01 лютого 2013

Участь в експерименті

Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України №936-VІІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми” передбачено здійснення заходів районними державними адміністраціями щодо запровадження послуги патронату над дитиною як альтернативи притулкам, центрам соціально-психологічної реабілітації та інтернатним закладам для дітей (в рамках експерименту протягом 2016-2018 років).

Послуга патронату над дитиною передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин, що спричинили вилучення/влаштування дитини. Дана послуга експериментально відпрацьована та запроваджена за підтримки МБО „Партнерство „Кожній дитині” в м. Києві, Київській, Черкаській областях. Наразі послуги патронату надають 7 сімей патронатних вихователів, у яких пройшли реабілітацію більше 80 дітей, які залишились без піклування батьків чи потрапили у складні життєві обставини і потребували захисту. Кожна третя дитина повернулась до батьків, інші були влаштовані у сімейні форми виховання.

Міністерством соціальної політики розроблений проект постанови КМУ „Про проведення експерименту із здійснення патронату над дитиною”, яким передбачається затвердити Положення про патронат над дитиною, Порядок та умови використання коштів на оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини у сім’ї патронатного вихователя.

Відповідно до вищезазначеного, райдержадміністрацією проводиться вивчення питання про можливість участі району у проведенні експерименту.

Якщо Вас зацікавила дана інформація і Ви бажаєте створити на базі своєї родини патронатну сім’ю, звертайтеся за роз’ясненнями до служби у справах дітей райдержадміністрації та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Леніна, 3, смт. Талалаївка.

Начальник служби у справах

дітей райдержадміністрації Л.В.Сердюк

Директор районного центру

соціальних служб для сім’ї,

дітей та молоді Л.П.Рябчун