back

Прес-випуск Самооцінка домогосподарствами Чернігівської області рівня своїх доходів

19 серпня 2020

Підсумки проведеного органами державної статистики вибіркового опитування домогосподарств Чернігівської області щодо самооцінки рівня їх матеріальної забезпеченості у 2019 році свідчать, що майже половина домогосподарств (45%) вважала  свій дохід достатнім тільки для забезпечення нормального харчування, але вони постійно обмежували себе в придбанні непродовольчих товарів та послуг (в Україні – 37%).

 

Для 43% домогосподарств області рівень доходів був достатнім, але заощаджень вони не робили. Ще 7% родин мали достатні доходи (грошей вистачало на заощадження). Разом із тим майже 5% домогосподарств області не вдалося забезпечити навіть достатнє харчування (в Україні – 3%).

 

За оцінкою матеріального добробуту 63% домогосподарств віднесли себе до бідних, решта – до небідних, але й ще не представників середнього класу.

 

Серед домогосподарств, яким було запропоновано вказати суму середньодушового грошового доходу достатню, щоб не відчувати себе бідними, третина зазначила дохід у розмірі від 9 до 10 тис.грн, кожне сьоме  – від 7 до 8 тис.грн.

 

У ході дослідження респонденти повідомили, що при значному збільшенні доходів вони б спрямували додаткові кошти в першу чергу на лікування  – 28% опитаних, на поліпшення житлових умов або відпочинок – по 22%, на придбання побутової техніки – 6%, на купівлю одягу, взуття або накопичення – по 5%.

        

Головне управління статистики

у Чернігівській області