back

Щодо здійснення реабілітації дітей з інвалідністю

13 лютого 2020

    

З метою забезпечення якісної роботи щодо забезпечення реабілітаційними заходами дітей з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309  постанова (далі – Порядок), у 2020 році був змінений механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю.

 

Відповідно до Порядку у 2020 році за принципом «гроші ходять за людиною» можуть бути забезпечені заходами з реабілітації діти з інвалідністю не лише внаслідок дитячого церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями.

 

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до місцевого органу заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

 

 паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

 

 індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

 

 виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о ).

 

       Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника до місцевого органу вважається дата надходження документів, зазначених у Порядку, що реєструються в журналі реєстрації документів.

 

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

 

        Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає: консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації та реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, педагогічну, психологічну  корекцію тощо.      

  

       Методичні рекомендації щодо реалізації даного Порядку (інформаційні матеріали, питання – відповіді, інфографіка тощо) розміщені на веб-сайті Мінсоцполітики  (www.msp.gov.ua) у розділі «Інвалідність» - «Реабілітація дітей з інвалідністю».

 

         Перелік закладів охорони здоров’я, реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів (далі – Фонд) згідно із заявницьким принципом та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua), Фонду, місцевих та регіональних органів для можливості ознайомлення батьків/законних представників дітей з інвалідністю з переліком цих установ та обрання із зазначеного переліку закладу, до якого вони можуть звернутись з питань забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами.

 

      За додатковою інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення  Талалаївської  районної державної адміністрації за адресою: вул. Центральна, 5  смт. Талалаївка (каб.9). Телефон для довідок (2-22-19)