back

Упродовж тижня рятувальники виїжджали на надзвичайні події за участю дітей

23 листопада 2020

Упродовж тижня, що минає, надзвичайники щодня виїжджали за викликом на надзвичайні події різного характеру, і нерідко, що найстрашніше, за участю дітей. Рятувальники постійно акцентують увагу батьків на тому, що саме від їхньої відповідальності та пильності залежить здоров'я, життя та безпека чада. Та чи завжди дорослі зважають на подібні попередження й застереження? Очевидно, що ні, і свідченням цьому є низка випадків, що трапилися днями в різних куточках нашої країни.

 

 Так, для прикладу, на Донеччині, 20 листопада, о 03:50, до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу в м. Маріуполь. По прибуттю на місце події рятувальники встановили, що вогонь спалахнув всередині приватного житлового будинку, і негайно приступили до гасіння пожежі. Внаслідок надзвичайної події постраждав чоловік та дитина 2013 року народження. Потерпілих було передано медикам для обстеження, від подальшої госпіталізації вони відмовились.

 

Трагедія трапилася 18 листопада у с. Варварівка Долинського району Кіровоградської області. Там в приватному житловому будинку виникла пожежа, під час ліквідації якої бійці ДСНС виявили тіла 4 осіб, з них – 2 дітей 2016 та 2018 років народження. Вірогідна причина пожежі, яка забрала життя родини, – недотримання дорослими правил пожежної безпеки.

 

А в Херсоні 15 листопада на номер "101" надійшло повідомлення про те, що в обласній дитячій лікарні знаходиться дитина чотирнадцяти років, яка потребує допомоги. На місці стало відомо, що підліток одягнув на палець правої руки металевий предмет у формі кільця та самостійно зняти його вже не вдалось. Палець дуже набряк і нестерпно болів. Рятувальники за допомогою спеціального інструменту швидко та професійно зняли сторонній металевий предмет з пальця потерпілого.

 

 Шановні батьки! З метою недопущення трагічних наслідків та травмування дітей, рятувальники закликають вас не залишати дітей без нагляду!

 

 Візьміть до уваги такі рекомендації:

 

не забувайте, що найкращим способом навчання дітей є власний позитивний приклад;

 

встановіть з дитиною довірливі стосунки, щоб вона розповідала вам про свої наміри та дослухалася до ваших рекомендацій та застережень;

 

поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні і вогнепальні предмети і яку небезпеку вони несуть;

 

розкажіть дитині про можливі "вуличні" загрози та небезпеки, застерігайте її від самостійного відвідування потенційно небезпечних місць (водойм, кар’єрів, поблизу залізниці тощо);

 

окресліть дитині коло людей, до яких вона може в разі потреби звернутися за допомогою;

 

не залишайте малолітніх дітей самих вдома;

 

дотримуйтеся правил безпечної життєдіяльності, щоб зберегти власне життя та здоров’я, а також вашої дитини.

 

Пам’ятайте, саме від вас залежить безпека та добробут вашої дитини!

 

Начальник Талалаївського РС

У ДСНС України у Чернігівській області

Геннадій ЗІРКА