back

До Міжнародного для захисту прав людей з інвалідністю

04 грудня 2020

З нагоди відзначення Міжнародного Дня людей з інвалідністю 3 грудня  проведений семінар на базі Талалаїського  районного сектору пробації спільно з співробітниками уповноваженого органу з питань пробації та начальником відділу "Талалаївське бюро правової допомоги" Яною Мудревською, на тему: Захист прав осіб з інвалідністю.

      Відповідно ст. 2 ЗУ “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

 

     Діяльність держави щодо осіб з інвалідністю виявляється у створенні правових, економічних, політичних, соціальних, психологічних та інших умов для забезпечення їхніх прав і можливостей нарівні з іншими громадянами для участі в суспільному житті.

 

     Також працівник бюро розповіла про порядок отримання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. Згідно Земельного кодексу України кожен українець, якому виповнилось 18 років, може отримати безкоштовно землю для різних потреб. Законодавством не передбачено обмежень у виборі місця розташування такої земельної ділянки. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара. Громадянам, зацікавленим в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності необхідно звернутися із заявою до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, а саме: сільської, селищної, міської ради, або головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області.

 

      В результаті досягнуто домовленість щодо подальшої співпраці, залучення до проведення спільних заходів , переадресації громадян та інформування мешканців громади про зміни у законодавстві для реалізації   проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

 

      Працівник бюро правової допомоги Яна Мудревська надала інформаційні буклети із зазначенням контактних телефонів та адресою розміщення бюро для подальшого розповсюдження.

 

Талалаївський районний сектор пробації