємств Талалаївського району - 2019.doc

________________________________________

В аграрному секторі району розпочато комплекс весняно-польових робіт, які вирішальним чином впливатимуть на виконання у 2019 році завдань щодо нарощування виробництва зерна та інших культур.

 

Восени 2018 року сільгосппідприємствами району посіяно озимих культур на площі  6640 га, в т.ч. озимої пшениці 6490 га, озимого жита 150 га,  озимих на зелений корм 87 га.

 

Одним з важливих напрямків, які мають забезпечити високу врожайність сільськогосподарських культур є внесення оптимальних норм мінеральних добрив. Для проведення весняно-польових робіт накопичено 1,1 тис. тонн поживних речовин, придбано 24,0 тонн гербіцидів, 1,7 тонн інсектицидів, 2,4 тонни протруйників.

 

    Наразі  триває підживлення озимих культур,  станом на 27 березня 2019 року в господарствах району підживлено всю площу посіву озимих зернових культур, закрито вологи на площі 852 га, підготовлено грунту під посів ярих культур на площі 2587 га.

 

________________________________________

Випалювання сухої рослинності – шкідливе й небезпечне

 

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації повідомляє наступне.

 

Недотримання правил пожежної безпеки (випалювання сухостою, необережне поводження з вогнем, непогашений сірник, недопалок) може стати причиною масштабних пожеж.

 

Основними причинами виникнення пожеж в агропромисловому комплексі є сукупність погодних факторів, недотримання вимог правил пожежної безпеки та планів дій щодо пожежного захисту сільгоспугідь, лісів та торфовищ у весняно-літній пожежонебезпечний період.

 

Звертаємо особливу увагу на те, що спалювання пожнивних решток – ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

 

Випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг забруднює повітря на величезних просторах, а також може призвести до пожеж у лісах, на присадибних ділянках, при цьому виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, значного задимлення автошляхів, що завдає великої шкоди природному середовищу та життю і здоров’ю людини.

 

Альтернативою бездумному спалюванню соломи та післяжнивних решток може стати застосування їх в якості органічних добрив або виробництво солом’яних пелет і спалювання їх для одержання теплової енергії, що може бути використана для потреб господарства (як це роблять у розвинених країнах Європи).

 

Альтернативою бездумному спалюванню може стати також використання біодеструкторів стерні, які прискорюють утворення гумусу та покращують якість ґрунтів.

 

Чинним законодавством України передбачені можливість та умови випалу сухої рослинності, а також відповідальність за їх порушення. Про це йдеться у пунктах «б»,  ст. 91 (обов’язки власників земельних ділянок) Земельного кодексу України, ст.96 (обов’язки землекористувачів), які зобов’язують користувачів та власників дотримуватись вимог законодавства про охорону довкілля, а ст. 211 передбачає відповідальність за порушення земельного законодавства. Статтею 56 Закону України "Про охорону земель" передбачено, що юридичні і фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про охорону земель, несуть відповідальність згідно із законом. Застосування заходів дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної  або кримінальної відповідальності не звільняє винних від відшкодування шкоди, заподіяної земельним ресурсам. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства України про охорону земель, підлягає відшкодуванню в повному обсязі.

 

Відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації звертається до всіх відповідальних осіб вжити організаційних заходів щодо недопущення спалювання стерні, пожнивних решток та сухої рослинності.

 

            Пам’ятаємо, що попередити пожежі значно легше, ніж їх гасити!

________________________________________

Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку за 9 місяців 2017 року

 

Протягом 9 місяців звітного року органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ та організацій усіх галузей проводилася робота щодо виконання завдань економічного і соціального розвитку Талалаївського району, зокрема вжито комплекс заходів, спрямованих на забезпечення сталої роботи господарського комплексу, виконання бюджетів району та реалізацію завдань Програми.

 

Негативний вплив природних факторів не завадив аграріям одержати хороші результати.

 

Валової продукції сільського господарства вироблено на суму 124 317 тис. грн, що на 2 634 тис. грн. (2,2%) більше в порівнянні до відповідного періоду минулого року. Продукції тваринництва вироблено на суму 21 404 тис. грн, що на 478 тис. грн (2,3%) менше минулорічного показника, а рослинницької продукції вирощено на суму 102 913 тис. грн, що більше минулорічного на 3 112 тис. грн. (3,1%).

 

Приріст виробництва продукції тваринництва досягнуто лише ТОВ «Понори» - 3,5 %. В решти господарств спостерігається зменшення виробництва.

 

У рослинництві збільшили виробництво продукції господарства: ТОВ АФ «Зоря» - 47,0%, СТОВ «Горизонт» - 44,9%, ТОВ « Україна» - 15,5%, ТОВ «Красноколядинське» - 12,4%.

 

Частка продукції рослинництва в загальній вартості склала 84,6%, тваринництва – 15,4%.

 

Найбільші урожаї зернових отримали у ПСП «Лан» - 66,0 ц/га та СТОВ «Батьківщина» - 60,7ц/га. У розрізі культур найбільша урожайність озимої пшениці становить у ПСП «Лан» - 66,0 ц/га, озимого жита - 38,5 ц/га у СТОВ»Горизонт», ячменю – 48,0 ц/га ТОВ «Агромат», овса - 55,1 ц/га у СТОВ «Батьківщина», кукурудзи на зерно у ТОВ «Красноколядинське» - 78,0 ц/га.

 

Крім зернових, сільгоспвиробниками вирощувалися олійні культури, яких в цьому році зібрали 16 874 тонн ( - 15 313 т або 52,4% до минулорічного показника) при врожайності 19,3 ц/га. Найвищу урожайність соняшнику отримали у СТОВ «Горизонт» - 34,6ц/га, сої у ПСП «Лан» - 25,8 ц/га.

 

За 9 місяців п.р. аграріями району вироблено молока 7009,6 тонн, що на 11,4 тонн більше в порівнянні до відповідного періоду минулого року та м’яса - 338 тонн, зменшення склало 46 тонн.

 

Виробництво молока збільшилося у ТОВ «Понори» на 8,2% та у ТОВ «Агромат» на 1%, а решта господарств допустила спад виробництва молочної продукції.

 

Продуктивність дійної череди в середньому за період аналізу склала 4 061 кг, що на 58 101 кг більше минулорічного. Збільшило надій молока на корову, що була на початок року, товариство «Понори» - на 1 156 кг та «Агромат» - на 64 кг, решта господарств допустила спад виробництва.

 

Усі товаровиробники району допустили зменшення обсягів виробництва м’яса. Середньо – добовий привіс за 9 місяців склав 662 гр.

 

Станом на 1 жовтня поточного року в сільськогосподарських формуваннях району утримувалося 3 438 гол. ВРХ, в тому числі корів – 1 760 голів. Поголів’я ВРХ в порівнянні до відповідного періоду минулого року зменшилося на 52 голови, а корів збільшилося на 90 голів.

 

Станом на 1 жовтня п.р. в господарствах району налічувалося 175 голів свиней, що більше від минулого року на 7 голів. Середньодобові привіси у свинарстві склали 149 гр.

 

Середньомісячна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника збільшилася в порівнянні з попереднім роком на 1 675 грн. (45,9% ) і становить 5 322,00 грн.

 

Сільськогосподарські підприємства орендують земельні паї 7 258 власників. У поточному році передбачено виплатити за оренду земельних паїв 59 571 тис. грн. орендної плати, що становить 10,1% від нормативно - грошової вартості земельної ділянки. Виплачено – 57 188 тис. грн (96%).

 

За інформацією відділу агропромислового

розвитку райдержадміністрації

________________________________________

Підготовка до жнив

 

Зазвичай у нашому регіоні жнива розпочинаються до релігійного свята Петра і Павла. Наприклад, торік 12 липня у ТОВ «Красноколядинське» вже намолотили понад 600 тонн озимої пшениці. Негода не дозволяє хліборобам вийти в поле.

 

До збирання належить 10 228 га ранніх зернових.

 

Із них пшениці озимої — 9 107 га, жита — 393, пшениці ярої — 206, ячменю — 121, вівса — 130 га. Всі ці зернові культури, крім озимої пшениці, яку вирощують у всіх господарствах, вирощують лише у ТОВ «Горизонт» та «Агромат» (директор Ігор Марченко).

 

Горох на 271 га — у ТОВ «Красноколядинське».

 

Працюватиме на жнивах 30 комбайнів. Навантаження на комбайн — 341 га.

 

За інформацією управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

________________________________________

СПИСОК СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВ ТАЛАЛАЇВСЬКОГО РАЙОНУ - 2017

Список керівників сільгосппідприємств району.doc

________________________________________

ЩО ТОРІК НАДБАЛИ АГРАРІЇ

 

В агропромисловому виробництві минулого року працювало 15 сільськогосподарських підприємств різних форм власності та 23 фермерських господарства. В обробітку знаходилось 32397 га землі.

 

Валової продукції сільського господарства у співставних цінах 2010 року вироблено на суму 248869 тис. грн., у т. ч. продукції рослинництва на суму 220578 тис. грн., а тваринницької продукції — на суму 28291 тис. грн.

 

Агропідприємства виростили та зібрали 80110 тонн зерна, при середній урожайності 57,7 ц/га, в т. ч. кукурудзи на зерно отримано 43799 тонн при урожайності 80,6 ц/га.

 

Валовий збір олійних культур склав 50448 тонн, що більше на 27960 тонн у порівнянні з позаминулорічним показником. Урожайність технічних культур склала 30,5 ц/га. По видах: соя — 28,8 ц/га, соняшник — 31,7 ц/га. Під урожай 2017 року посіяно озимі на площі 9390 га, що на 1565 га більше, ніж минулого року.

 

Ведуться роботи по технічному переоснащенню сільськогосподарського виробництва. Придбано техніки за 2016 рік на загальну суму 4457 тис. грн.

 

Станом на 1 січня ц. р. поголів’я ВРХ становить 3422 голови, в т. ч. 1726 корів. Поголів’я свиней утримує лише одне господарство у кількості 179 голів.

 

За 2016 рік отримано 8994,4 тонни молока, валовий надій на наявну на початок року корову склав 5090 кг. М’яса за минулий рік вироблено 508 тонн, середньодобовий приріст молодняка ВРХ склав 724 грами.

 

Середньомісячна зарплата за 2016 рік склала 3675 грн., що більше на 484 грн., ніж у 2015 році.

 

Укладено 7253 договори оренди земельних часток (паїв) із сільськогосподарськими виробниками. Виплачено згідно з договорами 53328 тис. грн. Середньорайонний розмір орендної плати становить 8,4% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, що орендується.

 

За інформацією управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

________________________________________

Завершення робіт

 

Завершено збирання сільськогосподарських культур у сільгосппідприємствах району, за підсумками року урожайність зернових культур становить 57,7 ц/га, які зібрано на площі 13895 га, найвища урожайність у ТОВ «Понори» склала 84,6 ц/га, ПСП «Лан» - 68,7 ц/га. Технічні культури зібрано на площі 16530 га з урожайністю 30,5 ц/га, найбільша урожайність у ТОВ «АФ Сильченкове» - 30,7 ц/га, ПСП «Лан» - 29,0 ц/га.

 

Посіяно озимих всього 9390 га, що становить 119 % до планових показників, в т.ч. озимих зернових 9193 га, з них пшениці озимої 8842 га, жита озимого 351 га, крім того озимого ріпаку 155 га, озимі на випас 42 га.

 

За інформацією управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

________________________________________

ХЛІБОРОБИ ЩЕ ЖНИВУЮТЬ

 

Адже тепер жнива остаточно завершуються після збирання кукурудзи на зерно, посівна площа якої складає 5362 га. Цей процес дещо призупинив ранній сніг,отож, щоб завершити його остаточно, треба чекати морозу. Врожайність кукурудзи в середньому по району становить 90 ц/га. Є надія, що вона не знизиться впродовж збирання.В обробітку сільгосппідприємств району знаходиться 32632 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 30749 га ріллі, із них 13292 га зернових культур, урожайність яких склала 51,7 ц/га. Ось із якими показниками зустрічають аграрії своє професійне свято. У цьому році вперше урожайність озимої пшениці сягнула за 60 ц/га, у ПСП «Лан» — 60,9 ц/га, у ТОВ «Понори» — 60,4 ц/га. Площі технічних культур в цьому році більші, ніж площі зернових та складають 15847 га, середня урожайність по району 29 ц/га, у минулому році лише 22 ц/га.

 

Для підтримки рівня родючості грунтів господарствами району проведено весь комплекс агротехнічних заходів, своєчасне внесення мінеральних добрив, обробіток гербіцидами та стимуляторами росту в достатній кількості. І, як бачимо, результати дають про себе знати.

 

У тих сільгосппідприємствах, які займаються і ще й галуззю тваринництва посіяли кормові культури на площі 1610 га. Адже однією з умов забезпечення подальшого виробництва продукції тваринництва є укріплення кор- мової бази та її ефективне використання, що базується на розробці оптимальних раціонів годівлі худоби.

 

(Дані станом на 20.11.2016р.)

 

За інформацією управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

________________________________________

Про готовність до зими

 

12 жовтня з робочою поїздкою район відвідали заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Костянтин Лубенцов та начальник відділу тваринництва Департаменту АПР Віктор Олексенко. Мета поїздка – стан підготовки тваринницької галузі району до зимово-стілового періоду.

 

Разом з головою райдержадміністрації Анатолієм Дупою, начальником управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Віктором Сіренком вони відвідали СТОВ «Горизонт» (с.Липове). Вони оглянули готовність молочнотоварної ферми до зимівлі, а керівник господарства Ігор Марченко ознайомив з станом будівництва зерносушарки.

За інформацією управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

_______________________________________

Осінньо-польові роботи тривають

 

В районі тривають осінньо-польові роботи. Станом на 26 вересня посіяно озимих зернових культур під урожай 2017 року 4532 га, в т.ч. озимої пшениці 4332 га, озимого жита 200 га. В районі посіяно 158 га озимого ріпаку, який знаходиться в доброму стані.

 

Поряд з посівною кампанією сільгосппідприємства району проводять збирання технічних культур, зокрема соняшнику зібрано на площі 3792 га, урожайність складає 23,3 ц/га, сої 3288 га з урожайністю 22,8 ц/га. Також господарства, які займаються тваринництвом, продовжують заготівлю силосу, заготовлено 19609 т.

 

В сільгосппідприємствах району триває підготовка грунту під посів ярих культур урожаю 2017 року, на сьогодні підготовлено 11450 га.

 

Управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

_______________________________________

Шановні громадяни, звертаємося до Вас і просимо кожного мешканця нашого району щодня дотримуватись правил протипожежної поведінки. Слід пам’ятати, що спалювання рослинних залишків спричинює багатогранну шкоду, яку ми зазвичай не усвідомлюємо i, таким чином, не тільки стаємо жертвами власної діяльності, але й наражаємо на небезпеку своїх ближніх та суттєво погіршуємо якість нашого природного довкілля.

 

Забороняється випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та сільськогосподарського призначення, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу та сільськогосподарських угідь тощо.

 

Статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, передбачений штраф на громадян у розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До того ж, спалення стерні після збору врожаю також є незаконним. Відповідно до статті 77-1 КУПАП також передбачено покарання у вигляді штрафу.

 

У випадку виявлення будь якої пожежі або загрози її виникнення звертайтеся за телефоном 101, лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків!

 

Влітку 2016 року, у зв’язку з несприятливими погодними умовами, які склалися на території області, погіршився гідрохімічний стан поверхневих водних об’єктів. Виникнення органічного забруднення зумовлене протіканням природних процесів. Забруднення поверхневих вод амонієм сольовим та нітритами пов’язано із надходженням органічних та біогенних речовин з дощовими та талими водами з сільськогосподарських угідь.

 

З метою недопущення забруднення поверхневих вод проводити очищення водоохоронних зон біля річок, ставків, що розташовані на території сільських рад від несанкціонованих сміттєзвалищ та вжити заходи для недопущення їх утворення в подальшому.

 

Навколишнє природне середовище, це те що створюємо ми і тільки від нас залежить в якому середовищі ми житимемо.

 

За інформацією управління агропромислового розвитку

____________________________________________

Район жнивує

 

В сільгосппідприємствах району триває збір урожаю ранніх зернових культур.

 

Погодні умови, які склалися цього тижня, дещо призупинили потужний старт жнивної кампанії аграріїв району. Але не зважаючи на складність, господарникам вдалося обмолотити вже 2589 га ранніх зернових, що становить майже 32 % до посівної площі, при врожайності 40,0 ц/га в середньому по району. Найвища врожайність у ТОВ «Понори» 57,2 ц/га.

 

За інформацією управління агропромислового розвитку

____________________________________________

І для роботи, і для людей

 

У ТОВ « АФ Сильченкове » посівна площа становить 1440 га, в т.ч. пшениця озима, кукурудза на зерно та соя.

 

Для належного зберігання урожаю у ТОВ «АФ Сильченкове» проводиться реконструкція зернотоку. Директор господарства Андрій Вікторович Юзюк провів екскурсію по токовому господарству, де все просто вирує у роботі. Вже встановлені 100-тонні ваги. Зводиться адміністративний будиночок, де буде і контора господарства, і лабораторія – без неї не обійтися, коли запрацює на повну потужність зерносклад. Агрофірма дбає не тільки про темпи росту виробництва, а і про тих, хто тут працює. Для них зводиться кімната відпочинку з усіма умовами, тобто, де можна буде помитися, перевдягтися, поїсти.

 

Господарство вкладає кошти не тільки у будівництво, а і в придбання нової техніки. Це – трактор МТЗ, діжка для перевезення води, обприскувачі.

За інформацією управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

____________________________________________

Завершення посівної кампанії - не привід для відпочинку

 

Посівна площа ТОВ «Понори» села Понори в Талалаївському районі становить 1070 га, в т.ч. 376 га зернових культур, 356 га технічних та 338 га кормових культур.

 

Успішно завершивши посівну кампанію в сільгосппідприємстві під керівництвом директора А.О.Іванова кипить робота. Проводиться заготівля сінажу, вже заготовлено 1000 т., адже господарство приділяє значну увагу також і тваринницькій галузі. Для зберігання силосу проводиться капіпальний ремонт силосних траншей ємкістю 4 тис.т. який знаходиться на завершальній стадії. Зроблено загони для вигулу корів та нетелей.

За інформацією управління агропромислового

розвитку райдержадміністрації

____________________________________________

Заготівля кормів

 

У сільськогосподарських підприємствах Талалаївського району іде заготівля сінажної маси. На даний час заготовлено більше 5 тисяч тонн сінажу це становить 80 % до потреби. Планувалося половину скошеної зеленої маси залишити на сіно, але погодні умови не дозволили заготовити. Про те сінаж із люцерни по поживним якостям майже рівняється сіну.

За інформацією управління

агропромислового розвитку

____________________________________________

Твариницька галузь

 

На даний час 6 сільськогосподарських підприємств району утримують тваринницьку галузь, 5 із них — велику рогату худобу. Станом на 1 червня її чисельність складала 3656 голів. Тільки два господарства займаються свинарством. Їх поголів’я не чисельне — всього 466 голів. Поголів’я дійної череди уже два роки залишається на одному рівні: 1753 корови. За п’ять місяців нинішнього року валове виробництво молока склало 3961 тонн, вирощено 238 тонн м’яса, реалізовано — 209 тонн. Надій на корову, наявну на початок 2015 року, склав 5317 кг, а за п’ять місяців 2016-го вже 2242 кг молока. У основне стадо введено 284 голови корів-первісток, що складає 16 голів на 100 корів.

 

На початок червня господарники отримали приплід від молочниць — 660 телят.

 

Середньодобові прирости ВРХ, в середньому по всіх господарствах, складають 729 грамів, що більше від минулорічного показника на 18 грам.

 

Вся худоба переведена в літні табори. Молодняк та телички парувального віку випасаються на підсіяних травах та природних угіддях. Нині триває період кормозаготівлі. Всі господарства заготовляють сінаж. Станом на 9 червня його заготовлено вже понад 4 тисячі тонн.

 

За інформацією управління

агропромислового розвитку

____________________________________________

Весняна посівна кампанія в господарствах району в розпалі

 

В господарствах району розпочато посів кукурудзи на зерно та сої.

 

Станом на 25 квітня посіяно кукурудзи на площі 1244 гектари, що становить 20 % до прогнозованої площі. Сої посіяно 527 гектарів, що становить 10 %.

 

Зокрема, ТОВ АФ «Обрій» проводить посів сої, вже посіяно 527 гектар з внесенням оптимальних норм мінеральних добрив, що гарантує збільшення майбутнього урожаю, найбільше посіяно кукурудзи на зерно в ПСП «Фортуна» 1035 га.

 

За інформацією управління

агропромислового розвитку

____________________________________________

Молочниці на випасі

 

Закінчується зимово – стійловий період утримання великої рогатої худоби. На даний час у сільськогосподарських підприємствах Талалаївського району утримується 3820 голів ВРХ, в тому числі 1796 голів корів.

 

У районі 25га озимого жита заплановано на випас молочницям. 55% корів у літній період будуть утримуватись на випасі. Два господарства району уже випасають корів на озимому житі, а це становить 17% від усього поголів’я молочниць.

 

Добовий надій на корову по району становить 15,7 літрів молока, що більше від минулорічного показника на 1,2 літри.

 

За даними управління АПР

____________________________________________

Весняна посівна кампанія в господарствах Талалаївського району в розпалі

 

В аграрному секторі району після завершення посіву ранніх ярих зернових культур продовжуються весняно-польові роботи, а саме триває підготовка грунту та посів пізніх ярих культур.

 

Зокрема, ТОВ АФ «Обрій» проводить посів соняшнику з внесенням оптимальних норм мінеральних добрив, що гарантує збільшення майбутнього урожаю. Вже посіяно 1363 га , що становить 51% від прогнозованих посівних площ.

 

В господарстві восени та навесні на посівну площу вносять органічні добрива, що сприяє покращенню структури грунту та збільшенню урожайності ярих культур.

 

Начальник управління

агропромислового розвитку В.Г.Сіренко

____________________________________________

В аграрному секторі району активно тривають весняно-польові роботи

 

В ПСП «Лан» завершують посів ярого ячменю. Сіють в господарстві насінням лише високих репродукцій. Перед посівом вносять мінеральні добрива.

 

Паралельно з посівною кампанією в ПСП «Лан» проводять боронування озимої пшениці на площі 548 га, закриття вологи по зяблевому обробітку, підготовку грунту під посів ярих культур.

 

В ТОВ «Понори» розпочали посів соняшнику з попереднім внесенням мінеральних добрив, зокрема карбаміду по 100 кг/га фізичної ваги.

 

В господарстві займаються тваринницькою галуззю, використовують та вносять органічні добрива, що суттєво сприяє збільшенню майбутнього врожаю.

 

За повідомленням управління агропримислового

розвитку райдержадміністрації

____________________________________________

Весняна посівна кампанія

 

В районі набирає темпів посівна компанія. Характерною особливістю цьогорічної весни є відчутний дефіцит вологи. Цей факт змушує аграріїв пришвидшеними темпами проводити весь комплекс робіт з метою максимально - ефективного використання вологи.

 

Сільськогосподарські підприємства уже завершили перші підживлення озимих зернових, продовжують вносити мінеральні добрива під посів ярих культур.

 

Як тільки дозволили погодні умови, дружньо розпочали закриття вологи, боронування озимих зернових та багаторічних трав, підготовлювати грунт під посів ярих культур.

 

Сільськогосподарські підприємства розпочали сівбу ранніх ярих зернових та багаторічних трав - це СТОВ АФ « Горизонт», ТОВ АФ « Обрій» та ПСП « Фортуна». На 6 квітня сівбу проведено на площі 103 га. Зокрема, ярого ячменю посіяно 70 га та 33 га багаторічних трав.

За повідомленням управління агропримислового

розвитку райдержадміністрації

____________________________________________

Розрахунок- прогноз потреби в коштах сільськогосподарських підприємств для проведення комплексу весняно-польових робіт у 2016 році та джерел їх фінансового забезпечення Талалаївського району

 

Розрахунок-прогноз ВПР 2016.xls