23 листопада 2020
Упродовж тижня, що минає, надзвичайники щодня виїжджали за викликом на надзвичайні події різного характеру, і нерідко, що найстрашніше, за участю дітей. Рятувальники постійно акцентують увагу батьків на тому, що саме від їхньої відповідальності та пильності залежить здоров'я, життя та безпека чада. Та чи завжди дорослі зважають на подібні попередження й застереження? Очевидно, що ні, і свідченням цьому є низка випадків, що трапилися днями в різних куточках нашої країни.
Так, для прикладу, на Донеччині, 20 листопада, о 03:50, до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу в м. Маріуполь. По прибуттю на місце події рятувальники встановили, що вогонь спалахнув всередині приватного житлового будинку, і негайно приступили до гасіння пожежі. Внаслідок надзвичайної події постраждав чоловік та дитина 2013 року народження. Потерпілих було передано медикам для обстеження, від подальшої госпіталізації вони відмовились.
Трагедія трапилася 18 листопада у с. Варварівка Долинського району Кіровоградської області. Там в приватному житловому будинку виникла пожежа, під час ліквідації якої бійці ДСНС виявили тіла 4 осіб, з них – 2 дітей 2016 та 2018 років народження. Вірогідна причина пожежі, яка забрала життя родини, – недотримання дорослими правил пожежної безпеки.
А в Херсоні 15 листопада на номер "101" надійшло повідомлення про те, що в обласній дитячій лікарні знаходиться дитина чотирнадцяти років, яка потребує допомоги. На місці стало відомо, що підліток одягнув на палець правої руки металевий предмет у формі кільця та самостійно зняти його вже не вдалось. Палець дуже набряк і нестерпно болів. Рятувальники за допомогою спеціального інструменту швидко та професійно зняли сторонній металевий предмет з пальця потерпілого.
Шановні батьки! З метою недопущення трагічних наслідків та травмування дітей, рятувальники закликають вас не залишати дітей без нагляду!
Візьміть до уваги такі рекомендації:
не забувайте, що найкращим способом навчання дітей є власний позитивний приклад;
встановіть з дитиною довірливі стосунки, щоб вона розповідала вам про свої наміри та дослухалася до ваших рекомендацій та застережень;
поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні і вогнепальні предмети і яку небезпеку вони несуть;
розкажіть дитині про можливі "вуличні" загрози та небезпеки, застерігайте її від самостійного відвідування потенційно небезпечних місць (водойм, кар’єрів, поблизу залізниці тощо);
окресліть дитині коло людей, до яких вона може в разі потреби звернутися за допомогою;
не залишайте малолітніх дітей самих вдома;
дотримуйтеся правил безпечної життєдіяльності, щоб зберегти власне життя та здоров’я, а також вашої дитини.
Пам’ятайте, саме від вас залежить безпека та добробут вашої дитини!
Начальник Талалаївського РС
У ДСНС України у Чернігівській області
Геннадій ЗІРКА