back

Увага! Стебловий (кукурудзяний) метелик

10 липня 2020

В посівах кукурудзи спостерігається літ та початок яйцекладки стеблового (кукурудзяного) метелика. Наразі створились сприятливі погодні умови для активної життєдіяльності метелика.

 Найбільшої шкоди врожаю кукурудзи завдаватимуть гусениці, які вийдуть з перших яйцекладок. Завдаючи шкоди стеблам, гусениці перегризають судинно-волокнисті пучки і цим порушують живлення рослин. Окрім прямих втрат, пошкодження призводять до збільшення ураженості качанів кукурудзи хворобами.

 

За рекомендаціями ДУ Інституту зернових культур НААН, проти стеблового (кукурудзяного) метелика випускають трихограму у два строки: на початку та в період масового відкладання яєць шкідником.

 

У розтягнутий період льоту метеликів, доцільно випускати трихограму не менше 3-х разів з інтервалом у 5-6 діб. Дуже важливо пам’ятати, що трихограма в польових умовах живе протягом 5-6 днів та відкладає яйця в яйця шкідників у перші 2 дні свого життя.

 

У фазу викидання волоті – формування зерна, за наявності на 18% рослин і більше яйцекладок кукурудзяного метелика або 6-8% рослин з гусеницями кукурудзяного метелика застосовують обприскування посівів одним із інсектицидів: ампліго 150 ZC, ФК (0,2-0,3 л/га), борей, КС (0,12-0,14 л/га), децис fлюкс 25ЕС, КЕ (0,4-0,7 л/га), карате 050 ЕС, к.е. (0,2 л/га), кораген 20, КС (0,15 л/га), ламдекс, СК (0,2-0,3 л/га) та інші.

 

Застосування пестицидів необхідно проводити за суворого дотримання регламентів, вимог санітарних норм і правил при роботі з ними, що в свою чергу забезпечує не тільки захист рослин від шкідників, а й охорону здоров'я населення і навколишнього середовища.

 

Гарних врожаїв!