12 жовтня 2020
В умовах осіннього періоду зростає загроза виникнення пожеж в приватному житловому секторі громадян. Пов'язано це, насамперед, з використанням пічного опалення, про справність та відповідність правилам пожежної безпеки якого заздалегідь не подбали господарі. Крім того, в цей період розповсюдженими причинами виникнення пожеж і трагічних випадків на них є необережність громадян у поводженні з вогнем, а також порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромереж та електронагрівальних приладів.
З метою профілактики пожеж, надзвичайних подій, випадків загибелі і травмування людей на них, рятувальники Чернігівщини упродовж минулого тижня здійснили профілактичні відпрацювання на території 31 населеного пункту області.
Під час проведення роз'яснювальних заходів рятувальники довели до власників помешкань основні вимоги правил пожежної безпеки в побуті, зокрема нагадали про необхідність обов'язкового очищення димарів від сажі та приведення приладів опалення й електромереж у безпечний протипожежний стан, недопустимість паління у приміщеннях та обережного поводження з вогнем. Крім того, надзвичайних звернули увагу батьків на необхідності постійного контролю за розвагами дітей, не залишати їх без нагляду та навчати правилам безпечної поведінки. Також фахівці ДСНС наголосили громадянам про небезпеку розведення вогнищ у екологічних системах, на відкритих і прибудинкових територіях та довели алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів під час проведення земляних робіт.
Для більш детального ознайомлення із заходами безпеки надзвичайники надали громадянам профілактичні пам’ятки.
Начальник Талалаївського РС
УДСНС у Чернігівській області
Геннадій ЗІРКА