back

26 червня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ ЗЛОВЖИВАННЯМ НАРКОТИКАМИ ТА ЇХ НЕЗАКОННИМ ОБІГОМ

26 червня 2020

Міжнародний день боротьби з наркоманією був заснований у 1987 році Генеральною Асамблеєю ООН у знак вираження своєї рішучості посилювати діяльність і співробітництво для створення міжнародного суспільства, вільного від зловживання наркотиками.

Боротьба з наркоманією наразі не втрачає своєї актуальності. На жаль, наркобізнес дедалі популяризується у сучасному суспільстві, а страждає від цього, у першу чергу, молодь. Реальна ціна вживання наркотиків – втрата власного здоров’я, здоров’я дітей, щастя близьких, шкода оточуючим і всьому суспільству.

 

Наркоманія, мабуть, одне з найстрашніших явищ нашої сучасності. З кожним днем все більше людей потрапляє в тяжкі кайдани наркотиків, намагаючись, таким чином, втекти від щоденних проблем. Плата за подібні експерименти над власним життям безмежно велика, а результати - часом незворотні. Навіть пройшовши спеціальний курс лікування, людина не може звільнитися від наркотичної залежності. Після багатьох років може виникнути сильне тяжіння знову повернутися до наркотиків. І те, що раніше здавалося легким порятунком від щоденного рутинного життя, перетворюється в нескінченні дні абсолютної порожнечі і жаху.

 

Наркоманія залишається важливою соціальною і медичною проблемою, оскільки наслідки цього явища мають згубний вплив на все суспільство. Основна мета профілактики наркоманії є формування у населення і, особливо, у молоді активної життєвої позиції неприйняття вживання наркотиків. Велике значення має організація дозвілля підлітків, створення умов, що забезпечують корисне проведення вільного часу. Не менше значення мають установи культури, які виховують духовність людини, впливають на її  інтелект і емоції, мислення і свідомість.

 

Тільки завдяки спільним зусиллям  можна досягти  позитивних результатів у вирішенні глобальної проблеми сучасності - наркоманії.