back

На Чернігівщині ще одна сільська амбулаторія готова до експлуатації

13 січня 2021

 

Як повідомили в Управлінні капітального будівництва ОДА, 6 січня 2021 року отримано декларацію про готовність до експлуатації амбулаторії загальної практики сімейної медицини  в с. Журавці Варвинського району. За новим адміністративно-територіальним устроєм України даний об'єкт розташований на території Прилуцького району.

 

Будівництво амбулаторії було розпочате у липні 2019 року, завершене — у жовтні 2020 року. Площа новобудови — 207 квадратних метрів.

 

Фінансування здійснювалось за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та співфінансування з місцевого бюджету. Державна субвенція — 4 млн 608 тис. гривень, співфінансування від громади — 512 тис. гривень.

 

Медичну допомогу у новій амбулаторії зможуть отримати близько 3507 жителів всіх прилеглих до Журавки населених пунктів на території доступності до медзакладу.

 

Амбулаторія сучасна, комфортна, збудована з урахуванням вимог доступності та інклюзивності. Забезпечена необхідним устаткуванням для діагностики та лікування пацієнтів, у тому числі із застосуванням телемедицини.

 

Для забезпечення правильної діагностики і результативного лікування закупили сучасне медичне обладнання, вартістю близько 500 тисяч гривень. Також для потреб медзакладу придбали сучасний повнопривідний службовий автомобіль "Renault Duster" для виїзду лікарів на виклики до тяжкохворих пацієнтів.

 

На сьогодні УКБ ОДА ставить перед собою першочергове завдання передачі будівель амбулаторій селищним громадам відповідно до чинного законодавства та нового адміністративно-територіального устрою.

 

За повідомленням Управління капітального

будівництва Чернігівської облдержадміністрації.