back

Допомога на дітей фізичним особам-підприємцям

09 червня 2020

Кабінетом Міністрів України 22 квітня 2020 року затверджено Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.

    Допомога призначається і виплачується фізичним особам-підприємцям які сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця.

 

    Допомога на дітей призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19”, та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, і виплачується щомісяця за повний місяць.

 

   Для дітей віком від 0 до 6 років розмір допомоги становить 1779 грн., від 6 до 10 років – 2218 грн.

 

   Допомога на дітей призначається з місяця звернення за допомогою.

 

   Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає органу соціального захисту заяву у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку та документи/відомості у паперовій або електронній формі.

 

   До заяви додаються такі документи:

 

- копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

 

- довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

 

- копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

 

    У сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги на дітей і передачу їх відповідним органам соціального захисту населення здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських рад.

 

    Перевірка належності фізичної особи-підприємця до першої або другої групи платників податку проводиться органом соціального захисту населення з використанням даних з Реєстру платників єдиного податку.

 

    Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”. 

 

       Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року внесені зміни до вищезазначеного Порядку, в частині призначення та виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям,  які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, які сплатили єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця; або

зареєструвалися як фізичні особи – підприємці у січні – березні 2020 року; або отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли встановленого статтею 26 Закону України « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування.

 

        Допомога на дітей призначається і виплачується також фізичним особам – підприємцям, які до березня 2020 року (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників  єдиного податку.

 

Для підтвердження даних про одержувачів пенсій та допомоги, використовується інформація територіальних органів Пенсійного Фонду України та інформація органів соціального захисту населення за результатами обміну електронними базами даних.

 

За інформацією управління соціального

захисту населення райдержадміністрації