back

Бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї

22 липня 2020

Частиною 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №107 (зі змінами) (далі – Порядок) передбачена спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї (далі – дотація за бджолосім’ї). Порядком визначено, що органи місцевого самоврядування здійснюють приймання і реєстрацію первинних документів від фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей.

        Дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60 000 гривень одному отримувачу.

 

        Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі — органи місцевого самоврядування) до 1 жовтня поточного року такі документи:

 

- копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

- копію рішення про державну реєстрацію потужності;

- копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);

- копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

- копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);

- копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);

- довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи — підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).

 

        Порядок реєстрація пасік затверджений спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук №184/82 від 20.09.2000  «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва» (зі змінами). Даний наказ розміщено на офіційному порталі Верховної ради України: https://rada.gov.ua/.

 

        Згідно вимог даного наказу органи місцевого самоврядування проводять реєстрації пасік за місцем проживання фізичної особи або за місцем місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом.   Підставою реєстрації пасіки є заява (довільної форми) від фізичної чи юридичної особи незалежно від форми власності, де зазначаються назва та адреса заявника, кількість бджолосімей.