back

Рятувальники застерігають: в умовах осінньо-зимового періоду подбайте про справність пічного опалення

20 листопада 2020

В умовах понижених температур різко зростає кількість пожеж, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей і димарів. Пов'язано це з інтенсивним використанням, переважно у сільській місцевості опалювальних приладів, які не завжди відповідають вимогам їх безпечної експлуатації.

Слід зазначити, що з початку року на Чернігівщині виникло 2549 пожеж, під час яких 79 осіб загинуло, ще 30 отримали опіки різного ступеня тяжкості. Внаслідок порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей і димарів виникло 230 пожеж, у вогні загинуло 18 осіб.

У зв'язку з цим, рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян! Підготовка обігрівальних приладів до їх безпечної експлуатації залежить безпосередньо від самих господарів і мешканців будинків. Потрібно пам’ятати - у разі користування пічним опаленням необхідно перед початком, а також упродовж опалювального сезону періодично, але не рідше одного разу на три місяці очищати димоходи та печі від сажі. Відстань від внутрішніх стінок печі та димаря до дерев’яних стін і перекриття будинку визначається вимогами будівельних норм і здебільшого становить не менше 50 см. Перед топковим отвором підлога з горючого матеріалу має бути захищена металевим листом розміром не менше 50х70см. Щоб мати змогу своєчасно виявити тріщини в цегляній кладці печі та димаря, їх необхідно білити. Поява слідів кіптяви вкаже на наявність та місця пошкоджень, які необхідно негайно замурувати.

Під час експлуатації пічного опалення забороняється: залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати слідкувати за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати не загашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті рідини; використовувати для опалення дрова, довжина яких перевищує розміри топки; здійснювати топку печей з відкритими дверцятами топкового отвору; прокладати димоходи опалювальних печей поверхнею горючих основ; використовувати азбестоцементні й металеві труби. Пам’ятайте: неухильне дотримання правил пожежної безпеки допоможе Вам уникнути лиха й зберегти своє життя та майно.

 

Начальник Талалаївського РС

У ДСНС України у Чернігівській області

Геннадій ЗІРКА