back

Горіння сажі!

07 грудня 2020

Пожежі через пічне опалення набирають обертів, як результат – збільшення кількості пожеж через нехтування правилами пожежної безпеки під час монтажу чи експлуатації нагрівальних печей.

Так, ввечері 04 грудня надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Плугатар. Відбулося займання сажі в димоході, збитки мінімальні, адже виявлено на початковій стадії та вжито заходи щодо ліквідації ще до прибуття пожежно-рятувального підрозділу, але все рівно необхідно чистити та ремонтувати димар. Зі слів власниці, сажу чистили, але факт щодо її займання залишається.

 

Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше 1 разу на 3 місяці, також не варто відкидати сам і матеріал твердого палива на предмет смолистості, тому інколи і частіше.

 

Нечищена сажа в димоході призводить до значного зменшення пропускної здатності димоходу, а отже зниження тяги димаря. Крім цього існує можливість загоряння сажі в димоході, що збільшує ризик виникнення пожежі. Осіла на стінках димаря сажа, при попаданні маленької іски з каміна або печі, може в будь-який момент спалахнути. Горіння при такій температурі не дуже тривале і нагадує швидше спалах або, як його ще називають, «вибух» в димоході. Практично жоден димар не може витримати такої високої температури. Тому димохід перегрівається і примикаючі до нього конструкції будинку піддаються підвищеній небезпеці спалаху.

 

Будьте уважними та дотримуйтеся правил пожежної безпеки під час експлуатації приладів опалення.

 

Начальник Талалаївського РС

У ДСНС України у Чернігівській області

Геннадій ЗІРКА